Sari la conținut

cei mai periculosi soferi...


unnamed
 Share

care sunt cei mai periculosi soferi?  

252 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

am votat femeile..........................de cateva ori au avut reactii total imprevizibile.............de taximetristi ma feresc singur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:cheers: am votat taximetristii ...pt ca sint cei mai multi ...cred. Si nu prea respecta multe reguli de circulatie atunci cind se grabesc. Dar nici cu femeile la volan nu mi-e rusine! K au atita ciuda si invidie in ele ...ce n-am vazut! Imi pare rau sa zic asta ...ca si eu sint femeie si soferitza ...dar sincer vorbind, cu ele am avut cele mai mari probleme in trafic. Din cauza k se ofticau...se vedea pe fata lor! De la celelalte categorii ...vorba cuiva de aici , te astepti sa faca diverse manevre si in special din neatentie...dar sa o faca special, numai o femeie-sofer o poate face (ma refer la femeile care nu au tangentza cu motociclismul).

 

Restul categoriilor enumerate mai sus ...de obicei NU NE VAD atunci cind NU respecta vreo regula si o patim din cauza lor. :laugh:

 

TRIST... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...beware of me!!! :cheers: total neatent cand imi conduc harbu care arata ca nou(vopsit) dar probleme frana, directie, unghi, semnale... si inca ceva ... n-ai vrea sa ma lovesti... never-ever... s-ar putea sa treci pe lista :friends: ... salvati-va sufletele!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca nu tre sa te feresti de nimeni si periculosi sunt si din cei ce calaresc motoare atunci cand le calaresc...

e bine sa fii atent...

cand am luat atestatul de tranport international mi-au zis aia la conducere preventiva ... pe sosea sunt doua tipuri de soferi prosti si buni ai grija sa ii feresti pe aia prosti si sa nu ii incurci pe aia buni ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taximetristii sunt usor de observat si ferit...celelalte categorii sunt mai imprevizibile ... nu prea observi varsta sau sexul decat in ultimul moment ... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, votat pe aia cu masini mici de firme, ca sunt cei mai figuranti dintre cei propusi si nu au grija de cei din jur si nici de masina lor caci nu este proprietate personala...dupa aia ar fi femeile ca nu prea au simtul distantei (de fapt la fel ca si incepatorii...) restul sunt de obicei buni profesionistii dar in unele cazuri le lipseste bunul simt...si de la mine

BE WARE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite unul care o sa traiasca mai mult.

TOTI soferii trebuie considerati periculosi. Asta e singura solutie sa nu fiti luati prin surprindere

Este singurul care a inteles...Trebuie sa consideri ca te afli in jungla si oricand poti fi atacat... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat de la un timp multe tico shi matiz de firma care merg ca bezmeticele prin bucureshti. Deja traficul in capitala este infernal shi totzi sunt periculoshi ... dar cea mai periculoasa este viteza mare. Fi tu prudent pentru ca pe ceilaltzi nu te potzi baza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine in zona cei cu microbuzele sunt cei mai bezmetici.Nu se asigura cand pleaca de pe loc potzi sa fi si langa ei.Ei nu au invatat ca au prioritate de plecare in fata altor autovehicule DOAR in statiile prevazute alveola.Ei itzi pleaca in fatza si daca la lasat pe nea Vasile in poarta ei considera ca aia e statie.Noroc cu tata ca are Bascula si e pregatit sa ii buleasca un pic cu bena pe primul care il prinde pe picior gresit.Deja pe el il cunosc si se retrag cand il vad. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Microbuzele si papucii de firma,ca si alte masini cu diverse autocolante si inscriptii de firme de rigips sau mai stiu eu ce sunt intr-adevar periculoase,pentru un singur motiv:"soferii" lor petrec mult timp in trafic,deja cred ca au deprins psihologia strazii si a celorlalti participanti la trafic si mai au o calitate:nu sunt posesorii masinilor respective!fiti sigur ca la volanul propriilor motorizate sunt mult mai prevazatori...De exemplu,soferii dubelor fortelor de interventie rapida:la job conduc ca dementii,cu depasiri la milimetru in viteza,raid prin parcuri si alei super dosite,la distante minime de parapet,intoarceri cu frana de mana la viteze mari,curbe in agrafe,ace de par si alte accesorii soferesti...cand nu sunt la servici insa si ies si ei cu familia merg cu 40/h!

exista o lege a compensatiei si functioneaza bine :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa vedem putin cauzele,clar,ca sa intelegem fenomenul,ca altfel sondajul asta nu are nici un rost.Deci,de ce cred si eu ca taximetristii:

1.Se grabesc mai tot timpul (bani si iar bani)

2.Rutina genereaza ignorarea unor factori majori de risc

3.Multi dintre ei is niste oameni fara pic de bun simtz,manelisti infecti,needucati si cretini notorii de aceea le-as crapa capu cu securea si apoi as turna benzina prin geamul spart si le-as da foc ca si la sobolani,ca sa mai curat strazile de criminali.

 

Chiar,pe voi cind va apuca ginduri de astea cum procedati sa va calmati?Ca un lucru e clar,violenta = amenzi grele+ caz penal. Cum scapi de "Blood Lust"? A,cred ca stiu.Cu "Dispel Magic",desigur...

Editat de Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@floricel: ceea ce spui tu este corect, dar majoritatea soferilor periculosi sunt in categoriile de mai sus, dar cum spuneai tu, sunt si soferi de treaba, si microbuzisti(mai rar), taximetristi (si mai rar), si sunt si incepatori si femei care conduc fara sa fie un pericol pentru cei din jur. cand eram la inceput, (aveam doar 200 de km), am alunecat pe un mic musuroi de nisip, aflat la marginea drumului(aveam 10 km/h, ocoleam o groapa imensa, deci nu am patit nimic). si cat am stat eu cu scuterul rasturnat pe acolo, a oprit un camionagiu(de ala de tipul daca il vezi pe sosea, te feresti de el) sa ma intrebe daca am nevoie de ajutor, daca sunt ok :grinbandit: , tipul era foarte de treaba. sunt sigur ca multi motociclisti nu ar fi oprit..., deci exista cu siguranta tot felul de oameni in spatele volanurilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Eu am votat microbuzistii ...

sunt mult mai periculosi ca taximetristii, deoarece au mai multe opriri ...

cand iti e lumea mai draga, si incurca si mai mult circulatia deoarece au masinile mai mari.

Cu taximetristi m-am obisnuit ... cum vad galben in fatza ochilor imi iau masuri de protectie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am votat microbuzistii ...

sunt mult mai periculosi ca taximetristii, deoarece au mai multe opriri ...

cand iti e lumea mai draga, si incurca si mai mult circulatia deoarece au masinile mai mari.

Cu taximetristi m-am obisnuit ... cum vad galben in fatza ochilor imi iau masuri de protectie .

da, da vezi tu ca astia au traseu "standard", si chiar daca opresc mai pe unde ii streseaza calatorii, circula incet si NU INTORC IN MIJLOCUL INTERSECTIEI, de exemplu :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acuma femeile au fost cele mai periculoase pentru mine de vreo 4 ori era sa ma trezesc sub mashina.Ele nu shtiu ca au shi semnalizare..sau nu mai shtiu ca nu trebuie sa semnalizezi stanga daca tu o iei la dreapta.. :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, da vezi tu ca astia au traseu "standard", si chiar daca opresc mai pe unde ii streseaza calatorii, circula incet si NU INTORC IN MIJLOCUL INTERSECTIEI, de exemplu :lol:

Ma deranjaza si cand circul cu masina si cu moto. Ca nu cred ca au voie sa opreasca asa aiurea peste tot !

Taximetristi o mai suie pe un trotuar mai pe stanga, au masina mai mica ...

Iar cu intorsul in intersectie e standard ... ar trebui sa te miri cand merg drept !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lastii pe boi de taximetristi uitatziva la martalogi camionagii .... Atzi stat vreo data cu motocicleta intre doua tiruri????? eu da am crezut ca imi gasesc sfarsitul sub rotzile tirurilor ...

Eram anu trecut pe Bucuresti-Giurgiu am depasit o basculanta si am continuat un pic drumu mai pe mijlocul soselei( dupa cum stiti Simsonul nu este chiar asa de vitezist) sa imi iau destul avans in fatza basculantei iar de o data cand ma pregateam sa intru pe banda mea m-am trezit cu un tir care ma depasea pe dreapta si inca unu care depasea pe stanga ..... deci eram incadrat intre doua tiruri sa vedetzi acolo senzatii tari , mai ales curentul cere te trage inspre el ... nu va doresc!!!!!!! !!

 

 

 

Salve!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lastii pe boi de taximetristi uitatziva la martalogi camionagii ....  Atzi stat vreo data cu motocicleta intre doua tiruri?????  eu da am crezut ca imi gasesc sfarsitul sub rotzile tirurilor ...

  Eram anu trecut pe Bucuresti-Giurgiu am depasit o basculanta si am continuat un pic drumu mai pe mijlocul soselei( dupa cum stiti Simsonul nu este chiar asa de vitezist) sa imi iau destul avans in fatza basculantei iar de o data cand ma pregateam sa intru pe banda mea m-am trezit cu un tir care ma depasea pe dreapta si inca unu care depasea pe stanga ..... deci eram incadrat intre doua tiruri sa vedetzi acolo senzatii tari , mai ales curentul cere te trage inspre el ... nu va doresc!!!!!!! !!

 

 

 

      Salve!!!!!!!!!

Esti tare daca ai resiztat tentatiei de a te arunca sub rotile respectivilor.

Tare ma intreb cum de au avut loc unul pe stanga si unul pe dreapta.

Astia sigur aveau statii si au vorbit sa te execute. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...