Sari la conținut

Accident Curtea De Arges...25.11.2007... Usurel


LionRyk
 Share

Postări Recomandate

Nu e mare lucru de zis... m-am hotarat sa scriu pentru faptul ca poate au si altii de invatat...

Locatie: Curtea de Arges, centru. Ne opriseram toata gaska, vreo 15 motoristi din Pitesti sa bem un ceai sa ne incalzim un pic. Dupa vreo 30-40 minute, iesim, incalzim motoarele, ne postam pe zona de refugiu si asteptam sa ne adunam toti. Imi aduc aminte ca nu mai am gaz si ii fac semn fratelui sa o ia inainte sa nu se mai opreasca ceilalti. El pleaca destul de tare... Idiotul de mine, care aveam in spate si prietena, ma gandesc sa fac un pic de impresie :( si sa plec glont, eventual si cu un pic de derapaj controlat :finger: . Numai ca uitasem ca am slick pe spate si cauciucul e rece rau... Asa ca am plecat, blana normal, simt ca vobleaza un pic spatele si in secunda urmatoare ma trezesc cu motorul pe picior si eu dand cu umarul (la care aveam clavicula rupta) de asfalt. Casca imi sare din cap (acelasi :P eu IDIOT uitasem sa o leg), realizez ca ma duc taras si n-am mare lucru asa ca sar in picioare sa vad pe unde a zburat pasagera :duel: ... era intinsa pe trotuar, nu misca... Mi s-au taiat picioarele instant. Noroc ca eram langa ea deja si am vazut-o ca geme si se uita la mine...

Salvare, politie, etc, etc, etc...

Pana la urma ea, prietena, e bine (contuzii minore abdominale si multi muschi care o dor)... motorul e cat de cat bine... codita sparta, scarita si oglinda rupte, carena zgariata. Eu... clavicula muci din nou, niste coaste care dor si piciorul julit bine...

Concluzie: primul accident l-am facut ca un idiot (si ma "doare" ca aveam totusi un an jumate de moto)... Mai e ceva de zis? Doar sa fim mai atenti, ,ai ales pe vremuri nashpa...

Astept "pumnii in gura" si eventual altii care sa ma aprobe ca sunt un mare idiot... :lol: :drums:

 

P.S. Am pus-o: domnisoara m-a scos dator pt faptul ca am dat-o pe jos... cadou: :lol: o verigheta... :crack: Din asta nu stiu cum mai scap... :) :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal, cred ca-i prea mare pretu` pt o cazatura :(

Incearca si tu cu o floare, hai, un buchet... Da` o verigheta, :finger: cred ca e prea mult! :baldy:

Insanatosire grabnica! :baldy:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai invatat singur cite ceva din aceasta patanie! Referitor la cadou...datoriile se platesc...vei vedea in timp cit de mult ! Asa ca achita-te acolo de datorii...cu toate consecintele de rigoare !!! CASA DE PIATRA !!!

:( :finger: :lol: :baldy: :lol: :baldy:

Editat de phyton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai impresie faci vara...eventual in slpi...:baldy:...glumeam...

vezi ca sunt si inele din metale mai putin nobile...si cind te razgindesti cu prietena o dai pe fata...pleaca singura ...:baldy:...

sau...CASA de PIATRA... :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vara nu-i ca iarna...zicea...Base... :(

 

se pare ca s-a aplicat si in domeniul nostru...

 

Insanatosire Grabnica...si...vezi ce faci cu verigheta aia :baldy: ...ca multe se schimba dupa... :baldy:

 

oricum...s-auzim de bine...

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din toata povestea inteleg ca fapta ta de bravura cum de altfel chiar tu o spui, a avut consecinte nefaste. Dar daca era mai nasol? Daca merita si este timpul, iti urez: Casa de piatra! Daca nu merita spune-i ca ai fost in stare de soc si scapi de belea. Si alta data, daca v-a mai exista, daca se mai urca cu tine, nu-i mai pune viata in primejdie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cit mai multe cadouri!

cit mai putine cazaturi!

PS ce fata inconstienta,bine ca nu si-a facut prieten vreun pilot de MIG

 

:finger: Oricum,ti-ai facut totul cu mina ta dreapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

băi frate, ce fază!

foarte tare viitoarea ta nevastă!

cât despre tine... domnia Âşi prostia costă... e bine că ți-ai dat seama ce a fost în cazul tău! :finger: Âşi bine că ai împărtăÂşit cu noi.

Sănătate la amândoi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

hehe data viitoare cand mai vrea sa se dea cu motorul pune-o sa semneze ca e pe propia raspundere..... cine stie ce-tzi mai poate cere.....

Oricum fii si tu mai atent, ca acum doar ai scapat ushor doar cu o verigeta , cine stie ce.tzi mai poate cere¿¿¿¿ Si eu am dat cu nevasta-mea de cateva ori pe jos pana se ne casatorim ( hehehehe) si acum dupa multzi ani radem de ne stricam cand ne aducem aminte.......sper si pentru voi la fel...

ANSANATOSIRE GRABNICA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...