Sari la conținut

Avocatul Motociclistilor


euinsumi
 Share

Postări Recomandate

Am o problema cu RCA-ul. M-a busit unul si am o dauna mare la o Busa in jur de 5500eur, din care 3900eur piese 1000eur echipamentul meu, transportul si alte cheltuieli de deplasare in interes de reparatii, restu de vreo 600eur manopera la service( In mare masura motorul are zgarieturi pe toate partile, nimic sifonat) A... mai am radiatorul spart...si niste conducte de ulei sectionate. da nimic indoit...m-a busit un Moped...

 

Intrebarea este...Omniasig-ul zice ca e dauna prea mare si nu vrea sa accepte proforma facuta de Suzuki service. Valoarea Motorului a fost 13000Eur am Factura eliberata pe 8.Aug.2007 cand am inchis leasingul. Are doi ani vechime (Nov.07) si 5000km...Cel care m-a accidentat...curier are..."praful de pe toba" si un dosar penal...

 

Ce ma fac?...dau in judecata Omniasigul?

 

Care-i avocat priceput? :cheers:

 

 

Pai uite un sfat : in primul rand tu trebuie sa le ceri in scris motivul pentru care compania de asigurari refuza sa-ti accepte factura preforma . Motivarea cum ca valoarea daunei este prea mare nu poate fi primita , daca servisul care ti-a facut devizul este autorizat . Daca nu le convine servisul ,sa te indrume ei spre unul de obicei cel oficial -al reprezentantei suzuki in cazul nostru ( au dreptul sa faca asta ) . Daca ti-au dat un refuz scris atunci ii poti actiona in instanta lejer . Din experienta iti spun ca cei de la asigurare incearca sa traga cat mai mult de timp , gasind tot felul de pretexte . Ca un sfat priveste problema altfel : tu esti creditorul ( adica pe o pozitie ridicata ) iar asiguratorul este debitorul - tu trebuie sa decizi avand in permaneta instanta ca mijloc de control prcum si comisia asiguratorilor pe care tu poti sa o sesizezi in caz de abuzuri ! cei de la omniasig sunt obligati sa-ti rezolve problema - prin urmare trebuie sa-ti ofere solutii nu sa zica simplu nu ! tine-ma la curent cu ce se intampla ! te pot auta in fiecare stadiu al dosarului tau !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 167
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut...Mercy de sfaturi...

 

Marti merg la Omniasig la audiente...ca luni ma intorc in tara...pana atunci o sa adun toate facturelele care le mai am restante la dosar...sper sa obtin un raspuns "in scris" ca sa vad ce naiba fac ca a trecut o luna si ei nu misca in front...

 

Mai postez cate ceva cand o sa am Noutati...

 

Inca odata Multam'fain... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...continuam ideea pana nu se pierde complet interesul? Avem o propunere in Constanta si una in Bucuresti. AMR este interesata sa centralizeze si sa completeze lista cu avocatii care vor si pot sa ne ajute la necaz?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti de pe forum !

Sunt motociclist de 4 ani de zile iar ca meserie sunt avocat ! De cand mi-am luat carnetul moto am avut multe cazuri in care au fost implicati motociclisti ( aici ma refer la reprezentare atat in fata asiguratorului cat si in fata instantei )si cu mandrie spun ca le-am rezolvat pe toate, ba chiar as putea spune ca m-am specializat ( fara sa vreau ) pe accidente de circulatie . Avocati dispusi sa va ajute sunt in tara , problema este locatia acestora . eu sunt din Constanta si nu vad cum as putea sa-l ajut pe unul din Satu Mare ... desi daca stau bine sa ma gandesc cred ca as putea sa las o adresa de mail si un tel ,iar daca cineva are nevoie de un sfat il voi ajuta cu cea mai mare placere ! mail zenovis@yahoo.com , tel 0723215376 .

pe curand si sa ne vedem doar in momente placute !

 

Salutare.

Si mie imi da BCR Asigurari doar 43 mil iar piesele ma costa 180 mil.

ce as putea sa fac?

oricum pe baiat il dau in judecata

mi-am scos certificat medico-legal dar a intervenit cineva pt el si mi-au trecut intre 50 si 55 zile ... iar eu vreau sa ma duc la o comisie sa ma reevalueze si sa scrie cat e de fapt

 

--- Mesaj completat în 04 Dec 2007 15:18 -------------
Ii multumesc lui Zenovis pentru raspunsurile date.

Nu ezitati sa-l intrebati daca aveti nevoie.

:)

Editat de vladdiac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici un coleg forumist, avocat, care se oferea gratuit sa ajute:

/index.php?...c=57151&hl=

Daca voi vreti sa-l si platiti, cred ca omul s-ar ocupa bucuros de ceea ce vreti voi sa faceti. :crack:

mentin oferta,dar intru rar pe forum pentru ca s-a umplut de smecheri.ma gasiti la valentinbotez@yahoo.com

 

--- Mesaj completat în 06 Dec 2007 20:38 -------------

Salutare.

Si mie imi da BCR Asigurari doar 43 mil iar piesele ma costa 180 mil.

ce as putea sa fac?

oricum pe baiat il dau in judecata

mi-am scos certificat medico-legal dar a intervenit cineva pt el si mi-au trecut intre 50 si 55 zile ... iar eu vreau sa ma duc la o comisie sa ma reevalueze si sa scrie cat e de fapt

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Dec 2007 15:18 -------------</small><br/>Ii multumesc lui Zenovis pentru raspunsurile date.

Nu ezitati sa-l intrebati daca aveti nevoie.

:crack:

ia acte (chitante, facturi)pentru toate reparatiile.Te constitui parte civila in procesul penal,pentru diferenta ,nu platesti taxa de timbru; nu ai nevoie sa ai peste 60 de zile de ingrijiri pentru ca nu-ti mai poti retrage plangerea in cazul in care te despagubeste pana hotararea de condamnare sa ramana definitiva si permisul sa-i fie anulat.Te ajuta cu ceva daca primeste o pedeaspa de 6 luni sau de 2 ani?Oricum i-a cu suspendare,daca nu-i recivdivist.bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema cu RCA-ul. M-a busit unul si am o dauna mare la o Busa in jur de 5500eur, din care 3900eur piese 1000eur echipamentul meu, transportul si alte cheltuieli de deplasare in interes de reparatii, restu de vreo 600eur manopera la service( In mare masura motorul are zgarieturi pe toate partile, nimic sifonat) A... mai am radiatorul spart...si niste conducte de ulei sectionate. da nimic indoit...m-a busit un Moped...

 

Intrebarea este...Omniasig-ul zice ca e dauna prea mare si nu vrea sa accepte proforma facuta de Suzuki service. Valoarea Motorului a fost 13000Eur am Factura eliberata pe 8.Aug.2007 cand am inchis leasingul. Are doi ani vechime (Nov.07) si 5000km...Cel care m-a accidentat...curier are..."praful de pe toba" si un dosar penal...

 

Ce ma fac?...dau in judecata Omniasigul?

 

Care-i avocat priceput? :crack:

 

 

Am luat ca date de referinta urmatoarele:

 

- data fabricatiei 01.01.2005

- data accidentului: 03.11.2005

- km parcursi pana la momentul accidentului: 5000

- valoare de nou 13.000 E (valoarea conform catalogului schwacke este de 13.140 E,, iar daca tu te duci cu factura, ei or sa ia in considerare suma mai mica)

- curs leu/euro BNR din 03.11.2007: 1 euro = 3,3408 lei

 

Dauna totala: 7.507,5 E (25081.056 lei) cu epava la tine (cam asta e situatia la asigurari pt ca ei nu prea opresc epavele), 10.010 E (33341.408 lei) cu epava la asigurari.

 

Deci, nu incape discutia sa nu-ti plateasca reparatia.

 

P.S. "epava" este termenul folosit in asigurari.

P.S. 2 Suma se modifica nesemnificativ in functie de datele de referinta pe care eu le-am luat in calcul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mentin oferta,dar intru rar pe forum pentru ca s-a umplut de smecheri.ma gasiti la valentinbotez@yahoo.com

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Dec 2007 20:38 -------------</small><br/>

ia acte (chitante, facturi)pentru toate reparatiile.Te constitui parte civila in procesul penal,pentru diferenta ,nu platesti taxa de timbru; nu ai nevoie sa ai peste 60 de zile de ingrijiri pentru ca nu-ti mai poti retrage plangerea in cazul in care te despagubeste pana hotararea de condamnare sa ramana definitiva si permisul sa-i fie anulat.Te ajuta cu ceva daca primeste o pedeaspa de 6 luni sau de 2 ani?Oricum i-a cu suspendare,daca nu-i recivdivist.bafta.

 

 

Tin sa te contrazic colega , si asta din 3 motive :

1. Corect ! nu-l intereseaza ce pedeapsa penala primeste persoana care l-a accidentat , dar cu o sadisfactie morala tot se alege !

2. Daunele morale variaza in functie de zilele de ingrijire medicala - astefel ca este normal sa primeasca mai multi bani pt o incadrare juridica mai grava !

3. Vad ca nu sti, dar in momentul in care se constituie parte civila poate sa cheme in judecata si societatea de asigurari ( in baza rca -ului ) astfel ca poate sa primeasca banii la final direct de la societatea de asigurari , care crede-ma nu platesc decat cand au in fata o hotarare definitiva si irevocabila ! Prin urmare: cine crezi ca este mai bine sa-ti plateasca : o pers fizica ( asupra caruia trebuie sa trimiti executorul - si s-ar putea sa nu ai ce sa executi ) sau societatea de asigurari care iti platesc in 2 saptamani de la ramanerea definitiva a hotararii ? Si atunci de ce sa nu ceara o reexaminare a certificatului medicolegal ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

3. Vad ca nu sti, dar in momentul in care se constituie parte civila poate sa cheme in judecata si societatea de asigurari ( in baza rca -ului ) astfel ca poate sa primeasca banii la final direct de la societatea de asigurari , care crede-ma nu platesc decat cand au in fata o hotarare definitiva si irevocabila !

 

asiguratorul de raspundere civila este citat din oficiu, tocmai pentru a-i fi opozabila hotararea. deci nu trebuie sa-l "cheme in judecata" (oricum, notiunea este improprie, fiind vorba de un proces penal).

 

 

--- Mesaj completat în 08 Dec 2007 21:02 -------------

crede-ma nu platesc decat cand au in fata o hotarare definitiva si irevocabila !

atunci nu vor plati niciodata :crack: ... pt. ca nu exista hotarari penale "irevocabile" :lol: .

 

--- Mesaj completat în 08 Dec 2007 21:14 -------------

Salut la toti de pe forum !

Sunt motociclist de 4 ani de zile iar ca meserie sunt avocat !

:crack: asta nu e o meserie, e o profesie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asiguratorul de raspundere civila este citat din oficiu, tocmai pentru a-i fi opozabila hotararea. deci nu trebuie sa-l "cheme in judecata" (oricum, notiunea este improprie, fiind vorba de un proces penal).

<small>--- Mesaj completat în 08 Dec 2007 21:02 -------------</small><br/>

atunci nu vor plati niciodata :lol: ... pt. ca nu exista hotarari penale "irevocabile" :D .

 

<small>--- Mesaj completat în 08 Dec 2007 21:14 -------------</small><br/>

:crack: asta nu e o meserie, e o profesie.

era mai bine daca imi trimitea un mesaj privat.asa ....nu vreau sa intru in meci chiar cu un coleg .bafta. :crack:

 

<small>--- Mesaj completat în 09 Dec 2007 22:24 -------------</small><br/>

Tin sa te contrazic colega , si asta din 3 motive :

1. Corect ! nu-l intereseaza ce pedeapsa penala primeste persoana care l-a accidentat , dar cu o sadisfactie morala tot se alege !

2. Daunele morale variaza in functie de zilele de ingrijire medicala - astefel ca este normal sa primeasca mai multi bani pt o incadrare juridica mai grava !

3. Vad ca nu sti, dar in momentul in care se constituie parte civila poate sa cheme in judecata si societatea de asigurari ( in baza rca -ului ) astfel ca poate sa primeasca banii la final direct de la societatea de asigurari , care crede-ma nu platesc decat cand au in fata o hotarare definitiva si irevocabila ! Prin urmare: cine crezi ca este mai bine sa-ti plateasca : o pers fizica ( asupra caruia trebuie sa trimiti executorul - si s-ar putea sa nu ai ce sa executi ) sau societatea de asigurari care iti platesc in 2 saptamani de la ramanerea definitiva a hotararii ? Si atunci de ce sa nu ceara o reexaminare a certificatului medicolegal ?

1.nu cred ca-l interesreaza o astfel de satisfactie.

2.daunele morale ,,variaza" in functie de cum le demonstrezi.

3.pentru ca societatea de asigurari raspunde doar in limitele prevazute de rca si nu in baza art. 998-999 C.civil,precum persoana fizica ,ce i-a cauzat prejudiciul.

Editat de euinsumi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia asta pe care o propui mie mi se pare foarte ok si, nu stiu daca asta se stie, ceva de genul asta luasem in discutie pentru Asociatia Motociclistilor, date fiind imprejurarile, pilele, smecheriile si ale rahaturi care se fac. Cautam o forma legala pentru acest tip de actiune, pentru ca este clar ca e nevoie de ea.

 

cred ca n-ar fi nelalocul ei o taxa de membru, cum s-a zis, gen ACR, pentru ca logistica fara bani nu prea exista...

intr-adevar, motociclistii se ajuta intre ei, dar cu o persoana juridica , care sa le ofere ceva suport suplimentar atunci cand o persoana fizica nu mai poate interveni, efectele ar fi mai vizibile si mai benefice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator lznicu

Nu am avut timp sa citesc tot, ideea este f buna, si eu ma gandesc demult la asa ceva.

 

Pana la urma s-a stabilit ceva? Voi cotiza cu cea mai mare placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hey ! ma ajuta careva va rog ? am avut un accident luna trecuta ma rog am oprit la stop ala din spate a oprit in mine am fost la politie am luat actul doveditor trebuia sa ma duc azi la asigurare sa fac constatarea si acolo insa am pierdut actul doveditor de la politie. ce trebuie sa fac ? ma duc sa fac o copie dupa actul celui care a cauzat accidentul ? sau trebuie sa merg la politie iar ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hey ! ma ajuta careva va rog ? am avut un accident luna trecuta ma rog am oprit la stop ala din spate a oprit in mine am fost la politie am luat actul doveditor trebuia sa ma duc azi la asigurare sa fac constatarea si acolo insa am pierdut actul doveditor de la politie. ce trebuie sa fac ? ma duc sa fac o copie dupa actul celui care a cauzat accidentul ? sau trebuie sa merg la politie iar ?

dupa accident ai primit un proces verbal si o dovada. ce ai pierdut?

1. daca ai pierdut procesul verbal: procesul verbal se face in 3 exemplare, cate unul pt. fiecare din cei implicati si al 3-lea ramane la politie. in acest pv se trece si cine e vinovat de comiterea accidentului si daunele la fiecare autovehicul. la asigurare de asta ai nevoie. daca cei de la asigurari accepta o copie, o poti face de pe exemplarul celuilalt. daca vor doar original, mergi la politie si iti vor elibera un duplicat.

2. daca ai pierdut dovada: asta se face in 2 ex. pt. fiecare din cei implicati, un ex. ramane la politie. dovezile nu sunt identice, sunt pt. fiecare autovehicul in parte, cu daunele cauzate. de dovada ai nevoie la service, pt. efectuarea reparatiei. ai nevoie de original, care se retine de service.

3. daca ai pierdut si dovada si pv citeste si 1 si 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut.. Din pacate am nevoie de niste sfaturi din partea unui/unor avocat/i! :ok:

 

Ieri am fost implicat intr-un accident al caror detalii se gasesc aici, si inca nu stiu sigur cum trebuie sa procedez in continuare, si daca pasagerul meu poate sau nu sa fie considerat martor.. Orice sfat avizat e binevenit!!

 

De asemenea, cei care si-au dat cu parerea pana acum au spus ca e ceva ciudat intre "primele cercetari m-au gasit vinovat" si faptul ca au dispus totusi sa facem schimb de asigurari.. Ajutor?? :huh:

 

Multumesc anticipat,

John

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare!si eu am patzit-o de curand acuma,si m-au scos vinovat,cum? nu shtiu.e pus topic la accidente.ar fi foarte bine si sustzin si eu cat pot si cu ce pot aceasta treaba.nu se mai poate;cata ignoranta in randurile conservarilor si cata incompetenta si coruptie in randul autoritatilor.numai bine!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Bucuresti am eu o propunere.Cu cine discut?

 

Pentru Bucuresti ma ofer eu - consultanta juridica gratuita.

Pe tema asta oricum trebuie discutat, pentru ca propunerile de pe topicul asta sunt mai mult sau mai putin viabile.

 

Vreau sa fac cateva precizari:

1. cand mai aveti probleme si intrebati pe forum despre cadrul legal in care trebuie sa va desfasurati, filtrati cu mare atentie ce vi se spune. Sunt foarte multe 'pareri' & 'sfaturi' pe langa lege si realitate, date de 'urechisti'.

2. nu va mai ganditi la 'o mare firma de avocatura' ca sa isi asocieze numele cu Asociatia Motociclistilor, pentru ca sunt sanse mici sa se intample asta.

Marile firme de avocatura care apara saraci sunt doar in filmele americane !

In plus, nu fac nimic pe gratis, ci onorariile sunt foarte mari.

Si mai mult, faptul ca este o firma de renume nu garanteaza automat calitatea serviciilor. Poate vi se pare ciudat, dar asa este.

3. Daca vreti pe cineva care sa stea la dispozitia voastra, in secunda in care il sunati, el sa apara, eu zic sa va mai ganditi. Toti avocatii si toti juristii mai au si alta treaba - obiectiv vorbind. Si tot obiectiv, nu se poate, ca nu exista serviciu de 112 la avocati.

O sugestie ar fi ca juristii de pe forum sa va informeze cu privire la cateva chestiuni practico - juridice de maxima importanta, pe care sa le aveti in vedere in toate situatiile; de ex - intotdeauna se face un proces-verbal de constatare de catre agentul de politie, in care ai dreptul sa fie consemnat ce spui tu; si sa te asiguri ca agentul scrie dupa dictare, atata timp cat procesul verbal este proba in justitie.

Pe masura ca imi mai vin idei, o sa mai scriu.

 

Toate bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Bucuresti ma ofer eu - consultanta juridica gratuita.

Pe tema asta oricum trebuie discutat, pentru ca propunerile de pe topicul asta sunt mai mult sau mai putin viabile.

 

Vreau sa fac cateva precizari:

1. cand mai aveti probleme si intrebati pe forum despre cadrul legal in care trebuie sa va desfasurati, filtrati cu mare atentie ce vi se spune. Sunt foarte multe 'pareri' & 'sfaturi' pe langa lege si realitate, date de 'urechisti'.

2. nu va mai ganditi la 'o mare firma de avocatura' ca sa isi asocieze numele cu Asociatia Motociclistilor, pentru ca sunt sanse mici sa se intample asta.

Marile firme de avocatura care apara saraci sunt doar in filmele americane !

In plus, nu fac nimic pe gratis, ci onorariile sunt foarte mari.

Si mai mult, faptul ca este o firma de renume nu garanteaza automat calitatea serviciilor. Poate vi se pare ciudat, dar asa este.

3. Daca vreti pe cineva care sa stea la dispozitia voastra, in secunda in care il sunati, el sa apara, eu zic sa va mai ganditi. Toti avocatii si toti juristii mai au si alta treaba - obiectiv vorbind. Si tot obiectiv, nu se poate, ca nu exista serviciu de 112 la avocati.

O sugestie ar fi ca juristii de pe forum sa va informeze cu privire la cateva chestiuni practico - juridice de maxima importanta, pe care sa le aveti in vedere in toate situatiile; de ex - intotdeauna se face un proces-verbal de constatare de catre agentul de politie, in care ai dreptul sa fie consemnat ce spui tu; si sa te asiguri ca agentul scrie dupa dictare, atata timp cat procesul verbal este proba in justitie.

Pe masura ca imi mai vin idei, o sa mai scriu.

 

Toate bune !

 

Ar fi o treaba buna sa revi si cu alte detalii daca se poate,deoarece cu siguranta multi dintre noi nu avem habar si de multe ori ne pierdem in detaliile "urechistilor" vb ta.

 

Respect si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi o treaba buna sa revi si cu alte detalii daca se poate,deoarece cu siguranta multi dintre noi nu avem habar si de multe ori ne pierdem in detaliile "urechistilor" vb ta.

 

Respect si asfalt uscat

 

revin cu detalii, nu asta e problema.

dar nu vreau sa aiba topicul asta 1000 de pagini de discutii sterile.

in plus, foarte sincer va spun ceva - eu pot sa fac "propuneri / procedura de lucru", chiar am cateva idei. dar, multa lume de pe-aici e cam rauvoitoare si nu prea am chef de contrari inutile.

Asa ca cei care doresc intr-adevar sa se implice, in special juristii, dar si ceilalti, sa spuna foarte clar ce si cum doresc.

Putem face un topic de intrebari si raspunsuri, de ex.

Astept sugestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@nicolette - multumim pentru disponibilitatea de a ne ajuta!

 

Pentru sesiunea de intrebari si raspunsuri, iti adresez eu 2 intrebari:

 

1. am avut accident pe 13 aprilie, cel cu auto si-a recunoscut vinovatia in declaratie. Am stat 3 zile in spital si 2 saptamani acasa cu piciorul in ghips. Pe 24 aprilie am mers si eu sa dau declaratie, declaratia a fost depusa la dosarul de urmarire penala. In declaratie am mentionat ca fac plangere penala impotriva conducatorului auto si ca ma constitui parte civila in proces. Politistul mi-a spus ca ma asteapta cu o hartie de la IML in care sa fie evidentiate numarul zilelor de ingrijiri medicale. Imi propun sa o obtin saptamana viitoare. De la politist am plecat cu Dovada de reparatie si cu Anexa 2 pentru asigurarea RCA. INTREBARE - ce urmeaza dupa ce ii trimit hartia de la IML? Unde ar trebui sa sun sa aflu ce e cu dosarul meu? Cine e procurorul care se ocupa de el...etc? Cand ar fi bine sa-mi iau un avocat?

 

2. Ma voi adresa firmei de asigurari ARDAF (RCA pt cel cu auto). E recomandat sa merg cu un avocat din primul moment - in ideea de a face lucrurile cum trebuie si de a grabi procesul de recuperare al daunei?

 

Iti multumesc si iti urez sarbatori fericite!

Cristi

 

Am descoperit pagina de internet a IML. Cateva intrebari si raspunsuri interesante pt cei care au fost implicati in accidente:

http://www.legmed.ro/servicii-daca.php

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mentin oferta,dar intru rar pe forum pentru ca s-a umplut de smecheri.ma gasiti la valentinbotez@yahoo.com

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Dec 2007 20:38 -------------</small><br/>

ia acte (chitante, facturi)pentru toate reparatiile.Te constitui parte civila in procesul penal,pentru diferenta ,nu platesti taxa de timbru; nu ai nevoie sa ai peste 60 de zile de ingrijiri pentru ca nu-ti mai poti retrage plangerea in cazul in care te despagubeste pana hotararea de condamnare sa ramana definitiva si permisul sa-i fie anulat.Te ajuta cu ceva daca primeste o pedeaspa de 6 luni sau de 2 ani?Oricum ia cu suspendare,daca nu-i recivdivist.bafta.

 

 

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
respect celor care sunt dispusi sa ajute comunitatea motociclistilor din romania..

 

 

salut si eu sunt avocat, din Pitesti - Arges, daca aveti nevoie de informatii cu si despre accidente, amenzi, vreti sa infiintati firme cluburi asociatii, va stau la dispozitie GRATUIT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Am o întrebare juridică pentru tine. Unii de pe forum spun că înregistrările video nu sunt admise ca probe în instanță. Ceva cu aparatură neomologată, bla bla... Alții susțin contrariul, recomandând chiar montarea de camere pe cască sau pe motocicletă. Unde e adevărul ? Mulțumesc.

Editat de Micai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...