Sari la conținut

Bucuresti - Ruse 23.02.2008


Ravenitza
 Share

Postări Recomandate

cracky, daca nu ai bani, poti face ca mosu ala de la iasi:

 

Intamplare aproape incredibila in Iasi, unde un barbat a vrut sa isi amaneteze gaina congelata ca sa aiba bani de bautura. "Am ramas uimit cand am vazut ce are in sacosa. Initial am crezut ca are un fier de calcat inauntru. Cand a scos gaina, l-am intrebat daca e sanatos si cum se gandeste el ca tin eu asa ceva la amanet. Pana la urma, mi s-a facut mila de el si i-am cumparat-o eu", povesteste Vlad Eugen Nicusor, patronul casei de amanet Piciu Gold din Iasi. Omul a luat banii si a plecat fericit numai ca, spre stupoarea celor de la amanet, dupa cateva zile a venit sa isi ia gaina acasa. "I-am zis sa cumpere alta, pentru ca nu puteam, evident, sa o tin aici si ca a fost consumata. Omul mi-a explicat, insa, suparat, ca nevasta isi va da seama ca a dat gaina din congelator. Pana la urma a inteles ca nu o puteam tine o saptamana", a mai povestit seful casei de amanet. Eugen Nicusor spune ca oamenii sunt saraci si ca vin cu tot ce au prin casa, de la masini de spalat vechi, pana la televizoare sau casetofoane. Insa, de multe ori, aceste marfuri raman nevandute si dauneaza grav afacerii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 182
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acolo cam cati bani ne-ar trebui ?

 

Preturile sunt cam ca la noi. Cateva Leve in buzunar (20-30) si un card cu neste banutzi pe el, e mai mult decat suficient. Sunt max 200 km de mers, ce naiba...cu tot cu balanganeala prin oras.

Dar.. pe bune... Parca pregatim turul Europei.

Alioo!! Se merge pana la un suc si o friptura, o tura prin oras si back home!! Sau am inteles eu gresit?

Ravenutza mama, eu cred ca ai un plan secret :huh: Tu ai spus Ruse...dar mergem acolo prin Paris. :cheers:

 

Apropo...afara de soare si cald. Mai lasati teoria chibritului deoparte.

 

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu aseara tocmai mi-am pierdut ca un copil imbecil banii pe care ii pusesem deoparte pt Ruse :huh: :huh: ;)

In rest nu aveam nicio problema, puteam merge. Cre ca Divinitatea a incercat sa imi spuna ceva :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu rugamintea de a nu mai speria lumea,- eu am pararea exact opusa in ce priveste bulgaria si ma lupt cu o groaza de lume care se sperie de "zvonuri "

 

daca ai o situtie care poate fi impartasita, te rog, daca nu ...mai bine nu mai "baga " strambe

 

respect

Nu iti doresc decat sa ai si tu parte de o "stramba" asa ca a mea ..........am calatorit prin toata Europa dar Bulgaria este singura tara unde nu opresc nici sa ma ........"uit prin boscheti"..........ziua totul este ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti doresc decat sa ai si tu parte de o "stramba" asa ca a mea ..........am calatorit prin toata Europa dar Bulgaria este singura tara unde nu opresc nici sa ma ........"uit prin boscheti"..........ziua totul este ok

te rog sa consideri ca incercarea mea de scoate din mintea unora ca Bulgaria este triungiul bermudelor a esuat si sa condirem subiectul inchis. Ai dreptate, cedez . O sa pun pe GPS sa "evite" zona.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu aseara tocmai mi-am pierdut ca un copil imbecil banii pe care ii pusesem deoparte pt Ruse :huh: :huh: ;)

In rest nu aveam nicio problema, puteam merge. Cre ca Divinitatea a incercat sa imi spuna ceva :cheers:

Vrei sa te imprumut??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa nu las topicul in aer, un ultim post:

 

Copii excursia ramane pe picioare, ca am tot fost intrebata daca mai vin

Sambata la ora 9.30 ne vedem la Academie. La ora 10 am plecat. Cine vrea merge cu mine si cu inca cativa amici, cine vrea altceva, mai multi km...sunt invitati sa o faca...dar sa lase topicul asta in pace.

Sa ne vdm cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa nu las topicul in aer, un ultim post:

 

Copii excursia ramane pe picioare, ca am tot fost intrebata daca mai vin

Sambata la ora 9.30 ne vedem la Academie. La ora 10 am plecat. Cine vrea merge cu mine si cu inca cativa amici, cine vrea altceva, mai multi km...sunt invitati sa o faca...dar sa lase topicul asta in pace.

Sa ne vdm cu bine!

 

Raven cu scuzele de rigoare insa ma vad nevoit sa zic pas...poate altadata cand or fi mai putine motoare. Acum am o presimitre ca va fi o harababura mai mult sau mai putin organizata.

Eu unul o iau spre Slanic Moldova, daca te incanta ideea esti binevenita (momentan suntem 2 motoare). Daca nu, ne vedem sambata in pijamale :huh:

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa ii las balta...am mai primit cateva variante de excursie dar nu pot...

Sa vad daca vine lumea care mi-au spus ca vin, daca nu o sa plec in alta parte cu amicii mei care vin sigur.

oricum o sa facem o plimbare curand :cheers: poate ajungi vineri seara la Titan, vechea gasca :huh:

Distractie placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am gandit o noua varianta de castigat la barbut. inainte de a da cu zaru, dai cu limba pe ele. astfel, o cantitate de scuipat se depune pe partea cu numere mici si se vor lipi in rostogolirea pe masa. sa-mi ziceti daca merge, eu nu am zaruri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu crezi ca am sa va las sa innoptati vreunul la Bulgari va inselati amarnic.........va leg pe toti dupa mine si va aduc in tara..........eu era sa raman si fara masina si fara bani si fara muieri :cheers: ......noroc ca aveam puscociul la mine si am dat de unii cu cutite nu cu Kalasnikoave.......asa ca pe lumina sa fim in tara

 

Cum spunea si @foxbat, daca ai ceva de povestit , fa-o , daca nu, nu mai speria lumea aiurea. Eu am traversat Bulgaria in drum spre Grecia, singur, pe motocicleta, noaptea (buhuhu!!! :huh: ) si nu s-a intamplat nimic (in afara de faptul ca m-a oprit politia in Sofia ca am trecut pe rosu...am dat actele si 5 euro si gata, end of story)..si nu am nici 2 pe 2 si nu aveam nici pistoale, mitraliere, rachete cu mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa ii las balta...am mai primit cateva variante de excursie dar nu pot...

Sa vad daca vine lumea care mi-au spus ca vin, daca nu o sa plec in alta parte cu amicii mei care vin sigur.

oricum o sa facem o plimbare curand :huh: poate ajungi vineri seara la Titan, vechea gasca ;)

Distractie placuta!

:cheers: :huh:

 

--- Mesaj completat în 20 Feb 2008 23:57 -------------

de ce sa nu mergem?

mergem ! asta n-o ratez .... pazea ca imi fac pancarda s-o agat de motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...