Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca aveti careva pe langa bloc vreun Logan alb de taximetrie cu numarul B 13 BJC dati-mi de stire va rog. Unfinished jobs si e cazul sa fim tigani. :hurt:

Ce o sa ii faci daca il gasesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti careva pe langa bloc vreun Logan alb de taximetrie cu numarul B 13 BJC dati-mi de stire va rog. Unfinished jobs si e cazul sa fim tigani. :hurt:

eu am doua dosare penale din cauza lor :finger: :finger: ...nu cred ca merita...

Editat de suzukianu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un service de telefoane mobile stie cineva ? :scratch: care sa nu iti faca dintr-un telefon 2 ...... si nu imi spune-ti de Jan din gara :))

mergi la vodafone la carrefour si cauta-l pe dragos sevice-ul e pe central nu cel din dreapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Neatza. Acu vre-o saptamana doua am tras o tranta zdravana pe un offroad pe la 50 la ora, si de atunci ocazional imi face fitze cand motorul e rece. Mai exact da sa moara cand trece de 3000 rpm, ca si cum ar fi apa in benzina sau ceva de genu. Daca incetinesc si o las la relanti sta calumea, fara sa comenteze. Cum accelerez problema se repeta. In egala masura, daca tin socul tras, merge normal. Am verificat bujiile, nu se uda. Filtrul de aer e curat. Am schimbat benzina. Singura varianta ramasa in mintea mea e sa verific valvele, dar 1 la mana nu am un garaj in care sa ma uit la ele, si 2 la mana careva mi-a zis ca la 48000 de km parcursi nu ar trebui sa existe probleme acolo. In schimb mi-a zis ceva de niste "Lombard sensors" de care nu am auzit niciodata. Poate nici numele nu l-am inteles bine. Stie cineva despre ce senzori ar fi vorba? Manualul de reparatii nu are nimic legat de numele asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neatza. Acu vre-o saptamana doua am tras o tranta zdravana pe un offroad pe la 50 la ora, si de atunci ocazional imi face fitze cand motorul e rece. Mai exact da sa moara cand trece de 3000 rpm, ca si cum ar fi apa in benzina sau ceva de genu. Daca incetinesc si o las la relanti sta calumea, fara sa comenteze. Cum accelerez problema se repeta. In egala masura, daca tin socul tras, merge normal. Am verificat bujiile, nu se uda. Filtrul de aer e curat. Am schimbat benzina. Singura varianta ramasa in mintea mea e sa verific valvele, dar 1 la mana nu am un garaj in care sa ma uit la ele, si 2 la mana careva mi-a zis ca la 48000 de km parcursi nu ar trebui sa existe probleme acolo. In schimb mi-a zis ceva de niste "Lombard sensors" de care nu am auzit niciodata. Poate nici numele nu l-am inteles bine. Stie cineva despre ce senzori ar fi vorba? Manualul de reparatii nu are nimic legat de numele asta.

o problema asemanatoare am si eu nu imi sta fisa numarul 2 cum trebe arculetul ala e un pic dus si in ture mici parca mi-o da in nas:) verifica si fisele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , am si eu o problema. acu vre-o luna am spalat lantu . am dat roata spate jos am curatat foaia am dat pinionu jos l-am curatat am uns lantul si am montat roata la loc. am avut grija sa pun in ambele parti indicatoru intre semne sa fie roata dreapta si am tensionat lantul cu cei 25 de mm care ii specifica producatorul. de cand am facut treaba asta se aude un sunet (periodic) urme de frecare sunt doar pe marginea cauciucului . am mai tensionat lantul si a inceput sa faca mai rau .stie cineva ce pot face ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea. Stie cineva un meserias pentru reparat carene - in special prinderile carenelor de cadru din Brasov. Multumesc mult

 

Nu-s eu meserias, dar o sa ma apuc sa-mi repar si mie 2 prinderi la Transalp. Dar asta saptamana viitoare cel mai devreme. Daca o sa mai ai nevoie, da-mi un semn pe PM.

 

 

Salutare , am si eu o problema. acu vre-o luna am spalat lantu . am dat roata spate jos am curatat foaia am dat pinionu jos l-am curatat am uns lantul si am montat roata la loc. am avut grija sa pun in ambele parti indicatoru intre semne sa fie roata dreapta si am tensionat lantul cu cei 25 de mm care ii specifica producatorul. de cand am facut treaba asta se aude un sunet (periodic) urme de frecare sunt doar pe marginea cauciucului . am mai tensionat lantul si a inceput sa faca mai rau .stie cineva ce pot face ?

 

 

Urme de frecare pe marginea carui cauciuc? Sau sunt urme de frecare pe marginea pinionului ?

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

 

 

Urme de frecare pe marginea carui cauciuc? Sau sunt urme de frecare pe marginea pinionului ?

Da bre pe marginea cauciucului , pe pinion nu e nici o urma si nici pe foaie .ia zi te-ai reurcat pe motor ? de vopsit te apuci ca daca te apuci de vopsit ne apucam aman2 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are careva de inchiriat garsoniera in Brasov? Poate e cineva care nu vrea neaprat sa ajunga vreun Becali de pe urma chiriei (150 de euro pentru o garsoniera mi se pare un pic mult)... Mentionez ca sunt dispus sa platesc si un comision,dar in :cheers: :friends: :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da bre pe marginea cauciucului , pe pinion nu e nici o urma si nici pe foaie .ia zi te-ai reurcat pe motor ? de vopsit te apuci ca daca te apuci de vopsit ne apucam aman2 :D

 

 

Mno te ajut daca vrei cu roata/lantul sa vedem care-i problema. De vopsit nu vopsesc carenele, ca nu e nevoie. Am vopsit crashbar + handguard + scut galerie de la pedala frana in ultimele doua zile, astazi s-ar putea sa marit mobra. ( arata parca mai bine decat atuncic and am luat-o :angryfire: ).

 

M-am mai urcat pe ea, ca am avut nevoie de transport, mama ma-sii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno te ajut daca vrei cu roata/lantul sa vedem care-i problema. De vopsit nu vopsesc carenele, ca nu e nevoie. Am vopsit crashbar + handguard + scut galerie de la pedala frana in ultimele doua zile, astazi s-ar putea sa marit mobra. ( arata parca mai bine decat atuncic and am luat-o :angryfire: ).

 

M-am mai urcat pe ea, ca am avut nevoie de transport, mama ma-sii.

 

 

stiam noi ca nu te pierdem printre conservari, Andry >:D< Acuma daca te-ai apucat s-o faci frumoasa ar fi pacat sa nu te urci pe ea:D

 

Edit: cosmina here, mama lui de calculator "comun"

Editat de stefanlts
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

mi-au zis baietii de prin livada ca ar fi un dur aluminiu mai ciudat si ca i-ar trebui sudura cu ceva special. aidano :(

 

ti-a spus si vulpea la rebels grup .. daca nu reusesti acolo mai erau unii prin sacele pe george moroianu aproape de iesirea spre brasov ( DN 1 ) este inr-o curte iar la poarta au o tabla cu tobe esapament inox ......

 

 

daca nici acolo nu reusesti ... mergi la compania apa ( piata dacia ) vorbeste cu portarul , spune-i " ce ai pe suflet " ... si te poate ajuta ... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...