Sari la conținut

Motorcycle Club & Riding Club Education


night81angel
 Share

Postări Recomandate

Corect bah, sar papagalii sa arunce cu noroi in "dumnezoul" chopperistilor si nimeni nu zice nimic... halal comunitate... dece aveti vesta pe spate si motor sub poponeata?

 

Shobo, n-are rost sa intram in discutiile papagalilor. Omul nu mai stie sa rade sau sa planga. Vesta si motorul inseamna altceva, dar sunt sigur ca asta stii si Tu. L&R!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 882
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se stia de mult ca tre sa se intample! Sper ca se va adapta cat de cat la Romania ca un harley tot ne-om lua si ceva timp,dar macar se termina cu moda asta de a deveni toata lumea biker,ca deja ii prea o moda!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios totusi cine urmeaza dupa HA! Eu personal cred-ca e nevoie de asa ceva pe la noi pentru ca nu suntem in stare sa iesim si noi cu ceva in fata in contextul actual!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se stia de mult ca tre sa se intample! Sper ca se va adapta cat de cat la Romania ca un harley tot ne-om lua si ceva timp,dar macar se termina cu moda asta de a deveni toata lumea biker,ca deja ii prea o moda!

Fara caterinca , fara dedesubturi , cam cum ar trebui sa fie faza cu motociclistii ? In afara de faptul ca daca citesc producatorii de moto ce ai scris , cred ca te asasineaza. Daca exista o diferenta intre biker si motociclist , te rog sa explici. E ceva de genu' atitudine ?

Adica sa nu-si mai ia toti motoare , sau cum vezi rezolvarea ? Sa fie cava genu' castelor in India ? O masonerie pe 2 roti ? Eu nu stiu , zi tu.

Sper sa observi ca de data asta nu am facut caterinca , deci , incearca sa raspunzi la obiect , sa reusesc sa inteleg la ce te referi exact.

Mersi anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara caterinca , fara dedesubturi , cam cum ar trebui sa fie faza cu motociclistii ? In afara de faptul ca daca citesc producatorii de moto ce ai scris , cred ca te asasineaza. Daca exista o diferenta intre biker si motociclist , te rog sa explici. E ceva de genu' atitudine ?

Adica sa nu-si mai ia toti motoare , sau cum vezi rezolvarea ? Sa fie cava genu' castelor in India ? O masonerie pe 2 roti ? Eu nu stiu , zi tu.

Sper sa observi ca de data asta nu am facut caterinca , deci , incearca sa raspunzi la obiect , sa reusesc sa inteleg la ce te referi exact.

Mersi anticipat.

 

 

 

Citeste legile si regulamentele MC. Referitor la motociclisti sa fie dedicati si asta sa fie pe primul loc,adica sa mearga la intruniri in numar mare chiar daca sunt de la sute de km,deci asdta sa fie principala preocupare al unui biker,nu altceva.Se stiu evenimentele din timp si asa sa-si faca programul.Si atasamentul fata de motocicleta lui,pffff...nici nu stiu cum sa zic cca trebuie sa fie,chiar iarna cand e zapada dar numai atunci sa o tina in repaus,etc.Sunt multe de care nu mai vreau sa zic nimic,doar atat ca Sony Barger are parcursi peste 1 000 000 de mile si are 71 ani.Deci o viata dedicata motocicletei.Nu degeaba vezi prin Austria,hells angels nouua zeelanda sau in romania am vazut hells angels denmark.Asa ca daca vedeti un hells de curiozitate aruncati o privire pe bordul harleyului sa vedeti cati km are parcursi.Devotament,atitudine,respect si altele,nu toata ziua caterinca si cu gura pana la urechi cand te lasa seful sau sotia de doua ori intr-o vara sa iesi cu motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Devotament,atitudine,respect si altele,nu toata ziua caterinca si cu gura pana la urechi cand te lasa seful sau sotia de doua ori intr-o vara sa iesi cu motorul.

 

plm, e misto asa....

 

devotament si toate cele, dar nu fata de lege! daca se poate sa vinzi crack la 2-3 licee, ai bani de multe intalniri moto si faci 2milioane de mile. Soni e un cirnat sedentar supraponderal fata de baietashii de romanica care o ard turing.

 

Dar daca vinzi arme , droguri si mai si omori pe cate unul, io zic ca tot trebuie sa ceri voie de la shef'tu , nu? :(

 

 

 

hai ca bagam deja Lambada cu okiu stang la descopery si cu dreptu pe yutub :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aham.asa se merge la intruniri si desigur camera rezervata daca se poate la campingul din zona sau daca nu incarcat pana in poola:cort ,relaxa etc.Daca ploua nici vb ca ne udam pe costumul din material textil si eventual primavara facem un mars de prevenire al accidentelor si in decembrie mosul pe motor!

 

Unii chiar nu inteleg cum este sau cum trebuie sa fie un motociclist,repet:motociclist nu posesor de motocicleta.Deci trebuie sa te descurci si sa faci orice ca sa confirmi la evenimente,eu zic ca nu e asa greu.Clar:sa faci parte dintr-un MC e destul de dur si trebuie sa-ti placa f. mult si sa fi facut pt asa ceva.Acolo nu mai faci cum vrei tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa stii unde am mai intilnit atitudinea asta de dedicare totala ? La cel mai tare MC din Romania, Galeria Rapidului , unde fratimiu si tovarasii mei de cartier sint membrii cu acte vechi. Dar eu , personal , nu asi reusi sa ajung la asemenea performante , nici moto , nici cu fotbalul. Nu ma tine. Si nu sint nici bani. Si sint si cam asocial , adica nu-mi plac imbulzelile mari de oameni , cu care tre' sa fiu prietenos. In rest , cui nu-i place pe motor , desi , de multe ori , te saturi , in traficul asta de (cuvant urat). Sonny Bergar ala , o fi traind in America , sosele lungi , vreme insorita , nu tu soferi romani. Vise.

Aia cu galeria nu e la caterinca , daca ai sti ce au facut la viata lor , ce batai si distrugeri , doamne fereste , ca zici ca sint minciuni , daca se apuca aia sa povesteasca. Si culmea , nici macar nu sint ciori , astia , tovarasii mei , daca cartierul Cotroceni iti spune ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

hai ca bagam deja Lambada cu okiu stang la descopery si cu dreptu pe yutub :(

 

* hopaaa, stai ca acuma am mai dat un search pe google, sa vad carnatu'

 

da-i bre si lui o lista de bucate, un menu, ceva, ...ce sa manance el ca sa arate tanar si frumushel ca tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va dau un exemplu, am cunoscut un membru HA din Italia care si-a adus motorul (HD) in RO la airbrush si motorul avea 325.000 km si avea 20 de ani motorul iar el 11 ani de HA ca membru plus vreo doi dinainte de a deveni membru , omu' a dormit 2 saptamani langa motor in garaj pana a fost gata motorul! No asta se numeste atitudine de a fii devotat acestui stil de viata, si am stat cu el vreo cateva ore la baute si vorbit despre multe! Omu' era tare ok!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va dau un exemplu, am cunoscut un membru HA din Italia care si-a adus motorul (HD) in RO la airbrush si motorul avea 325.000 km si avea 20 de ani motorul iar el 11 ani de HA ca membru plus vreo doi dinainte de a deveni membru , omu' a dormit 2 saptamani langa motor in garaj pana a fost gata motorul! No asta se numeste atitudine de a fii devotat acestui stil de viata, si am stat cu el vreo cateva ore la baute si vorbit despre multe! Omu' era tare ok!

 

m-am impresionat pana la lacrimi...325000/20=16.250km/an

o gramada din baietii pe care-i stiu eu fac mult mai mult. prin padurile si muntii patriei, nu pe autostrada.

nu-i mai pomenesc pe cei din touring team...

oameni cu responsabilitati: familie, job, prieteni.

 

ma gandesc ca e chestie de gust si optiune personala.

pentru mine motorul e un fier cu care imi fac treaba si prefer sa dorm langa o femeie frumoasa decat langa un fier, fie el chiar fierbinte :(

 

asta nu inseamna ca nu ne putem respecta reciproc. dimpotriva.

 

totul e sa nu se apuce unii sa se simta superiori ca au alte prioritati in viata.

sa considere ca ei detin adevarul suprem si ca doar ei sunt bikeri adevarati.

si sa ma oblige sa fac enduro cu chopper, ca nu se poate.

 

respect.

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* hopaaa, stai ca acuma am mai dat un search pe google, sa vad carnatu'

 

da-i bre si lui o lista de bucate, un menu, ceva, ...ce sa manance el ca sa arate tanar si frumushel ca tine.

 

ca de obicei, precum bine m-ai obisnuit, nu am inteles nimic... :)

 

Stai flexata draga, ma grabeam sa il ajut cu meniul, xxl american, ca se poarta... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ce casca porti , ca idee ? Eu am integrala cu viziera. Cind aveam open face , am pierdut 2 dinti in asfalt , deci , poti sa te caci pe ele , la o adica. Viziera am , ca e curent pe mobra , merg 50 dus , 50 intors , casa-Bucuresti si inapoi. da' ok , nu am decit o Honda Deauville , adica asta , deci nu sint deplasat.

Mesaj completat

Mereu uit poza. :)

post-5541-1279806483_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ce casca porti , ca idee ? Eu am integrala cu viziera. Cind aveam open face , am pierdut 2 dinti in asfalt , deci , poti sa te caci pe ele , la o adica. Viziera am , ca e curent pe mobra , merg 50 dus , 50 intors , casa-Bucuresti si inapoi. da' ok , nu am decit o Honda Deauville , adica asta , deci nu sint deplasat.

Mesaj completat

Mereu uit poza. :)

 

 

 

pfff! eu am braincap sau pe aici nu prea port casca,numai batic. da ala nu-i chopper,ce cauti aici?

Mesaj completat

pfff! eu am braincap sau pe aici nu prea port casca,numai batic. da ala nu-i chopper,ce cauti aici?

 

 

 

Am vazut prezentarea la motomagia acum vreo 2 ani.Urata forma poate avea!

Mesaj completat

pfff! eu am braincap sau pe aici nu prea port casca,numai batic. da ala nu-i chopper,ce cauti aici?

Mesaj completat

 

 

 

 

Am vazut prezentarea la motomagia acum vreo 2 ani.Urata forma poate avea!

 

 

 

D-zeule oare bine vad?top case incorporat sau cum le zice la cutiile alea?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat-o si eu pe asta , ca poate ma confunda soferii cu un gabor pe motor. Nu ca are cardan , doamne fereste si ca e 2inV.

Ce caut pe aici ? Nimic , ma uit la exponate.

Da' unde stai , de mergi doar cu un batic ??????????

Mesaj completat

Tu cu ce mobra te dai , ca nu scrie la profil ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat-o si eu pe asta , ca poate ma confunda soferii cu un gabor pe motor. Nu ca are cardan , doamne fereste si ca e 2inV.

Ce caut pe aici ? Nimic , ma uit la exponate.

Da' unde stai , de mergi doar cu un batic ??????????

Mesaj completat

Tu cu ce mobra te dai , ca nu scrie la profil ?

 

 

 

 

Eu stau in Zalau si asa ma dau!Acuma ma dau cu un vn 1500 classic,desigur fara parbrizul ala si fara multe chestii pe elam inceput sa ma obisnuiesc cu aripile mari clasice ca e solo doar si iese aripa in evidentza si mie mila sa le tai deocamdata ca e munca lui zoli pe ele.Pana in2007-2008 am avut shadow de 600,si inainte de ala,cz,simson,faine vremuri si ce miros cand te dadeai cu motorul.Cred ca o sa-mi refac cz ul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Csaky deja o dai in diverse. Absolut ''intamplator'' calaresc cau baietii astia de se vorbeste aici. Casca integrala la distantele parcurse si viteza de pe autostrada este INDISPENSABILA. La fel nu este nici o rusine sa iti scoti combinezonul de ploaie la nevoie. Nici chiar in Romania nu vad nimic eroic sa traversezi tara cu un batic sau chiar cu braincap intr-o zi de toamna ploioasa si friguroasa. Imagini cu batic in cap functioneaza in sudul US. Nici un motociclist care tine la sanatatea lui nu va merge intr-un climat continental cu batic in cap. Eventual va avea o ''cariera'' de maxim 10 ani dupa care face punctii la sinuzita....

 

Bafta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai da ce aprinsa e lumea pe aciulea! Bai fiecare vede motociclismul in felul lui, asa ca ce va stresati ce si cum mere unu sau altul? Eu personal I Don't Give A FUCK, fiecare sa mearga cum il doare. !!!Durere....!!!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...