Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

duritatea furcii.... schimbi uleiul din fruca. pui unul mai vascos, este mai rigida.

 

si la naiba... mare intalnire de gs'isti. 3 GeSeuri am fost la arc. nu e bine. de la cine n'a venit.... astept o bere :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trecut pe acolo pe la 18:15...nu era nici unul cu GS.... :blink:

 

M-am tirat...oricum eram "au pied"... :)

 

BTW:Jhon, ti-ai "recuperat" plasticul?

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o rugaminte, stie cineva unde gasesc un simmering pentru tija de ambreiaj ? imi pierde ulei si tre sa il schimb, dar nu am gasit in targoviste si nici pe comanda nu au de unde sa imi aduca

 

 

Problema asta am avut-o si eu la GS ( simeringu + tija de la ambreiaj)

Am comandat de la Motor Team ( din bucuresti)...in 2 sapt. au ajuns ( simeringul si tija de la ambreiaj)...da-mi un PM cu NR. tau de tel. ceva..o adresa si ma duc eu, le cumpar si ti pe trimit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cati dintre voi ati schimbat/modificat toba? Simt nevoia unui sound mai agresiv, mai ales dupa ce vad cum astia in trafic nu ma observa, m-am gandit la varianta scurtarii tobei.a mai incercat cineva?

Eu i-am dat niste gauri chiar la final. Se aude foarte ok acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cati dintre voi ati schimbat/modificat toba? Simt nevoia unui sound mai agresiv, mai ales dupa ce vad cum astia in trafic nu ma observa, m-am gandit la varianta scurtarii tobei.a mai incercat cineva?

sal

 

am sa incerc sa-ti trimit o poza ..... :) ...cam asa ceva am facut si suna beton :)

post-33309-1212779317_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut si eu asta in lipsa de alte idei....dar nu mi se pare prea placut.adica se aude la turatii mici frumos....dar cand turezi deja nu se mai aude.eu am rupt teava aia mai mica din interior si la fel am dat gauri, dar mai multe si mai mici......pana la urma ori o tai si pun alta, ori ii scot sitele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Sunt un impatimit al Gs-ului dupa ce am citit toate posturile voastre. Eu stau in Bucuresti dar sunt din Ploiesti...intrebarea mea e cum pot sa fac sa dau A-ul aici?

A doua intrebare (rugaminte): as vrea sa vin si eu cand va mai intalniti prin Bucuresti ca sa pot vedea si eu un GS in realitate si sa vad daca mi se potriveste, in sensul ca am 1.85 si sunt un schelete ambulant :P.

Multumesc,

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. ti se potriveste. eu am 1,93 si 85 kile si stau ok. imi este cam mic, defapt cam toate motoarele imi sunt mici dar este super ok caci il pot tine in cam toate situatiile. iar pt inceput gs'ul este super bun. exact ceea ce iti trebuie, bun de oras, mai ales bucuresti, te strecori f usor. bun si de drum lung, mergi lejer cu el pan' la ploiesti ( eu am mers cu gs'ul si-n Chisinau) pai hai maine la arc si sigur gasesti un gs. eu nu am permis caci as veni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Sunt un impatimit al Gs-ului dupa ce am citit toate posturile voastre. Eu stau in Bucuresti dar sunt din Ploiesti...intrebarea mea e cum pot sa fac sa dau A-ul aici?

A doua intrebare (rugaminte): as vrea sa vin si eu cand va mai intalniti prin Bucuresti ca sa pot vedea si eu un GS in realitate si sa vad daca mi se potriveste, in sensul ca am 1.85 si sunt un schelete ambulant :lol:.

Multumesc,

Vlad

 

1.Daca in buletin ai adresa din Ploiesti, poti face scoala in Bucuresti, dar examenul il dai in Ploiesti(ceea ce e naspa:il dai pe alt motor, in alt poligon, samd).

2.Eu am 1,83/85 si ma simt bine pe GS.Totusi depinde cat de "schelet" :P esti.Tine cont ca motorul cu rezervorul plin are peste 200 kg.Asa cum ziceai, e bine sa te urci pe unul, sa-l ridici pe cricul central si chiar sa il plimbi de coarne nitel, sa vezi daca te trage jos.... :D

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi frumos de raspuns. Am in jur de 65 Kg, deci sunt schelet. De aceea as vrea sa vin si eu cand va intalniti sau cine e dispus sa ne vedem dupa 18:00, ca sa vad daca e ok ptr mine. Sper sa fie :P....ca am inceput sa-l visez noaptea nu de alta.

Cat despre carnet...e foarte nasol ca nu il pot da aici. Nu as vrea sa fac naveta la Ploiesti si plus de asta nu stiu ce fel de instructori sunt acolo. Am niste colegi care au facut cu niste "facaturi" de instructori la Plo...si eu nu as vrea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate.. este o pisi pe la 1.60-1.65 si cam 55-60 kile care se da cu gs'ul. nu vad ce probleme ar avea. este adevarat, de pe los il manuieste mai greu...... sau intre masini canmd treb sa mai puna piciorul jos. dar poate nici acolo caci este super manevrabil.

 

p.s. sunt super happy, azi imi iau toba de carbon, imi fac ITP'ul si apoi o montez :X:X:X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine la Arc......dar la ce ora?

 

ba baieti, chiar nu va intalniti astazi....macar pe fuga? Tocmai am ajuns la pagin 180 din 275 :P...si am observat ca inainte va intalneati mai des.....

Ma anuntati si pe mine cand va intalniti....sau cine e pe langa Iancului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine la Arc......dar la ce ora?

 

ba baieti, chiar nu va intalniti astazi....macar pe fuga? Tocmai am ajuns la pagin 180 din 275 :D...si am observat ca inainte va intalneati mai des.....

Ma anuntati si pe mine cand va intalniti....sau cine e pe langa Iancului

 

Salut...eu o sa ajung pe la 19:00 azi la Arc...daca vrei sa vezi un GS carenat ne intalnim acolo.

Bafta

 

poate.. este o pisi pe la 1.60-1.65 si cam 55-60 kile care se da cu gs'ul. nu vad ce probleme ar avea. este adevarat, de pe los il manuieste mai greu...... sau intre masini canmd treb sa mai puna piciorul jos. dar poate nici acolo caci este super manevrabil.

 

p.s. sunt super happy, azi imi iau toba de carbon, imi fac ITP'ul si apoi o montez :X:X:X

 

Jhon hai dom'le azi pe la Arc sa vedem si noi minunea de carbon :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok...mersi frumsos.

Traseul mei va fi Eroilor (pe la ora 18:00, atunci ies de la scarbici :P) - Iancului ( iau masina) si spre Arc. Sper sa te prind, pt ca ma cam indoiesc ca o sa ajung la fix acolo.

 

care are un gs carenat alb cu albastru si invata la facultatea de medicina veterinara in Cotroceni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari salutari. inca n'am montat-o ... trebuie sa fac o vizita pe la ITP sa'l trec si apoi o montez. toba se aude demential.

sper ca miercurea viit sa vin cu toba npua la arc :friends: pana una alta, cine vrea sa vada cum se aude toba.. am o inregistrare cu aceasta toba tot pe un gs. imi da'ti un add la jhon1288 ( dar specificati la inceput cine sunteti )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Vreau sa-mi cumpar o husa pt GS-ul meu si nu stiu ce marime sa cer. Imi puteti da niste marimi si eventual niste marci?

 

Ia-ti XXXXL. Cine stie ce animal de motocicleta iti iei peste ceva timp si trebuie sa schimbi din nou husa. In plus, una mai larga se pune si se scoate de pe moto mai repede. Been there, done that.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti (si fete).

 

 

Sunt si eu un mandru posesor al unui GS - model 94 - de zona Crangasi. Apropos de care, am mai vazut unul parcat pe strada - pe 9 Mai - daca posesorul e pe forum, sa dea un PM , poate ne cunoastem si dam cateva ture cand imi iau si eu carnetul inapoi.

 

Daca sunt membri mai vechi pe forum, ii rog sa ma sfatuiasca si pe mine de unde sa iau o oglinda dreapta (cu prindere cu tot).

As aprecia ajutorul, ca sunt usor pierdut. Pe forum am cautat la baietii care vand piese si aparent nu prea au.

 

 

Mersi anticipat.

 

 

Emi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...