Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Te salutam si noi vis..... data viitoare trage-ne de maneca ca eram toti la coada la falafel.

Nu la-m vazut pe ala de se holba la motor dar e de inteles ca am anunt cu de vanzare si probabil omul facea un calcul de ce draq doo roti costa cat 4.

@Strumfu: bine ca se holbau la al tau ca era spalat, ce sa zic.

Apropo nu il vinzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intentionez sa schimb si eu cauciucurile la micutza si ma gandeam sa-i arunc niste Mitas-uri. Stiti careva de unde si la ce scoruri se invart caucioacele pt stradale, pe '17? As vrea sa-i pun tot ce am acum 150/80/17 spate si 110/80/17 fata! Ma gandeam si la SH, insa as prefera noi totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Va mai stresez cu cateva intrebari:

1. de unde pot cumpara un spray de lantz ??? cam la ce pretz e unul???

2. in afara de verificat nivel uleiul, lichid de frana si lichid baterie, ce alte verificari trebuie sa ii fac periodic???

 

 

 

 

Va multumesc!! si ca atasez si o poza cu suzi a mea :) !!

post-1486-1126264276_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat spray de la Carrefour Orhidea, acolo am gasit cel mai ieftin raport calitate/pret/volum.

I-am aratat si lui IvanDnepra (pt mine Ursu) si a zis ca e super ok, avand in vedere ca e mai priceput decat mine.

Nu stiu exact cum se numeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la a doua intrebare:

Turometru, periodic la 12000 de ture o mai slabesti.

240052[/snapback]

 

hehehe :) . o singura data am ajuns cu ea la 12mii(in vit I). Mi-a fost tare mila ca am tras de ea.

 

Promit sa o las mai moale , si sa nu depasesc 10mii. Chiar nu imi place sa chinui motorul.

 

Deci daca trec prin carrefour sigur gasesc....

 

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehehe  :)  . o singura data am ajuns cu ea la 12mii(in vit I). Mi-a fost tare mila ca am tras de ea.

 

Promit sa o las mai moale , si sa nu depasesc 10mii. Chiar nu imi place sa chinui motorul.

 

Deci daca trec prin carrefour sigur gasesc....

 

Merci.

240092[/snapback]

Eu sincer nu am ajuns cu ea niciodata la 9000, de fapt cred ca nici la 8000 ca la 170 aveam sub 8000.

Eu unul de la Carr mi-am cumparat si sunt multumit, dar daca ai pretentii mai mari gasesti la magazinele de specialitate, poti sa cumperi de acolo si spray de curatat lantul care nu se gaseste la Carr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sincer nu am ajuns cu ea niciodata la 9000, de fapt cred ca nici la 8000 ca la 170 aveam sub 8000.

Eu unul de la Carr mi-am cumparat si sunt multumit, dar daca ai pretentii mai mari gasesti la magazinele de specialitate, poti sa cumperi de acolo si spray de curatat lantul care nu se gaseste la Carr

240118[/snapback]

 

Si eu cam tot asa merg (in general).A fost o exceptie de am ajuns cu ea la 12.000 (sau aproape de 12 mii).

 

 

Eu asta intentionam sa aflu -> magazine de specialitate!!!

 

Deci care stie unde se afla, si poate sa-mi explice ca la un strain cum ajung la acel magazin??

 

merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asta intentionam sa aflu -> magazine de specialitate!!!

Deci care stie unde se afla, si poate sa-mi explice ca la un strain cum ajung la acel magazin??

merci.

240164[/snapback]

Pai unul dintre ele este pe Dorobanti. De fapt depinde ce mai cauti in afara de spray gasesti Honda si vis-a-vis imi pare ca sunt United Motors, ii recunosti usor ca au niste motorete in fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai unul dintre ele este pe Dorobanti. De fapt depinde ce mai cauti in afara de spray gasesti Honda si vis-a-vis imi pare ca sunt United Motors, ii recunosti usor ca au niste motorete in fata.

241273[/snapback]

merci. am luat de la romana de la metrou. 500 mii cu teflon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Dupa ce m-am gandit si razgandit, am ajuns la concluzia ca voi achizitiona un GS(fiabilitate,manevrabilitate,consum mic etc.). Am niste intrebari si poate ma lamuriti voi:

1. Cati km 'tine' un asemena motor, presupunand ca va fi ingrijit ca la carte si fara a se merge cu el ca si cum ar fi Hayabusa?

Intreb asta, pentru ca pe mobile.de, am gasit destule GS-uri pana in 15k la preturi pana in 1600.Practic la km astia motorul e brand-new, de-abia rodat.Pretul e ok deoarece vreau sa il iau in leasing, asa ca scap de taxe vamale si platesc si mai putin tva.

2. Ce ziceti de comparatia cu Yamaha XJ600Diversion?

3. Cam cat costa intretinerea unui astfel de motor intr-un an, daca nu te zgarcesti la consumabile&stuff?

4. Sunt diferente notabile intre un GS din 94 si unul din 99?

5. Tinand cont ca am 1,82 si 100kile e un pic cam mic motorul asta pentru mine? Cam care e sarcina utila pentru un GS?

 

Offtopic: Este vreo diferenta notabila intre preturile de sezon si cele de iarna de pe mobile?

S-auzim de bine! :baldy: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diversion a faina rau, dar am inteles ca este destul de greu sa o vinzi dupa ce te plictisesti de ea :baldy:

 

Cat despre partea cu leasingul.. cica cam tot pe-acolo de aduce cu banii, singura diferenta ar fi ca ii platesti in rate.

 

Mai bine hai in topicul cu GPZ-ul, si ne luam amandoi :baldy:

 

 

P.S. Afirmatiile de mai sus sunt din auzite, sau din ce am mai citit pe forum :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diversion a faina rau, dar am inteles ca este destul de greu sa o vinzi dupa ce te plictisesti de ea :baldy:

 

Cat despre partea cu leasingul.. cica cam tot pe-acolo de aduce cu banii, singura diferenta ar fi ca ii platesti in rate.

 

Mai bine hai in topicul cu GPZ-ul, si ne luam amandoi :baldy:

P.S. Afirmatiile de mai sus sunt din auzite, sau din ce am mai citit pe forum  :cheers:

244391[/snapback]

1. Am auzit si eu asta, plus ca preturile la Diversion sunt mai mari

2. Leasingul va fi unul fictiv, pentru a scapa de taxe si micsora tvaul. Peste pretul de achizitie al motorului ma mai cost 600-700euroi, si imi vine la usa cu toate actele facute&shiet

3. E misto GPZul, dar nu prea gasesti cu km putini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Dupa ce m-am gandit si razgandit, am ajuns la concluzia ca voi achizitiona un GS(fiabilitate,manevrabilitate,consum mic etc.). Am niste intrebari si poate ma lamuriti voi:

1. Cati km 'tine' un asemena motor, presupunand ca va fi ingrijit ca la carte si fara a se merge cu el ca si cum ar fi Hayabusa?

Intreb asta, pentru ca pe mobile.de, am gasit destule GS-uri pana in 15k la preturi pana in 1600.Practic la km astia motorul e brand-new, de-abia rodat.Pretul e ok deoarece vreau sa il iau in leasing, asa ca scap de taxe vamale si platesc si mai putin tva.

2. Ce ziceti de comparatia cu Yamaha XJ600Diversion?

3. Cam cat costa intretinerea unui astfel de motor intr-un an, daca nu te zgarcesti la consumabile&stuff?

4. Sunt diferente notabile intre un GS din 94 si unul din 99?

5. Tinand cont ca am 1,82 si 100kile e un pic cam mic motorul asta pentru mine? Cam care e sarcina utila pentru un GS?

 

Offtopic: Este vreo diferenta notabila intre preturile de sezon si cele de iarna de pe mobile?

S-auzim de bine! :baldy:  :cheers:

244380[/snapback]

 

1. intretzinut corect shi fara zgarcenie trece de 100k

2. yama - mai scumpa, (mult) mai gurmanda, mai greu de revandut.

3. nu shtiu. in principiu ulei, filtru ulei, 2 bujii, un lantz/2-3 sezoane sa zicem shi cate un set de cauciucuri cam la 3 sezoane. deci e foarte fiabila, nu necesita reparatii, e simpla, MERGE!

4. nu shtiu, dar la motor niciuna inafara de faptul ca are capacul argintiu in loc de negru. a, ghidonul este d'ala urat, o singura bara la cel din 99.

5. io am 1.81/78kg shi e ok. la greutate iara zic ca e ok avand in vedere ca am mers shi cu nevasta'mea cate putin (+50kg - deci cam 130kg) shi s'a comportat ok.

totushi, mai slabeshte putzin.. :baldy:

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Hello Dragilor !

Dc e frumos merg si eu , acu 2 weekenduri am fost la Busteni !

Din prognoza de pe net arata ploaie :baldy: dar vedem !

 

Ce vream sa va intreb ... la cauciucuri v-ati mai uitat ?

De care sa iau ? 140/70-17 ? sau ca in carte 130/70-17 ?

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brasovul e la munte... si vremea s-a indreptat :cheers:

Eu unul as baga o tura pana la Bv. Sa vad daca gasesc cu cine sa ma mai dau pana acolo si daca nevestei ii convine alternativa. As merge la un gratarel la soare, probabil ultimul pe anul asta. Un soare de toamna...yami

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...