Sari la conținut

Accident Cu Morti, Plevnei, Bucuresti


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 898
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt de cord cu ce a scris AK Raptor mai sus.

Linsatul n-ar fi o solutie (dar oricum nu se ajunge acolo).

Nu-i tin partea basculangiului, insa ganditi-va putin: pe Plevnei sunt parcate tot timpul o gramada de masini, dubite, autobuze chiar si camioane.

Daca motociclistul a mers aproape de acestea, camionagiul poate ca nu l-a observat, chiar daca s-a asigurat (totusi nu uitati, oamenii astia din asta traiesc, multi dintre ei sunt marlani, dar o fac intentionat nu din neatentie, iar de data aceasta nu cred ca a fost cazul de reaintentie).

 

Pe de alta parte, cred ca totusi o ditamai basculanta de ca. 3,5 m inaltime si vreo 10 m lungime se observa mai usor decat un Hornet, plus nu tasneste chiar asa din santier. Trebuie mers cu ochii-n patru, asta e...

 

Odihneasca-se in pace si condoleante familiilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns aseara acasa, relaxat dupa "showurile" de ieri si m-am logat si io pe forum, inainte de culcare. Am avut un soc...

Ce naiba se mai poate schimba in tara asta? Cred ca nimic.... nimeni nu mai are chef de nimic, toata lumea doar vorbeste. Mai stiu eu pe cineva pe forumul asta caruia ii spuneam sa nu emigreze... newprofiler stie despre ce vorbesc!

Dar ACUM, DUPA chestia asta... cred ca imi voi revizui atitudinea...E o mare mizerie aici, sistemul e infect si putred pana in radacini! Nici violenta, nici mitingurile, nici "gherilele" nu vor avea efect. Poate sa ne agraveze imaginea si asa patata. E o tragedie ce s-a intamplat! E... de neconceput! De neimaginat!

Sa ii odihneasca Dumnezeu in pace... iar pe soferul iresponsabil... sa-l ierte Dumneze ptr noi nu il vom ierta niciodata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conodoleanta! :)

Eu cred ca in momentrul de fata ar trebui sa ne gandim cum putem ajuta familile celor doi.

Va pot sta la dispozitie cu doua microbuze 8+1 locuri. Se pot scoate banchetele din spate si ar putea incapea un sicru.

E una din masini care sambata mi-a adus pritenul mort (Fetesti) acasa.

Hai sa ajutam familia! !!! Si pe urma sa facem dreptate.

Merci !

:)

 

 

multumim mult, dar nu me-ai spus cum sa te contactam, s-ar putea chiar sa avem nevoie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motormouse: am amici viteji, care se rupeau in figuri si vorbe si cand ieseam in trafic inghiteau cu stoicism toate nemerniciile, veneam din spate si zburam oglinzile..

Nu m-am batut in 4 ani de liceu si in alti 5 de facultate la un loc cat m-am batut cu soferi si am distrus masini in 12 luni de motoretizm.

Am pretini care au antecedente asemanatoare, am reusit sa "educ" astfel chiar si o motociclista ..care acum nu mai spune "vezi (cuvant jignitor) pe unde mergi", intai rupe mufa si oglinda..

 

SA-I RUPEM PE GENUNCHI PE NENOROCITI.

Nu va mai laudati pe forumuri, rupeti capu' pe strazi sa prinda frica de noi, sa isi formeze reflex cand vor sa schimbe directia sau sa faca ceva nasol "ba, stai sa ma uit ca daca vine un nenorocit de motorist si ma rupe cu bataia"

 

Iese cu ranga..? scoti sisu, il iei de varf si ii spui ca daca nu arunca ranga il infigi in teasta..

 

Suna a JUNGLA si lupta da gherila..dar ALTFEL CUMMMMM!???

 

Cat este de adevarat, cred ca ai vb in numele multor motociclisti !!!!!

 

DAR din pacate noi suntem putini, si prosti sunt foarte multi !!!

Cateodata simt ca ne batem cu morii de vant !!!

 

Bati pe unul, in 10 minute apar alti 2 idioti si iti pun viata in pericol !!!!

 

Mare pacat pt copii, nu exista moarte frumoasa, dar asta chiar a fost oribila !!

 

:) :) :D :hurt: :rose: :rose: :rose: :blbl: :blbl: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul din cele mai triste si tragice accidente moto de care am auzit vreodata. Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

 

Legat de ce putem face... in primul rand trebuie presata media, pe toate canalele ei, trebuie sa fortam autoritatile cumva sa plateasca o campanie de constientizare a motociclistilor in trafic (in Anglia s-au facut foarte multe si cel mai relevant e asta What do we have to do to get noticed?

, prin toate canalele de comunicare care le au motociclistii (proteste, mitinguri, articole in presa, forumuri)

 

Nu ar fi rau daca presedintii de Cluburi Moto din tara s-ar aduna si ar incerca sa ne reprezinte drepturile in fata celor mai mari.

 

Si la urma intreb si eu (cu accident moto avut recent, si multe situatii cand era sa fiu ingropat de conserve) intreb WHAT THE FUCK DO WE HAVE TO DO TO GET NOTICED?

 

Asta trebuie sa urlam cu totii intr-o voce comuna tuturor! God damn it!

 

:)

 

Doar ca mi se pare ca aceasta chestie ar prinde la doar la aia care nu realizeaza si atat. La cei cu NESIMTIREA MARE, care se uita la tine cand iti taie fata si apoi iti zic razand "Ce rau esti frate!" sau "Extraordinar! Ce n-ai frana?" n-ai ce sa le faci. Astia asa sunt si asa vor ramane, ne-educabili, iar ruptul oglinzilor cred ca i-ar inrai si mai tare.

 

Mare pacat de cei doi copii. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

 

Lipsa aplicarii legii de mult timp e vizibila din ce in ce mai mult. Chestia e cronica iar persoanele cu putere de decizie prefera actiunile din care se pot face bani, e mai greu sa te ocupi de adevaratele probleme ale societatii care deja sunt foarte multe si dau batai mari de cap, unde mai pui ca nu ies nici bani.

Din pacate pentru noi, asta e romanica ...............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei doi copii: :) :)

 

pentru sofer : OCHI PENTRU OCHI SI DINTE PENTRU DINTE!!

 

pentru un destept de pe forum care zicea ca nu-l angajeaza nimeni daca el cere sa se respecte regulile

de circulatie(pamant carat la 200 m, ....bla,bla,bla):stai acasa si tricoteaza flanele ca vine iarna.

daca toti ar fi de conceptia ta nu ar mai exista reguli de circulatie,ca unii nu le si aplica,asta e altceva si e

treaba militiei sa sanctioneze,ca nu o face e altceva(traiasca telefonul mobil cu care poti sa "suni un prieten"

cand ai gresit cu ceva in trafic)

 

 

D-ZEU SA-I ODIHNEASCA PE CEI DOI COPII ,SPER CA SI ACOLO UNDE AU AJUNS SUNT IMPREUNA

 

CONDOLEANTE FAMILIILOR SI PRIETENILOR :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un accident groaznic! prostia unui sofer si lipsa de experientza si au spus cuvantul intr un mod groaznic! familii distruse!

 

sa iesim in strada..poate soferii vor circula mai atent....chiar dak un sofer din tot bucurestiul o sa intzeleaga actiunea meetingului..se merita!

 

trebuie mers la scolile moto si vorbit cu instructorii!

 

eu cand am facut scoala, erau 2-3 instructori de 50 ani care nici makar nu au vorbit cu mine! baga in 1, si mergi drept! ATAT! nici o discutie, un avertisment...nimik! nepasare totala! am invatzat eu din greselile mele!

R.I.P......pentru doua suflete care au plecat prea devreme!

 

Condoleante familiei si prietenilor.....

Editat de MotoPlus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o mica curiozitate:

La ce sectie este soferul camionului ?

Stie cineva daca inca se afla la sectia aia sau este in libertate... Intreb si eu asa... de curiozitate... Nu am absolut nici o intentie... Pentru cei care nu au nici o intentie... nr meu de telefon este la profil... o sa caut un incarcator.

Daca stie cineva ceva dati-mi quote va rog si apoi raspuns.

 

Puteam fi eu cu prietena! Gandul asta ma cutremura... Ma aduce in stare de orice...

 

Sa le fie tarana usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine scria ca "ce dom'le el nu e om...sau cu nu stiu ce semafoare"....GIZAS. Daca e om sa plateasca. Ca daca era vreo masina de politai sub camionul ala sunt foarte sigur ca il bagau la crima cu premeditare. De ce nu si-a chemat cun coleg sa il dirijeze afara din santier...PAI DE CE; ca el are CAMION si il doare la basca, are priortate de tabla iar astia merg pe principiu SA SE FEREASCA CINE ARE NEVOIE! R.I.P pentru saracii copii, mi se rupe inima ca au sfarsit (in halul asta)!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OARE PENTRU CARE MOTIV CEI DE LA PRO-TV AU STERS STIREA DE PE SITELE LOR ???? LA LINK-UL POSTAT AICI APARE PE SITELE LOR CA "STIREA NU EXISTA" ....... NEMERNICII VOR SA APLANEZE CEVA ???

SUNT INGROZIT DE ASEMENEA CRIMINALI..... MERITA CU PRISOSINTA SA STEA TOATA VIATA LUI IN SCAUN CU ROTILE...SA-SI ADUCA AMINTE SECUNDA CU SECUNDA ANIMALUL...LA CE CRIMA A FACUT !!!!

DUMNEZEU SA-I ODIHNEASCA IN PACE :) :) :D :hurt: ....SI PE NOI CEI RAMASI SA NE OCROTEASCA DE CRIMINALI NEMERNICI !!!

Editat de phyton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

140 User(s) are reading this topic (52 Guests and 2 Anonymous Users) nu am mai vazut de mult atata lumea interesata de un subiect pe forum, pacat ca nu se iau masuri in calmarea si coenstizarea soferilor, motociclistilor, biciclistilor si pietonilor, vream ca politia sa ia masuri drastine, prea inchid ochi la multe

 

la protv spunea ca tatal la fata lucreaza la MApN cred ca o sal infunde in pic, nu o sa scape usor, daca esti un nimeni, chiar daca mori cu dreptatea in mana, nu vei parea foarte interesesant la stiri, este mai importanta nunta unor manelari, sa nu uitam ca inca traim intro tara unde bani multi intro perioada scurta fac legea

PRO TV este cel mai de kakat post din romania !

condoleante familiilor celor decedati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conduc o masina de firma , cam 40000 de km pe an , majoritatea in Bucuresti, stau blocat in trafic cu orele in fiecare zi , imi doresc sa vad un politist in intersectie ca si cum asi vedea apa cand mi-e tare sete , ii vad f rar si atunci sunt de obicei copii , ceilalti stau la birou si aranjaza diverse...nu stiu ce . Stiu insa ca prietenei mele i s-a spus ca examenul se ia de multe ori pe spaga , altfel sunt foarte 'atenti' la tine , stiu ca dupa ce trec de un blocaj trebuie sa ma uit in jur pentru ca acolo le place sa stea la panda , cand te bucuri putin ca ai scapat si ii dai 65 , 70 la ora , am luat-o da cateva ori asa. Stiu ca un burtos fioros mi-a spus , cand m-am prezentat la politie sa declar ca imi sarise o piatra in geam de la un camion care cara balast ,ca trebuie

e sa-mi ia carnetul conform noului cod rutier pentrui ca nu am venit imediat sa declar (trecusera doar 14 ore) . Nu stiu cum se traduce imediat in ore ...sau in spaga.

Politia inca se considera acea institutie comunista , deasupra tuturor , elitista...in sensul puterilor detinute , nu al nivelului de educatie...este trist.

Dumnezeu sa-i odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri la 16:15 min am trecut pe acolo cu masina ...mergeam spre BricoStore, m-a oprit politistul pentru a face loc masinilor din sens opus sa treaca spre radio, exact in fata lor, incredibil de dureros ...el aproape sfasiat de monstrul de 30t ce i-a curmat viata intr-o secunda, ea cu fata in jos ...sub una dintre rotile din spate ce-i statea FIX pe cap - ulterior am vazut la stiri casca ce parea ca nu mai avea nici o consistenta. Am stat acolo aproape 2 min si nu puteam nici macar sa mai respir ... aproape ca mi-au dat lacrimile de durere ...ma uitam la prietena mea pe scaunul din dreapta era socata ...ne uitam unul la altul si parca puteam sa ii citesc in ochi "puteam fi noi astia" - m-a terminat emotional timpul parca trecea cu o alta masura si nu intelegeam de ce dracu nu mai pot pleca odata din acel lor ...nu mai vreau sa traiesc niciodata asemnea clipe ...azi cand va scriu - va scriu doar cu un singur gand .... Va rog, dar va rog din tot sufletul meu ...sa fi-ti atenti atat pentru voi cat si pentru ceilalti "participanti la trafic" !

 

Dumnezeu sa-i odihneasca !

Editat de Levitan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am vazut si eu reportajul! era LINIE DUBLA!

 

! dak ptr trecerea liniei duble s ar da Puscarie 30 zile! aiaiaiaiaiaiaiiiiiiiiiiii! dar fara spaga , pile..etc...!

 

puscarie curata la JILAVA! 30 zile! dak ar ajuta evitarea unor accidente, as face eu 30 zile ..numai sa se dea o lege mai de tinut romanul in frau!

 

asa e ROmanul, trebuie sa stie de frica! asa a fost invatzat pe vremea lui CEASCA! tremurau toti de frica de Secu! asa ar trebui sa fie si acum!

 

sa fie o lege dura...treci linia dubla..JILAVA 30 zile! ptr toata lumea! si o sa vedeti voi atunci..romanu e fricos.... nu o sa mai intoarca..o sa mearga inca 30 km pana cand o sa aiba pe unde sa intoarca!

 

in Romania nu exista ...respect! din cauza asta toate marile firme trag la noi! frauda fiscala, bani, relatii..etc..!

Editat de MotoPlus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :)

Pacat sa ne ducem unul cate unul, si mai ales cand nu din cauza noastra...

Asta este un motiv in plus sa mergem cu totii la miting si sa ambalam motoarele sa le auda si cei ce nu mai sunt. Sa ne vada restul lumii (cuvant urat) cati suntem, mama lor!

Nu mai pot sa scriu nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

lasa mah , ca azi-noapte la ora 00:20 aproximativ , erau 190 persoane si tot nu cred ca o sa SE CONCRETIZEZE CEVA... SUNT SCARBIT DE TARA ASTA... :) ... O SA SE MOARA IN CONTINUARE ...ASA CU DREPTATEA/PRIORITATEA IN MANA....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe de alta parte, cred ca totusi o ditamai basculanta de ca. 3,5 m inaltime si vreo 10 m lungime se observa mai usor decat un Hornet, plus nu tasneste chiar asa din santier. Trebuie mers cu ochii-n patru, asta e...

 

 

cred ca asta e singuru lucru realist pe care il putem face. Mare, mare atentie cand suntem in trafic, ca nu ne pazesti nimic si nimeni. Cand mergem pe sosea, sigur si de acuma incolo, vor fi masini care nu vor acorda prioritate, pietoni bezmetici care se arunca in fata mobrei, maxi taxi ce pleaca din statie, soferi care fac stanga si "nu ne vad". Sansa noastra realista, e sa stam cu ochii si atentia super-treaza, conducere preventiva, ca altfel putem sa o patim destul de rau.

 

Inca o data, mare pacat de ce s-a intamplat, si odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...