Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 in oras si zici ca nu e mult ... mie si 6.5 mi se pare mult , masina imi ia 6% si motoru mai mult ... poi nu prea e corect.

9 % mi se pare enorm de mult .

 

am niste amici cu motoare asemantoare prin bm , un r1 imi zice ca ii ia 5 % , altu cu un zx9 zice ca i la 4 si ceva , da dupa parerea mea umila eu zica ca domnii aia abereaza sau nu stiu sa si faca litrometrarea corect . eu am facut plinu de mai multe ori si am mers 100 km fix si am bagat iar plinu , tot intre 6 si 7 imi iese oricum merg , ultima data mi-a iesit 6.5 cu pasager afara din oras da i-am dat si peste 200 si am mers constant la 6 7 mii cu 140 + .

 

ma gandea am serios sa mi iau busa dar daca trece de 7 la consum imi iau gandul ca nu mi voi permite sa alimentez pe cat vreau sa ma plimb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum esti figura si tu :lol: Vrei un motor puternic si consum cat mai mic.Pai ..de unde putere atunci?Si oricum consuma cel mai putin comparativ cu Zx-12 sau XX.Nu o sa ai niciodata consumul unui 600 de exemplu,dar ai putere,viteza si stabilitate superioara,mai ales la viteza mare.Iar daca o sa compari in continuare consumul unei motociclete cu cel al unui autoturism,o sa iti cumperi bicicleta deoarece nici un motor sport de la 600 in sus nu justifica consumul mare fata de un autoturism desi are greutate mai mica,aerodinamica mai mare.Si inca ceva :daca te-ai gandit sa iti iei Hayabusa,cum zice @mac,uita de consum,si mai ia in calcul gume spate, lant si pinioane,placute de frana (le papa ca pe unt,depinde de stilul de pilotaj) :crack: Puterea isi are tributul ei :laugh: Insa, placerea unui drum facut in saua unei astfel de motociclete merita toata investitia :laugh: (parere personala)

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 in oras si zici ca nu e mult ... mie si 6.5 mi se pare mult , masina imi ia 6% si motoru mai mult ... poi nu prea e corect.

9 % mi se pare enorm de mult .

 

am niste amici cu motoare asemantoare prin bm , un r1 imi zice ca ii ia 5 % , altu cu un zx9 zice ca i la 4 si ceva , da dupa parerea mea umila eu zica ca domnii aia abereaza sau nu stiu sa si faca litrometrarea corect . eu am facut plinu de mai multe ori si am mers 100 km fix si am bagat iar plinu , tot intre 6 si 7 imi iese oricum merg , ultima data mi-a iesit 6.5 cu pasager afara din oras da i-am dat si peste 200 si am mers constant la 6 7 mii cu 140 + .

 

ma gandea am serios sa mi iau busa dar daca trece de 7 la consum imi iau gandul ca nu mi voi permite sa alimentez pe cat vreau sa ma plimb

 

:crack: :laugh: ...pai o herghelie de cai cu cei tii ,cu o mana de paie ...???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 in oras si zici ca nu e mult ... mie si 6.5 mi se pare mult , masina imi ia 6% si motoru mai mult ... poi nu prea e corect.

9 % mi se pare enorm de mult .

 

am niste amici cu motoare asemantoare prin bm , un r1 imi zice ca ii ia 5 % , altu cu un zx9 zice ca i la 4 si ceva , da dupa parerea mea umila eu zica ca domnii aia abereaza sau nu stiu sa si faca litrometrarea corect . eu am facut plinu de mai multe ori si am mers 100 km fix si am bagat iar plinu , tot intre 6 si 7 imi iese oricum merg , ultima data mi-a iesit 6.5 cu pasager afara din oras da i-am dat si peste 200 si am mers constant la 6 7 mii cu 140 + .

 

ma gandea am serios sa mi iau busa dar daca trece de 7 la consum imi iau gandul ca nu mi voi permite sa alimentez pe cat vreau sa ma plimb

 

Sorry ca ma bag pe topicul soimilor....

@ white8snow: Man, eu am mai incercat odata sa povestesc cu tine si pe alt topic pe tema asta, cand ai anuntat cat iti consuma 929. Nu ai raspuns atunci..... :lol:

Explicatie: cand vezi ca cineva anunta un consum peste 8% acel om este DIN BUCURESTI, unde un 954 poate consuma si 11%. La tine in Maramures (pe unde ma plimb si eu uneori) NU ESTE TRAFIC, crede-ma, raportat la Buc, voi nu aveti trafic. zero. Asa ca daca iti iei Busa, nu o sa-ti consume la fel ca celor din Capitala. Nu te mai mira de consumurile noastre :laugh: acuma ce ai vrea? motoare de 10 mii euro +, da bani de benzina nu? :laugh:

Dar, oricum, ZX-9 cu 4% ? bullshit!!!!! :lol:

Bafta multa! :crack:

Editat de Kata San
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 in oras si zici ca nu e mult ... mie si 6.5 mi se pare mult , masina imi ia 6% si motoru mai mult ... poi nu prea e corect.

9 % mi se pare enorm de mult .

 

am niste amici cu motoare asemantoare prin bm , un r1 imi zice ca ii ia 5 % , altu cu un zx9 zice ca i la 4 si ceva , da dupa parerea mea umila eu zica ca domnii aia abereaza sau nu stiu sa si faca litrometrarea corect . eu am facut plinu de mai multe ori si am mers 100 km fix si am bagat iar plinu , tot intre 6 si 7 imi iese oricum merg , ultima data mi-a iesit 6.5 cu pasager afara din oras da i-am dat si peste 200 si am mers constant la 6 7 mii cu 140 + .

 

ma gandea am serios sa mi iau busa dar daca trece de 7 la consum imi iau gandul ca nu mi voi permite sa alimentez pe cat vreau sa ma plimb

 

Aia cu ZX9-e e sfruntata, iti zic eu, consuma cam 9 in oras si cam 6.5-7 afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate zx-9 ia 4 si ceva in relanti si impins la vale.Am avut un exemplar din 98,un motor foarte bun de altfel dar cu un consum pe masura. :crack: Adica nu este exagerat dar daca il compar cu masina,este strigator la cer,nu?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-18250-1216719937_thumb.jpgpost-18250-1216720098_thumb.jpgpost-18250-1216720153_thumb.jpg

cateva poze cu iubirea mea si despre pace intre monstri

 

la Hayabusa ma refeream.. :crack:

 

impresii dupa prima saptamana si 1600km: superba senzatie ,chiar de nedescris.posesori stiu despre ce vorbesc...ce se mai aude de intrunire ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kata san , ti-as fi raspuns da nu mai stiu unde e topicul . daca e referitor la consumul la 929 rr este 6.5 - 7 % .

imi pare tare rau da nu mi permit sa dau 9% sa merg pe busa , e pur si simplu prea mult .

fata de 929 rr nu e mai puternica cu mult , adica la ce bun ca nici asta nu am unde sa merg cat poate , cu busa nici atat .

mi-as fi dorit-o pentru aspect dar decat sa ma uit la ea si sa n am bani de benzina mai bine ma abtin , as fi si eu ca si copii aia cretini cu telefoane scumpe si fara centi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kata san , ti-as fi raspuns da nu mai stiu unde e topicul . daca e referitor la consumul la 929 rr este 6.5 - 7 % .

imi pare tare rau da nu mi permit sa dau 9% sa merg pe busa , e pur si simplu prea mult .

fata de 929 rr nu e mai puternica cu mult , adica la ce bun ca nici asta nu am unde sa merg cat poate , cu busa nici atat .

mi-as fi dorit-o pentru aspect dar decat sa ma uit la ea si sa n am bani de benzina mai bine ma abtin , as fi si eu ca si copii aia cretini cu telefoane scumpe si fara centi .

 

Corect! :unsure:

dar imi permit o mica adaugire. In ciuda aparentei mici diferente de putere de pe hartie, busa este muuuuuult mai puternica decat ce avem noi. Din proprie experienta.

Bafta multa si hai la Brasov, cica ne strangem astia cu FairyBread. Sa-i lasam pe soimi in pace...

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut si sc 28 si 954 si la fel 9 la suta

acum eu zic de traficul din bucuresti

daca voi cei din tara va ganditi ca o sa va consume la fel va inselati amarnic ganditiva ca pentru 15 km faci si o jumatate de ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@white8snow,cum spunea @kata san mai sus,trebuie sa incluzi si cuplul dezvoltat de cele doua motoare in calculele pe care cred ca ai inclus decat caii putere,nu?Ca sa poti face o comparatie,trebuie sa fi in saua ambelor motociclete si apoi mai vorbim.@Emylio poate sa iti spuna,el a avut fireblade si acum busa.cred ca el stie cel mai bine diferentele.Si nu cred ca vrei sa iti iei Busa pentru circulatia urbana sau crezi ca da bine la terase?Nici gand,mai bine da o ''ascutitoare''de 600 cu tobe sub sa :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure:

@white8snow,cum spunea @kata san mai sus,trebuie sa incluzi si cuplul dezvoltat de cele doua motoare in calculele pe care cred ca ai inclus decat caii putere,nu?Ca sa poti face o comparatie,trebuie sa fi in saua ambelor motociclete si apoi mai vorbim.@Emylio poate sa iti spuna,el a avut fireblade si acum busa.cred ca el stie cel mai bine diferentele.Si nu cred ca vrei sa iti iei Busa pentru circulatia urbana sau crezi ca da bine la terase?Nici gand,mai bine da o ''ascutitoare''de 600 cu tobe sub sa

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pentru fite mi-o doresc ca nu-s amator de terase nici de agatat tipe , tot aceeasi fata o am de 8 ani deja si ma iubeste de cand aveam IJ asa ca nu-i stres .

mi-o doresc pt ca imi place aspectul , pt ca e ceva unicat la mine in oras , si pt ca la mine nu conteaza nici daca ar avea 1000 de cai ca asa cum ma plimb cu blade si nu folosesc nici jumate din cat poate la fel o sa fac si cu asta .

sunt motociclist de vreme buna si duminica , nu mi e rusine sa recunosc , nu risc , nu trag peste masura , la mine e relaxare dupa job nu raliu pe drum .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@white8snow,cum spunea @kata san mai sus,trebuie sa incluzi si cuplul dezvoltat de cele doua motoare in calculele pe care cred ca ai inclus decat caii putere,nu?Ca sa poti face o comparatie,trebuie sa fi in saua ambelor motociclete si apoi mai vorbim.@Emylio poate sa iti spuna,el a avut fireblade si acum busa.cred ca el stie cel mai bine diferentele.Si nu cred ca vrei sa iti iei Busa pentru circulatia urbana sau crezi ca da bine la terase?Nici gand,mai bine da o ''ascutitoare''de 600 cu tobe sub sa :unsure:

:)

Salut Bogdan! Eu tocmai asta am facut. Mai exact mi-am cumparat inca o "ascutitoare d'asta de 600 cu tobe sub fund", pt Bucuresti. Adica inca un Fazer nou, ca alalalt era la caty si mie mila la 40 de grade cu busa in a'ntaia prin oras. Apropo daca te aude caty cum le zici la motoarele de 600, ai pus-o! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pentru fite mi-o doresc ca nu-s amator de terase nici de agatat tipe , tot aceeasi fata o am de 8 ani deja si ma iubeste de cand aveam IJ asa ca nu-i stres .

mi-o doresc pt ca imi place aspectul , pt ca e ceva unicat la mine in oras , si pt ca la mine nu conteaza nici daca ar avea 1000 de cai ca asa cum ma plimb cu blade si nu folosesc nici jumate din cat poate la fel o sa fac si cu asta .

sunt motociclist de vreme buna si duminica , nu mi e rusine sa recunosc , nu risc , nu trag peste masura , la mine e relaxare dupa job nu raliu pe drum .

salutare :unsure: imi pare rau sa te anunt ,dar nu cred ca va fi unica in baia mare ....poate a doua,dar nu asta conteaza ..hai noroc!

 

dupa cate vad eu ,soimii nu sunt prietenosi deloc ..hmm,poate mai bine ramaneam si eu cu veferica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa nu fie prietenosi......

opssss su pradatoare singuratice

glumesc suntem k si ne bucuram cand creste gasca

noi chiar vrem sa facem o intrunire numai a soimilor la care sunt bine veniti si aspirantii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu stiu nici o busa in orasu asta ... tu sti vreuna ?

in proximativ d0ua saptamani apare a mea :unsure: ...asa ca grabestete daca vrei sa fie a ta prima :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pentru fite mi-o doresc ca nu-s amator de terase nici de agatat tipe , tot aceeasi fata o am de 8 ani deja si ma iubeste de cand aveam IJ asa ca nu-i stres .

mi-o doresc pt ca imi place aspectul , pt ca e ceva unicat la mine in oras , si pt ca la mine nu conteaza nici daca ar avea 1000 de cai ca asa cum ma plimb cu blade si nu folosesc nici jumate din cat poate la fel o sa fac si cu asta .

sunt motociclist de vreme buna si duminica , nu mi e rusine sa recunosc , nu risc , nu trag peste masura , la mine e relaxare dupa job nu raliu pe drum .

No bun atunci !Sa iti traiasca fata(norocosule) si daca tot iti place busa,ce mai conteaza un litru ,doi de gaz in plus,cand prietena ta o sa te iubeasca mai tare deoarece saua si pozitia pasagerului sunt muuult mai confortabile ca si la Fireblade. :crack: :crack:

:lol:

:wink:

Salut Bogdan! Eu tocmai asta am facut. Mai exact mi-am cumparat inca o "ascutitoare d'asta de 600 cu tobe sub fund", pt Bucuresti. Adica inca un Fazer nou, ca alalalt era la caty si mie mila la 40 de grade cu busa in a'ntaia prin oras. Apropo daca te aude caty cum le zici la motoarele de 600, ai pus-o! :rock:

Phooaaa ! La asta nu m-am gandit ! :) scuze Caty :unsure: :crack: Felicitari pentru ''bolid'' Robert si stiu ca-i mult mai buna in oras decat Busa.De aceea iti urez drumuri faine si cat mai multi km pe Fazerica fara incidente de genul cioban frustrat cu par si topor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu in privinta confortului ptr pasager ce pot sa adaug este ca de cand am cumparato ,nu mai am scapare singur cu ea :unsure: pe vfr nu se inghesuia sa iasa la plimbari . testul cel mare va fi drumul pana-n Romania :) si retur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu in privinta confortului ptr pasager ce pot sa adaug este ca de cand am cumparato ,nu mai am scapare singur cu ea :unsure: pe vfr nu se inghesuia sa iasa la plimbari . testul cel mare va fi drumul pana-n Romania :crack: si retur

 

:) Eu am imprumutat saua de pasager intentionat !Asa, sunt doar eu cu EA ! :)

Editat de kawasaki_axx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu in privinta confortului ptr pasager ce pot sa adaug este ca de cand am cumparato ,nu mai am scapare singur cu ea :unsure: pe vfr nu se inghesuia sa iasa la plimbari . testul cel mare va fi drumul pana-n Romania :lol: si retur

:wink: :) :crack: :crack:

 

eu in privinta confortului ptr pasager ce pot sa adaug este ca de cand am cumparato ,nu mai am scapare singur cu ea :) pe vfr nu se inghesuia sa iasa la plimbari . testul cel mare va fi drumul pana-n Romania :pow: si retur

:kick: :crack: :lol: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...