Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stai linistit,ca sunt si acolo!

 

 

 

Ha,ha, ce mult ai rezistat doar cu scuterila!:) Ca e comod,ca bla-bla!

S-o stapanesti sanatos!

Niko sa stii ca este comod si-l tin in continuare pentru plimbare..dar am dus dorul calutilor in nr mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conform parerilor colegilor nostrii de forum....suntem niste frustrati ( eventual de dimensiune ff mica :nono: )...care ne-am luat mobra asta pt. ca nu aveam nimic altceva cu care sa iesim in evidenta!!!

toti considera ca sansa noastra de a da coltzu e de peste 80% ...si ca mobre de genul asta nu trebuiau construite pentru ca sunt mult prea tari!!!

daca gandim ca ei...nici enduro, supermoto, supersport si superbike nu au ce cauta pe strada...asa ca ar trebui sa vedem niste strazi triste doar cu conserve, naked si touring :-L!!

...................

m-am saturat de mobristi de tastatura care emit review-uri despre cat de grele sau nemanevrabile sunt xx, zzr sau busa ...fara sa fi pus niciodata mana pe una..ocazie cu care ar fi constatat din prima calitatile contestate de ei ale autobuzelor in discutie!!..

asa ca suntem bucurosi ca v-ati intors amandoi...si tu Geo.. si Gilda!

:cheers:

 

poate anul viitor reusim sa facem mai multe iesiri impreuna..pe aceste motociclete mizerabile, foarte grele, nemanevrabile, care nu franeaza...si care "baga" 340 km/h!!!

aaa...si de cand nu v-am mai spus.... ca a mea e cea mai misto busa din lumeeee!!

 

si o poza cu tudor...cu capul in nori...una dintre cele mai tari poze din excursie!!

post-11437-0-73677100-1352418480_thumb.jpg

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

In atentia ascultatorilor :) pentru Brasov m-am gandit sa ne cazam in zona Bran... plimbare "brava" pana in Poiana BV, servit un mic "decilos" la o terasa pe care am testat-o, cobarare in Brasov si servim un brifcor in centrul vechi al BV-ului (Piata Sfatului) si pe urma retur la cazare pe aceeasi ruta cu multe curbe sau via Cristian / Rasnov / Bran (depinde cat de "obositi" ne simtim).

 

Pentru locatii de cazare in zona Bran, am inceput cautarile impreuna cu Alexandra.

Momentan am gasit urmatoarele variante care ni s-au parut interesante:



    1. http://www.turistinfo.ro/bran/cazare-bran/vila_sarah-c73167.html
    2. http://www.turistinfo.ro/bran/cazare-bran/pensiunea_optim-c32775.html
    3. http://www.turistinfo.ro/bran/cazare-bran/vila_iancului-c67492.html
    4. http://www.turistinfo.ro/bran/cazare-bran/casa_serena-c252.html (***)
    5. http://www.turistinfo.ro/bran/cazare-bran/pensiunea_bradul_inalt-c69399.html
    6. http://www.turistinfo.ro/bran/cazare-bran/pensiunea_carina_corp_b/poze-pensiunea_carina_corp_b-c162.html
       

 

Cu un vot in plus pentru locatia 4...

 

Acum ar trebui sa stim un numar (aproximativ macar) de participanti, pentru a sti cate camere trebuie sa aiba pensiunea.

Ideal ar fi sa reusim sa ne incadram tot la o pensiune pe care o sa inchiriem in totalitate pentru weekendul in care va avea loc intrunirea Busa / primavara 2013 :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e rau cu Brasovul,dar eu as propune un Rasnov.Este linistit,preturi bune,pensiuni cu preturi decente fata de Bv si organizate binisor.Putem face o plimbare pe Poiana sau Paraul Rece pe 2 trasee in care se tin etape de Raliu in coasta.Si putem ajunge lejer si la Bv,Bran,Sinaia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca zona e BRASOV ramane de vazut cu o luna inainte sa stabilim locatia in functie de participanti si disponibilitate ... oricare ar fi suntem aproape de toate cele mai sus amintite asa ca trebuie sa asteptam sa mai treaca iarna si sa fim sanatosi ... din cate tin minte 10 camere sunt putine sau insuficiente daca e sa ne luam dupa primele 2 intalniri :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:-L , nu stiu, sa ma mai gandesc si va spun la Brasov. :peace:

 

Marius, Octav, nu mai bine va imperecheati voi printesele si asa nu o sa avem 2 "cea mai frumoasa busa din lume", ci o singura Miss Hayabusa World ....da`cu pedigree :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si eu care credeam ca al meu e cel mai frumos acum TNG si-a luat exact ca al meu .

 

Felicitari TNG pentru noua achizitie :10:

 

Pentru intrunirea de primavara(2013),dupa parerea mea trebuie lasat pe unul dintre noi sa se ocupe de el singur.Daca toti ne bagam iese o nebuneala.Din punctul meu de vedere(daca ma suportati si la anul intre voi) poate sa fie si in Brasov,Rasnov sau in Honolulu,dar dupa ce ne-am hotarat la locatie trebuie lasat pe unul dintre noi sa se ocupe.(Killy tu ce zici? Parca pana acum tu te-ai implicat cel mai mult pentru zona acea?Organizezi tu?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!!

 

Da, sunt de-acord sa ma ocup de organizarea intrunirii din primavara... asta daca nu are altcineva o solutie deja cunoscuta de el (locatie cazare & stuff).

Oricum, asa cum a zis si Tudor, mai avem de trecum iarna asta urata :) si pe urma incepem sa tropaim :)) pana la intalnire.

 

Va salut pe toti! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O rugaminte la Tng si bine ai revenit intre noi.Te rugam sa ne spui si noua ce ai faci la noul tau motor pas cu pas si diferente,avantaje,feeling.Avand acum moto de aceiasi generatie(nu chiar,dar aproape)putem sa incercam sa tinem si noi pasul cu modificarile tale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va tin la curent "Emylyo!

Momentan i-am schimbat lichidul de racire,lichidul de frana,uleiul si filtrul,bujiile si cosmetizare.

Maine am de gand sa anulez pair valve Flap mod sau sa maresc admisia in airbox....si pe urma resoftare.

Inca imi bat capul cu o interfata si cu modificari pentru sonda lambda. :hug:

Revin cu imagini maine.. :peace:

 

Cum am promis am revenit cu ceva imagini:

Eliminat pairvalve,majorat intrare airbox.flap eliminat,curatat radiatoare...etc

post-15340-0-90331200-1352897809_thumb.jpg

post-15340-0-40018400-1352897839_thumb.jpg

post-15340-0-94481100-1352897862_thumb.jpg

post-15340-0-07133400-1352897880_thumb.jpg

post-15340-0-13207300-1352897902_thumb.jpg

post-15340-0-08063200-1352897921_thumb.jpg

post-15340-0-83609000-1352897944_thumb.jpg

post-15340-0-80711200-1352897974_thumb.jpg

post-15340-0-89433900-1352898060_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...