Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pacat eu puteam veni

asta e

next time

e cineva interesat pentru o intalnire in bucuresti gen cea de la arc dar numai pentru busa

 

ce-ar fi sa fie o intalnire pentru toti "soimii patriei" da sa fie la mare, eventual 2 zile de week-end?

 

pana atunci ar fi buna si una mai mica in Bucuresti, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata nu vom ajunge la un consens.1000 de oameni,1001 idei si toate diferite.Mie imi convine la mare treaba sa fie anuntata ciu minim 3 zile inainte.Nasol ca se duce concediul si o sa fie mai greu pt unii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal la toata lumea, am si eu o intrebare: am o busa din 2004 si ii schimb toba (full race muzzy + power commander) si mi a spus cineva ca are sonda lamda pe galerii sau nu stiu unde si ca imi da eroare la computer!!!!!!

Stie cineva ceva? Si multumesc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal si ms pt raspuns Reaper dar full race inseamna si galeria (incepind de la chiuloasa) din cite stiu eu, absolut toata toba, de la chiuloasa pina in spate. Daca mai stie cineva ceva as fii recunoscator...........Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg sigur la Bv si de vineri.Daca mai merge cineva sa ma contacteze.O iau pe Cheia si ma intorc pe intorsura Buzaului.Plec singur pt ca se pare ca...nu ai cu cine.Viteza de mers legala!

 

Sa iti spun eu cum este.Modelul 99=00 si 2001-2002 din cate stiu eu nu au sonda lambda.La schimbarea sistemului full (format din galerie de evacuare sau serpisori si o toba finala cu cotul intermediar sau fara) la unul din aceste modele nu necesita powercomander.Motorul va merge normal.Din 2003 au pus sonda lambda si daca pui full sistem este imperios necesar sa-i pui sonda lambda si bineinteles power comander cu hartile noi pt toba respectiva.Eu am un sistem din 2003-2004 de k3-4 si are gaura de sonda lambda,dar este astupata cu un surub.Motorul merge in parametrii normali.Daca nu pui sonda lambda o sa stea becul la FI aprins,o sa pape benzina la greu,pierderi de putere,fum negru si chiar benzina in baie si moto va merge pe harti de avarie cu consumuri enorme de carburant.Nu mai zic ca este necesar si un filtru kn sau bmc pt performanta.Spor la treaba.Azi am mers si eu cu 100-110 pe autostrada-consum 4,2-4,4 la suta!Soundul este mai placut la o busa doar cu finalele schimbate.Cu un full sistem se aude altfel-serpisorii pleaca chiar din interiorul chiuloaselor fata de galeriile originale.Recomand finale AKRAPOVICK sau TWO BROTHERS,HURRIC CARBON.Full doar pt performanta si cai in plus.Oricum avem destui!

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal ,a mea este 2004 si cred ca are sigur dar o sa vad ce i pot face si va anunt!!!!!!

 

asta este moto a mea

 

 

!!!

 

!!!

 

!!!

 

moto singura nu am reusit asa ca am pus o pe asta!!!(face ti abstractie de aia doi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

busa aia in argintiu e bestiala

Am achizitionat-o anul asta. E modelul din 2000 si trece prin procese de transformare. A mai ramas cadrul si jantele de polishat,in rest de la xenon pana la power commander nu lipseste nimic . Ultima transformare e in iarna. Poate ne v-om intalni la intrunirile programate pe la sfarsitu lui august si va mai povestesc ceva peripetii in rest ce sa zic multumesc pentru aprecieri :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si eu detinatorii :D

Din ce ati mai studiat voi pe net, forumuri de afara etc, se anunta un abs in perspectiva, ca optiune?

pe K9 de exemplu.

 

Mii se pare ciudat marketingul de la Suzuki avand in vedere ca, concurenta directa(ZZR1400) are ca optiune asa ceva, adevarat la un pret destul de piperat(800e)

 

;)

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezente la Bv buse din Harsova 1999 neagra,Braila 2007 albastru metal,din Ploiesti Ciprian albastra-argintiu 2001,2 modele 2008 negre cu gri una de B si un de HR,Paul cu model 2006 neagra din Cluj.L-am vazut si pe domnul Cristea cu cea visinie 2007 dand o tura prin targul de vite si apoi a disparut si ieri pe Adinel din Bc cu modelul 2008 negru cu portocaliu metalizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut`

intrebare: este adevarat ca hayabusele mananca mai mult ca alte motoare gumele fatza/spate si lantzul si pinioanele ?

 

@emylyo: ai scos consum de 4,2-4,4 ? deci se paote si un consum bun daca mergi moderat...nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezente la Bv buse din Harsova 1999 neagra,Braila 2007 albastru metal,din Ploiesti Ciprian albastra-argintiu 2001,2 modele 2008 negre cu gri una de B si un de HR,Paul cu model 2006 neagra din Cluj.L-am vazut si pe domnul Cristea cu cea visinie 2007 dand o tura prin targul de vite si apoi a disparut si ieri pe Adinel din Bc cu modelul 2008 negru cu portocaliu metalizat.

Pacat ca nu am fost pe faza. Am crezut ca s-a tinut intrunirea saptamana trecuta asa ca fratilor am apucat sa va salut azi pe intorsura cand eu mergeam catre Brasov. Cu siguranta sper sa fiu la urmatoarea intrunire ca am multe de invatat de la voi eu fiind incepator dar sper sa prind repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.hyp4r.com/hayabusa/hayabusa_review_08_4.htm

 

A auzit cineva de o chemare in service la noua Busa in Romania? Cica ar fi ceva la instaltia electrica.

DA, ceva minor si nu la toate. Daca esti detinator de new Busa, contacteaza-ma sa te lamuresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca nu am fost pe faza. Am crezut ca s-a tinut intrunirea saptamana trecuta asa ca fratilor am apucat sa va salut azi pe intorsura cand eu mergeam catre Brasov. Cu siguranta sper sa fiu la urmatoarea intrunire ca am multe de invatat de la voi eu fiind incepator dar sper sa prind repede.

Eu eram pe intorsura si cu o busa neagrasi am banuit ca tu esti.Arata superb moto tau in culoarea aia!Abia am apucat sa te vad in plina viteaza :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram pe intorsura si cu o busa neagrasi am banuit ca tu esti.Arata superb moto tau in culoarea aia!Abia am apucat sa te vad in plina viteaza :lol:

Daca se mai organizeaza ceva pe la sfarsitul lui august o sa fac tot posibilul sa vin.Ca de ma apropii cu pasi grabiti de 28 de ani si dupa 30 daca ma insor e mai greu dar se rezolva :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se organizeaza la Paulesti-Ploiesti!As vrea sa am motive sa vin pt ca este si ziua mea si se schimba din nou locatia.Poate in luna septembrie mai incerc o haiduceasca pe balta Dunarii cu hayabuse ca anul asta a fost de kko in intalneli,insa vreau sa vad ca exista interes caci sunt locatii superbe aici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...