Sari la conținut

A Mai Plecat Un Motorist R.i.p. - 29.08.2007 - BistritaNasaud


Motoristu Virog
 Share

Postări Recomandate

Astazi inaite de amiaza undeva pe drumul spre Colibita (jud.B-N) un venerabil motorist avea sa-si gaseasca sfarsitul tragic. Intr-o curba mai stransa a prins nisip sub roti si pierzand controlul motorului (BMW 650 GS Dakar) a fost proiectat in afara partii carosabile intr-un sant si a aterizat taman cu gatul intr-un gard de sarma ghimpata decapitandu-l pe jumatate. Bineinteles ca a murit pe loc. Vestea mortii lui a cutremurat intreaga comunitate in special pe noi cei din breasla. Nu pot sa cred ca scriu la aceasta rubrica. D-zeu sa-l odihneasca. Am crescut urmarindu-l cum trecea cu Simsonul prin fata portii noastre si era intotdeauna incantat cand incepusem si noi sa ne luam motoare. Era ca un tata pentru noi si suntem alaturi de familia indoliata. D-zeu sa te odihneasca nea Simi Capra si sa calaresti printre stele. :D :bounce: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand deschid ,forumul trec in mare graba , peste restul anunturilor si temelor si ajung din pacate le cea mai spectacoloasa rubrica, si nu stiu ce se intampla, dar a ajuns ca aproape zilnic sa fie cate un accident grav, din pacate mortal si asta ma ingozeste, mai ales ca nu-i de vina de multe ori lipsa de experienta!

Dumnezeu sa-l ierte! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l aiba langa el. Stiu cum e sa pierzi un prieten, o cunostiinta draga. S-a intamplat pe 21 august la Posada. Prietenul meu BEBE (Tudor Gradinaru) a cazut in rapa cu motorul dupa ce a fost acrosat de un alt motociclist cu care venea de la Sinaia. Culmea e ca toti au scapat, fiind 4 in total, si numai e a decedat... deci soarta e cam betziva... Imi pare rau pentru prietenul vostru, si prietenul meu ar fi regretat aceasta intamplare fiind pasionat pana peste cap de motociclete... le adora!

 

am inceput sa-i construiesc un site... http://mihaivladro.uv.ro... care se va numi www.21august.ro

 

Dumnezeu sa-i pazeasca pe toti pasionatii de motociclete!

Editat de mihaivladro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i pazeasca pe toti pasionatii de motociclete!

Dumnezeu sa te auda. Pacat ca o pasiune asa frumoasa ca motociclismul e asa cruda uneori. Dumnezeu sa-l odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INCREDIBIL

RIP si condoleanta familiei

Aici nu e vorba nici de viteza prea mare, nici de lipsa de experienta

Stau si ma gandesc oare chiar merita? si nu ma gandesc la mine si la cei ce raman.

 

Din pacate se mai intampla si astfel de tragedii. Sper ca Dumnezeu sa aiba grija de noi de acum inainte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca! Condoleante familiei si prietenilor

 

Astazi am ajuns la Manastirea Ciolanu intr-un mic drum pana la vulcanii noroiosi si am aprins cate o lumanare pentru toti care au aparut (desi nu ne doream) pe aceste topic-uri si una pentru cei care posteaza in continuare si nu imi doresc sub nicio forma sa apara aici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :D :bounce: :moto:

A avut o moarte frumoasa, poate si eu o sa am noroc de un sfarsit la fel de rapid...

 

Rapid poate,dar frumoasa in nici un caz! :D Foarte tragic,Dumnezeu sa-l primeasca,condoleante familiei si prietenilor! :hug: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :bounce: :moto: :hug:

A avut o moarte frumoasa, poate si eu o sa am noroc de un sfarsit la fel de rapid...

 

 

De unde le scoti omule? cum adika moarte frumoasa? bikerul a fost decapitat aproape, sarma ghimpata, etc...te rog eu, nu mai scrie aberatii de genul asta, modifica baremi ce ai scris ! nu ti doresc sa ai un noroc de genul! :D

Editat de MotoPlus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...