Sari la conținut

Hai Portocalii (KTM EXC Rulz)


atillas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca varianta standard este foarte buna,asta daca nu tragi greu la cantar ca mine si iti trebuie furtune racing.Daca vrei totusi ceva aftermarket incearca la Freddy la Alba,stiu ca are foarte multe produse in stoc si timpul de asteptare scade foarte mult. www.fmracing.ro

 

Merci de recomandare, astazi a plecat deja conducta de frana spre client :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi aduce si mie cineva aminte ce trebuie schimbat atunci cand pisa apa sub pompa de apa la un 450 exc 2004 ?

Parca 2 semeringuri si presetupa dar nu sunt sigur.

Si unde gasesc piesele componente ale pompei de apa in microfise caci nu le gasesc neam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In microfisa referitoare la axa cu came, bineinteles. Simeringurile 10x18x4, eventual si o-ringurile 25.12x1.78. Ce presetupa? Si nu mai pune apa in radiator. Pune antigel concentrat 100%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

C04590361.gif

37 0770291016 O-RING 29,10X1,60 NBR 70 1,76 cart1.gif 38 0770020220 O-RING 25,12X1,78 NBR70 1,47 cart1.gif 40 0760101843 % SHAFT SEAL RING 10X18X4 BSL 40 0760101844 SHAFT SEAL RING 10X18X4 BSL V. 21,64 cart1.gif

 

 

 

imi aduce si mie cineva aminte ce trebuie schimbat atunci cand pisa apa sub pompa de apa la un 450 exc 2004 ?

Parca 2 semeringuri si presetupa dar nu sunt sigur.

Si unde gasesc piesele componente ale pompei de apa in microfise caci nu le gasesc neam.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

sxf este de motocross si exc este de enduro... SXF are alta putere, alte suspensii, alta cutie,alta roata spate19 vs 18(EXC) neinmatriculabil vs inmatriculabil ( EXC) , fara far/stop/semnale etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sxf este de motocross si exc este de enduro... SXF are alta putere, alte suspensii, alta cutie,alta roata spate19 vs 18(EXC) neinmatriculabil vs inmatriculabil ( EXC) , fara far/stop/semnale etc...

Mersi mult de raspuns !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare. O nelamurire. Am desfacut furca de la exc 300 2002 pentru ca intr-un telescop se auzea arcul si avea cursa libera vreo 2 cm. Le desfac pe amandoua si la cel cu pricina observ ca ii lipsesc distantierele din capatul arcului. Distantiere de preload din cate m am documentat. Nelamurirea e daca asa trebuie sa fie sau vreo eroare de la vreo revizie anterioara. Si unde as putea gasi in cazul in care am nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. O nelamurire. Am desfacut furca de la exc 300 2002 pentru ca intr-un telescop se auzea arcul si avea cursa libera vreo 2 cm. Le desfac pe amandoua si la cel cu pricina observ ca ii lipsesc distantierele din capatul arcului. Distantiere de preload din cate m am documentat. Nelamurirea e daca asa trebuie sa fie sau vreo eroare de la vreo revizie anterioara. Si unde as putea gasi in cazul in care am nevoie.

Salut, este sigur o eroare;comanda-ti aceleasi distantiere cum ai pe jamba cealalta;sunt o multitudine de grosimi ca sa poti tensiona arcul dupa dorinta;le poti gasi la reprezentanta din zona ta,sau la alte magazine de profil (inclusiv virtuale). Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. O nelamurire. Am desfacut furca de la exc 300 2002 pentru ca intr-un telescop se auzea arcul si avea cursa libera vreo 2 cm. Le desfac pe amandoua si la cel cu pricina observ ca ii lipsesc distantierele din capatul arcului. Distantiere de preload din cate m am documentat. Nelamurirea e daca asa trebuie sa fie sau vreo eroare de la vreo revizie anterioara. Si unde as putea gasi in cazul in care am nevoie.

sau,masori celalalt,si daca ai posibilitatea,faci unul identic la strung din textolit sau teflon.

sigur iti lipseste un distantier,pierdut sau uitat la o revizie anterioara..pe langa clompanit si uzura aferenta,furcile se si afunda mai mult avand piese lipsa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,cum spunea si Alex_450EXC,sx-ul este de motocross si exc-ul este de cross enduro,aparent nu se vad diferentele dar ele exista intocmai enumerate de Alex :putere, suspensii, cutie,alta roata spate etc....deci nu-i pt enduro mai repede pt supermoto .

Eu am un sx 520 si e inmatriculat si din propria experienta e un calvar la enduro fata de un exc,dar asta iti da un plus de ,,funny" daca te tin incheieturile :))

 



........si nu ai destula adrenalina cu un exc

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În talon scrie exc dar mama lui de fabrica la facut sx ca si celelaalte marci si modele de motocross sunt inmatriculate tot pe enduro ex:crf 450 r /crf 450x,yz 450 f/wr450 f etc fiindca la noi nu sunt omologate dar asta nu inseaamna ca nu poti sa inmatriculezi sunt destule in circulatie cel putin crf-uri,

sx-uri inafara de al meu nu am mai vazut si chiar eram curios sa vad daca mai sunt ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha. Asa stiam si eu. Deci ilegalitatzuri....

Nici in alte tari nu se inmatriculeaza cross-uri. Ca si cum as lua mobra lui Rosi si as inmatricula-o drept R1.

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nu neaparat lipsa ventilatorului,dar verifica termostatul daca deschide/inchide ,ar fi prima proba,dupa care mai vorbim.

Multumesc pentru sfaturile date! Pana la urma s-a dovedit a fi capacul de la radiator. Avea garnitura ciupita/iesita de sub capsa din mijloc.

 

Pentru cei care au termocupla si nu le functioneaza termocontactul puteti luat de la piese auto cod: 1.850.146, de la Volvo 340-360 1.3L, 1.4L din 1987/1988, sau Porche 928 5.4 gts 1991.Pret ~ 50-55 Ron

855803.jpg

Editat de crz-one
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...