Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Salut!

Stie careva de unde gasesc ulei Valvoline sintetic motorcycle 10W40 ???

am intrebat la multe benzinarii si nu au asa ceva.

 

Chiar trebuie sa mai completez si nu gasesc!

 

merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Romania

VALTEC COMERCIAL ROMANIA s.r.l.

Street Address: Soseaua Chitilei Nr. 47

City, State/Prov. ZIP: Sector 1, Cod. Postal 78619, Bucharest, Romania

Telephone/Fax: 401-223-2286 or 401-668-7911

Contact: Mr. Eugen Badina

 

un telefon, shi poate afli un magazin de desfacere..

al dreaq internetu asta! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am observat in ultima vreme, cu toate ca nu sunt de mult in "bransa", s-au strans destui posesori de Suzuki GS500. Diferiti ani, diferite modele (500E, 500F) Dar toti avem aceleasi multumiri, intrebari sau nemultumiri. NU ?

 

Pai hai sa vedem atunci :crack:

 

Bune, rele, schimbari, tuning(de ce nu), impresii, locuri pt piese, service, etc.

 

:crack:

136727[/snapback]

la gs -ul meu in viteza a 6-a pe la 110-120 se aude un alt zgomot decat in celelalte viteze zgomotul vine de la cutie nu de la motor nu suna urat doar mai altfel mai "fluierand" se aude si la ale voastre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romania

VALTEC COMERCIAL ROMANIA s.r.l.

Street Address: Soseaua Chitilei Nr. 47

City, State/Prov. ZIP: Sector 1, Cod. Postal 78619, Bucharest, Romania

Telephone/Fax: 401-223-2286 or 401-668-7911

Contact: Mr. Eugen Badina

 

un telefon, shi poate afli un magazin de desfacere..

al dreaq internetu asta!  :crack:

233812[/snapback]

 

Am fost la adresa aceasta(eram prin apropiere). Firma aceea nu mai este acolo, nu mai au nici o sigla , dar se vede ca au fost acolo deoarece exista un "rest" de sigla pe care este scrisa denumirea (Se vede mai greu fiindca a fost acolperita cu un strat de "ceva" aproape opac). Am intrebat pe cineva de vis-a-vis si mi-a spus ca acum se fac prezervative :crack: .

 

Mai caut si in alte parti. oricum va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat uleiul undeva prin Baneasa, cum iesi din Bucuresti, in dreapta o iei spre Romaero si in stanga spre restaurant Capriciosa parca, chiar in spate unde-i capatul autobuzelor, pe stanga e un service mare care are si magazin. Acolo gasesti multe tipuri de uleiuri de motor.

Ultima oara parca aveau Castrol si Aral de motor. Oricum merita incercat, cred ca e printre putinele locuri cu uleiuri de motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit!

Exista pe linia de centura(bucurestii noi si dreapta) un depozit VALVOLINE. Cineva mi-a spus ca a cumparat deacolo mai demult. Am fost pana acolo dar nu am luat deoarece acum vindeau decat en-gros DAR mi-au recomandat un magazin pe care ei il aprovizionau.

 

DECI:

VALVOLINE am gasit pe b-dul Timisoara chiar inainte de intersectia la care daca faci stanga ajungi la favorit. este la parterul unui bloc langa o pizzerie. Ulei full sintetic 4T 10W40 Motorcycle Oil (chiar asa scrie pe cutie) => 390mii/litru

 

Va multumesc si sa aveti NOROC!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s evaziv ci pricepe ca sunt multe variabile.

Daca vrei neaparat un raspuns, itzi zic cum as face eu: (factorul inaltime+greutate: 1.86, 81 kg - eu, fata - 1.65 - 51 kg)

Dupa astea 2 sezoane pe GS daca as fi pus sa aleg intre a continua pe el sau a avea bani si a trece pe Bandit de 650 as trece din urmatoarele considerente: cmc mai mari - trag mai bine la drum lung cu 2 persoane si bagaje, intra mai bine niste genti laterale si una in spate, consum... cat de cat bun dar mai mare decat la GS, mai ales in oras, plus ca m-am dat cu un Bandit si stiu cum trage. :crack:

 

Deci e parere personala care nu stiu si in mod normal nu ar trebui sa se aplice la tine. Ca nu te cunosc :crack:

226215[/snapback]

Thomas am vazut ca ai zis asta pe un alt topic...spune-mi si mie daca GS500 merge bine cu 2 persoane si bagaj la un drum mai lung (un tur prin tara) ?

Eu chiar nu stiu cum e...si chiar imi doresc mult sa iau gs500, dar ma intereseaza si asta deoarece vreau sa plec la plimbare cu sotia si ceva bagaj la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kali, sugestie - alege ceva > 1992-1993 :crack:

@toply: cum am zis si mai sus: NU incap bagaje de o tura mai lunga prin tara (adik saci de dormit, izoprene, cort si ceva haine, nu zic de mancare) si cu 2 persoane pe GS. Decat daca sunteti amandoi micuti si de statura si ca greutate... si oricum va inghesuiti.

 

Dupa cum am zis si-n topicurile in care am povestiti turele de anul asta: 2 persoane (ai inaltimea si greutatea mai sus) un tankbag plin pe rezervor si un rucsac de 10-15 kg in spatele fetei, care insa oricum o obosea si faceam ceva pauze. Pentru o tura de 2 zile cu dormit la gazde/hoteluri/moteluri, chiar merge. Sau daca iti faci planul sa faci ture mai lungi, sa iei in calcul ca va trebui sa dormi in fiecare noapte la gazda/hotel/motel, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa-s eu.. Fire nestatornica.. :eek:

 

Ivan stie ca va veni momentul cand ne vom desparti. I-am spus deja. Dar nu-l voi vinde. O sa-l pastrez ca amintire. N-are rost s-o dam in chestii patetice, dar... numai eu stiu toata povestea lui..

 

Oricum, dati un chiot daca auziti de un gs :P Unul viitor vishiniu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ca tot omul, vrem ceva mai bun, nu?

Da, o sa-l vand si cu putin noroc si efort financiar o sa pot sa-mi iau febletea mea, CBR 600 F >'99!

237026[/snapback]

 

Bafta multa in cazul asta.

Eu acum sper sa reusesc in maxim doua luni (cand imi da banca banii), sa imi iau gs500. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ma leshi, cum sa nu ne recunoshti? eram in jaka, nu in maieu...

n'am vazut pe nimeni sa se chiombeasca, dar la omv la udrishte unde am fost dup'aia s'au uitat nishte tipi la utilaje.

la a mia chiar i'a facut shi puoza, ca era proaspat shpalata mancaoar tata pa ia.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...