Sari la conținut

Accident Mortal...


rider_girl_20
 Share

Postări Recomandate

Numai ce am auzit la stirile de pe protv... a avut loc un accident in Alba. Tanarul a pierdut controlul motocicletei, a patruns pe contrasens si s-a izbit de un stalp de pe marginea drumului. In cadere, trupul motociclistului a lovit un biciclist. Motociclistul a decedat pe loc.

Atat am retinut...cine stie mai multe detalii...

Sa-i fie tarana usoara :D :bounce: :moto:

...suntem pe zi ce trece mai putini :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa-i fie tarana usoara :D :bounce: :moto:

...suntem pe zi ce trece mai putini :hug:

 

Suntem pe zi ce trece din ce in ce mai multi, asta e si motivul pentru care mor din ce in ce mai multi.

 

RIP motociclistului ! Altul care s-a dus pe barba lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem pe zi ce trece din ce in ce mai multi, asta e si motivul pentru care mor din ce in ce mai multi.

 

RIP motociclistului ! Altul care s-a dus pe barba lui.

 

Bine spus !!!

 

Apar mai multi decat dispar (din pacate si astia tot mai multi). E ca la chinezi.

 

R.I.P. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de necrezut unde s-a infipt baiatul,nu-mi vine sa cred!Sper sa nu fi consumat ceva bauturi alcoolice inainte la meci :moto: Dumnezeu sa-l ierte,condoleante familiei si prietenilor! :D :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu se poate lua nici o masura?

Ba da, dar nu ar fi populare: radare automate la fiecare 100m in oras si la fiecare 500m in afara cu amenzi de 500$ per abatere si fara plata la jumate (pe unde am eu biroul atat e amenda) , puscarie pentru condus peste limita de 25kW, confiscat vehicolul pentru depasirea vitezei cu mai mult de 50km/h (la in unele tari din vest), date amenzi la cei fara casca, pentru manevre neregulamentare etc. Toate aplicate la sange, nu doar pe hartie. Sau import de populatie civilizata, dar ce facem cu cei care sunt pe-aici, inclusiv motociclisti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa ... am vazut si eu la 7 la protv stirea.

 

pacat ... prea crestem numarul posturilor de aici ... creste numarul motociclistilor de la an la an si creste si numarul victimelor hobby-ului acesta.

 

numa` bine - rezervoare pline ... si zile multe sa le putem consuma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto e un 636 roshu, iar baiatul aflu imediat cum il chema...Din cate am intzeles de la prietenul lui cel mai bun abia isi luase motorul de cateva luni...si avea pe putin 150 km/h.....

RIP frate :D :bounce:

 

Later edit.: e vb de Sami, 21 de ani.....

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sami a incercat sa evite un biciclist..adevaru e ca avea viteza mare .. a incercat sal evite si a intrat in stalp.. imi pare rau de el :D si va rog nu postati chesti de genu: a condus beat...copil de bani gata ca nu a fost asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sami a incercat sa evite un biciclist..adevaru e ca avea viteza mare .. a incercat sal evite si a intrat in stalp.. imi pare rau de el :D si va rog nu postati chesti de genu: a condus beat...copil de bani gata ca nu a fost asa

Asta vroiam sa spun si eu.... ganditi-va ca si voi aveti momente de "nebunie", chiar rare ce-i drept, dar aveti momente in care pur si simplu scapati mana-n gaz. Poate ghinionul lui Sami a fost sa fie in locul nepotrivit la momentul nepotrivit. Ganditi-va ca poate in momentele voastre de nebunie, ati pati la fel.....eu ma gandesc.

Asa ca din respect pentru omul asta, va rog lasati comentariile aiuristice de-o parte......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta vroiam sa spun si eu.... ganditi-va ca si voi aveti momente de "nebunie", chiar rare ce-i drept, dar aveti momente in care pur si simplu scapati mana-n gaz. Poate ghinionul lui Sami a fost sa fie in locul nepotrivit la momentul nepotrivit. Ganditi-va ca poate in momentele voastre de nebunie, ati pati la fel.....eu ma gandesc.

Asa ca din respect pentru omul asta, va rog lasati comentariile aiuristice de-o parte......

 

 

Subscriu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de el.Era atat de tanar... :D R.I.P :bounce: Probabil se gandea la Steaua cand era cu mana in gaz.Se mai intampla sa te ia valul...si uite rezultatul.Doamne fereste !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de necrezut unde s-a infipt baiatul,nu-mi vine sa cred!Sper sa nu fi consumat ceva bauturi alcoolice inainte la meci :moto:

 

Cum adica speri sa nu fi consumat bauturi alcoolice ? Omu a murit ! ! ! Putea sa se si drogheze inainte ca oricum nu mai conta. "Sper" se foloseste atunci cand mai exista speranta, in cazul de fata e inutil.

 

De ce va ingrijorati, de ce va speriati cand vedeti ca mor atatia pe motoare? Mai ales in ultima vreme cand au murit vreo 5-6 pe mana lor. Astea se numesc accidente, oamenii au gresit si fiind foarte expusi au murit.

Nu e nimic de ingrijorat, zi de zi mor zeci de oameni in accidente rutiere pentru ca este in natura omului sa faca greseli. Da, un lucru destept ar fi sa va lasati de motoare pentru ca este o pasiune foarte periculoasa si chiar nu merita sa mori pentru asa ceva, sunt lucruri de sute de ori mai marfa pe lumea asta, sau sa continuati fiind constienti ca intr-o zi poate va fi si randul vostru.

 

Condoleante familiei si prietenilor. :D :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crisluca 1985

 

Cum adica speri sa nu fi consumat bauturi alcoolice ? Omu a murit ! ! ! Putea sa se si drogheze inainte ca oricum nu mai conta. "Sper" se foloseste atunci cand mai exista speranta, in cazul de fata e inutil.

 

De ce va ingrijorati, de ce va speriati cand vedeti ca mor atatia pe motoare? Mai ales in ultima vreme cand au murit vreo 5-6 pe mana lor. Astea se numesc accidente, oamenii au gresit si fiind foarte expusi au murit.

Nu e nimic de ingrijorat, zi de zi mor zeci de oameni in accidente rutiere pentru ca este in natura omului sa faca greseli. Da, un lucru destept ar fi sa va lasati de motoare pentru ca este o pasiune foarte periculoasa si chiar nu merita sa mori pentru asa ceva, sunt lucruri de sute de ori mai marfa pe lumea asta, sau sa continuati fiind constienti ca intr-o zi poate va fi si randul vostru.

 

Condoleante familiei si prietenilor. :D

 

 

Crisluca, f f tare postul tau... Chiar nu m-am putut abtine sa nu dau reply, cred ca e primul pe acest forum...

 

Intr-adevar, cand o sa se opreasca oamenii sa se mire cand vad 3 inconstienti morti pe saptamana?!... "ce e de facut?"... mai nimic, poate o repopulare a tarii asteia.

 

 

... sau... safer yet, give up riding!

 

 

my 2cents

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crisluca 1985

 

Cum adica speri sa nu fi consumat bauturi alcoolice ? Omu a murit ! ! ! Putea sa se si drogheze inainte ca oricum nu mai conta. "Sper" se foloseste atunci cand mai exista speranta, in cazul de fata e inutil.

 

De ce va ingrijorati, de ce va speriati cand vedeti ca mor atatia pe motoare? Mai ales in ultima vreme cand au murit vreo 5-6 pe mana lor. Astea se numesc accidente, oamenii au gresit si fiind foarte expusi au murit.

Nu e nimic de ingrijorat, zi de zi mor zeci de oameni in accidente rutiere pentru ca este in natura omului sa faca greseli. Da, un lucru destept ar fi sa va lasati de motoare pentru ca este o pasiune foarte periculoasa si chiar nu merita sa mori pentru asa ceva, sunt lucruri de sute de ori mai marfa pe lumea asta, sau sa continuati fiind constienti ca intr-o zi poate va fi si randul vostru.

 

Condoleante familiei si prietenilor. rose.gif

Crisluca, f f tare postul tau... Chiar nu m-am putut abtine sa nu dau reply, cred ca e primul pe acest forum...

 

Intr-adevar, cand o sa se opreasca oamenii sa se mire cand vad 3 inconstienti morti pe saptamana?!... "ce e de facut?"... mai nimic, poate o repopulare a tarii asteia.

... sau... safer yet, give up riding!

my 2cents

Iti multumesc ca ai tinut cont de doleantzele mele. :D Inconstient...e un termen relativ...poate asa se va spune despre fiecare dintre noi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...