Sari la conținut

Service Doru Pe Str Simetriei - Super Tepar


bavareze
 Share

Este doru tepar sau nu?  

351 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 123
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

bavareze dar c faci cu atatea motoare? am vazut ca ai vre-o 4 la activ ....

mi se pare normal sa ti se spuna dinainte ce si cat face .....dar cu siguranta nu cred ca cei care au vb contra ta bavareze ca vroiai sa faci motorul sa mearga doar pt ochiul fraierului , nu au mancat cacao degeaba... pt mine esti un om de 3 parale ( trei .... intre ochi ) daca ai putut sa spui asa ceva , asa e cand esti pus pe ars te joci cat te joci cu focul dar te mai si arzi...asa ca poate te-au ars aia (chiar daca nu prea cred) dar sigur esti si tu om neserios

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah bavarezule eu am impresia ca mananci rahat ;)

 

de ce? ai citit in stele? eu nu ca cred, ci sunt sigur ca fapt tu mananci

 

bavareze dar c faci cu atatea motoare? am vazut ca ai vre-o 4 la activ ....

mi se pare normal sa ti se spuna dinainte ce si cat face .....dar cu siguranta nu cred ca cei care au vb contra ta bavareze ca vroiai sa faci motorul sa mearga doar pt ochiul fraierului , nu au mancat cacao degeaba... pt mine esti un om de 3 parale ( trei .... intre ochi ) daca ai putut sa spui asa ceva , asa e cand esti pus pe ars te joci cat te joci cu focul dar te mai si arzi...asa ca poate te-au ars aia (chiar daca nu prea cred) dar sigur esti si tu om neserios

 

vorbiti ca sa va aflati in treaba.

 

ce fac cu x motociclete? pai imi place sa ma dau cand cu una cand cu alta.

 

kawasakiul in discutie nici nu mai era al meu cand l-am stricat, il vandusem deja. de comun acord cu noul proprietar am convenit ca reparatia sa se faca dupa principiul mentionat de tine. din ce cauza? din cauza ca nici inainte de a il fi stricat eu nu mergea extraordinar de bine, avea cateva probleme. si practic sarcina era ca motocicleta sa mearga fara ca sa fiarba, fara ca sa bata, fara ca sa scoata fum, sa nu sara din viteze si sa faca 12000rpm fara probleme. in rest nu a cerut nimeni garantie un anumit nr de km sau pentru o anumita perioada de timp.

Editat de bavareze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mergeti fratilor la reprezentante ca dai un ban dar stai in fata, asta daca nu esti mester si o repari acasa.

 

 

M-am dus eu la reprezentanta honda sa ii intreb daca regleaza carburile cu analizor de noxe.

 

Stii ce mi-au zis?

 

Bah la noi daca consuma mult dupa ce curatam carburile, le pune suruburile de amestec la setarea din fabrica si le sincronizam, punem altele.

 

ps: nu aveau un analizor de noxe care nu e tocmai scump.

 

Frate:

 

1. fiecare carburator este dotat cu un surub de corectie amestec. Corectezi uzura care apare! Nu le pui la setarea din fabrica ca nici sertarashele si jigloarele nu sunt noi.

 

2. cat costa un set nou de carburi? Isi permite tot romanul modest care si-a luat mobra prin credit la banca?

 

M-au dezamagit. Sunt AMATORI!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' Bavareze, o mica remarca, stiti cum fac anumiti oameni: ii servesti odata, esti cel mai bun prieten al lor, ii servesti a doua oara, esti minunat, ii servesti a treia oara, esti fratele lor pe viata,.... a patra oara nu poti sa-i servesti sau intarzii... esti cel mai mare nenorocit si bulangiu din cati au existat...

Ce bine ai punctat aici! Ama, ia si citeste de 100 de ori pana iti intra in cap bine si lasa draq prosteala ca asa faci de fiecare data, iti face omu treaba si incepi sa comentezi pretul....

Daca ti-a cerut mai mult s-o fi gandit sa recupereze si el paguba de la piesele alea comandate si platite pe ebay prin intermediul tau dar care nu au mai ajuns la el... Mai stii prietene... Vorba aia hotului de hot e frica si hotul tipa cel mai tare...

 

Daca tot sunteti asa dispus sa platiti si sa nu va uitati la bani, de ce nu ati dus motocicleta la o reprezentanta, stiu oameni care duc motocicleta in strainatate la service...

 

Oamenii nu sunt dispusi sa dea bani, e numai gura de ei... Ar da 3-4mil pe o pereche de pantofi dar nu ar da o suma similara pe un reglaj profesional... Cat despre aia care isi duc motoarele afara, spaga lor, baieti destepti.

 

Wizzie Here

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ai punctat aici! Ama, ia si citeste de 100 de ori pana iti intra in cap bine si lasa draq prosteala ca asa faci de fiecare data, iti face omu treaba si incepi sa comentezi pretul....

Daca ti-a cerut mai mult s-o fi gandit sa recupereze si el paguba de la piesele alea comandate si platite pe ebay prin intermediul tau dar care nu au mai ajuns la el... Mai stii prietene... Vorba aia hotului de hot e frica si hotul tipa cel mai tare...

Oamenii nu sunt dispusi sa dea bani, e numai gura de ei... Ar da 3-4mil pe o pereche de pantofi dar nu ar da o suma similara pe un reglaj profesional... Cat despre aia care isi duc motoarele afara, spaga lor, baieti destepti.

 

Wizzie Here

 

1. presupunerile de genul "s-o fi gandit" nu isi au rostul aici. daca stii ceva sigur, zi, daca nu, ce atata gargara?

 

2. daca amestecam toate afacerile si combinatiile la un loc nu mai intelegem nimic. trebe discutata fiecare separat.

 

3. daca e, totusi, sa le lom la gramada, crede-ma ca am de povestit multe pagini despre incurcaturi, abureli si alte lucruri care nu au mers bine cu doru.... bani aruncati, timp pierdut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spunea cineva pe aici:

 

ADEVARUL E UNDEVA PE LA MIJLOC!

 

Intrebarea este, "In ce parte se inclina balanta,spre "mecanic" sau spre "client"?!"

 

Eu atat mai spun.Mai am sa-i dau niste bani lui Doru,dar ... :ok: .

Editat de DLI(prietenii stiu de ce!)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In minunata categorie "Ai patit-o si tu la Doru?" (ce insinuant, deloc anti-campanie, zau asa :ok: ) observ 20 de oameni care au votat DA. Acu', nu va fie cu suparare, dar daca tot votati, de ce nu prindeti mai mult curaj si spuneti si de ce v-a tras clapa, cu cuvintele voastre? Ii zice feedback constructiv. Sau doar votati ca sa va aflati in treaba? Serios, chiar ar fi dragut sa explicati de ce ati votat voi cei 20 cu DA? ;)

 

Adevarul a fost undeva pe la mijloc, dar acum deja pute, ma scuzati. Te agati de parerile de pe forum ca sa ce, sa faci un service de rusine? Crezi ca ramane fara clienti sau cum? Tot topicul asta e o aberatie si un lucru puieril. Dar daca tot votati voi ca v-ati luat sau nu teapa, argumentati-va votul (ma adresez aici celor care NU au facut-o pana acum)! Nu va ascundeti ca niste domnisoare dupa un poll si argumentati-va votul!

 

:pow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) Daca ati patit-o, sa va fie invatatura de minte

2) inteleg ca unii dintre voi nu se baga la mecanica, dar nu aveti prieteni priceputi?

3) Cartea tehnica, taica!!!

4) Exista intodeauna clienti multumiti si clienti nemultumiti.

 

Pt nemultumiti. De ce nu faceti si voi o lista gen:

1 calitatea serviciilor

2 preturi

3 relatii cu clientii

4 timp de rezolvare a problemei...si timpul promis de el

5 Imi vine sa ma duc sa-i crap capul cu un ciocan: Da/NU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mirci02: du-te tati si posteaza la fun, ca acolo nu se supara nimeni daca postezi numa de dragul de a posta. si asa iti faci si numarul de posturi in liniste.

 

@restu: e o vorba foarte tare: "Prestam servicii ieftin, repede si bine! Aveti 2 variante din 3, la alegere!". Bine va zice ralucone cu argumentatul.

Pana la urma care e rostul acestui topic? Cui se adreseaza el? Unui forum pe care maxim 20% din useri sunt motociclisiti? HAHAHA! Pai aia "care este" motociclisti stiu deja ce sa faca si unde sa se duca, ma rog 90% dintre ei :ok: dar sa nu o dam in statistici. Pentru ca statistic vorbind se mananca prea mult rahat. vezi personajul de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una peste alta, tragand linie, cam jumate din cei care au avut afaceri cu doru au votat ca le-a fost trasa clapa. aceasta era cea mai importanta intrebare, in caz ca nu v-ati prins. lasand la o parte toata discutia din jurul motocicletei mele, la care sa presupunem ca as fi eu nebun si vinovat de toate relele, mai exista inca 20 de persoane care sunt in aceeasi situatie ca mine si au patit la fel.

 

JUMATATE din clientii lui doru au votat ca au fost incurcati fie cu bani fie cu timp. asta spune totul. eu mi-am gasit alt service.

 

-va urma-

Editat de bavareze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una peste alta, tragand linie, cam jumate din cei care au avut afaceri cu doru au votat ca le-a fost trasa clapa. aceasta era cea mai importanta intrebare, in caz ca nu v-ati prins. lasand la o parte toata discutia din jurul motocicletei mele, la care sa presupunem ca as fi eu nebun si vinovat de toate relele, mai exista inca 20 de persoane care sunt in aceeasi situatie ca mine si au patit la fel.

 

JUMATATE din clientii lui doru au votat ca au fost incurcati fie cu bani fie cu timp. asta spune totul. eu mi-am gasit alt service.

 

-va urma-

 

Lasand deoparte poll-ul dubios si incorect facut. Lasand deoparte intreaga "anti-campanie" si apelativele la fel de dubioase. Ce inseamna JUMATATE din clientii lui Doru? Zi o cifra precisa macar, daca tot faci afirmatia asta. Stii tu exact cati clienti are Doru de arunci "jumatatea" la inaintare? :cheers:

 

Si in ideea ca oricum aici se sufera de "corectitudine", cei 20 care ati fost tepuiti, stati in continuare pititi dupa vot? De ce nu oferiti un feedback concret? (lasandu-i deoparte pe cei care au postat concret si pe vitejii care au sugerat arderea unui garaj) Hai mama, aveti curaj in mouse sa votati dar n-aveti curaj in taste sa spuneti si de ce v'a "tepuit" Doru. :)

 

Un mare circ si zero relevanta. P E N I B I L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt curios cand o aparea un poll cu titlul "Cui a mai dat tzeapa Bavareze" :moto: Noi sa fim sanatosi...

 

te invit sa faci.

 

 

Lasand deoparte poll-ul dubios si incorect facut. Lasand deoparte intreaga "anti-campanie" si apelativele la fel de dubioase. Ce inseamna JUMATATE din clientii lui Doru? Zi o cifra precisa macar, daca tot faci afirmatia asta. Stii tu exact cati clienti are Doru de arunci "jumatatea" la inaintare? :cheers:

 

Si in ideea ca oricum aici se sufera de "corectitudine", cei 20 care ati fost tepuiti, stati in continuare pititi dupa vot? De ce nu oferiti un feedback concret? (lasandu-i deoparte pe cei care au postat concret si pe vitejii care au sugerat arderea unui garaj) Hai mama, aveti curaj in mouse sa votati dar n-aveti curaj in taste sa spuneti si de ce v'a "tepuit" Doru. :)

 

Un mare circ si zero relevanta. P E N I B I L

 

adevarat, intrebara a 2-a e un pic incorect pusa, am vrut sa o editez dar nu s-a mai putut. jumatate inseamna ca din cei care au votat "mi-a tras clapa" sau "a fost corect cu mine" au fost tepuiti.

 

adica pe lumea asta sunt 7 miliarde de suflete. din 7 miliarde, 6999960 nu au nici o treaba cu doru si 40 au avut. din cei 40, jumate sunt pacaliti si jumate sunt multumiti. ca si cum jumate din opelurile fabricate pana acum ar merge, jumate nu - s-au stricat. ce nu intelegi? e simplu!!!! nu mai e vorba de unul sau doi care s-au certat cu doru, iar restul sunt multumiti. sunt MAJORITATEA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) si eu am avut parte sa repar motociclete venite de la tanga motors.parerea mea este ca acei oameni trebuiesc arestati. sunt delasatori ,hoti, merg intotdeauna pe ideea ca clientul nu se pricepe , profita de bunavointa clientilor si isi bat joc de iei. sincer va spun ca nu vreau sa am de-a face cu acei oameni , nu vreau sa-i intalnesc niciodata (imi este greata de iei, mai ales ca face de rusine mecanicii de motociclete din romania) . multi dintre noi facem tot posibilul sa multumim clientul iar ei nu fac altceva decat sa-si bata joc.

RUSINE. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Lasa-i dracu pe aia 20 in "fericirea" lor.Poate nu vor sa se tiganeasca,poate ii mai lasa clienti lui Doru,ca daca e sa-si spuna pasul fiecare,isi poate face lumea cruce.Preferati sa fi fost deschis cate un topic la fiecare nemultumire? Eu unul am preferat sa nu o fac,considerand ceva de genul " asta e..., nu ma mai duc la el ".Cine m-a vazut pe la intruniri si pe sosele patriei,stie ca nu mananc rahat si n-am votat aiurea,eu acum stau cu GL-ul pe "butuci", pentru ca trebuie reparata o greseala(putin spus) dupa Doru.

Bavareze a avut curajul sau ce o fi avut,unii ii pun la indoiala corectitudinea-onoarea vis-a-vis de acest topic(nici o problema),sa deschida un topic... iar eu,ca unul dintre FOSTII clienti, deduc ca problema exista si nu am fost un caz izolat-ghinionist. Topicul il vizeaza pe Doru nu pe bavareze, restul comentariilor la adresa initiatorului,sunt mai putin relevante.E adevarat ca poate unii au si votat impotriva lui Doru doar ca au ceva cu omul,dar tot atat de adevarata poate fi si situatia celor 22 de voturi pro-Doru.

 

De ce nu urmati sfatul lui Ovi, si sa nu amestecati gasca cu mecanicul.Asa se sare in sus de parca gasca a pus mana la manopera si la ... . Doru mecanicul si Doru prietenul,nu sunt acelasi lucru.(vreti s-o filozofam,placerea e a mea-IN TOTALITATE).Poate ca inainte sa intre,anumiti sustinatorii ,sa se sfatuiasca si cu Doru,daca doreste ca cei 21 sa deschida gura.

Eu am dat cam o treime din suma PRETINSA,la 1-2 saptamani dupa ce am ridicat motorul din Bucuresti,dar calitatea lucrarii s-a vazut din prima zi.Singura vina care mi-o asum este cea a lipsei de confruntare cu Doru,decizia de amanare a "restantei",survinand pe fondul dezamagirilor. Desi motorul a mers,caci a fost vazut prin tara,asta nu inseamna ca lucrarea promisa este cea efectuata.

 

De ce sa dam socoteala pentru o treaba dintre noi si mecanic? Daca vrem o dam,daca nu... :moto:

 

Din cate stiu eu,la astfel de topicuri ,parerea este optionala,asa ca... :)

Editat de DLI(prietenii stiu de ce!)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Incep sa apara tot felul de "mecanici" gen doru care mai mult de un schimb de ulei, cateva bujii si 3 placute de frana schimbate nu stiu sa faca. Motociclisti care nu au tangente cu mecanica exista mai peste tot si asazisii super mecanici incep sa-si deschida serviceuri moto. Asa ca atentie mare la ce mecanici mergeti. Daca vedeti 2-3 motociclete desfacute la vreun mecanic nu inseamna ca acesta chiar stie ce face acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va inteleg de ce va faceti inima rea cu atatea discutii inutile.

Ati uitat ca traim in Romania, o tara de cacao. Din pacate asta e mentalitatea la noi. Toata lumea se gandeste la cum sa te fure si cum sa te fraiereasca si sa scoata cati mai multi bani.

 

In legatura cu servciile acestui Radu (

pe care nu-l cunosc) vreau doar sa spun ca nu iese fum fara foc. Daca sunt mai multe persoane care se plang inseamna ca e ceva putred la mijloc.

 

Oricum, stati linistiti ca asa e peste tot. Am si eu prieteni care au patit-o la anumite service-uri din oras. Incepand de la chestuia cu lasatul fara benzina din rezervor, pana la chestii mult mai serioase si mai scumpe.

Un prieten si-a schimbat un rulment la ghidon (250 Euro) Dupa 2 saptamani a fost la un alt mecanic, cu alte chestii si acesta a observat ca rulmetul era rupt si ulterior sudat, nicidecum nu era nou cum l-a platit clientul. (Deci clientul isi risca viata cu improvizatii la motorul lui, iar mecanicul statea cu un "premiu" de 250 eu in buzunar)

 

Eu am noroc ca pana acum nu am avut nevoie de interventii majore la motorul meu (Honda Rules :ok: ),

insa adevarul e ca revizia anuala a fost facuta tot timpul la reprezentanta Honda din Ungaria.

Recomandarea mea : Dai un ban, dar stai in fata :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 31 Mar 2008 12:09 -------------</small><br/>

Pai sa stii ca esti norocos cu asa mecanic astia sunt pe cale de disparitie. Iar dupa cum zici tu ca oricine poate sa faca pe sant cu ce ai enumerat tu mai sus poate doar in cazul cand schimba piesa si pune noua . Dac mai tre sa reparer ceva sau sa regleze numai experienta dobandita face treaba buna. Sigur nu o sa-l faci bine din prima dar inveti si a doua oara poate-l nimeresti cum trebuie.

iar cu dreptul la replica nu citisi ca Tanga e arogant asa ca-l doare in popou de voi.

:crack: sa dau 8-9 mii E pe un motor...si sa stau eu sa l desfac..sa l stric mai rau...mai bine ma duc la un service ca sunt atatea..dak era o mobra de 1000 E ...atunci ma mai riscam..nu pun ceva bine sau cine stie ce..si pe urma sa mi se intample mie cine stie ce :ok: ...si apropo nu compara o dacie cu o motocicleta :huh: ..multi sunt posesori de dacii si majoritatea si le repara singuri..cunoscuta vorba "ma lasa in camp..am o surubelnita si un ciocan si o fac"...mai bine platesti la un service ,bineinteles stai langa el cand iti lucreaza la mobra,plus iti da si garantie la lucrare...in fine ,parerea mea :D

Editat de oxigen72000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

acum vre-o 3 saptamani m-a lasat motoru in drum (vina mea peste iarna l-am lasat afara doar sub prelata si am avut probleme cu aprinderea/fisele care le-am rezolvat foarte superficial dar am zis ca merge si-asa).

 

am sunat un prieten, care a spus ca nu se baga pe partea elecrtrica dar mi-a dat 2 numere de telefon.

am sunat, primul mi-au spus ca sunt super ocupati, al doilea a venit cu masina si mi-a luat motoru din drum.

 

am bagat ulterior un google dupa nr de telefon si am aflat ca e doru - tanga , apoi am gasit topicul asta si m-am cam speriat.

ma intrebam daca o sa ma mai lase cu ceva de pe motocicleta, daca o sa-mi umble in motor, daca sa merg sa il ridic.

 

ce-i drept motorul a stat 10 zile , dar in rest au fost super baieti.

pentru toata treaba (schimbat fisa cu dat jos rezervorul, fisa noua, transport ) mi-au luat 50 RON.

deci spun cu inima pe inima ca au fost super baieti cand imi ardea buza (trebuia sa las motoru aiurea peste noaptea).

 

ca a durat ceva mai mult - asta e, nici la bmw nu aveau fisa pe stoc, si nici nu sunt clientul lor numarul 1.

 

toate cele bune

 

p.s. l-am intrebat de faza de pe forum si mi-au explicat ce si cum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa apara tot felul de "mecanici" gen doru care mai mult de un schimb de ulei, cateva bujii si 3 placute de frana schimbate nu stiu sa faca.

 

Il cunosti personal pe Doru? Sau de unde inventezi aberatiile astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e vorba aici de ce stie Doru sa faca sau nu,eu personal nu l cunosc si nu am nimic cu el,poate cine stie odata o sa ajung si eu pe la el prin service dar nu trebuia sa se comporte asa cu baiatu asta si mai mult prima oara sa i zica un pret si pe urma sa ii umfle nota in halul asta,putea de la inceput sa zica te costa atat si atat,ca d aia il duci in service sa vada exact ce are si mai ales daca mai avea si motoru desfacut a vazut imediat cum sta treaba,dar asa mi s a intamplat si mie la faimosii UNITED MOTORS :ok: sa fac un motor la un rs prima oara mi au zis 18 mil pe urma 30 de mil ca au uitat sa puna nu shtiu ce in calcul...si bine inteles mi au zis lucru asta dupa ce au montat totul pe mobra,eu fericit sa plec si ei mi au zis bomba aia :moto: ,oricum bine ca am scapat de united motors :( dupa ce ca iti tin motocicletele 100 de ani pana le repara :) si au si niste preturi de :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il cunosti personal pe Doru? Sau de unde inventezi aberatiile astea?

 

NU, nu-l cunosc de Doru. Vorbeam la figurat "gen Doru" pt ca in acest topic doru este prezentat ca un mecanic oarecare nepriceput si tepar. Sincer chiar nu vroiam sa fac referire la cineva anume si anume vroiam sa subliniez ca exista acesti super mecanici, iar eventualele potentiale victime sa nu creada ca tot ce zboara se mananca.

 

Daca vrei sa-i iei apararea lu' Doru iti atrag atentia ca din toata lumea care a raspuns la acest chestionar 24 dintre usseri si-au luat teapa de la acest Doru, iar din cei 27 care spun ca nu si-au luat teapa, pun pariu ca mai mult de jumatate din ei au avut de efectuat niste reparatii la motocicleta foarte compleze gen schimbat ulei, schimbat bujii, schimbat filtru de aer, schimbat placute de frana sau semeriungurile de la furca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...