Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a deci tu erai in umbra :angryfire:

:P imi place soimul insa din mai multe puncte de vedere (sanatate) nu imi pot permite. Dar din umbra, nu in umbra, visez azi pe fejerica maine pe soimulet. Carcotasule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am glumit oricum

atunci sa ai parte de ce visezi

e valabil si pentru tine mertane

a fost sublim cand mi-am indeplinit visul si acum parca visez

ce sa zic va ures SUCCESURI :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am glumit oricum

atunci sa ai parte de ce visezi

e valabil si pentru tine mertane

a fost sublim cand mi-am indeplinit visul si acum parca visez

ce sa zic va ures SUCCESURI :blbl:

 

:P Trezeste-te Nasule ! :angryfire: ;)

Editat de kawasaki_axx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place hayabusa... numai ca prea scumpa pentru mine acum. o sa trec la cbr 1100 xx black bird, si apoi la hayabusa. treptat treptat.

 

Inainte de busa tot pe 1100 am mers , doar ca era kawasaki ! Din toamna trecuta , il am la vanzare sub pretul ei real, comparativ cu ce poate si stie ...dar e diferenta mare , kawa fata de busa ! Dupa busa nu mai e nimic , doar Y2K !!!

Editat de kawasaki_axx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal all!

 

Capitane mai este de actualitate full race-ul muzzy?

 

Si power commander-ul pt o busa din2004?

 

Ms.

 

Yep... inca il mai am si e la cutie... la fel si PCM-ul...

 

mai am un pic si plec pe mare asa ca daca il vrea cineva... sa zica ca dupa 15 iulie sunt sanse slabe sa mai fiu in tara... pana in Octombrie... o sa vin de pe mare odata cu ploile... daca nu cu zapada :angryfire:

 

Cele Bune

 

imi place hayabusa... numai ca prea scumpa pentru mine acum. o sa trec la cbr 1100 xx black bird, si apoi la hayabusa. treptat treptat.

 

vezi ca Inox avea ganduri de "maritis"... vorbeste cu el ca nu se stie niciodata cand se razgandeste sa-si marite soimul...

-------------------------

 

-------------------------

 

Multi poate l-au vazut dar ptr cei ce nu l-au vazut....

-------------------------

She is in Charge :P)

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare pls

imi place enorm de mult busa , as vrea sa vand rr sa mi cumpar si eu una .

cat de dura e trecerea de la 929 rr fireblade la busa ? e acceptabila ma manevrat in oras ?

eventual as putea ruga pe careva dintr un oras apropiat sa ma lase sa stau pe ea un pic sa vad pozitia daca mi place pls , n am avut ocazia pana acuma deloc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti trece linistit la Busica.....ca doar si 929 sau 954 sunt din familie buna. Chiar azi am facut o tura cu un prieten si ne-am scimbat calutzii. Io am incalecat 1000RR'u 2005 si Virgil a luat soimu' si n-a mai vrut sa se dea jos........ :( ...cred ca va trebui sa il las vreo saptamana ca altfel face urat. :kali: ....chiar vrea sa-l dea la schimb pe o Busa dupa 2004.

 

.....deci, White8Snow........ne vedem pe Gutin intr-un Weekend si testezi Busa......cu asta, pot sa te ajut....insa a mea nu e de vanzare. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-nox , multumesc tare mult , da e un aspect pe care trebe sa-l sti , eu nu mi am luat rr 929 ca sa trag de el , de fapt stilul meu de mers e foarte domol , undeva intre 3000 si 7000 de ture cu viteze intre 90 - 130 de mers asa de obicei si cateodata mai trag pe linii drepte pana pe la 180 chiar 200 . is genu ala de motociclist pe care no sa l vezi in veci intrand in depasiri la limita , care merge precaut si de multe ori exagerat de prudent . de fapt si de drept 929 l-am ales pt design si pt ca mi am dorit un motor pregatitor pentru busa , si 900 e numa bun sa fac trecere la de la clasa 500 mai usoara . Oricum busa no sa mi cumpar pana nu fac minim 10 mii pe 900 , deci abia sezonu urmator e in plan , asta presupunand ca o sa mi placa .

 

Acuma nustiu ce diferente f mari nu pot fi , 929 e un motor bun si puternic la randu lui , pozitia si tinuta pe drum sau viraje ma intereseaza de fapt ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......da Nasule, asa e. M-am dat cu o groaza de mobre si de-o vreme nu mai vreau sa fac comparatii intre ele....nu-si au locu' insa soimuletzu e de vis. Jur.

Gasesti multe lucruri faine si noi la orice motor. Io sunt mare fan Suzuki , insa lucruri facute mai bine si ....poate mai perfecte ca la Honda ,n-am intalnit la niciun motor...(n-am mers pe Ducati 1098, nici pe Guzzi sau MV Agusta)......e extrem de important sa-ti placa natural si nu sa te chinui doar pe ideea ca e Busa si ca-i suprema si cea mai...dintre toate. Am un motor de pista , despre care nu voi vorbi pe forum niciodata, insa nu-l pot compara cu Soimu'. E altceva. ma bucur ca am mai racolat un om care a facut ieri cu Busa mea 150km si nu mai poate dormi noaptea......si o sa-si ia una. A tremurat de bucurie ........si-l cred pe cuvant. Asa am patit si io cand am incalecat-o pe cea veche a lui Reaper....actual a mea.Deci, Nasule ...musai sa facem o adunare de Soimi vara asta. Locatii sunt si o sa vin cu poze si logistica, undeva dupa 25 iulie. Tre' vorbit si cu Capitanu' si Rocristea. Tu esti mai aproape de ei si poti sa-i misti din loc....ca io si Reaper venim oriunde si pe orice vreme. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer recomand busa inaintea altor motoare gen zx10,r1,gsx1000r si chiar929 si 954.Sunt prea usoare si prea agresive.Si franele prea brutale.

 

Din cauza ca anul acesta nu am prea ajuns pe la intalniri m-am hotarat ca pe data de 2 sa strang toti motociclistii din zona si sa facem o petrecere de pomina.Partea buna este ca nu sunt prea multi si nu o sa fie bataie de cap.Asa ca am hotarat ca pe data de 2 august a.c. sa defilam prin micul nostru oras si sa ne campam cu mic cu mare pe malul Dunarii la unul din locurile preferate-LA SALCII sau LA PLOPI.S-au mai anuntat si cateva persoane din alte zone,dar ramane de vazut cine ne va onora cu prezenta.Am vazut aseara ca insistati sa facem o intalnire de busisti si m-am gandit ca ar fii o chestie sa lansez aceasta idee poate prinde din cateva motive-perioada coincide cu cea in care majoritatea a-ti scris ca sunteti liberi,zona este destul de agreabila si putem face cat zgomot vrem,avem autostrada la 2 pasi si putem sa ne luam si doza de adrenalina cu o iesire pe a2,este apa si plaja,peste pt amatori,nu ne deranjeaza nimeni...sper.Asa ca astept ceva pareri si sugestii.Mi-ar face o deosebita placere sa cunosc cat mai multi posesori de busa.Pt relatii 0727364388.Localitatea de desfasurare este Fetesti,Jud.Ialomita si drumul pana aici este excelent.Ce ziceti?Program-liber ales.Sugesti in plus de o roaba mici si o lopata de mustar,bere o remorcuta,apa plata din Dunare ,foc de tabara si poate si vreo mancare la ceaun daca avem vreun bucatar talentos.Cred ca gasim si ceva peste direct de la sursa,cumparaturi din supermarket la gramada sau fiecare ia ce poate si ce vrea sa pape si sa consume!

 

Daca este nevoie pot face si poze ale locatiei.Baietii cu capre-enduroaice au zis ca dau la plimbat motoarele prin padure si pe malul Dunarii la posesori de busa si ca le-ar face placere sa admire cateva avioane la sol! :(.Grupul nostru este format din cel mult 10-12 moto-intruder,transalp,cbr1000f,honda xlr650 parca,yamaxa mt03,2 buse,suzuki drs600,zzr400,fzr600,zx600r,900rr.Daca sunt si alti doritori cu placere.Cazare pe cont propriu la cort sau sub cerul liber-pot sa aduc si un cort in plus pt cine nu are sau nu are chef sa traga de el,muzica ...de la auto(nu am manele).

 

CA SA NU VA AMINTESC CA AVEM SI AEROPORTUL TUZLA APROAPE,DAR CRED CA AUTOSTRADA ESTE DE AJUNS!

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este pe net un film "educativ" sa ii zicem documentar in care un nene spune clar ca motoarele care le enumerai mai sus (super sport) de 1000 cat si cele de 600 sunt cele mai sigure motociclete. u spui prea usoare ... frane prea brutale. adevarat ca tinzi sa lauzi ce ai. dar el zice asa. "Aceste motociclete sunt cele mai sigure mototciclete de pe piatza datorita faptului ca raspund cel mai bine la gaz. raspund cel mai bine la frana si au cea mai buna ciclistica . aceste trei lucruri de cele mai multe ori te scot din impas si ai o sansa in plus" nu stau sa enumer situatii din care poti sa scapi pt ca aveti si voi imaginatie si experienta. emilio sti ca nu vb din auzite si nu am de gand nici sa caut filmulete sa va pun. poti chiar tu sa cauti. aveti busa aveti cu toti o pasiune sau nebunie comuna cum vrei sa ii spuneti foarte bine dar nu exagerati. busa e buna intradevar de drum. drum pe care in romania nu il avem. vrei sa mergi mult sau sa iesi din tara..? DA busa e raspunsul tau. dar atat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa arunci un ochi la accidente sa vezi cat de sigure sunt motoarele supersport! :D Pt mine un supersport il iei sa mergi cu el pe pista.Daca faci strada circuit de motogp si imi tai curba pe sosea cum mi-a taiat-o recent un motociclist pe transfagarasan si cu masina fiind abia l-am evitat risti mult.Intreaba-l pe SOSO ce a patit cu genunchiul pe jos.M-am urcat pe multe moto in ultimi ani si ce am afirmat mai sus se bazeaza pe experienta,nu pe vorbe.Si ai dreptate referitor la sosele,dar e valabila si pt cei cu supersporturi.Norocul meu ca am iesire la autostrada.Si nu laud ce am eu.Vei fii surprins sa aflii ca in topul preferintelor mele se afla 954,r1 2005,k4,k5,zx10r 2004!Dimensiunile mele si circumstantele m-au facut insa sa imi iau moto actuala-moto de ocazie folosit pe post de bibelou de fostul posesor la u pret bun! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...