Sari la conținut

Accident Cu Morti, Plevnei, Bucuresti


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 901
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Foarte trist ce se intampla pe straziile patriei noastre, dar ce este si mai trist este ca nu se ia nici-o masura in combaterea accidentelor........Oare cati dintre noi "motocicilsti" si nu numai o sa trebuiasca sa platim cu vitata pt a se intelege de ce este facuta legea circulatiei..........

Acest incident ma pus foarte mult pe ganduri, am o motocicleta la fel ca a celui care a patit nenorocirea, sincer imi este teama sa mai ies pe strazi cu motoru. Sper sa se actioneze intr-un fel ca nu se mai poate, mor prea multi oameni nevinovati.

Condoleante familiei si prieteniilor............ :) :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa incep prin a spune mult noroc familie, si condoleante sincere ..din pacate acestia nu au fost anuntati pana la ora din moticve intemeiate, tatal cu infarct in antecedent si mama ..singura din cate am inteles, si ce mi s a spus acolo .. si ce am aflat intamplator .. desi toata lumea stia ca acele camioane intorceau pe linie continua nu s a sesizat nimeni niciodata ... baiatul nu avea viteza aprox 40 ..motocicleta a plecat pe roti ...

Din pacate camionagiul nu a oprit imediat dupa impact, din aceasta cauza au ajuns ei sub rotile lui, si din ce mi a zis un amic chiar a vrut sa plece.... din cate am inteles era strada uda ........si nu cred ca s a gandit ca handicapatul ala o sa iasa totusi .. imaginile sunt infioratoare .. prea dure sa fie puse pe un site public (facute imediat dupa accident)

Concluzia trebuie sa ne facem respectati ca si participanti la trafic ... sa speram ca 20 ale lunii o sa faca macar o mica diferenta ..

4 :)

 

p.s. mergeti incet in oras ..friendly advice .. selectia naturala parca e prea brutala in cazul motoristilor ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca! Ma doare sufletul, am si eu un baiat motociclist.

Va rog pe toti sa sa adunam bani sa ajutam cele doua familii, este tot ce mai putem face pentru ei.

Ingrozitor este sa te doara sufletul!

Va trebui sa participam cat mai multi la inmormantarea lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la martorii de la fata locului am aflat ca era noroi pe jos, nu numai ud. Moto s-a dus sanie cand a iesti camionagiul, nu a fost diferenta mare intre viteza initiala si cea de impact. In rest, Hornetul era luat chiar azi, primul drum al lui, dupa ce visase la ea 4 luni si o arata prin poze tuturor prietenilor.

Parintii lui, intr-adevar, nu stiu, tatal a mai avut infact si nu se stie cine va avea curajul sa-i spuna.

Nu mai am cuvinte, toti prietenii mei il cunosteau....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt revoltat de numarul de accidente, acum vreo 2 ani imi bateam gura in zadar tot pe acest forum ca 'trebuie facut ceva'! miting e ceva prea dulce si suav! boicot, asediu astea sunt cuvinte ce trebuiesc folosite pt a schimba ceva, pt a te face auzit! ar trebui organizat ceva la talie nationala si odata asediat bucurestiul, atunci o sa ne facem ascultati! cu cateva zeci de mii de motociclisti in bucuresti, schimbi ceva! dar ma gandesc ca multi sunt mult prea lasi pt a gandi asta! lasa ca pot minerii sa schimbe lucruri, lasa ca au putut cei de dincolo sa ceara si sa obtina vopsea aderenta pe sosea, noi o sa stam si o sa ne numaram intrebandu-ne care e urmatorul? oare tu care citesti esti urmatorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am aflat stirea de la TV; aici aflu amanunte... se pare ca pe lista pericolelor iminente pentru motociclisti (pete de ulei, animale moarte, gropi adanci, s.a.) trebuie adaugat si santieristul (persoana cu studii si inteligenta redusa care lucreaza cu ziua/luna/sezonul la un santier in lucru si azi cara mortar, maine plimba buldozerul, poimanie bascula sau mai stiu eu ce ... aveti grija!

Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei doi si sa ne ocroteasca pe noi toti!!!

 

P.S. 40km/h ... nu-mi vine sa cred ... viteza redusa era speranta mea in orice situatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt uluit,vendeta sau legea talionului sunt singurul lucru care trebuie facut in acest caz.In cel mai bun caz criminalul ia cativa ani si scapa la jumatate!rahat cu apa rece!

POLITIA ROMANA este principala vinovata de marea majoritate a accidentelor din Romania indiferent de categorie de participanti la trafic prin neaplicarea legilor , prin coruptia existenta (examene pe bani,spaga,nesanctionarea micilor si marilor abateri,etc).

Sa se aplice legea si pentru noi si pentru soferi si pentru pietoni,pentru toata lumea.

Actiune si atitudine impotriva POLITIEI RUTIERE!

CONDOLEANTE FAMILIEI SI DUMNEZEU SAI ODIHNEASCA INTR-O LUME MAI DREAPTA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la martorii de la fata locului am aflat ca era noroi pe jos, nu numai ud. Moto s-a dus sanie cand a iesti camionagiul, nu a fost diferenta mare intre viteza initiala si cea de impact. In rest, Hornetul era luat chiar azi, primul drum al lui, dupa ce visase la ea 4 luni si o arata prin poze tuturor prietenilor.

Parintii lui, intr-adevar, nu stiu, tatal a mai avut infact si nu se stie cine va avea curajul sa-i spuna.

Nu mai am cuvinte, toti prietenii mei il cunosteau....

 

 

Doamne Dumnezeule...ce tragedie!!incredibil...sunt socat.astazi dupa o ploaie a iesit soarele si m am plimbat si eu putin..era inca ud asfaltul.doamne-doamne acum ma crucesc

Editat de serious sam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt revoltat de numarul de accidente, acum vreo 2 ani imi bateam gura in zadar tot pe acest forum ca 'trebuie facut ceva'! miting e ceva prea dulce si suav! boicot, asediu astea sunt cuvinte ce trebuiesc folosite pt a schimba ceva, pt a te face auzit! ar trebui organizat ceva la talie nationala si odata asediat bucurestiul, atunci o sa ne facem ascultati! cu cateva zeci de mii de motociclisti in bucuresti, schimbi ceva! dar ma gandesc ca multi sunt mult prea lasi pt a gandi asta! lasa ca pot minerii sa schimbe lucruri, lasa ca au putut cei de dincolo sa ceara si sa obtina vopsea aderenta pe sosea, noi o sa stam si o sa ne numaram intrebandu-ne care e urmatorul? oare tu care citesti esti urmatorul?

Asa cum spune so ghost trebuie facut ceva urgent si eu sunt de parere cu el.Acum cateva zile eram cu un preiten la romana si era sa se urce unu cu o fiesta pe el.Un alt prieten motociclist i-a tras motoreta in fata si l-a blocat iar Zanu nervos i-a rupt oglinda.In final am ajuns undeva la sectia 1 si au cazut la pace cu conditia ca Zanu sa-i plateasca oglinda.In seara aceea ne gandeam cu totzii ca a gresit prin gestul lui, acum ne gandeam iar ca mai bine ii rupea usha cu totul pt ca a doua oara sa stie cand vede un motociclist.Daca nu ne putem impune prin respect ne mai ramane decat violenta si frica.Poate ca exagerez dar asta este parerea mea

Editat de KVL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi vine sa cred, a murit in ziua-n care si-a luat motorul... NICI NU AVEA VITEZA... ba, e curva viata asta. stau si ma intreb de ce draq as vrea sa-mi mai iau carnetul... dar pasiunea totusi invinge, pacat, politia ia spaga iar nesimtirea soferilor romani este crasa si depaseste orice bariere... cred ca este direct proportionala cu greutatea/marimea vehiculului, nu se mai poate asa ceva, o sa ajungem sa ne fie la toti teama sa mai iesim in trafic, imi si imaginez cum arata un motociclist dupa 10 ani de moto(asta daca-i apuca,in cel mai fericit caz, intreg) cred ca o sa sufere de paranoia si boli de inima... asta nici sport extrem nu se mai poate numi... spunea cineva si citez:"RULETA RUSEASCA" doar ca acolo ai mai multe sanse sa scapi

 

p.s. and remember kids,the more you post off-topic, the bigger your penis gets

Editat de Blade Of Soul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traian si Ela 18 ani amandoi. Ii cunosteam personal. Super copii.

Am mers cu ei un drum de la munte la Bucuresti pe vremea cand Traian avea Transalp. Se vedea experienta de pe scuter. Mergea cursiv si frumos si fara vitejii. NU era vitezoman. Ieri au venit de la Reghin cu motocicleta noua. Hornet 2006. M-am intalnit cu ei cand descalecau. Obositi si fericiti. N-au venit la Arc ca sa se odihneasca. Acum nu mai sunt. Mi-e si teama sa merg la inmormantare.

 

Locul accidentului e nasol. Ies camionagii cum ii taie capul si baga noroi pe sosea. Un paznic sau ceva, incearca sa spele cu un furtun mizeria. In fiecare noapte. O parte din mine ar vrea sa ii linseze pe criminalii astia. Cealalta parte e resemnata.

 

Speram sa nu mi se intample sa cunosc victima. Nu m-am gandit niciodata ca ar putea fi doua. Se iubeau! Sper numai sa fie impreuna in continuare. Altceva nu se mai poate face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut stirea pe ProTV acum. Au prezentat cat de cat obiectiv, dar trebuiau sa isi dea ei in stamba cu ceva, si anume cu titlul stirii "Vieti zdrobite in viteza". Desi motoreta aia nu era deloc bushita decat usor. Era si un flacau de la Dac Motors prin cadru

 

 

Eu eram flacaul... mai bine nu ma duceam... imi vine sa vars cand imi revine in minte imaginea aceea socanta cu matzele si organele iesite din burta sparta a motociclistului... M-a chemat un politist sa identific cadavrul, in cazul in care il cunosc. De la distanta semana cu un amic de-al meu, care stiu ca merge fara casca si face tot felul de acrobatii pe un SRAD 750. Nu era el. Era un tip pe care nu il cunoasteam, in spatele basculantei incarcate cu pamant, oprita chiar dupa ce trecuse jumatate de linia continua. Pamantul ala sa il ingroape pe dobitocul care a condus basculanta si a luat vietile a 2 tineri...

Editat de ambidextru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut shi eu reportajul la pro tv. de ceva vreme umblu cu scooterul prin orash aprox zi de zi. dar cred ca maine va sta in garaj. nu de alta, dar cum au spus shi altzii, mi s-a pus un nod in gat. nu mi-a venit sa cred cand reporterul pro tv spunea ca nici macar nu a simtzit camionagiul ca a acrosat ceva. abia dupa cativa metri shi-a dat seama ca s-a intamplat ceva caci a vazut motoru agatzat de camion...

shi cica mai spuneau ca a ramas camionagiul in stare de shoc shi a fost dus la spital... poate asa scapa, saracul.... Jesus! ROMANIE, ROMANIE!

Editat de ddc_oana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare nenorocire. Sper ca au ajuns intr-un loc mult mai bun, si sa se odihneasca in pace.

:) :) :D :hurt:

:rose: :rose: :rose: :blbl:

pentru noi strada e o adevarata jungla si nu suntem noi pradatorii. Singura noastra sansa e sa fim cu ochii in patru, sa ne pazim cat cuprinde, ca altfel .... Nu mai am cuvinte.

Se tot vorbeste ca sa facem ceva, mai mult decat sigur nenorocitu cu camionu, a vazut motoreta, si s-a bagat linistit ca doar poate motoru sa opreasca ca el e ditamai bascula. Genu asta de gandire criminala, nu cred ca poti cumva sa il modifici in capu celorlalti camionagii.

In legatura cu pedeapsa, ar trebui nemernicu (mai ales in cazu in care i-a vazut da i-a ignorat) sa fie intins pe asfalt, si cu o basculanta, trecut peste maini si picioare, sa vada cum e, si dupa aia lasat in viata sa aiba la ce sa se gandeasca.

 

Inca o data, nu am cuvinte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci e pur si simplu incredibil si de fiecare data cand este implicat un motociclist intr-un accident, la stiri se spune: "Martorii spun ca motociclistul avea viteza mare", asa ceva nu se poate este pur si simplu nesimtire, de ce nu au aratat "martorii aia" ?? Trebuie facut ceva cu televiziunea asta. Poate ar trebui in primul rand sa inteleaga ca din vina soferilor FARA ca motociclistii sa aiba viteza se pot intampla asemenea catastrofe si apoi poate se face o campanie publicitara sa ne observe odata conservarii. Chiar si asa nu stiu cate din probleme vor fi rezolvate trebuie ceva violent cum a zis @ghost.

sunt revoltat de numarul de accidente, acum vreo 2 ani imi bateam gura in zadar tot pe acest forum ca 'trebuie facut ceva'! miting e ceva prea dulce si suav! boicot, asediu astea sunt cuvinte ce trebuiesc folosite pt a schimba ceva, pt a te face auzit! ar trebui organizat ceva la talie nationala si odata asediat bucurestiul, atunci o sa ne facem ascultati! cu cateva zeci de mii de motociclisti in bucuresti, schimbi ceva! dar ma gandesc ca multi sunt mult prea lasi pt a gandi asta! lasa ca pot minerii sa schimbe lucruri, lasa ca au putut cei de dincolo sa ceara si sa obtina vopsea aderenta pe sosea, noi o sa stam si o sa ne numaram intrebandu-ne care e urmatorul? oare tu care citesti esti urmatorul?

Editat de Ionut_cretzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca o data, pacat de vietile pierdute

 

POLITIA ROMANA are cea mai mare vina

 

ma ustura la buzunar si puncte cand merg fara casca si IDIOTII ma opresc si ma amendeaza de ce ca doar eu pot sa dau coltul nu sa mai iau si alte vieti

 

insa CAMIONAGII SI DUBISTII nu au probleme

 

idotul care a intrat in cortegiu funerar acum acteva zile cand avea permisul luat ?

cand mai avea o testare medicala/psiho facuta?

 

credeti ca nimeni nu stia ca de acolo ies camioane si incalca linia continua

credeti ca nu se stie ca vechile camioane nu pot trece ITP si totusi circula in NORI DE FUM

de ce nu am vazut amenzi date la camioanele ce ies din santier si murdaresc asafaltul?

de ce nu opreste nimeni basculanta din care curge beton de se fac sleauri pe strada?

DE CE?

pt ca firmele de constructii nu sunt date in judecata

 

parintii copiilor ucisi sa dea firma DE CONSTRUCTII in judecata iar idotul de sofer sa fie LINSAT

 

CINE ARE TIMP MAINE SA FACA UN TEST

 

o camera video intr.o masina vis a vis de iesirea din santier sa filmeze masinile care ies de acolo si incalca legile de circulatie

asta de dat la PROTV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit de accident pe la 6, mi-a spus cineva pe mess. eram la servciu. n-am apucat sa aflu detalii. Acum am primit telefonul. Este vorba de nepotul meu, Traian din Giulesti. Avea 18 ani impliniti. Avea A1 de la 16 ani. A-ul l-a luat pe 6 iunie. El mi-a spus sa-mi iau Transalp, ca e mai cuminte. Si el avut tot un TA pe care l-a cumparat anul trecut si l-a ingrijit pan si-a luat permis, da l-a vandut sa-mi ia altceva. Nici nu am apucat sa-mi spuna ce si-a luat, dar stiam ca se uita la Hornet de cand mi l-am cumparat eu pe-al meu. Oridecateori ma uitam la un accident pe formum aici ma gandeam la el. Poate ca sunt haotic, dar nu am pot abtine. Nickname-ul lui aici pe forum era Narcotik, si era elev la informatica. Despre Ela, iubita lui nu stiu prea multe, erau niste copii pe langa mine si aveau lumea lor.

Dumnezeu sa-i odihneasca si sa aibe grija de parintii lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU POT SA CRED!Acum am ascultat la Pro TV care vor fi stirile serii.NIMIC NU AU SPUS DESPRE ACCIDENTUL DE AZI>Si sincer eu cred ca este un subiect mult mai important decat multe alte subiecte de rahat care fac stirile.Televiziunea ar tre sa ne protejeze si sa faca cunoscut fiecare caz de acest gen dar in varianta originala, nu gen "Ucisi de viteza cand, ei aveau 40 km/h"Eu unul am sa fiu pe 20 la miting si cred ca ar tre sa vina catzi mai multi asa cum a mai spus cineva de sus.Tre sa fim peste 10 mii.Din toata tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...