Sari la conținut

Accident Cu Morti, Plevnei, Bucuresti


Purghy
 Share

Postări Recomandate

groaznic, nici nu vreau sa ma gandesc ce e cu parintii copiilor aia.

soferul ala chiar ar trebui linsat. o sa ia cativa ani si daca prinde o suspendare in 3-4 ani e liber. nu merita.

la inceput eram mai agresiv cu soferii nesimtiti, in timp m-am mai calmat, dar nu e ok asa. astia nu stiu decat de frica.

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 898
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt uluit,vendeta sau legea talionului sunt singurul lucru care trebuie facut in acest caz.In cel mai bun caz criminalul ia cativa ani si scapa la jumatate!rahat cu apa rece!

POLITIA ROMANA este principala vinovata de marea majoritate a accidentelor din Romania indiferent de categorie de participanti la trafic prin neaplicarea legilor , prin coruptia existenta (examene pe bani,spaga,nesanctionarea micilor si marilor abateri,etc).

Sa se aplice legea si pentru noi si pentru soferi si pentru pietoni,pentru toata lumea.

Actiune si atitudine impotriva POLITIEI RUTIERE!

CONDOLEANTE FAMILIEI SI DUMNEZEU SAI ODIHNEASCA INTR-O LUME MAI DREAPTA!

Intru totul de acord cu tine Politia asta corupta este de vina Actiune si atitudine impotriva Politiei,asta treb.facut cat mai multi se poate.Condoleante familiilor.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aflam din timp si familia si prietenii victimelor sunt de acord, membri DAC MOTORS vor face parte din cortegiul funerar. Ar trebui sa mergem catzi mai multi, sa blocam strazile astfel incat toti soferi pe care-i blocam sa aibe un timp indelungat sa reflecteze la aceasta tragedie.

 

Personal sunt din ce in ce mai agasat de flame-urile de pe forum cu linsaje, ruperi de capete si alte aberatii. M-am lamurit cu privire la eroii de tastaturi.

 

Ceva de genul asta ar trebui sa se faca in toata tara... Nu linsarea e solutia.

Se tot vorbeste de comunitate moto... pai ar cam fi cazul sa se vada aceasta comunitatea. Sunt foarte multe cluburi moto in tara, ar trebui, macar acum, sa fie o miscare coordonata rapid, si fara prea mult zgomot pe forum. Impactul acestei tragedii trebuie sa se intipareasca in mintea idiotilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si eu il cunosteam pe Traian...cand am primit vestea aseara am fost (si inca mai sunt) in stare de soc :) Nu pot sa cred asa ceva! Din momentul in care am aflat am imaginea lui vie in minte...cuvintele nu-si mai au rostul. Suferinta nu poate fi stearsa. Nu avem parte de respect! Fiecare circula dupa legile proprii si sunt vietile noastre in joc. Nu numai viteza ucide...acum voi fi cu sufletul la gura tot timpul si sper ca prietenul meu sa renunte la aceasta pasiune. Mi-e teama...si Traian il certa mereu ca merge cu 300/h...si iata cum a sfarsit!

Nici macar nu putem spune Dumnezeu sa-i ierte...erau niste copii :D :hurt: :rose: DUMNEZEU SA-I ODIHNEASCA IN PACE! Este o adevarata tragedie...Nu stiu daca voi putea sa ma mai urc pe motor... Ne vedem duminica sa-i conducem pe ultimul drum :)

Editat de Drushka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TRAGIC!

Degeaba faci shoc si te duci la spital daca nu iti asumi responsabilitatea dinainte,daca nu ai frica in c_r cum spunea cineva mai devreme!Aici te omoara pe strada indiferent ca esti pe jos sau in orice mijloc de transport si apoi spune,oh,imi pare rau,n-am vrut :) Umplem puscariile si s-a rezolvat problema,a fost omu pedepsit gata! :)

 

Si eu sunt de parere ca tot ce are 2 roti si un motor sa participe duminica la inmormantare,evident cu acordul familiilor indurerate!

 

Condoleante tuturor celor afectati de aceasta tragedie :D :hurt: :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aflam din timp si familia si prietenii victimelor sunt de acord, membri DAC MOTORS vor face parte din cortegiul funerar. Ar trebui sa mergem catzi mai multi, sa blocam strazile astfel incat toti soferi pe care-i blocam sa aibe un timp indelungat sa reflecteze la aceasta tragedie.

 

Personal sunt din ce in ce mai agasat de flame-urile de pe forum cu linsaje, ruperi de capete si alte aberatii. M-am lamurit cu privire la eroii de tastaturi.

 

 

NOI VOM FI ACOLO!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. in primul rand. :rose: :) :D :hurt: :rose:

 

Ce am auzit in reportajul tv a fost ca era soseaua uda... probabil ca acolo idiotii uda la greu cu apa jegoasa din Dambovita sau ce apa e prin zona. Daca era uscat pe jos sun convinsa ca ar fi avut timp sa franeze . Poate ar trebui sa se faca ceva si in aceasta privinta: udatul inutil al strazilor .

 

Este doar o parere. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tragic. nu am avut habar de accident, decat de dimineata, cand am ajuns la birou. ...si de atunci citesc intr-una, si tot nu-mi vine a crede. e mult prea dureros. doi copii s-au stins din viata datorita pasiunii.

 

pe mine ma apuca groaza, cand stiu ca am un motor acasa, si in mai putin de o luna o sa ies cu el pe strada. imi vine sa-l vand, si sa-mi iau un Patrol GR, cu roll-bar in el, sa ma feresc cumva de acesti "soferi" ai capitalei. nu stiu ce as mai putea adauga, cred ca s-a zis totul. marsul de pe 20 ar trebui sa cuprinda cat mai multi motociclisti din toata tara. trebuie facut ceva, campanii publicitare, campanii in presa, politia sa sprijine mai mult motociclistii in actiunile lor de promovare, campanii de prevenire a accidentelor in scoli, mai ales in licee, fluturasi pusi in stergatoare la masinile parcate, sau date la semafor (pot sa ajut cu layout pt asa ceva, contactati-ma pe PM), stickere lipite pe masini samd. sper ca aceasta nou infiintata asociatie a motociclistilor sa inceapa cat mai repede sa-si faca simtita prezenta.

 

eu cred ca motociclistii ar trebui sa faca ceva, sa facem cu totii ceva... mitingurile se organizeaza greu, si nu prea intereseaza pe multi, basca risti sa fii injurat ca blochezi circulatia aiurea. ar fi bine sa se stranga cate 40-50 motoare si sa traverseze sistematic orasul, sa se mearga in gasti foarte mari, in fiecare seara, traversat Bucurestiul in mod sistematic din Militari in Pantelimon (de exemplu). daca esti unul singur, risti sa nu fii observat, daca suntem multi, nu cred ca o sa iasa nimeni de pe banda lui. pentru asta nu-ti trebuie autorizatie, nu trebuie sa fii insotit de politie. doar 40 de motoare care se plimba prin oras, mers legal, fara vitejii. daca sunt 40 de masini la un semafor, trec usor neobservate, dar daca ai 40 de motoare, parca e un pic altfel. lumea se strange la Arc, si sta de vorba. daca toate motoarele de la Arc, ar da o tura prin oras, lumea cred ca ar incepe sa se sesizeze cumva, incepand de la "uite-i ce multi sunt, daca-l dau jos pe unu' acum din gresala, ma linseaza astia" pana la obisnuit sa se uite in oglinzi, ca "poate vin aia multi cu motoarele".

 

inca odata, condolenate familiilor celor doi, si sa posteze cineva apropitat acestora, daca au nevoie de ceva ajutor.

 

cat despre soferul camionului, ii doresc din tot sufletul sa aibe si el la randul lui copii sau nepoti motociclisti pasionati!!! ....de fiecare data cand ii suna telefonul, sa-i tresara inima.

 

pacat, pacat ca pentru o asemenea pasiune frumoasa, trebuie platit un pret asa mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit de accident pe la 6, mi-a spus cineva pe mess. eram la servciu. n-am apucat sa aflu detalii. Acum am primit telefonul. Este vorba de nepotul meu, Traian din Giulesti. Avea 18 ani impliniti. Avea A1 de la 16 ani. A-ul l-a luat pe 6 iunie. El mi-a spus sa-mi iau Transalp, ca e mai cuminte. Si el avut tot un TA pe care l-a cumparat anul trecut si l-a ingrijit pan si-a luat permis, da l-a vandut sa-mi ia altceva. Nici nu am apucat sa-mi spuna ce si-a luat, dar stiam ca se uita la Hornet de cand mi l-am cumparat eu pe-al meu. Oridecateori ma uitam la un accident pe formum aici ma gandeam la el. Poate ca sunt haotic, dar nu am pot abtine. Nickname-ul lui aici pe forum era Narcotik, si era elev la informatica. Despre Ela, iubita lui nu stiu prea multe, erau niste copii pe langa mine si aveau lumea lor.

Dumnezeu sa-i odihneasca si sa aibe grija de parintii lor.

 

Nu pot sa cred ca el este! Il stiam pe baiat de ceva vreme. In 6 zile mi-au murit 2 prieteni in accidente moto, foarte nasol, si acum de dimineata ma gandeam la el, dar nu am crezut ca el era implicat in accident.

 

Dumnezeu sa il ierte, avem o soarta cruda noi cei cu motocicletele, era prudent si mergea incet, un baiat la locul lui. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Un spot care sa apara si la majoritatea posturilor din romanica ar fi mai util decat multe alte actiuni. Poate asociatia motociclistilor ar putea face ceva in privinta asta, totusi sunt destui motociclisti in tara asta si sunt convins ca unii dintre ei lucreaza in companii de publicitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un spot care sa apara si la majoritatea posturilor din romanica ar fi mai util decat multe alte actiuni. Poate asociatia motociclistilor ar putea face ceva in privinta asta, totusi sunt destui motociclisti in tara asta si sunt convins ca unii dintre ei lucreaza in companii de publicitate.

 

Un mesaj f bun! Ar merita televizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i ierte, saracii, :)

 

Nu trebuie linsat nici un sofer, ala e un idiot. Trebuie linsati si jupuiti de vii toti politistii, primii care se pipi pe ea de lege si de regului de circulatie. Politia = 0 in tara asta, sunt niste nulitati care nu au pic de repect pentru noi si mai ales pentru ei si pentru uniforma pe care o poarta.

4 Politisti in intersectie, 1 opreste traficul pe un sens si ne lasa pe noi sa plecam. Plec incet si vad un handicapat cu octavia 1 cum trece ca pe mosia lui tacsu prin intersectie vorbind la mobil. Care a fost reactia politistilor: AU RIDICAT DIN UMERI SI DIN MAINI SPUNAND: HAI DOMNE, CHIAR ASA TE BAGI SI TU!! ERAU 4 IN INTERSECTIE!!! 1 NU L-A OPRIT!!! LA DRACU CU POLITIA ASTA DE 2 BANI!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

strazile sunt udate din initiativa politiei in "speranta" ca nu se vor mai face "curse" pe strazi...mi se pare ca au fost chiar soferi de astfel de camioane batuti, dar adevarul e ca ei fac ce li se zice...asta e serviciul lor...plm nu ei sunt cauza.

 

..asta e "solutia" gasita de politie (atat poate creierul lor) ...n-ati vazut ca aia nu le uda...le inunda...dupa logica "cu cat mai multa apa..cu atat viteza mai mica".

 

(mai auzisem o teorie precum ca le uda primaria ca sa vada "publicul cu drept de vot" ce curatenie face primaria ...dar ele sunt udate noaptea cand "eu-cu-cine-votez" doarme...asa ca mi se pare mult mai plauzibila prima varianta)

 

de mentionat ca acolo nu era strada udata de cei de mai sus...din ce am inteles era apa si noroi de la camioanele care ieseau de pe santier...(sper sa nu ma insel)

Editat de Out of Control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Traim in Romania si murim pe capete :) 7 morti in ultima saptamina ,cit mai induram rahatul asta.Pe 20 iesiti in strada si faceti galagie sa fie iadu in Bucuresti.Macar atit sa putem face daca altceva nu se intrevede clar deocamdata.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci imi vine sa urlu! Nu ii cunosteam. Dar stiu ca si eu merg cu prietena mea pe motor. Si ma doare sufletul de aseara de cand am auzit ce s-a intamplat. Cum p.ula mea se poate asa ceva?!?! De cati morti din randul nostru mai este nevoie ca sa se infaptuiasca ceva?!!? Cati mai trebuie sa murim!?!?!?!?!?! M.or,tzii lor de gabori. si de toti! :)(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, Doamne! RIP

 

Fratilor si surorilor mie mi-e frica sa ma mai duc acasa, mi-e frica sa ma mai urc pe motocicleta. Trebuie sa facem ceva, neaparat! Hideti macar la mitingul de pe 20 ca nu se mai poate. Astia ne omoara pe toti in curand.

Sa puna exament psihologic din an in an, nu stiu, nu se mai poate, cum e posibil ca un oligofren ca ala sa aibe carnet? Sa-i puna la sapat santuri nu la volan!

Devine imposibil in Bucuresti! Toti sar la bataie, din orice, se injura, nu se acorda prioritate, se blocheaza intersectii... mai rau ca animalele!!!

 

Nu uitati de intalnirea din 20 septembrie macar asa putem pune si noi umarul la ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb de ce taximetristi au parte de cel mai mare respect in trafic, desi de cele mai multe ori ne sfideaza incalcand flagrant regurile? Cand avem cel mai bun exemplu in fata ochilor de ce continuam sa consideram ca violenta nu e o solutie? E adevarat ca nu trebuie exagerat, sa le rupem oasele sau sa-i bagam la terapie intesiva, nici taximetristi n-o fac de altfel, dar ar fi ceva daca la fiecare accident ne-am strange cel putin 10 si am da cateva palme. Mizam prea mult pe bun simt, avem pretentii prea mari de la o majoritate needucata, practic cerem ceva ce nu exista.....predicam in pustie......Suna a gluma sa faci apel la buna crestere a romanilor cand nesimtirea constituie principala caracaterista a lor......

 

Ce mai e de spus cand vezi ca lipsa bunului simt provoaca o asemenea tragedie........RIP....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...