Sari la conținut

Accident 4.10.2007, Ora 12:00 - Iuliu Maniu


Vizitator alexman
 Share

Postări Recomandate

Taxistul s-a bazat ca esti cu ochii in fata si il vezi ca intra, ba mai mult il mai si lasi, in virtutea "prioritatii de deplasament" si de ce nu, a "bunavointei soferesti".

Ghinion, te uitai langa ...

Mai atent, fiindca vad ca tin multi oameni la tine.

Sanatate, Pacatosule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

neaparat du-te la spital si da-te lovit rau de tot, te doare coloana, capu si nu mai zic de restu. Stai internat in spital cred ca 21 de zile, sa fie treaba buna, sau macar aranjeaza-ti spitalizarea fara sa stai acolo.

Fara nici o discutie taximetristu ala e in pom, iar pana la urma, o sa vina la tine sa va intelegeti si sa scape de dosar penal, in sensu ca tu sa declari ca nu ai nici o pretentie - si uite asa iti iei o motoreta noua pe banii lui.

 

Insanatosire cat cuprinde, si bine ca nu te-ai bulit mai rau.

 

Cred ca ai totusi in pic de ghinion, apuca-te si tu sa faci bine prin juru tau, da de baut la prieteni, iubeste-ti dusmanii si etc... sa creasca numaru de bile albe pe acolo sus.

 

Sper din toata inima ca aia de la casco sa nu fie golani ... si sa te amane, sau sa te bage la dauna totala si sa iti dea nu stiu cat la suta ... din valoare de catalog a mobrei etc...

 

Inca o data tot norocu posibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai Sinnere, insanatosire grabnica, si, cum a spus Ingerul, fii cu ochii-n patru la dosarul de la politie :laugh: Acolo se pot face maari magarii, si te poti trezi cu alta poveste....tine legatura cu martorul :friends:

 

Si pe viitor, precautie maxima :laugh:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auziti, toata lumea are probleme in asemenea momente, mai ales cu javrele astea de taximetristi.

Ar trebuie sa avem un avocat care sa ne reprezinte, sa ne invete ce sa facem. Asociatia Motociclistilor nu are asa ceva? Daca nu ar trebui sa aiba! Nu sa fie platit de Asociatie ci de cel care are nevoie, dar cel care o pateste sa stie ca poate apela cu incredere. Nevasta-mea e avocata, nu se ocupa cu asa ceva, dar o pot intreba daca nu stie pe cineva care ne-ar putea ajuta, cineva priceput, care se ocupa cu asa ceva.

 

Nu mi se pare normal sa-ti faci pe CASCO motorul. O sa-ti creasca rata la anul si unde mai pun ca de-aia nu mai vor astia sa faca asigurari moto! Acum mi se pare ca doar Asibanul mai face, nu? Si inca cativa daca mai ai si alta asigurare la ei.

 

Pe bune, cum vi se pare ideia cu avocatul? Voi stiti pe cienva? Ma gandesc si ca daca ii face o intampinare, care intre noi fie vorba nu inseamna nimic, se sperie boul, iti da asigurarea si ai scapat, asta daca nu vrei sa-l pui sa plateasca mai mult! Unii chiar merita asa ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu a fost mai rau.

Insanatosire grabnica.

Viteza mica si protectiile salveaza vieti!

Asfalt uscat!

 

Frate, am citit cel putin 3 posturi de-ale tale la topicuri total diferite... cu mesajul de mai sus.

Mai poti ? Vezi ca mai sunt si alte topicuri la sectiunea ACCIDENTE. La unele nu s-a mai scris de mult...

Cand le umpli pe toate ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai internat in spital cred ca 21 de zile, sa fie treaba buna

 

Adica el se da pe motor cu piciorul in pioneze si tu vii cu sugestii d-astea? :laugh:

 

Sinner, sa te faci bine ca nu mai are cine sa-mi dea sfaturi :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ar trebui sa faci pereche cu perushul meu. ar muri de invidie sa te vada ce frumos iti repeti pe aici poezia.

 

Bine ca nu a fost mai rau.

Insanatosire grabnica.

Viteza mica si protectiile salveaza vieti!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam altfel lucrurile si cred ca trebuie sa le mai lamuresti cu cineva care stie exact sau a trecut prin asta:

1. Nr. de zile de ingrijire medicala necesare (ala calculat de IML) nu prea are legatura cu vre-o internare ci cu analize si investigatii medicale care sa ridice diagnostice. IML calculeaza zilele alea in functie de acele diagnostice.

2. In cazul intrarii sub incidenta penala intelegerea intre parti nu e valabila si teoretic penalul isi urmeaza netulburat cursul. In cazul procesului civil merge.

3. Daca se gaseste un vinovat casco-ul tau recupereaza banii de la RCA-ul lui sau direct de la el daca nu are RCA (nu cred ca n-are, totuasi e tximetrist si le trebe licente, etc...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, am citit cel putin 3 posturi de-ale tale la topicuri total diferite... cu mesajul de mai sus.

Mai poti ? Vezi ca mai sunt si alte topicuri la sectiunea ACCIDENTE. La unele nu s-a mai scris de mult...

Cand le umpli pe toate ?

 

 

Si care este problema?

Omul face urari de bine cu un template ce-l are in copy/paste. Chiar nu vad cu ce te deranjeaza...

Daca crezi ca e spam...e la fel de spam ca si replica ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neaparat du-te la spital si da-te lovit rau de tot, te doare coloana, capu si nu mai zic de restu. Stai internat in spital cred ca 21 de zile, sa fie treaba buna...

 

Bine ca doar crezi si nu esti absolut sigur ca 21 de zile trebuie sa stea internat...no offence, :friends: insa tu ai avut de-a face cu o astfel de situatie ca sa dai asa sfaturi si cu atata siguranta?

 

Da, te poti duce la spital sa declari ca te dor toate alea si da, te vor interna, insa in maxim 72 ore iti fac toate analizele si iti dau si rezultatele. Iar daca nu e nimic serios, iti fac imediat si externarea. Nici un spital nu are voie sa tina internat un pacient care "nu necesita internare" doar de dragul de a acumula zile pt. a baga pe cineva la parnaie, indiferent ca-i vinovat sau nu.

 

Atata timp cat Adi sustine ca nu are nimic rupt, probabil asa si este, asa ca treaba cu internarea mi se pare o pierdere de timp aiurea. Insa in cazul in care ai pile la vreun spital sa-ti faca "internare" fictiva, atunci se schimba treburile. Sau macar cateva zile internare apoi zile de ingrijire medicala restul, insa si de la centrul de "ingrijire" ai nevoie de dovada ca ai figurat acolo. Nu este atat de usor sa-ti obtii zile de ingrijire, iar fara minim 10 zile se inchide dosarul de urmarire penala iar individul scapa doar cu suspendare permis 30 zile, amenda pt neasigurare la schimbarea directiei de mers si taxele de investigatii la IML, cea de alcoolemie si cea de analize medicale.

 

Din pacate, asta e legea la noi :laugh: ...si vorbesc in cunostinta de cauza, caci am trecut prin povestea asta (nu eu protagonista, din fericire) anul acesta. Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca citisem intr-un topic mai demult cum ca se calculeaza si zilele de fizioterapie de dupa... Deci nu ai niscaiva probleme cu piciorul rupt care sa necesite inca o sesiune de fizioterapie? Si cum o sesiune e de 10 zile... Just a thought... (Asta daca ai mai facut fizioterapie din cauza piciorului rupt... I don't know... :laugh: :friends: )

Bafta si cat mai putine dureri de cap in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si care este problema?

Omul face urari de bine cu un template ce-l are in copy/paste. Chiar nu vad cu ce te deranjeaza...

Daca crezi ca e spam...e la fel de spam ca si replica ta.

 

Eu macar am formulat altfel mesajul catre el !

Plus ca nu-mi aduc aminte sa fi repetat pe acest forum un mesaj IDENTIC de 2 ori. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam altfel lucrurile si cred ca trebuie sa le mai lamuresti cu cineva care stie exact sau a trecut prin asta:

1. Nr. de zile de ingrijire medicala necesare (ala calculat de IML) nu prea are legatura cu vre-o internare ci cu analize si investigatii medicale care sa ridice diagnostice. IML calculeaza zilele alea in functie de acele diagnostice.

2. In cazul intrarii sub incidenta penala intelegerea intre parti nu e valabila si teoretic penalul isi urmeaza netulburat cursul. In cazul procesului civil merge.

3. Daca se gaseste un vinovat casco-ul tau recupereaza banii de la RCA-ul lui sau direct de la el daca nu are RCA (nu cred ca n-are, totuasi e tximetrist si le trebe licente, etc...)

 

 

1. ingrijirile medicale = din momentul accidentului + investigatii + internare + tratament ambulatoriu (inclusiv fizioterapie ca si aia tot la recuperare intra).

 

2. In cazul infractiunii de "vatamare corporala din culpa" = ...fapta care a pricinuit o vatamare ce necesita pentru vindecare ingrijiri medicale mai mari de 10 zile... = impacarea partilor inlatura raspunderea penala !!!

 

3. Daca exista orice fel de impediment in recuperarea pagubei produsa vehiculului asigurat (chiar daca exista nesiguranta vinovatiei = cum este cazul de fata), paguba se recupereaza cat mai repede posibil prin asigurarea CASCO (pentru ca d-aia se platesc atat de multi bani intr-un an !!!), urmand ca la definitivarea cauzei (prin hotarare judecatoreasca ramasa definitiva, in urma impacarii partilor - si asta implica recunoasterea vinovatiei de catre taximetrist - e.t.c), societatea de asigurari la care a fost asigurata CASCO motocicleta sa-si recupereze prin mijloacce proprii dauna (daca dauna produsa prin evenimentul asigurat depaseste "dauna totala", vei primi suma de "dauna totala", iar daca te tine, il dai in judecata pe taximetrist si recuperezi restul sumei pana la care DOVEDESTI ca te-a costat reparatia motocicletei).

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hm, mai mult ca sigur ca asigurarea CASCO nu va acoperi costurile repararii motorului.

trebuie luate in considerare mai multe aspecte.

 

in primul rand vechimea motorului, (se scad 10 procente per fiecare an vechime), starea sa (exista 3 clasifcari: satisfacatoare, medie, buna. rar asiguratorul trece stare medie, de cele mai multe ori se trece stare satisfacatoare ceea ce contribuie la micsorarea sumei de despagubire) si nu in ultimul rand , franciza.

 

in fine, ceea ce rezulta se cheama valoarea reala a motorului, suma din care se scad alti 25%- valoare de epava in cazul in care se acorda dauna totala.

 

In aceste conditii, ar cam fi doua optiuni. scos certificat IML (nu, nu este nevoie sa fii internat nu stiu cate zile. ganditi-va ca pentru un pumn dat unuia se lasa cu un astfel de act). Sinner a avut deja un picior rupt si se afla inca in recuperare dupe cate inteleg. a cazut pe el, deci se resimte si, ca atare, va avea nevoie de ceva zile de ingrijiri la domiciliu. (repaos, fizioterapie, etc)

 

certificatul cu pricina trebuie dus la politie pentru ca aia sa faca o noua incadrare a accidentului - cu vatamare corporala. asta, potrivit legii se lasa cu suspendare 3 luni fara dovada de circulatie, dar traim in Romanica.

 

Pentru taximetrist un asemenea scenariu va reprezenta o adevarata tragedie. plasticul ala ii pune mancarea in blid, de aceea nu-si va permite un proces. daca realizeaza asta, se poate ajunge la o intelegere amiabila: dat RCA-ul si achitat restul pagubei care nu va fi acoperita.

 

daca e smecher, a se citi cu pile, si obtine dovada aia de cct, atunci se merge in instanta.

 

Acolo, e foarte greu pt dobitoc sa-si faca relatii (vorbim de bani grei de dat) si sunt toate sansele ca inafara de daunele materiale, sa se poata obtine si daune morale, plus achitarea onorariului avocatului si plata cheltuielilor de judecata de catre prost.

 

oricum din ambele ecuatii tot el iese prost. de obicei, din ce mi-au povestiti prietenii mei avocati, cel vinovat in astfel de situatii se inmoaie cand ii vine citatia de prezentare in instanta si se grabeste sa-l sune pe cel pagubit pentru a rezolva totul la mica intelegere.

 

bafta si toate cele bune! :friends:

 

 

La ce daune sunt la motor, ma mir ca il va face pe casco...dauna din cat vad ar cam fi destul de mare, nu cred ca se va face ceva. Mai mult de 3000 de euro nu ii da casco...acu depinde ce are la el.

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand vechimea motorului, (se scad 10 procente per fiecare an vechime), starea sa (exista 3 clasifcari: satisfacatoare, medie, buna. rar asiguratorul trece stare medie, de cele mai multe ori se trece stare satisfacatoare ceea ce contribuie la micsorarea sumei de despagubire) si nu in ultimul rand , franciza.

 

in fine, ceea ce rezulta se cheama valoarea reala a motorului, suma din care se scad alti 25%- valoare de epava in cazul in care se acorda dauna totala.

 

In aceste conditii, ar cam fi doua optiuni. scos certificat IML (nu, nu este nevoie sa fii internat nu stiu cate zile. ganditi-va ca pentru un pumn dat unuia se lasa cu un astfel de act). Sinner a avut deja un picior rupt si se afla inca in recuperare dupe cate inteleg. a cazut pe el, deci se resimte si, ca atare, va avea nevoie de ceva zile de ingrijiri la domiciliu. (repaos, fizioterapie, etc)

 

1. Calculul sumei de "dauna totala" (deci inclusiv catalogarea starii motoretei - satisfacatoare, medie, buna) este o treaba matematica, nu o catalogheaza ala de la asigurari ca asa vrea el !!!! Daca tot are CASCO, cei de la asigurari ar trebui sa-i spuna valoarea de nou a motoretei conform catalogului de valori pe care il folosesc ei (cand i-au facut CASCO nu tot de pe catalogul ala i-au stabilit valoarea?!!! - sa-i dea valoarea asigurata!!!). Daca are acea valoare, poate sa afle exact pana la ultimul leutz pe care trebuie sa-l primeasca de la asigurari , mai putin franciza. Restul recupereaza de la taximetrist dupa ce il da in judecata.

Daca ajunge la proces si taximetristul se tine tare pana la final si in sfarsit nu i se da castig de cauza (taximetristului), acesta va plati TOT (diferenta care a mai ramas din cat a primit de la asigurari si cat a costat reparatia totala a motoretei, onorariul avocatului, medicamentele, contravaloarea banilor pierduti pentru absentele de la serviciu - concediul medical - , benzina arsa de fiecare data cand s-a deplasat la fiecare infatisare - sedinta de fizioterapie - etc => toate dovedite cu chitante si bonuri fiscale, + daune morale !!!)

 

2. Evita sa spui ca ai mai avut probleme la picior inainte de accident pentru ca apoi se pune problema ca nu ai fi avut problemele care le ai acum dupa acident daca in momentul accidentului ai fi avut piciorul sanatos !

 

 

P.S. La mine au pus stare de intretinere "medie" si an de fabricatie '99 si tot ca mine a iesit: stare "buna" si an '00. Si cand i-am chemat in instanta... mi-au dat pana la ultimul banutz care il cerusem eu !!!

Editat de patraulea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

good point! patraulea are dreptate, deoarece in acest caz se va pune sub semnul intrebarii capacitatea riderului de a conduce motocicleta in conditii de siguranta in acel moment, iar asta poate duce la culpa comuna.

 

2. Evita sa spui ca ai mai avut probleme la picior inainte de accident pentru ca apoi se pune problema ca nu ai fi avut problemele care le ai acum dupa acident daca in momentul accidentului ai fi avut piciorul sanatos !

 

la mine a fost tot la fel. i-am cerut sa-mi demonstreze pe ce criterii legale imi face incadrarea motorului la stare medie. nu a venit decat cu replica jalnica ca nu poate sa-mi dea aceasta clasificarea "buna" pentru ca il ia seful la ochi si il arunca in strada! la final s-a rezolvat pe cale amiabila.

 

P.S. La mine au pus stare de intretinere "medie" si an de fabricatie '99 si tot ca mine a iesit: stare "buna" si an '00. Si cand i-am chemat in instanta... mi-au dat pana la ultimul banutz care il cerusem eu !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine a fost tot la fel. i-am cerut sa-mi demonstreze pe ce criterii legale imi face incadrarea motorului la stare medie. nu a venit decat cu replica jalnica ca nu poate sa-mi dea aceasta clasificarea "buna" pentru ca il ia seful la ochi si il arunca in strada! la final s-a rezolvat pe cale amiabila.

 

Mei oameni buni............................

 

Starea de intretinere medie este egala cu 10.000 km parcursi anual.

Daca sunt mai putini sau mai multi se face corectie procentual la fiecare 1000 km si apoi, in functie de rezultatul unde se ajunge, se incadreaza motoreta!!!

 

E ceva mai complicat, dar pentru cine intelege ce spune Ord 3108 al CSA o sa inteleaga ce si cum....

Editat de patraulea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima, Sinner! Daca te putem ajuta cu ceva, da de stire.

 

Ar trebuie sa avem un avocat care sa ne reprezinte, sa ne invete ce sa facem. Asociatia Motociclistilor nu are asa ceva? Daca nu ar trebui sa aiba! Nu sa fie platit de Asociatie ci de cel care are nevoie, dar cel care o pateste sa stie ca poate apela cu incredere. Nevasta-mea e avocata, nu se ocupa cu asa ceva, dar o pot intreba daca nu stie pe cineva care ne-ar putea ajuta, cineva priceput, care se ocupa cu asa ceva.

Aceasta problema este in lucru pe agenda noastra. Oricum, daca reusesti sa afli ceva noutati te rog sa ma contactezi. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si intrebarea mea pe care o stii deja...

Tot n-ai crapat mah? :laugh:

Cred ca in 12 luni de carnet sa te upgradezi cu tije si sa polizezi motoarele cum le faci tu ar trebui sa iti dea de gandit. Dupa cum ai spus si tu, degeaba e talent daca nu e bibilica si as mai spune eu simt de conservare.

 

Vrei sa ajungi la 30 de ani sa zornai cao tinichea ordinara? In puii mei aduna-te si gandeste-te la ceea ce faci cand mergi pe motor. Noi ceilalti suntem doar spectatori de pe margine, tu ar trebui sa sa iti feresti pielea.

 

Bafta si sper sa nu mai aud din astea de la tine cat mai mult timp. Vina aluia sau nu, ai grija un pic de tine. Nimeni altcineva nu o va face.

 

Pupici si bafta muuulta ca tu ai nevoie!

 

Crede-ma ca de cand alerg pe circuite (mia mari sau mai mici) m-am lasat de mers tare pe strazi. Daca si cand mergi cu 5o pe banda ta te ia cu valu e clar ca nu la noi e problema de fiecare data.

 

In trafic se greseste. Suntem oameni. Tre sa fim fericiti ca pana la urma e bine. Din pacate nu toti cei care gresesc au creier, nu toti gandesc.

 

Daca ar fi avut minte ar fi venit sa vorbim si eu nu is genul de om ranchiunos. Daca esti cu bun simt cand ma tavalesti sunt chiar friendly daca vad ca te intereseaza sa fie totul bine si sa temrinam amiabil.

Dar in loc sa se aleaga cu 3 pct penalizare si amenda boul prefera dosar penal. asta e.

 

 

Nu mi se pare normal sa-ti faci pe CASCO motorul. O sa-ti creasca rata la anul si unde mai pun ca de-aia nu mai vor astia sa faca asigurari moto! Acum mi se pare ca doar Asibanul mai face, nu? Si inca cativa daca mai ai si alta asigurare la ei.

 

Pe bune, cum vi se pare ideia cu avocatul? Voi stiti pe cienva? Ma gandesc si ca daca ii face o intampinare, care intre noi fie vorba nu inseamna nimic, se sperie boul, iti da asigurarea si ai scapat, asta daca nu vrei sa-l pui sa plateasca mai mult! Unii chiar merita asa ceva!

Casco isi va recupera banii de la ala, respectiv eu nu voi avea rata crescuta la anu'.

Faza cu avocatul e o idee buna.

 

Bine ca nu a fost mai rau.

Insanatosire grabnica.

Viteza mica si protectiile salveaza vieti!

Asfalt uscat!

 

Suna a cliseu, dar e al dracului de adevarat. Prefer sa mor de cald, decat de durere.

 

Eu stiam altfel lucrurile si cred ca trebuie sa le mai lamuresti cu cineva care stie exact sau a trecut prin asta:

1. Nr. de zile de ingrijire medicala necesare (ala calculat de IML) nu prea are legatura cu vre-o internare ci cu analize si investigatii medicale care sa ridice diagnostice. IML calculeaza zilele alea in functie de acele diagnostice.

2. In cazul intrarii sub incidenta penala intelegerea intre parti nu e valabila si teoretic penalul isi urmeaza netulburat cursul. In cazul procesului civil merge.

3. Daca se gaseste un vinovat casco-ul tau recupereaza banii de la RCA-ul lui sau direct de la el daca nu are RCA (nu cred ca n-are, totuasi e tximetrist si le trebe licente, etc...)

Voi avea cel putin 1o zile de spitalizare, o sa depin planger epenala oricum.

 

La ce daune sunt la motor, ma mir ca il va face pe casco...dauna din cat vad ar cam fi destul de mare, nu cred ca se va face ceva. Mai mult de 3000 de euro nu ii da casco...acu depinde ce are la el.

 

Parca citisem intr-un topic mai demult cum ca se calculeaza si zilele de fizioterapie de dupa... Deci nu ai niscaiva probleme cu piciorul rupt care sa necesite inca o sesiune de fizioterapie? Si cum o sesiune e de 10 zile... Just a thought... (Asta daca ai mai facut fizioterapie din cauza piciorului rupt... I don't know... :laugh: :friends: )

Bafta si cat mai putine dureri de cap in continuare.

 

Am experienta din fericire cu asigurarile si cu asigurarile moto in particular. Nu pot s ama fenteze pentru ca stiu tot sistemul ce cum de unde si de ce. Nu ma pot invarti cum vor ei si aici e + pt. mine. de aceea din acest punct de vedere sunt sigur.

 

Motorul e asigurat la 6 5oo euro si voi primi aceasta suma minus 2% fransiza de dauna adica. Din acest punct de vedere sunt linistit.

 

Unde inca am dubii, sunt procedurile legale ce uremaza referitor la dosar.

Is paralel cand vien vb. de jsutitie.. procurori, judecatori, unde se cerceteaza, cat, cum pot sa imi verific dosarul? etc

 

multzam mult de ganduri tuturor, sper sa iasa bine, cat despre boul ala de taxist.. este dovada clara a prostiei romanesti.

 

1. ori este neinformat

2. ori are pile si se bazeaza pe ele

3. ori chair e prost.

 

martori am si eu si nu sunt probleme din acest punct de vedere. La IML scot certificat dupa ce iau de la politie "trimitere", am inteles ca e nevoie de asa ceva. Am fost acolo azi (la IML)

 

va tin la curent ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa ma bag aiurea, dar pe mine cand am avut o experienta de gen (accident cu vatamare) m-au tot plimbat in speranta ca vor trece cele 60 de zile in care puteam sa introduc plangerea penala impotriva boului. N-au reusit pt ca in ultimul moment mi-a dat prin cap si am consultat un avocat. Nu stiu daca acum mai este la fel, dar ai in vedere si termenul+introducerea plangerii.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut accidentul la TV...am ramas :friends: . In gand m-am intrebat...nu e motocicleta lui Sinner? Acum ca vad si pe net clar. Ma bucur ca nu ai patit nimic. Sper sa se rezolve cat mai rapid cu motorul. Tximestristii orice le-ai face tot taximetristi raman. Cunosc un speciment care a dat in judecata politia romana dupa ce i s-a luat permisul ptr un accident provocat in mod CLAR de el...deh...cand nu e creier nimic nu e!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man ai scapat bine ! iti urez multa bafta in continuare , insanatosire grabnica si mult calm pt k societatile de asigurare de la noi sunt de cacao rau !

 

P.S - spuneai cva de genu k stii cum se procedeaza cu asigurarile(RCA ma intereseaza) bla bla , am avut un accident cu motoru in iulie si nici acum nu mi-a dat ardaf-ul banii , cel cu masina a fost scos vinovat si mi-a dat asigurarea lui kre din nefericire pt mine este la ardaf, te rog mult da-mi add pe mess sa ma lamuresti si pe mine cu niste chestii . ms mult . id-ul meu este vaida_alexandru_george@yahoo.com

Editat de vaida_alexandru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...