Sari la conținut

Hai La O Plimbare !


aronbmw
 Share

Postări Recomandate

uita ,io unu te rog ,sa imi faci o filmare cum mergi cu 70-80 pe lungile portiuni din placi ,si la Turda io te astept cu un set nou de rulmenti ....promit

No lua in nume de rau doar v-am avertizat ,cel mai atenti sa fiti l-a peticeala care s-a facut intre placi pentru ca din cauza camioanelor s-a ridicat in sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deva - Brad nu e terminat. Inca de unele zone nu s-au apucat, altele sunt cu semafoare si unele fara asfalt. Brad - Abrud - Campeni iarasi nu e o placere pentru motociclete de strada(mai ales aproape de Abrud), la fel cum nu e nici Campeni - Turda.

Uite o harta cu calitatea drumurilor updatata recent: http://i.imgur.com/nYRGmYs.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uita ,io unu te rog ,sa imi faci o filmare cum mergi cu 70-80 pe lungile portiuni din placi ,si la Turda io te astept cu un set nou de rulmenti ....promit

No lua in nume de rau doar v-am avertizat ,cel mai atenti sa fiti l-a peticeala care s-a facut intre placi pentru ca din cauza camioanelor s-a ridicat in sus

 

Daca vi si tu cu noi poate renuntam maine la Valea Ariesului si ne intoarcem tot pe unde mergem la Castelul Corvinilor. Mai bine vi cu noi decat sa ma astepti in Turda. Las' ca am sa merg pe Valea Ariesului singur alta data si poate imi iau cu mine si un set de rulmenti ;) .

Cred ca si ceilalti ar accepta daca vi si tu, pana la urma conteaza sa fim mai multi, sa ne cunoastem si sa ne bucuram de plimbare (vorba lui Cristi1 "plimbarea conteaza"). Nu tin mortis sa sa se aventureze si altii pe coclauri. Sincer ceea ce spui tu cu scuturatul ca si cum as fi cu picamerul am simtit la inceputul lui August pe portiunea Vatra Dornei - Tg.Neamt. Acolo am experimentat ce ai descris tu.

Hai cu noi si ne refacem traseul de intoarcere !

» Post actualizat in 18 Sep 2015 20:35

uita ,io unu te rog ,sa imi faci o filmare cum mergi cu 70-80 pe lungile portiuni din placi ,si la Turda io te astept cu un set nou de rulmenti ....promit

No lua in nume de rau doar v-am avertizat ,cel mai atenti sa fiti l-a peticeala care s-a facut intre placi pentru ca din cauza camioanelor s-a ridicat in sus

 

Deva - Brad nu e terminat. Inca de unele zone nu s-au apucat, altele sunt cu semafoare si unele fara asfalt. Brad - Abrud - Campeni iarasi nu e o placere pentru motociclete de strada(mai ales aproape de Abrud), la fel cum nu e nici Campeni - Turda.

Uite o harta cu calitatea drumurilor updatata recent: http://i.imgur.com/nYRGmYs.png

 

Bine, hai ca m-ati convins :) , refacem traseul :

 

https://goo.gl/maps/h2x8F

 

Dar acum ar fi frumos sa veniti si voi !

» Post actualizat in 18 Sep 2015 20:41

 

Aseara am revenit dupa 3 zile si 1.500 si ceva de km,din tura:Transalpina,Cazanele Dunarii-varianta sarbeasca si romaneasca,Tranfagarasan.

Foarte faina si particulara fiecare zona vizitata.

Am trecut pe o parte a Transalpinei,prin nori!

Trebuie sa recunosc ca,Dunarea arata mai spectaculos de pe partea sarbeasca decat de pe partea romaneasca,mai ales zona Cazanelor!Am trecut prin 19 tuneluri si o cetate aflata in restaurare.Filmatul/fotografiatul erau interzise!

Transfagarasanul la fel de maestuos!Fara cuvinte!

Negativ?Abundenta de animale pe soselele romanesti!De baligi si Rabe,nu mai vorbesc!

 

Super faina tura Cristi ! Mi-ar fi placut si mie sa merg. Ce zici, maine mai faci o iesire si cu noi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arthy chiar mi-ar placea maxim sa v-a cunosc gasca,m-ai ales pe Cristian care m-a ajutat o data prin intermediul forumului,dar cu cateva posturi inaintea ta am scris daca e vreun doritor in 19 sa vina la Maris Fest la Tg Mures asa ca eu am program acolo ,plus ca am promis unor baieti de la Moto Tgm ca o sa fiu prezent

Iti multumesc mult de invitatie d-ar chiar nu pot desi mi-ar placea mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tot n-ai declarat, vi sau nu cu noi maine ?

 

Faine filmarile !

:10:

NU am sa vin.

 

Mersi de aprecieri.

» Post actualizat in 19 Sep 2015 14:37

Poate ies maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bea si tu o bere rece si-ti va trece si durerea si gandul care te bate.

» Post actualizat in 19 Sep 2015 20:55

Si noi am facut o plimbare faina azi la Castelul Corvinilor !

» Post actualizat in 20 Sep 2015 05:20

Iese cineva maine la o tura?

Te-ai gandit la un traseu anume ? Eu as iesi si azi la o tura mai scurta (undeva pana in 300 km dus-intors)

» Post actualizat in 20 Sep 2015 05:23

Iese cineva maine la o tura?

Te-ai gandit la un traseu anume ? Eu as iesi si azi la o tura scurta (undeva pana in 300 km dus-intors).

post-90337-0-49538100-1442695422_thumb.jpg

post-90337-0-55189800-1442695505_thumb.jpg

post-90337-0-84274700-1442695593_thumb.jpg

post-90337-0-34251000-1442695676_thumb.jpg

post-90337-0-68435900-1442695769_thumb.jpg

post-90337-0-25522200-1442695833_thumb.jpg

post-90337-0-67171600-1442695904_thumb.jpg

post-90337-0-83727800-1442695993_thumb.jpg

post-90337-0-49570400-1442696044_thumb.jpg

post-90337-0-66758100-1442696133_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in acest weekend, 25 - 27 09 2015

 

Festivalul Sarmalelor la Praid

 

http://www.kaposztafesztival.ro/ro/

In acest weekend,ploaie,din pacate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa fie o tura mica spre Ciucea si apoi dreapta spre Zalau,vreo 200 de km sau una mai lunga pana in Alesd si apoi dreapta tot spre Zalau,vreo 300 de km,drum numai asfalt.

Duminica la 09:45 sub podul N de la iesirea din Manastur spre Floresti,e propunerea mea.

E ok?


» Post actualizat in 02 Oct 2015 10:58

Sunt binevenite orice categorii moto! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9:45? brr

Azi am calarit pe la 9 si nu pot spune ca mi-a fost frig.

Sunt destui soferi prosti in trafic ce-ti starnesc adrenalina si te incalzesti mult mai repede...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...