Jump to content

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)

Recommended Posts

Salut ,

Am si eu o intrebare . Mi-am luat un CBR F2 1993 , adus din Italia , si trebuie sa-l inmatriculez . Vreau sa stiu cat ma costa inmatricularea . Unii spun ca 200 euro , si l-am intrebat pe un tip care se ocupa cu inmatriculari si mi-a spus ca 300 euro . Mi se pare cam mult ... :huh:

• Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salut ,

Am si eu o intrebare . Mi-am luat un CBR F2 1993 , adus din Italia , si trebuie sa-l inmatriculez . Vreau sa stiu cat ma costa inmatricularea . Unii spun ca 200 euro , si l-am intrebat pe un tip care se ocupa cu inmatriculari si mi-a spus ca 300 euro . Mi se pare cam mult ... :huh:

in jur de 150 euro:) normal asa este ITP:100 ron ,autentificare:100 ron,taxa de inmatriculare vreo 50 ron,taxa de talon vreo 50 ron,taxa de numer vreo 40.am dat niste sume aproximative normal ar fi cu mai mult sau mai putin .cred ca diferenta de +,- este de vreo 20-30 ron

Ar fi bine sa ma coste 200 euro , dar nici 300 . Ori o fi mintit ala sa faca un ban in plus ori nu stiu , el spunea ca s-au scumpit taxele...

mergi mai bine la un birou de inmatriculari si intreaba acolo ce acte iti trebuie si cam cat te-ar costa vezi ca vis-a-vis de politie la inmatriculari pe turnului este un birou

Edited by Virus3nd3r

mergi mai bine la un birou de inmatricuylari si intreaba acolo ce acte iti trebuie si cam cat te-ar costa vezi ca vis-a-vis de politie la inmatriculari pe turnului este un birou

Cred ca sun pe altcineva care se ocupa cu inmatricularile si-l intreb cat ma costa la el , ca daca merg eu sa-l fac imi fac nervi si dureaza mult ...

Multumesc mult pt raspunsuri :cheers:

Cred ca merge si sudat, din cate vad, a mai si fost probabil.

:banana: L-am rezolvat (de fapt nu eu ci mihail_ionescul) pana la urma,dupa o tentativa de cositorit,a reusit pana la urma cu cositor + Tabla de cupru :grinbandit: asa ca de acuma sunt sanse sa nu tina motocicleta cat o sa mai tina rezervorul. Azi vopsesc rezervoru+codita,le sticker-esc si daca e cineva interesat de ea anuntati-ma ca vreau s-o scot la vanzare (schimb clasa,trec la FUNduro) :diggin:

Edited by crazydanutz

Ar fi bine sa ma coste 200 euro , dar nici 300 . Ori o fi mintit ala sa faca un ban in plus ori nu stiu , el spunea ca s-au scumpit taxele...

daca apelezi la "firme " ca sa iti inmatriculezi orice vehicul platesti ... daca nu platesti stai la coada ... deci e posibil ca acel " binevoitor " sa iti ceara comisionul pe fata ptr stat la cozi si alte alea

daca apelezi la "firme " ca sa iti inmatriculezi orice vehicul platesti ... daca nu platesti stai la coada ... deci e posibil ca acel " binevoitor " sa iti ceara comisionul pe fata ptr stat la cozi si alte alea

Da , e normal , doar ca unora le spune un pret si altora altul . Aia nu-mi convine.

o intrebare

niste consumabile ieftine (ulei,filtre) si niste cauciucuri sh unde as putea sa gasesc?

mersi fain

Salut,da-mi datele motocicletei!

Edited by rolf31

Salut,are careva un rezervor de cb250,cb400 sau cbx550,evident modele pre 90' ? Al meu "transpira benzina cand e foarte cald :angryfire:

Edited by crazydanutz

am circulat cu masina cu rovigneta expirata pe traseul brasov cheia - ploiesti - bucuresti - sinaia - brasov.

o sa vina de plata o singura amenda, sau fiecare camera care m-a prins trimite cate o amenda? :-s

Ajutor....

Cine Âştie unde aÂş putea să recondiționez/schimb bucsa de sus de la un amortizor spate. Este vorba de bucsa dintre amortizor Âşi cadru.

si daca dai statul in judecat nu platesti nici amnda si nici rovignieta !!!!

OT : Aluminiu sudeaza cei de la Rebels ?

Eu stiu ca sudeaza,daca nu incearca la firma Autorad din Ghimbav(drumul spre Cristian pe partea dreapta),ei sudeaza sigur.

Ajutor....

Cine Âştie unde aÂş putea să recondiționez/schimb bucsa de sus de la un amortizor spate. Este vorba de bucsa dintre amortizor Âşi cadru.

Incearca sa suni la nr de tel.0744565048-Levi.Vezi daca te poate ajuta,poti sa-i spui ca Ulita ti-a dat numarul de tel.

Bafta!

salutare!!!

cine a mai schimbat manerele de cauciuc la o honda cbr 600 f4(sunt foarte moi si nu pot accelera se intinde cauciucul),se schimba greu,trebuie desfacut cablul de acceleratie?

daca ati facut operatiunea va rog frumos explicati-mi si mie!!!

imi trebuie niste supape de Kimco Husky 1993 125cc .......aveti idee de unde pot procura?

Am epuizat toate resursele in materie de cautare.