Sari la conținut

Smaeb 2008 - Detalii Expozanti


SMAEB
 Share

Postări Recomandate

Eu zic sa nu va dati cu parerea in necunostinta de cauza. Nu e vorba de fitzele firmelor mari, e vorba de un conflict intre clienti (respectivele firme mari) si prestatorul de servicii (organizatorii SMAEB). Din cate am inteles eu n-au fost multumiti de organizarea de anul trecut. Mai in detaliu nu stiu si astfel e imposibil de determinat cine are dreptate, asa ca mai bine nu aratam cu degetul aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am inteles: marii importatori/dealeri/jucatori nu o sa vina, ok. Eu tot o sa trec pe acolo.

De unde aflu cand e salonul la care o sa participe si delaerii/imortatorii mari ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, eu am fost acolo. Un pic cam slabuta prezentarea. Putin si inghesuit. Am zis slabutz ca sa nu imi iau warn... In afara de KTM, MotoAdventure si BMW (care si ei au fost muuuult mai slabi fata de anul trecut - 5 motoare), NIMIC! 0 barat! Pacat... Ca sa nu mai spun ca reduceri, canci! :crack: :blbl: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, eu am fost acolo. Un pic cam slabuta prezentarea. Putin si inghesuit. Am zis slabutz ca sa nu imi iau warn... In afara de KTM, MotoAdventure si BMW (care si ei au fost muuuult mai slabi fata de anul trecut - 5 motoare), NIMIC! 0 barat! Pacat... Ca sa nu mai spun ca reduceri, canci! :crack: :blbl: :D

Foarte foarte slab si dpdv al echipamentelor - erau geci si combinezoane si casti cacalau, in schimb manusi, genunchere, armuri, cotiere, pantaloni cu protectii de femur si altele asemenea foarte slab sau chiar deloc.. Dezamagire totala, mai ales ca uamenii au compensat prin prezenta a cat mai multor.. pipitze.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salon moto si sa nu gasesti schuberth... super tare frate

 

a fost tare show-ul cu KTM-ul :blbl:

 

Nu e super tare...e ceva normal..cati isi permit sa isi cumpere o casca de peste 150 eur?? cati ai vazut pe strada cu casca shubert sau shoei?? romanul vrea ceva frumos, eventual unicat si cel mai impostant, ieftin.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ce am ajuns acasa de la targ...caci n-as putea spune ca a fost salon. in opinia mea salon moto e un loc in care sunt expuse modelele noi pt ca posibilii cumparatori sa poata incerca/decide. as zice ca a fost mai mult un targ de echipament, consumabile, moto sh si scutere/atv.

 

singurii importatori moto pe care i-am vazut au fost bmw, suzuki, aprilia, motoguzzi, ktm si huskvarna...bravos organizatorilor, chiar ati adus marcile reprezentative.

 

parca s-a mai spus....reduceri canci, parca la un singur brand de casti am vazut ceva, oferta neadecvata (am gasit vesta de vara cu armuri doar in 4 standuri).

un lucru bun totusi, am vazut 1 stand al imporatorului unei marci de anvelope.

 

singura chestie care a compensat a fost showul cu cascadorul pe ktm. o singura intrebare am....ce cauta firme de moto sh la un salon moto?! inteleg ca lumea vrea motoare si nu are bani de fiare noi, inteleg ca e o ocazie de promovare...da mentineti frate balanta intre modele noi si modele rulate.

 

ps: manechinuitele de la moto mi s-au parut peste cele de la tuning

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ii ieftin nu inseamna ca e si bun multi motociclist asta nu o iau in vedere casca iti salveaza viata cred ca merita o casca shoi 400 euro sau un shubert,nolen etc viata are prioritate sau nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cati ai vazut pe strada cu casca shubert sau shoei??

 

schubert nu, shoei destui...insa f putin si le-au luat din reprezentantele romanesti (traiasca sectiunea Vanzari, huo pt importatorul din romania care vinde separat chin curtain-ul de la shoei cu 20 E, cand el e inclus la pachet cu casca)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ii ieftin nu inseamna ca e si bun multi motociclist asta nu o iau in vedere casca iti salveaza viata cred ca merita o casca shoi 400 euro sau un shubert,nolen etc viata are prioritate sau nu

 

 

din pacate multi constientizeaza asta abia dupa primul contact cu solul, iar altii nu mai au cand...tot din pacate.

oricum tare faza : CĂTEODATĂ, DESTUL DE RAR, MOTOCICLISTII MOR DIN CAUZA BĂTRĂNEĂII.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e super tare...e ceva normal..cati isi permit sa isi cumpere o casca de peste 150 eur?? cati ai vazut pe strada cu casca shubert sau shoei?? romanul vrea ceva frumos, eventual unicat si cel mai impostant, ieftin.

:crack:

trebuiau sa ne zica de la inceput ca va fi un fel de vitan pt scutere si chinezarii err pardon, echipamente si sa nu uitam... fete dragutze :blbl:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuiau sa ne zica de la inceput ca va fi un fel de vitan pt scutere si chinezarii err pardon, echipamente si sa nu uitam... fete dragutze :crack:

 

 

si atunci plateai intrarea doar pt fete dragutze si ar fi trebuit sa se numeasca altfel "salonul" nu?:blbl:.... eventual dak aveau si pret pe ele;)

Editat de ride2live
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuiau sa ne zica de la inceput ca va fi un fel de vitan pt scutere si chinezarii err pardon, echipamente si sa nu uitam... fete dragutze :crack:

Hai ma! Iar? Din nou?

Adica clorometru' ala care ne arăta sutimile de secunde pana la fabulosul eveniment a fost un fel de nimic?

...si eu care imi pregatisem saliva!

Iar s-a intamplat un nimic in Bucuresti? Nu-mi vine sa cred!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca nu a fost chiar asa de .... cum ziceti voi . uitati-va atenti la toate standurile , intrebati pe cei de acolo de oferte si poate gasiti si niste reduceri .

salonul din aprilie o sa fie baza , toate firmele...ceva gen SIAB :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca nu a fost chiar asa de .... cum ziceti voi . uitati-va atenti la toate standurile ...

 

Mai Reverse mai, unde ati gasit-o pe tanti aia (de pe brutale parca) ca s-a strans lumea la ea ca la urs. :crack:

De 3 ori am trecut pe-acolo si de fiecare data era cordon de fotografi de nu puteai sa vezi de-aproape bunaciunea aia de Agusta 312.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

evident ca a fost mai slab ca anul trecut, dar nu poti sa zici ca nu aveai ce sa vezi... eu vroiam sa ma uit de casca pentru mine si decat suomy era bine reprezentat... acum asta e, dar tot nu pot sa zic ca am dat banii degeaba

 

4tuning a fost mai slab ca anul trecut, in schimb rally days sau cum se numeste mi-a placut :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca ceva :crack: am vrut sa cumpar ceva de la moto louis. l-am rugat pe omul de acolo sa-mi zica daca au sau nu ce doream eu si mi-a zis sa ma uit singur in catalog, nu m-a deranjat asta, ci tonul pe care mi-a spus-o. o sa-mi iau acelasi lucru de la motomania :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarat cam 90% din ce se zice pe aici....

dar sa nu uitam mai este si maine////

adica se mai serveste si luna viiiiiitoaaare...

pai nu????

dECI SA NU SE REPETE GRESELILE DE AZI/maine

si/sau luna A-VIATOARE!!! sau nu???? oare???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atmosfera romexpo total nepregatita pt publicul numeros; si aici ma refer la lipsa unui spatiu de parcare moto organizat, coada de bilete si alte obstacole: santuri, pamant proaspat sapat, borduri scoase, boscheti s a, prin care am fost nevoit sa trec ca sa ajung la pavilionul central. ( si imi place sa cred ca sunt o pers civilizata, deci nu aveam alta cale de acces).

am vazut o evolutie a firmelor autohtone de comercializare echipamente si accesorii, ceea ce e bine.

Nu am vazut "promotii" doar pe la Bering ( -20%)

Alta chestie FF deranjanta, am patit-o la standul REV'IT! M-am hotarat la o pereche de manusi pe la 300RON, iar cand am intrebat de GARANTIE mi s-a raspuns in semi scarba ca o sa imi dea un bon de casa si pot sa vin in 3luni cu el daca sunt probleme DECI Garatie 3luni pt manusi de 3mil!!!! Mi s-a parut inacceptabil, drept urmare> manusi Bering cu garantie 1an.

Mi s-a parut ca traiesc in reclama aia de la "piese Dacia" cu holograma.

 

Cert este ca fenomenul moto are o amploare demna de luat in seama.

am remarcat si pliantele de la AMR si motociclism.ro, buna ideea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...