Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Condensul se formeaza doar pe un corp rece care este introdus intr-o incinta calda, si nu invers.

Fiecare tine la moto cum crede el mai bine, si daca vrea sa aiba grija de ea, o face ca la carte.

In carte scrie si cu ce forta se string suruburile, mi-am cumparat o cheie dinamometrica ca sa respect ce scrie acolo, deoarece vreau sa pastrez moto cit mai multa vreme, m-am atasat de ea. Dar nu toti gindesc asa.

P.S. Sint niste ginduri curate, nu au legatura neaparat cu topicul, eu neavind acest tip de moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Foarte tare, frate! :friends:

 

Da-mi shi mie nishte detalii, te rog... pretz n' shit.

 

Am de gand sa o vocsesc shi io cand o scot de la reparat.

 

Merci

 

 

 

Salutare. A costat 400 EURO pictura cu tot cu vopsele. Costa ceva, dar iasa foarte bine

Daca esti interesat pot sa-ti dau nr. de telefonu al tipului care a facut-o

Editat de Nocturnus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fain si mie mi-ar place sa am motor cu aerograf dar momentan as vrea sa imi permit sa eau motorul unui prieten de al meu sa ai noroc de el

asta e motorul spunetim daca merita sa am rabdare si vointa sa o eauuu

e un vfr 750 f si e din 93 nu are decat 45000 km si stiu motoru de 3 ani nu a fost dus decat in pimbari lejere de cand e in tara si eu am fost unul dintre norocosi care la plimbat

GS a fost primamea dragoste si nu am sa il uit niciodata :friends:

post-7966-1135125876_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heloo

o mica pictura cu aerografu

 

Salve toata lumea si sarbatori fericite !

Chiar ca s'au strans ceva GS'uri , fapt care banuiesc....ne bucura pe toti.

'Nocturnus' ti'a iesit la fix acuarela! Vreau sa te intreb din ce an e jucaria ta (scuze daca era deja scris pe undeva pe forum) asta pt ca n'am mai vazut (in afara de a maea - care e din 93) vreuna cu ghidon - coarne dintr'o bucata prins pe mijloc, daca te uiti tu la restu ai sa vezi ca le au din 2 bucati prinse pe laterale.Pe mine m'a ros ceva vreme treaba asta si ma tot gandeam daca's originale sau...ascund ceva nasol in spate.

In rest bafta si sa ne vedem pe strazi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt ca n'am mai vazut (in afara de a maea - care e din 93) vreuna cu ghidon - coarne dintr'o bucata prins pe mijloc, daca te uiti tu la restu ai sa vezi ca le au din 2 bucati prinse pe laterale.Pe mine m'a ros ceva vreme treaba asta si ma tot gandeam daca's originale sau...ascund ceva nasol in spate.

 

Pai modelele mai vechi (pana prin 1996 sau 1999 cred) aveau ghidon din 2 bucati. Cele noi au ghidon dintr-o singura bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi puteti spune si mie unde gasesc sa cumpar un cablu de kilometraj (nou), pentru GS500, al meu s-a rupt ieri...Daca puteti sa imi ziceti si un pret informativ... Multumesc ! :friends:

 

 

Daca mai ai rabdare pana prin ianuarie, cel tarziu februarie, eu stiu pe cineva care face drumuri de Germania aproape saptamanal, si audce piese si noi si second. Daca nu, alta solutie decat reprezentantele suzuki din tara, nu vad. Dar nici ei nu cred ca tin pe stoc, si la fel, si ei fac comanda din strainatate. Stiu si eu cat a umblat in vara frate-meu pentru un cablu de ambreaj pentru un bandit de 400. Cablu de ambreaj era 30 euro second, si vreo 70 nou, original suzuki. Eu mi-am luat in noiembrie cablu de soc second, pt gs500, si m-a costat 20 euro. deci cred ca tot in jurul acestor sume se invarte si un cablu de vitezometru.

Multa bafta !!!

Editat de Road
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Road: multumesc! ...vreau sa il iau nou....

La Louis am gasit ceva...are codul 10037221 cred ca acela este cablu de kilometraj...acolo costa 11,95 euro.

Eu nu stiu deloc germana dar cred ca acela e cablul...care stiti germana spuneti-mi si mie daca asta e cablul.

Multumesc ! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Road - poza e misto, dar rezolutia e prea mica pt tricouri. Daca gasesti la o rezolutie mai mare, in Buc e un centru unde imprimarea costa 300.000 ROl cu tot cu tricou. Banuiesc ca si la tine sunt :friends:

 

@toply - suna la TANGA la Doru, stiu ca el a vrut acum vreo luna sa aduca pe stoc cabluri, printre care si pt GS-uri. Risca niste centi si ti-l si monteaza pe loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@toply - suna la TANGA la Doru, stiu ca el a vrut acum vreo luna sa aduca pe stoc cabluri, printre care si pt GS-uri. Risca niste centi si ti-l si monteaza pe loc.

 

Despre asta e vorba?

Bucuresti:

ATELIERUL TANGA-MOTEURS

Doru: 0744795822

 

Eu sunt din Craiova...cu montatul cablului ma descurc...e simplu de montat...numai sa aiba si sa imi trimita prin posta cu plata ramburs.

Multumesc mult de informatie ! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ei sunt :friends: Scuze, nu ma uitasem la orasul tau si am raspuns asa familiar :friends: Discuta cu ei si ti-l poty trimite si pe posta, logic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AlexLau_81@ Si a mea(1994) a avut coarne dintr-o bucata insa vechiul proprietar, din considerente estetice, le-a schimbat cu unele din 2 bucati. Asa ca nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi.

Adevarul e ca nici mie nu-mi plac coarnele dintr-o bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...