Sari la conținut

Ktm 950/990 Adventure


Postări Recomandate

Salut,

te invit la o auditie Leo Vince.

Mae

 

M-am hotarat deja ........ Leo Vince, sa fie ! :cheers:

 

O sa ne intalnim candva, sa facem un ,,concert SBK" ! Poate vine si @theBD ca si el e' echipat corespunzator ! :D

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@petrica vezi ca mobra ta a fost echipata cu leo vince.. poate reusesti sa negociezi un pret corespunzator cu fostul propitar :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat deja ........ Leo Vince, sa fie ! :crack:

 

O sa ne intalnim candva, sa facem un ,,concert SBK" ! Poate vine si @theBD ca si el e' echipat corespunzator ! :lol:

 

Salut,

daca nu cazi la pace cu fostul iti recomand sa le cumperi de pe ebay - sint cu 40% mai ieftine decit din Romania.

Mae

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@petrica vezi ca mobra ta a fost echipata cu leo vince.. poate reusesti sa negociezi un pret corespunzator cu fostul propitar :lol:

 

Asa am si facut ! Le-am luat de la Trica cu 1000RON. Azi dimineata le-am primit ! Tobele cu sistemele de prindere si galeria intermediara, aia in forma de ,,Y" ca Leo Vince este ,,slip-on" ... cum bine stii !

Mi-a dat si db-killer-ele ! Ce ma sfatuiti ... sa le pun, sa nu le pun ? :crack: ....... eu nu le-as pune ! :D

 

Tobele arata super bine ! Cea din dreapta este putin zgariata, insa dupa ce o sa le bag intr-un amplu proces de infrumusetare o sa arate ca noi. Cred ca sambata o sa fac ,,permutarea", ca sa lucrez linistit !

Aveti idee daca se fac si ceva modificari la carburatoare, sau le pot lasa asa ?

 

Bafta mare ! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

evident ca fara silencere..

 

nu trebe nimic facut la carburi daca ai schimbat doar finala

Editat de theBD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe voi nu va streseaza ,,al'de gura casca" cu intrebari idioate de genul ,,... cat baga nene ?" ??? :D

Eu unul m-am saturat de asa ceva. Din acest motiv ..... am luat masuri, ce ma scuteste de multe comentarii ! :)

Mi-am facut un biletel si cand ma opresc undeva, il scot si il pun pe bord ! ........ ,,chichitza" functioneaza ! :lol:

 

Bafta ! :)

post-10224-1212127842_thumb.jpg

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe voi nu va streseaza ,,al'de gura casca" cu intrebari idioate de genul ,,... cat baga nene ?" ??? :D

Eu unul m-am saturat de asa ceva. Din acest motiv ..... am luat masuri, ce ma scuteste de multe comentarii ! :)

Mi-am facut un biletel si cand ma opresc undeva, il scot si il pun pe bord ! ........ ,,chichitza" functioneaza ! :lol:

 

Bafta ! :)

 

 

ROCK ! \m/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata ... ieri am reusit sa montez tobele si am dat ,,o tura"! :)

Recunosc, este un suntet special care emana putere si impune respect ! O mica rotire a mansonului de acceleratie taie pofta de ,,liniute" oricarui BMW-ist conservar ! :lol: Acum ma poate urmarii oricine ..... se ia dupa alarmele masinilor si vede pe unde am trecut ! :lol:

Parca si motorul trage altfel,... de, respira si el cum trebuie ! :lol:

 

Bafta ! :D

 

P.S. Uite si o persoana, caruia LC8-ul ii vine ... mic ! :)

post-10224-1212303329_thumb.jpg

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe voi nu va streseaza ,,al'de gura casca" cu intrebari idioate de genul ,,... cat baga nene ?" ??? :)

Eu unul m-am saturat de asa ceva. Din acest motiv ..... am luat masuri, ce ma scuteste de multe comentarii ! :D

Mi-am facut un biletel si cand ma opresc undeva, il scot si il pun pe bord ! ........ ,,chichitza" functioneaza ! :)

Mai rau !!! te intreaba "i-ai dat 200 ????""

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva montat pe LC8 Adv., gume Continental TKC80 Twinduro? Cum se comporta pe asfalt, ca ,,pe langa asfalt" stiu ? Am avut pe LC4, dar nu stiu cum vor sta pe asfalt, cu kilogramele LC8-ului ???

Sunt in cautarea unor gume care sa mearga mai bine in afara soselei decat actualele Pirelli MT90 Scorpion.

 

Sugestii ... ceva ...... ???

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
salut.

am intrat si eu acum in lumea KTM Adventure si as avea si eu nevoie de un manual pentru el( de l-am luat sh :cheers:). al meu este 990 negru, an 2006.

ma ajuta si pe mine cineva?

multumesc.

 

In ACEST post gasesti manual ! Vezi ca a dat BD-ul un link !

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti. Cu umilinta intreb si eu :blink:

 

Un 950 adventure pana in 6500E gasesc in tara sau adus de afara cu acest pret final? Ma gandesc ca sunteti mai in tema decat mine. Ma bate gandul de mocirleala :D

 

un 2003-2004 fara modificari sigur ai sa gasesti, dar 950/990 chiar nu este de mocirleala.. este un touring cu ceva competente (destul de limitate) de offroad.. functie de gume si de maiestria/experienta calaretului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai no, adventure, ce dracu, nu vezi ca port lupte grele cu fotbalul. ok faza e ca aici toata lumea se uita la fotbal si eu ma razbun online. lol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti. Cu umilinta intreb si eu :blink:

 

Un 950 adventure pana in 6500E gasesc in tara sau adus de afara cu acest pret final? Ma gandesc ca sunteti mai in tema decat mine. Ma bate gandul de mocirleala :D

 

In Romania, gata inmatriculat si la 6500 e, nu cred ca ai sanse sa gasesti vre-un LC8 Adv., insa pe www.moto.it, am vazut exemplare din 2003 la 6500-7000 e, dar trebuie sa mai fie si ,,in mintile lui", ca altfel faliment scrie pe tine.

 

Daca vrei mocirleala, reorienteaza-te ! LC8-ul, NU este solutia !

 

Bafta !

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand spun mocirleala ma refer la un drum forestier. Un drum pe care cu un super sport miar mi-e mila sa ma bag :blink:

Am mers cu un 990 adventure si m-am indragostit. Dar as avea bani doar de 950 Adventure. Fiind eventual primul meu enduro, voi face soft enduro. vreau doar sa amortizeze gropile, sa fie destul de puternic pentru asfalt si sa pot sa ma bag pe un forestier alaturi de transalp, Africa si Super Tenere. Atat.

 

Va rog insistent. 950 adventure este un motor fiabil? Repet, nu voi face trasee grele cu el. Voi merge doar mai tare pe sosea, cand si cand.

 

Multumesc mult!

 

Aaaa ..... pentru asta este ,,motorul perfect" ! Este capabil mult mai mult de cat un drum forestier ! Intr-o mana priceputa si cu gume adecvate, poate accede in locuri unde nu-ti vine sa crezi ca poate intra o vaca ca asta ! Atat ca pe suprafete moi de pamant (noroi, nisip), trebuie trecut mai rapid (mai in viteza) ca altfel acolo ramane.

 

Cat despre fiabilitate ....... citeste si tu cateva posturi mai sus ! @theBD, a scris ceva in sensul asta.

Daca ai grija de fier, nu are cum sa nu ajunga la 100000km. Este, totusi un motor de aproape 1000ccm, care nu lucreaza in ,,15000 ture" !

 

Bafta ! :D

 

P.S. Uite un exemplu ! Eu mai am acasa si o capra de 200ccm cu care ma joc pe dealuri. Ca sa nu ocolesc prea mult, obisnuiesc sa trec prin raul Vedea, printr-un vad pe unde trec carutele si tractoarele cand se duc/intorc de la camp.

Vreau sa spun ca atunci cand sunt cu capra, ma cam ia apa, insa cu LC8-ul ..... nici nu simte ! Zici ca treci printr-o apa statatoare. Probabil ca ,,se infige" mai bine rotile in albia raului.

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

care dintre voi are chef de putina miscare in weekend?

as vrea sa merg la mare cu cortul, pe plaja de la Vadu iar de acolo plimbari in zona gen Portita, Periboinea si mai vedem.

eu oricum plec asa ca daca e cineva dispus da-ti si voi un semn.

bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...