Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

la drum intins, cu pasager si bagaje, (topcase incarcat bine si rucsac) am avut o medie calculata la 1200 km de 4 l/100 km

interesant ca si pe Transrarau, pe curbe, urcare, trepte mici, tot pe acolo a fost

in oras, nu ajunge la 6 indiferent cat e de aglomerat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai oameni buni, daca ar fi sa pun niste cutii laterale din aluminiu pe domi, cam ce dimensiuni ar fi potrivite?

ma gandesc si la comoditatea pasagerului

intrebarea este pt cei care au deja, dar si pt cei care au facut un pic de cercetare pe zona asta

 

pasagerul nu are treaba cu dimensiunile Sidecaseurilor daca le montezi corespunzator, ideal este sa aibe 37-45l

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la drum intins, cu pasager si bagaje, (topcase incarcat bine si rucsac) am avut o medie calculata la 1200 km de 4 l/100 km

interesant ca si pe Transrarau, pe curbe, urcare, trepte mici, tot pe acolo a fost

in oras, nu ajunge la 6 indiferent cat e de aglomerat

Hai la Bucuresti si mai vedem. Mergi cu mine prin trafic (cu crosetat ca nu ne credem automobile) si iti garantez ca iti va lua 6-7.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andreizalau, referitor la sidecase-uri, eu am pe motor varianata celor de la Nonfango varianta TTL. Intra un pic pe site-ul lor.... Sunt rezistente (motorul a cazut de cateva ori pe ele si n-au patit nimic) apoi - aerodinamice. Asta inseamna ca la viteza mare sau cand esti nevoit sa stai in spatele unui TIR, motorul nu incepe sa danseze sub tine (asta tine si de ce anvelope ai), ca sa nu mai vorbim de consum; cu sau fara vant de fata...etc. La aluminiu, vibratiile se transmit mai puternic si cum la monocilindrice ai vibratii din plin, risti sa-ti apara fisuri .....Sistemul de prindere si blocare e cu aceeasi cheie si e foarte comod... Deasemenea imbinarile suportului e indicat sa fie cu suruburi tocmai pentru a preveni ruperea sudurilor; tot datorita vibratiilor... Daca mai am drum de Zalau, te sun ca sa le si analizezi cum trebuie... sau poate treci tu prin Cluj...

Numai bine!


» Post actualizat in 19 Aug 2015 11:12

..... ca sa nu mai vorbim ca le pui si le iei de pe motor cu o singura mana, fara sa stai la desfacut suruburi... :-))


» Post actualizat in 19 Aug 2015 15:24

.... acum, cei care aveti case-uri de aluminiu, sa nu dati cu levieru'... aceasta e parerea mea.

Editat de kristyanson
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pasagerul nu are treaba cu dimensiunile Sidecaseurilor daca le montezi corespunzator, ideal este sa aibe 37-45l

multam fain

» Post actualizat in 20 Aug 2015 05:39

Hai la Bucuresti si mai vedem. Mergi cu mine prin trafic (cu crosetat ca nu ne credem automobile) si iti garantez ca iti va lua 6-7.

nu ma bag io cu tine la crosetat, ca am capatat un pic de intelepciune in anii astia ( sic )

poi, Zalaul, nu prea il poti compara cu Bucurestiul,,,,

» Post actualizat in 20 Aug 2015 05:42

Andreizalau, referitor la sidecase-uri, eu am pe motor varianata celor de la Nonfango varianta TTL. Intra un pic pe site-ul lor.... Sunt rezistente (motorul a cazut de cateva ori pe ele si n-au patit nimic) apoi - aerodinamice. Asta inseamna ca la viteza mare sau cand esti nevoit sa stai in spatele unui TIR, motorul nu incepe sa danseze sub tine (asta tine si de ce anvelope ai), ca sa nu mai vorbim de consum; cu sau fara vant de fata...etc. La aluminiu, vibratiile se transmit mai puternic si cum la monocilindrice ai vibratii din plin, risti sa-ti apara fisuri .....Sistemul de prindere si blocare e cu aceeasi cheie si e foarte comod... Deasemenea imbinarile suportului e indicat sa fie cu suruburi tocmai pentru a preveni ruperea sudurilor; tot datorita vibratiilor... Daca mai am drum de Zalau, te sun ca sa le si analizezi cum trebuie... sau poate treci tu prin Cluj...

Numai bine!

» Post actualizat in 19 Aug 2015 11:12

..... ca sa nu mai vorbim ca le pui si le iei de pe motor cu o singura mana, fara sa stai la desfacut suruburi... :-))

» Post actualizat in 19 Aug 2015 15:24

.... acum, cei care aveti case-uri de aluminiu, sa nu dati cu levieru'... aceasta e parerea mea.

de luat in considerare,,,,,

viteza mare, la mine inseamna 100-110

lasa in pm nr, si vb

multumesc tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci baieti de sfaturi !

 

Am incercat si la drum intins, 5.8% la viteza de 110km (5000rpm) ca trebuia sa ma tin dupa un CBF:)

 

Eu zic ca e ok pana la urma, orasul chiar mananca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice mobra mananca mult in oras.


» Post actualizat in 25 Aug 2015 05:19

O poza,doua de duminica:

post-41801-0-00649000-1440479968_thumb.jpg

post-41801-0-63850600-1440479979_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Caut melc vitezometru (jos la roata) pentru Honda Dominator 650, model 88 - RD02. Melcul de la roata s-a dus, nu se mai misca si nu imi mai indica viteza la bord.

 

Daca are cineva asa ceva de vanzare va rog sa imi scrieti PM

 

Am scris acelasi mesaj si pe bursa locala Cluj.

 

Merci mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci baieti de sfaturi !

 

Am incercat si la drum intins, 5.8% la viteza de 110km (5000rpm) ca trebuia sa ma tin dupa un CBF:)

 

Eu zic ca e ok pana la urma, orasul chiar mananca.

5,8 maxim 6%, niciodata 7, ca nu e dacie

» Post actualizat in 31 Aug 2015 12:57

chiar si 6 e muult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci baieti de sfaturi !

 

Am incercat si la drum intins, 5.8% la viteza de 110km (5000rpm) ca trebuia sa ma tin dupa un CBF:)

 

Eu zic ca e ok pana la urma, orasul chiar mananca.

nu e ok

cum am zis, consumul tre se fie de 4 aproximativ (medie de 4 am scos pe 1200 km, cu nevasta pasager, si nu pe autostrada,,,,)

am avut si 3,8, dar atuncea manca ulei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5,8 maxim 6%, niciodata 7, ca nu e dacie

» Post actualizat in 31 Aug 2015 12:57

chiar si 6 e muult

Pai atat am zis si eu, nu ? fa o proba cu al tau cu pionionul original la aceiasi turatie, sunt curios cat iasa, merci

 

» Post actualizat in 01 Sep 2015 20:12

nu e ok

cum am zis, consumul tre se fie de 4 aproximativ (medie de 4 am scos pe 1200 km, cu nevasta pasager, si nu pe autostrada,,,,)

am avut si 3,8, dar atuncea manca ulei

tot la 5000rpm l-ai tinut, ca sa stiu sa compar.

 

o sa incerc si la 4000rpm sa vad cat ia, va zic dupa.

Editat de dorinn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cred ca se refera la motorcyclespareparts.eu/ Pot sa confirm si eu ca am comandat de la ei si a fost ok. Am folosit paypal, livrat acasa, in vreo 10 zile. E pentru cei 4 mari constructori japonezi. Comanda se verifica in cont si apare un status stock 1 sau 0, se actualizeaza pe masura ce primesc si ei reperele si iti dai seama cand pleaca spre tine. Din acel moment pana in ro face cam 5 zile. Nu am vazut sa aiba tracking DHL

Editat de Kalashnikov545
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai proasta experienta la Transalp am avut o cu 7100, eu zic ca nu e ulei pentru motoarele de generatie veche.

La generatiile alea de mobre,bagi cel mult 5100 semisintetic,nu 7100 sintetic,ca-l papa!Asa am patit eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mexykanu sunt preturile cu 20-30% mai mici ca pe acel site. Multumesc oricum! :)

Da,e foarte ok!Am beneficiat si eu tot de piese OEM pentru Honda!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...