Sari la conținut

Accident In Constanta - 28.08.2007


ZX-R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 166
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

din pacate motociclistul a decedat.si iarasi dupa un scenariu comun.motocicleta de putina vreme,lipsa experienta plus viteza prea mare pt oras.si putem adauga si lipsa de acordare prioritate dar...el la ce se gandea,cu gazul la maxim.probabil la best lap!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. Viteza ucide din nou... pacat... :D

 

 

Viteza ca viteza ..dar inconstientza vad ca face rau si altora din jur !!! Sunt curios catzi ani avea "pustiul"

 

Rip pt baiat :bounce: :moto: si insanatosire grabnica celor accidentatzi

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator vali22

Rip pacat de viata lui l-am vazut ieri si ii admiram de la departare moto imi place mult modelul , azi l-am vazut pe strada la mine in cartier era cu , casca in mana si seara la spital mort :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa mai zic ... ce sa mai srciu ?.. rip, sa ii fie tanara usoara...? :D

eu sincer ma consider norocos ca am intrat pe forum si am aflat multe.sper ca am invatat ceva de aici .. asa zic eu.Si eu am fost cu alte conceptii, tot ce pot sa fac este sa le multumesc celor care m-au indemnat sa intru si pe la sectiunea cu accidente... aici iti dai seama ca nu totul e roz si nu este totul o cursa nebuna plina de adrenalina.Cursa perfecta.Ea nu exista.. singura cursa este cea in care ai 30 de ani de motociclism si esti inca sanatos, este o cursa de anduranta.. una grea, una care te surmeneaza psihic.Dar da satisfactia cea mai mare.Motociclistii trebuie constientizati de riscurile ce le implica motociclismul intr-o tzara ca asta, unde sar cainii pe strazi si caii si tziganii etc.Reformulez.. pe drumurile nationale.Sincer acum 7 ani si eu am fost cu 200 fara casca in spate la un amic care avea zx9 marfa.. atat eram de pasionat.. si cand m-am dat jos mi-am dat seama ce prostie am facut.. daca as fi cazut as fi cazut ca o rosie din tren.

Sorry pt offtopic.

 

RIP.COndoleante familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, din pacate baiatul a murit la spital dupa aprox. o ora. Pietonul lovit avea un picior rupt, julituri si capul spart. Soferita spune ca ea mergea pe banda ei si George a intrat in ea din senin. De fapt, ea a vrut sa faca stanga si i-a taiat fata lui George. Motocicleta nu este lovita in fata deoarece a lovit masina dintr-o parte (s-a dus intr-o parte de la franare). Baiatul care era in spatele lui spune ca nu aveau viteza foarte mare. Avea doar 23 ani :D

 

Dumnezeu sa-l ierte.

 

post-12055-1188338477_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, din pacate baiatul a murit la spital dupa aprox. o ora. Pietonul lovit avea un picior rupt, julituri si capul spart. Soferita spune ca ea mergea pe banda ei si George a intrat in ea din senin. De fapt, ea a vrut sa faca stanga si i-a taiat fata lui George. Motocicleta nu este lovita in fata deoarece a lovit masina dintr-o parte (s-a dus intr-o parte de la franare). Baiatul care era in spatele lui spune ca nu aveau viteza foarte mare. Avea doar 23 ani :bounce:

 

Dumnezeu sa-l ierte.

 

post-12055-1188338477_thumb.jpg

deci el a avut casca sau nu ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu casca sau fara ce mai conteaza?..ideea e ca daca nu avea viteza putea evita,cel putin daca te iei dupa legile fizicii...nu halesc faza cu nu avea viteza i-a intors masina in fata si n-a putut sa evite..e deja rasuflata :D :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu casca sau fara ce mai conteaza?..ideea e ca daca nu avea viteza putea evita,cel putin daca te iei dupa legile fizicii...nu halesc faza cu nu avea viteza i-a intors masina in fata si n-a putut sa evite..e deja rasuflata :D :bounce:

pentru ca poate cu casca supravietuia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din auzite, avea casca, geaca si manusi. Oricum, casca avea sigur. Banuiesc ca nu era ceva foarte bun, daca a avut fractura craniana. Baiatul din spatele lui, a spus ca NU aveau viteza foarte mare. Daca era sa minta, ii mintea pe politisti, nu pe noi, prietenii lui...

 

A incercat sa evite, se vede foarte clar urma de franare + faptul ca a lovit masina dintr-o parte, deci s-a dus in dreapta pt a evita (logic, nu?).

 

@mahasp1: De ce incerci sa-l scoti vinovat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti motociclistii sunt vinovati. .ever. Nu conteaza, casca, skilul, conservarii. Ai cazut, esti vinovat. Daca ai cap sub casca, judeci, si te feresti. Daca instinctele iti domina rationalul, atunci be my guest la ruleta ruseasca.

tocmai ti-ai primit raspunsul :bounce: ..mersi ak_raptor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP :D :bounce: Prea multi motociclisti morti. Ar trebui sa faca cineva ceva cu incepatorii care isi iau motor prea mare, sa faca cineva o campanie TV in Marea Britanie asta a ajutat foarte mult in acest caz. Eu personal daca as fi avut motor mare din prima SIGUR as fi mierlit-o :moto: . Si pe langa asta politistii care dau permise la conservari pe sub mana nu se gandesc ca de acei 300-400 de Euro reprezentand shpaga pentru ca vreun pushtan cu bani sa ia permis poate sa depinda viata cuiva, poate chiar a cuiva drag lor. Eu sunt dispus sa ajut sa FACEM CEVA. ORICE. Sa informam parintii incepatorilor ce presupune motociclismul, sa ii oprim in trafic pe cei pe care ii vedem ca fac imprudente sa le dam un sfat. Ma ingrozesc de fiecare data cand aud ca mai moare cineva... Sincere Condoleante, DE curand am vazut un editorial din moto life care zicea "MAI FRUMOS DECAT SA NE ARATAM PARERILE DE RAU PENTRU CEI CARE NU MAI SUNT NU POATE FI DECAT GRIJA PENTRU CEI CARE EXISTA INCA!" GANDITI-VA La CHESTIA ASTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...