Sari la conținut

Accident Asia


nike
 Share

Postări Recomandate

Este destul de recent din data afisata in filmul atasat.

Cine credeti ca a fost de vina ?

Eu zic ca cel care a platit mai scump.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

admin ..inchide topicul..ca aici sigur vor fii cu siguranta injuraturi... :cheers:

Editat de NeBuN@Ke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un retard la volan...probabil ca se uita prin copaci...dar filmuletul asta a mai fost pus de vreo 2,3 ori pe aici pe forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

admin ..inchide topicul..ca aici sigur vor fii cu siguranta injuraturi... :cheers:

de acord sa se inchida topicul...

nu avem ce sa invatam din filmuletul ala :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este destul de recent din data afisata in filmul atasat.

Cine credeti ca a fost de vina ?

Eu zic ca cel care a platit mai scump.

eu zic ca soferul este un idiot-criminal,pentru ca mergea in spatele motociclistului si trebuia sa stea draq mai in spate,indiferent in ce directie dorea sa mearga moto. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ca e vechi , da nu shtiu de ce sunteti suparati pe camionagiu. tipu cu scuteru ia cam taiat fata camionului , era pe banda de mers inainte si voia sa faca dreapta , trebuia sa schimbe banda mai din vreme sau sa astepte.

oricum nasoala situatia

 

h3llrider aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scooteristul a facut cea mai mare greseala a lui si a platit cu viata, sa aflat tot timpul in punctul mort din fata unui tir !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca v-ati urcat vreodata intr-un tir . Scuteristu a stat tot timpul in punctele in care era imposibil sa fie vazut de camionagiu, mai mult nu a semnalizat si nici nu s-a asigurat la schimbarea directiei de mers .. asta e greseala fatala

Dumnezeu sa-l ierte.

 

In fine e o chestie .. daca tu vezi fata camionagiului in oglinda (oglinda lui) atunci si el te vede. Si cel mai bine e sa te asiguri tu super bine inainte sa faci vre-o prostie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scooteristul a facut cea mai mare greseala a lui si a platit cu viata, sa aflat tot timpul in punctul mort din fata unui tir !

De acord cu tine!Cine a condus vreodata un camion isi poate da seama ca de acolo de unde se afla scuteristul era imposibil de observat de catre sofer (unghiul mort).Trebuia sa astepte sa treaca camionul si apoi.....Oricum filmuletul e mai vechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ambii au gresit - camionagiul mai putin : daca va uitati, sunt marcaje de semnalizare cu linie continua si sageti ptr selectarea benzilor.

Gresala scuter - scuterul e clar pe banda gresita (admitand ca el voia sa faca stanga), practic incepe sa faca stanga DUPA ce s-a terminat marcajul de selectie a benzilor, deci taie fata.

Gresala camionagiu (minora)- nu este inscris complet pe banda de mers inainte - la trecerea de marcaje, e cu 1 colt in afara benzii.

Legat de faptul ca scuterul a semnalizat sau nu..nu se poate vedea in filmulet daca a semnalizat sau nu - daca va uitati la masinile care se inscriu pe cea mai din stanga banda, doar la una verde/verzuie pare sa semnalizeze...deci cred ca datorita calitatii slabe nu se poate stabili daca a semnalizat sau nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce m-am uitat mai atent am observat ca scuterul initial a mers in partea dreapta a camionului iar acesta foarte posibil a incercat sa depaseasca scuterul deaia a si intrat putin pe banda continua , moment in care scuteristul sa gandit sa faca stanga camionul era in depasire . prost moment

io zic ca ai ce invata , pt cne a zis ca nu are ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca v-ati urcat vreodata intr-un tir . Scuteristu a stat tot timpul in punctele in care era imposibil sa fie vazut de camionagiu, mai mult nu a semnalizat si nici nu s-a asigurat la schimbarea directiei de mers .. asta e greseala fatala

Dumnezeu sa-l ierte.

 

In fine e o chestie .. daca tu vezi fata camionagiului in oglinda (oglinda lui) atunci si el te vede. Si cel mai bine e sa te asiguri tu super bine inainte sa faci vre-o prostie

daca a stat tot timpul in punctele in care era imposibil sa fie vazut de camionagiu, ce importanta are daca a semnalizat sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca corespunde legislatia, dar la noi camionagiul e clar vinovat.

1- scuterul de la inceputul filmului e in fata camionului

2- scuterul, chiar daca ocupa 50 cm din banda respectiva, se considera banda ocupata si depasirea se face larg (asta in cazul in care camionagiul a semnalizat intentia de a depasi scuterul). deci ala cu scuterul putea sa faca si 8-uri pe banda respectiva, pentru ca tot nu ai ce sa ii faci...

 

e foarte clar... nu conteaza in ce directie vroia scuterul sa mearga, pentru ca accidentul s'a produs pe banda 1

camionagiu criminal, dar eu l'as acuza pentru ucidere din culpa pentru ca are scuzele necesare, tinand cont de vizibilitate....

dar frate.. atat timp cat conduci o masina de asa mare tonaj se considera ca esti apt sa o manevrezi si sa fii constient in permanenta de ceea ce se intampla in jurul tau.

 

 

singura parte buna, daca se poate considera asa ceva e ca nu s'a chinuit, adrenalina probabil ca si'a facut simtita prezenta foarte repede. intre rotile din fatza, care probabil nu l'au omorat ci l'au trimis intr'o agonie nasoala de tot, si cele din spate care cu siguranta si'au facut simtita prezenta nu a fost distanta mare

 

sa'i fie tarana usoara :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce sarim asa de fund in sus? Asa arata moartea pe motor. Credea cineva ca e ceva frumos? Daca noi o sa murim pe motor credeti ca o sa fie ceva "simpatic"? Eu zic sa ramana acest topic si filmulet, ba chiar sa fie grupate undeva cat mai multe si sa fie facute sticky. Asta e realitatea si nu vad de ce sa ne ascundem dupa deget si sa punem numai poze cu motoare pe marginea lacului la un asfintit de soare sau de la nu stiu ce intalnire unde am ras si ne-am distrat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...