Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

Pai mah omule, nu era vorba ca ne stangem toti odata, sa nu munceasca baetii de 17 ori?

Pai asta era ideea, dar trebuia sa mearga cineva sa vada daca se poate face treaba sau nu. Eu m-am inscris numai la cric pt ca suportii si crash-barul le vreau putin altfel si trebuie sa fiu acolo cand se proiecteaza, iar cricul daca se poate face o sa se faca pt toti odata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal!

astea sunt modele de tricouri pentru Domii'fest ?

Da, astea-s si va mai aparea o ultima propunere in seara asta, cel tarziu maine.

 

Tu ce faci? Vii in Apuseni cu noi? Dar Viorel? :)

Mesaj completat

M-ar interesa 2 tricouri model 1 , un s si un l

Ar fi bine daca ai putea da "comanda" in partea aceea, ca sa fie toate centralizate :) Sa inteleg ca ne vei onora cu prezenta la Dominatoriada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorex semisintetic 15w-50 e recomandat pe caldurile astea. 10w-40 am folosit toama tarzie / primavara timpurie. De departe cel mai bun ulei pe care l-am avut in motor.

 

2 litri din ce am citit eu prin manual ajung nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu bag fix doi litri de fiecare data (schimbat cu filtru cu tot -- mai bine ma abtin de la 3 beri si intretin calumea motocicleta).

 

E bine sa mai ai si pt completari pe parcurs. Poti ajunge la 250ml la mia de km si sa fi in parametrii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu bag fix doi litri de fiecare data (schimbat cu filtru cu tot -- mai bine ma abtin de la 3 beri si intretin calumea motocicleta).

 

E bine sa mai ai si pt completari pe parcurs. Poti ajunge la 250ml la mia de km si sa fi in parametrii.

 

Vad ca cei de la MyMoto au o promotie la ulei Motorex 4Stroke stii ceva de el ? Pe site la Motorex nu apare uleiul asta apare doar Motorex Formula la semisintetice .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi pe la baietii cu crash-baruri si suporti si le-am dus niste poze cu cricuri si crash-baruri ca model. Eu sunt programat pe marti si cricurile se vor face toate odata deci ar fi bine sa ne strangem cat mai multi, o sa atasez pozele pe care le-am dus si lor, daca aveti si altele va rog sa postati pana marti

post-8984-1279877870_thumb.jpg

post-8984-1279877886_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorex semisintetic. Nu stiu cum ii zic ei tehnic. La ~50lei litrul. Motores 15w-50, luat de la MyMoto. Sau Motorex 10w-40 luat de la MyMoto. Sau, daca vrei sa economisesti o bere, cauta user-ul TheBreaker si spune-i ca vrei niste ulei Motorex semisintetic 15w-50; de obicei le da mai ieftin decat pe piata.

 

 

Mesaj completat

Am fost azi pe la baietii cu crash-baruri si suporti si le-am dus niste poze cu cricuri si crash-baruri ca model. Eu sunt programat pe marti si cricurile se vor face toate odata deci ar fi bine sa ne strangem cat mai multi, o sa atasez pozele pe care le-am dus si lor, daca aveti si altele va rog sa postati pana marti

Pozele astea nu sunt utile deoarece astfel de cricuri nu merg pe ORICE dominator. Sistemul de prindere difera intre modelele RD02 si RD08. Eu le-am trimis baietilor niste (multe) poze cu cadrul inferior, pentru a putea vedea clar diferenta. Atasez cateva si aci:

 

post-42478-1279878203_thumb.jpg

 

post-42478-1279878216_thumb.jpg

Mesaj completat

Cel mai probabil, pentru a putea pune cricuri pe RD08 (care nu are pe dreapta, la scarita, suruburile in cadru), cricul va trebui ancorat atat in zona pridnerilor scaritei (care nu exista decat la RD02), pe ambele parti, cat si de bara transversala de legatura dintre cele doua scarite.

Mesaj completat

EDIT: Iata niste chestii faine:

 

CRASHBAR:

post-42478-1279879223_thumb.jpg post-42478-1279879232_thumb.jpg post-42478-1279879235_thumb.jpg

 

 

CRIC:

post-42478-1279879239_thumb.jpg post-42478-1279879242_thumb.jpg post-42478-1279879245_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus si eu in sfarsit cauciucurile ( heidenau k60), mi se par foarte ok, au aderenta buna pe asfalt, chiar si pe umed par ok; iar pe offroad (ft putin am iesit) par sa se comporte incredibil fata de dunlop trailmax care le-am avut inainte (evident erau uzate deja)

 

@ andreizalau - daca vrei, vineri putem sa ne intalnim pe drum si mergem impreuna la dominatoriada. eventual te sun zilele astea si ne punem de-acord

 

daca mai e cineva din vestul acestei minunate tari :) hai sa ne adunam sa mergem de-odata

 

numai bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mno tovarasi,,,,,,,,am reusit sa deschid motorul,,,,,

am gasit hiba de nu mai iesea din a 2-a,,,,

hmmm,,,,,,nu ma descurc sa inserez o imagine din manual,,,,,

pe axul schimbatorului e un soi de pinion, cu 6 dinti,,,,,

2 sunt ff uzati

am gasit pilitura in cutie

stie cineva pe undeva un motor dezmembrat, pt piesa respectiva?

ca informatie,,,,daca tre sa mai scoata cineva volanta de pe vibrochen,,,,,,,,un element de pompa de injectie de RABA, e f eficient,,,,,,tip de filet,,,,pas,,,,,dimensiuni,,,,,material,,,,e PERFECT

numa bine

andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, astea-s si va mai aparea o ultima propunere in seara asta, cel tarziu maine.

 

Tu ce faci? Vii in Apuseni cu noi? Dar Viorel? ;)

 

despre Viorel deocamdata nu stiu dar eu, Dana(29 REN) , Laur (05 FTW) si Mihai (888 FTW) inca ne mai gandim ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, astea-s si va mai aparea o ultima propunere in seara asta, cel tarziu maine.

 

Tu ce faci? Vii in Apuseni cu noi? Dar Viorel? ;)

 

despre Viorel deocamdata nu stiu dar eu, Dana(29 REN) , Laur (05 FTW) si Mihai (888 FTW) inca ne mai gandim ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...