Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Sunt convins,ca galbejitu' cand a proiectat cea mai rapida motocicleta de serie,la touring s-a gandit,doar ca sa faca economie,ne avand material destul pt ghidon inalt,i s-a aprins beculetu'n cap creand categoria hypersport,si l-a lasat pe americani sa se ocupe de dotari.

Iata cateva accesori,pe care proiectantul Busei vazindu-le,se zvarcoleste de ciuda,ca nu a avut bugetul necesar.

post-4388-1298018847_thumb.jpgpost-4388-1298018878_thumb.jpgpost-4388-1298018900_thumb.jpg

Sorry,acum vad ca s-a trecut la alta tema.....ignorati postul

Editat de TARZAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:D ba nu !!! ce misto sunt scaunele :laugh:

ce bune sunt cand vi pe dn1 dupa un drum de 500km blana, tragi socul si mergi in ,, pilot automat " cu 110, 120 fara sa mai ti mainile pe ghidon te rezemi de spatarele scaunelor si razi de restul care vor sa faca acelasi lucru si nu au cu ce :bigstar:

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cand crom ? :laugh:

Tataitzilor ! Trageti din ce in ce mai mult spre Goldwing :blink:

Goldwing!!!!!......asa-i zice?....'gamias,stiam ca am gresit undeva cand nu-i gaseam sistemul stereo. :bigstar: Stiam ca trebe sa aiba si antene dar credeam ca l-au ciordit.Si la asta cum 'i zice,ce am acuma? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce te gandesti pisicutz-o ?

Hmmmmmm esti cam nebunatica!

 

 

 

 

Ce canterinca de vreme proasta.

Cu toate astea este cel mai misto topic, fiecare spune ce simte si ce crede cu bun simt, chiar daca sunt pareri contradictorii sunt respectate si luate ca atare, criticile sunt de bun gust fara jigniri.

RESPECT

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tarzaneee...la vara o sa incerc ca motocicleta ta hYperSSport sa se intalneasca cu mobra mea touring

:bigstar:

Cu conditia sa nu-ti vopsesti mobra negru,s-ar putea sa nu mai stim care-i touringu',si care-i hyperu'.Nu as vrea sa pleci cu salbatica mea din greseala :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt convins,ca galbejitu' cand a proiectat cea mai rapida motocicleta de serie,la touring s-a gandit,doar ca sa faca economie,ne avand material destul pt ghidon inalt,i s-a aprins beculetu'n cap creand categoria hypersport,si l-a lasat pe americani sa se ocupe de dotari.

Iata cateva accesori,pe care proiectantul Busei vazindu-le,se zvarcoleste de ciuda,ca nu a avut bugetul necesar.

post-4388-1298018847_thumb.jpgpost-4388-1298018878_thumb.jpgpost-4388-1298018900_thumb.jpg

Sorry,acum vad ca s-a trecut la alta tema.....ignorati postul

 

 

Ce uratenie... :D zici ca e gata sa se urce pe shaua din spate... :bigstar: un negru cu lant de aur la gat, pantofi de lac decupati si sosete albe in picioare... iiihhhh...

Iar eventual in castile de la "HaIfone" sa-i sune in urechi niste Manele...

 

Gretos... cum pot sa puna asa ceva pe ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce uratenie... :D zici ca e gata sa se urce pe shaua din spate... :bigstar: un negru cu lant de aur la gat, pantofi de lac decupati si sosete albe in picioare... iiihhhh...

Iar eventual in castile de la "HaIfone" sa-i sune in urechi niste Manele...

 

Gretos... cum pot sa puna asa ceva pe ea...

Invidia vorbeste din tine capitane........ti'ciuda ca nu ai pantofi de lac :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce te gandesti pisicutz-o ?

Hmmmmmm esti cam nebunatica!

 

 

 

 

Ce canterinca de vreme proasta.

Cu toate astea este cel mai misto topic, fiecare spune ce simte si ce crede cu bun simt, chiar daca sunt pareri contradictorii sunt respectate si luate ca atare, criticile sunt de bun gust fara jigniri.

RESPECT

Sa stii ca la asta ma gandeam si eu. Imi pare bine ca sunt "colega de moto" cu niste oameni, ca voi, care pe langa faptul ca si au ceva in cap si poti purta un dialog, sunt si de calitate si omenie !

Sunt mandra ca imi sunteti colegi si prieteni unii dintre voi !

Va pup, ma, uratilor ! :D

 

 

 

Mesaj completat

Ce uratenie... :blink: zici ca e gata sa se urce pe shaua din spate... :bigstar: un negru cu lant de aur la gat, pantofi de lac decupati si sosete albe in picioare... iiihhhh...

Iar eventual in castile de la "HaIfone" sa-i sune in urechi niste Manele...

 

Gretos... cum pot sa puna asa ceva pe ea...

Haoleooo, manca-ti-as talentu' tau da' chiparos cu mobra ta aia jmechera si sucara ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaaa, la cum se anunta vremea o sa ne cam plictisim unii de altii p'acilea....Cred ca imi baga astia si Busa la intretinere la cat o sa o mai tin in casa.... :bigstar:

:D Hahaha!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca la asta ma gandeam si eu. Imi pare bine ca sunt "colega de moto" cu niste oameni, ca voi, care pe langa faptul ca si au ceva in cap si poti purta un dialog, sunt si de calitate si omenie !

Sunt mandra ca imi sunteti colegi si prieteni unii dintre voi !

Va pup, ma, uratilor ! :bigstar:

Mai termina'te fatoooo........ mi-o iesit o lacrima.....repede,repede...group huuuuuuug!!! :laugh: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai termina'te fatoooo........ mi-o iesit o lacrima.....repede,repede...group huuuuuuug!!! :D :bigstar:

Taci, ca pot deveni si mai melodramatica :D Stai sa trag un fum :laugh:

Mesaj completat

Nu mai rade Pantero ca din zona ta vine frigu' .....

Nici tu nu mai ai mult acolo unde o tii si o sa-i faci solar ca sa nu inghete.

Ia, sa va mai amintiti cum e vara pe la Arc.... eeeeee !

De la mine ??? La mine sunt 7-8 grade, man ! :blink:

 

Ce dor mi-e de miercurile de la arc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa ai rezultatul la care te astepti,si sa ne dai peste nas la noi astia sceptici.

@Pantera......le ai cu tehnologia lubrifierii,nu gluma.... :bigstar:

Mesaj completat

 

Nu am problema cu gusturile oamenilor,ci cu asteptarile lor de la acest motor.Nu am zis ca nu e bun sa faci ture lungi,ci ca nu o sa se comporte niciodata ca un touring pur sange indiferent de modificarile facute.

Fiecare categorie de motor a fost creat pentru un scop anume...........asta e parerea mea personala,si chiar nu astept de la nimeni sa fie de acord cu mine.

uite eo de exemplu fac naveta cu ea in londra...merg la munca cu ea...si inafara de consumu din prima zi nu ma incomodeaza cu nimic...si nam schimbat nimic pe ea, e asa cum a venit de la mama ei...doar manetele sau rupt capetele si le-am polizat ca agatam manusa...in rest nimic...doar consumabile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine ninge ca in laponiaaaa :bigstar:

Pot sa rad iar ? :D

Mesaj completat

uite eo de exemplu fac naveta cu ea in londra...merg la munca cu ea...si inafara de consumu din prima zi nu ma incomodeaza cu nimic...si nam schimbat nimic pe ea, e asa cum a venit de la mama ei...doar manetele sau rupt capetele si le-am polizat ca agatam manusa...in rest nimic...doar consumabile...

Busa rulz ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plictiseala mare pe vremea asta vad.Am mers in vara asta cu zx9 din 99.Are aceleasi frane ca busa cu o mica diferenta-are un repartitor pe circuitul principal care imparte in mod egal -furtunele pana la etrieri sunt de aceleasi dimensiuni-presiunea transmisa.Am fost surprins sa vad ca franele de la zx9 chiar tin ca la o supersportiva.Este insa de vina si diferenta de greutate de vreo cateva zeci de kg intre cele 2 motoare vizate.Pentru anul 2011 mi-am propus sa o iau pe drumul oamenilor cu scaun la cap-ma insor.Problema este ca toti cunoscutii ma bat la cap sa amestec distractia si cu motoare.A fost careva la vreo nunta motorizata?Partea frumoasa este ca fenomenul se intampla in iunie intr-o locatie superba pe malul Dunarii.Partea frumoasa este ca jumatatea,desi nu prea a avut parte de plimbari insista sa pastrez busa desi eu as fii vrut sa trec pe partea batraneasca-chooper.De cativa ani ne tot chinuim sa facem o iesire,o intalnire de buse.Poate anul acesta se concretizeaza totusi ceva pentru ca de intalnirile de moto care au devenit afacere m-am saturat..

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...