Sari la conținut

Accident Mortal Bucuresti - 12/10/2007


sp33d_fr3ak
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 206
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am fost la fata locului.

 

Aseara, in jurul orei 23:50, pe Str. Luica, in apropiere de capatul liniei de autobuz 102 a avut loc un accident grav intre o motocicleta Kawasaki Ninja de culoare verde cu numarul de inmatriculare B-48-ZFX si un Peugeot 307 de culoare neagra.

 

Pe motocicleta condusa de un tanar, se afla si o fata. Tanarul, Burtea Eduard Gabriel, in varsta de 26 de ani, nu purta casca, in urma impactului fiind proiectat cativa metrii dupa ce a lovit intai parbrizul autoturismului. Fata de pe motocicleta purta casca, insa a fost aruncata la peste ~10 metrii, din mijlocul intersectiei pana in statia autobuzului 102.

 

Mai multe detalii si poze de la fata locului am pus aici: www.startop.ro/portal.php?id=1

 

post-26233-1192276169_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jeez...iar 150 km/h? daca ala e accident de 150km/h ma calugaresc...fata a zburat 10 metri...pai daca aveau 150 zbura 50 de metri...nu se mai plictiseste lumea de exagerarile astea...si de teribilism...mult noroc acolo unde e nevoie...insanatosire grabnica fetei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mr Orl iti garantez ca avem bulan cu totii atata timp act ne intoarcem acasa intregi.

Norocul e parte esentiala a motoretizmului m ia ales in romania. Evident nu vorbesc de situatiile in care mergi cu peste 1oo in oras si ai avut "ghinion" sa iasa unul in cale.

Ma refer la situatiile in car emergi cat de cat regulamentar. Eu am patit-o la 5o la ora. motorul dauna totala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se potriveste cu situatia din clipul Mortal Kasting.

 

Iar acum incepem loteria aflatului vitezei? Ca asta e mereu motivul de contre in sectiunea asta. Asadar, 70 minim?

 

Si daca stie cineva, ce experienta avea motociclistul?

 

PS: Fara casca...jeez...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singurul lucru pe care il am de spus e ca macar nu si-a lasat pasagerul de izbeliste danndu-i casca sa, astfel a platit doar el (speram), nu si cel din spate.

 

viteza a fost sub 100, altfel torsiunea masinii si a motoretei erau mult mai puternice, iar ei zburau zeci de metri.

Editat de Cristi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul sosirii salvarii baiatul se pare ca inca mai avea puls, insa era nemiscat cu ochii deschisi. Dupa o ora se auzea ca politistii au primit prin statie ca acesta nu mai traieste, insa nu se stie sigur.

 

Prima salvare, desi foarte rapida la fata locului, a venit prost pregatita, cu o asistenta si un sofer, urcarea fetei pe targa a fost facuta cu ajutorul celor de la fata locului. In timp ce asistenta se ocupa de tanar, fata era lasata pe jos neingrijita. Imediat, la 2 minute, a aparut si o masina SMURD Nissan, foarte bine echipata si a administrat fetei tratamentul necesar la fata locului.

Dupa ~20 minute au urcat si fata in salvare si au plecat catre spital.

 

Fata a zburat destul de mult, poate mai mult de 10 metrii, si la inaltime, cine cunoaste intersectia, pana in statia de autobuz catre capatul lui 102.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor bagati-va mintile-n cap. Nu avem drumuri si nici educatie rutiera auto-moto la nivel occidental. In schimb avem motoare.

Conduceti extraprudent si nu va bazati ca colegii de trafic v-au vazut. V-ati gandit ca va vad si va ignora....In mintea celor care nu au A-ul e simplu: el are 2 roti eu am 4. L-am batut! Va vad si va ignora si murim ca prostii. Intr-o tara in care cultul celor 2 roti nu exista, nu exista respect pentru mediul inconjurator nu va asteptati ca cel dintr-un jeepan sa va respecte cand nu a mers niciodata macar cu o bicicleta sa constientizeze pericolele la care se expun cei pe 2 roti.

Lasati-o mai moale cu viteza. Oricum toti ajungem acolo sus intr-un sfarsit dar de ce sa nu o facem la batranete si tot o cautam cu lumanarea.

 

R.I.P. tuturor care s-au dus inainte de vreme, indiferent ca a fost sau nu vina lor.

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul care conducea a fost sa o ia pe pasagera sa de la munca; uitand a 2a casca acasa i-a dat casca sa Alexandrei. Viteza era foarte mare, nu e nici o exagerare probabil peste 150km/h. Motocicleta nu stiu exact daca e de 4 sau de 600 pentru ca sunt 2 baieti cu Ninja (Ciutu, baiatul care a murit si inca unu) si nu stiu care e a cui. Toate detaliile le stiu de la oamenii din cartier care au fost la fata locului iar cei 2 nefericiti stateau/sta (sa speram ca scapa pasagera) aproape de mine si in fiecare seara venea cu motorul la o pizzerie de langa strada mea.

:-< .. sa-i fie tarana usoara ..

Editat de alecu_ultras06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

strada lu' peste.....:bigstar:....la kteva sute de m am avut shi eu accident, tot o "doamna".....care la fel sustzinea sus shi tare k am venit fff tare shi cu luminile stinse. noroc numai k aveam "doar" 40-45...

 

mare grija la strazile cu doar o banda pe sens care-s f aglomerate

 

ofofofof

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alecu: Spui ca statea prin Rahovei. Obisnuia sa circule des pe Margeanului? Daca da, s-ar putea il stiu in sensul ca pe strada aia am biroul si ma uitam mereu pe geam cand auzeam zgomot ca de la aviatia inamica. Kawa ss verde, mereu blana. De cateva ori fara casca. Avea par saten deschis spre blond, tuns destul de scurt?

De fiecare data cand vad/vedeam motorul ala imi spun ca e o catastrofa pe cale sa se intimple. Se da foarte tare pe o strada extrem de aglomerata, masini parcate pa margine, pietonii trec peste tot... Cand iesi de pe stradutele laterale dintre blocuri sau dintre case nu vezi nimic, nu e ca esti rauvoitor dar vizibilitatea este undeva la 20-30 m din sosea stanga/dreapta. Mereu cand ies cu masina sau cu motocicleta sper sa nu vina tocmai atunci meseriasul :bigstar:

 

RIP

 

Radu

Editat de RaduTheOne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de el... Dar putea totusi sa se intoarca sa ia si casca a doua. Nu cred ca ardea tara si ... of, comoditatea... Despre fata se mai stie ceva?

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@RaduTheOne: ala e.. era :bigstar:

Sunt multi prin zona asta care merg fara casca :bigstar: .. si ce-i mai grav e ca nici nu-i intereseaza. Il stiu pe un baiat (are o Mito 125) de zice ca el nu poarta casca ca il deranjeaza (de cand merge n-a purtat niciodata d-aia il deranjeaza) :| . Radu il sti pe unu cu o RS neagra cu neoane sub ea, pe bord, aranjata frumos? Neagu il cheama .. sau mai bine spus in ce zona stai ? Eu stau vis-a-vis de BRD.

@Ralucone: De fata nu am mai auzit nimic, dar o sa intreb diseara cand ies sa vad ce mai face ca se auzea ca se duc pe la ea baietii de la mine de pe strada :D .

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP !!!

pe motocicleta asta am mers si eu ( cea cu care s`a produs accidentul ) pot sa va zic ca nu avea sitele in toba si se auzea FOARTE FOARTE puternic mai ales la turatie mare .....motocicleta, din ce stiu nu era a lui , ci era a unui prieten(politist) de`al lui nasimiu..... si pot sa va zic ca ce am aflat de la el este ca avea o viteza de 180km/h cand s`a produs impactul , acum poate ma insel dar... asta e, RIP pentru motociclist

 

sper ca m`am facut destul de inteles si daca am facut greseli gramaticale sunt din cauza ca nu imi vine sa cred ...

RIP

:bigstar::rose::bigstar::rose::D:rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum ziceam ... fix ca in Mortal Kasting.

 

Si e foarte asemenator cu accidentul ala de la Balotesti. Ce naiba mai poti zice?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, stau prin zona , mai exact aparatorii patriei , nu mai sunt motociclist de 1 saptamana ca mi`am vandut RS`ul de 125 , merg pe un runner de 125 acum , dar oricum stiu foarte multi motociclisti

la cate se intampla in ziua de azi cu idiotii(idioatele) in trafic , am preferat sa`mi vand bolidul si sa trec la scuter....

 

atata zic ca .... motocicleta era un Kawasaki Ninja ( asa scria pe ea ) si ca se auzea ... pot sa zic enervant de puternic de la 4.000ture in sus .... deoarece cum am mai precizat nu avea sitele in toba ... deci as putea zice ca era IMPOSIBIL sa nu auzi motorul de la o distanta cam de 100metri chiar daca ai geamul inchis la masina

Editat de Vici Biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conduceti extraprudent si nu va bazati ca colegii de trafic v-au vazut. V-ati gandit ca va vad si va ignora....In mintea celor care nu au A-ul e simplu: el are 2 roti eu am 4. L-am batut! Va vad si va ignora si murim ca prostii.

 

Asa este! Este o adevarata campanie de starpire a motociclistilor de catre conservari!!! ........Jeeeezz,

Chiar crezi ca toti cei cu conserve nu au altceva mai bun de facut decat sa turteasca capete de motociclisti?

Chiar crezi ca femeia scotea masina din parcare gandindu-se "hai sa-l bag in sicriu si pe asta"... In ultima vreme s-a construit un adevarat cult paranoic pe tema asta.

Sunt motociclist dar si conservar: Ai idee cat de frustrant este dai mansarier cu conserva sa iesi din parcare? Ai idee ca soferul de conserva are o groaza de unghiuri moarte? O racheta care zboara pe sub cuuurul tau e ff. greu de observat daca motociclistul nu face nimic la randul lui sa fie observat.

Nu ma intelegeti gresit. Vina e si a conservarei dar sa o acuzam de omor cu premeditare e deja exagerat!

Vina este in principal a decalajului pe care il are Romanica fata de Occident si aici ma refer la educatia rutiera deficitara, scoli moto de cacutza, primari care nu fac nimic pentru fluidizarea traficului in marile orasului, a mass-mediei care in loc sa faca o campanie pentru motociclisti si locul lor in trafic se bat intre ei care scot mai multe stiri cu motociclisti capiatzi si multi, multi tineri care nu vor sa inteleaga ca nu sunt nemuritori!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...