Sari la conținut

12.03.2008 ~22:00 - Moghioros - Bucuresti


packardb
 Share

Postări Recomandate

Ieri seara m-a sunat o prietena in disperare sa ma intrebe daca cumva am fost pe Moghioros, pentru ca a fost un accident moto. Curiozitatea este ca am fost pe la ora 22:00 (cam cand suna ea de zor) pe acolo, numai ca am fost pe o strada paralela (cea cu statia de troleibuz Tricodava) si nu am vazut spre intersectia cu Moghioros nimic care sa-mi atraga atentia.

 

Nu stiu detalii, stiu doar ca a fost implicata o motocicleta ieri seara pe Moghioros. A fost politie cu masuratori & co.

 

Daca cineva stie mai multe il rog sa ne comunice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

un srad accidentat, alb cu ceva paintjob pe el, parca.

un flacau la cravata si costum intr un audi venea dinspre plazza. a patruns in intersectie la moghioros pe banda doi si a vvrut sa vireze brusc spre stanga, spre centru. din spate, pe banda trei venea motorul. masina i a intrat in fata fara sa se aigure, fara sa semnalizeze.

moto distrus binisor, motociclist dus la spital, cu ceva rani.

 

ineditul situatiei a fost dat de prietenii motociclistului, care au venit la locul accidentului si l au umplut de sange pe sofer, de umbla ala bandajat la cap si plin de sange pe camasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ineditul situatiei a fost dat de prietenii motociclistului, care au venit la locul accidentului si l au umplut de sange pe sofer, de umbla ala bandajat la cap si plin de sange pe camasa.

 

Dupa cum ziceam, nu am fost acolo :blbl:

 

Sa le dea Dumnezeu sanatate la prietenii motociclistului si motociclistului ...facear-ar cancer ala cu Audi-ul :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare....multa nana trebuie in situatii deastea...in asa fel incat data viitoare cand o mai trece printr-o intersectie in miez de iarna cu zapada de 1 metru sa beleasca bine ochii dupa motoristi...

Fac trimitere la ala care sufla si-n iaurt dupa ce s-a fript cu ceaiul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sacalu' nu mai vrajii lumea! masina aia mergea inainte, n-a vrut sa faca stanga. motociclisu a venit lansat si a facut slalom pe langa mine si a intrat in masina lu' ala saracu care mergea normal! Deci l-au batut degeaba ca n-avea nici o vina

 

Atunci retrag cele spuse, urasc la fel de mult motociclistii de care n-ai loc sa-ti iei o palma, ca si conservarii care nu stiu sa conduca ...

 

Daca motociclistul este de vina, atunci nu pot decat sa zic ca-si merita soarta, daca nu, atunci ...ce-am zis mai devreme ramane valabil :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una este sa gresesti si alta sa o faci intentionat. Datoria noastra fata de pielea noastra este de a incerca sa prevedem orice posibila greseala a celorlalti membri din trafic si sa ne purtam ca atare. Daca un sofer face ceva intentionat care ne poate pune in pericol atunci da, ar merita linsat, iar fapta lui trecuta la tentativa de omor.

Deci cum e pana la urma? Cel din Audi a fost batut degeaba? Asta oricum se poate vedea din urmarile accidentului, daca masina e infundata bine atunci a fost impact => vroia sa faca stanga. Daca e doar stearsa atunci gigel motoristul croseta shosete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sacalu' nu mai vrajii lumea! masina aia mergea inainte, n-a vrut sa faca stanga. motociclisu a venit lansat si a facut slalom pe langa mine si a intrat in masina lu' ala saracu care mergea normal! Deci l-au batut degeaba ca n-avea nici o vina

 

cand o sa ai 5 ani pe forumul asta, o sa fii credibil. acum esti doar un nimeni cu o postare. un nimeni care s a inscris astazi. stai jos! nota 2! du te si uda buretele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai monteaza astia camerele alea de supraveghere odata :crack:

Si daca le monteaza ce? Ca oricum nu se inregistreaza nimic din cate am inteles. Daca garcelul se scarpina la coa*e si se bucura de ultimul numar din fehashem, atunci... arivederci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-oi vrea sa zica? "va filmam 24/7 da' nu ne pasa", "nu veniti dupa inregistrari ca ne e lene sa le cautam"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un srad accidentat, alb cu ceva paintjob pe el, parca.

un flacau la cravata si costum intr un audi venea dinspre plazza. a patruns in intersectie la moghioros pe banda doi si a vvrut sa vireze brusc spre stanga, spre centru. din spate, pe banda trei venea motorul. masina i a intrat in fata fara sa se aigure, fara sa semnalizeze.

moto distrus binisor, motociclist dus la spital, cu ceva rani.

 

ineditul situatiei a fost dat de prietenii motociclistului, care au venit la locul accidentului si l au umplut de sange pe sofer, de umbla ala bandajat la cap si plin de sange pe camasa.

 

Frate, jos palaria pt prietenii motociclistului!

 

 

ce-oi vrea sa zica? "va filmam 24/7 da' nu ne pasa", "nu veniti dupa inregistrari ca ne e lene sa le cautam"

 

Sunt camere de supraveghere. Adica, la romani, inseamna ca supravegheaza, nu ca inregistreaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa ne luam pistoale, si cum greseste careva, sa-i tragem un glonte in cap, daca gresim noi, sa fugim de acolo. astept voturi

 

'Eu cu cine votez ?' :crack:

 

 

Treaba sta in felul urmator, daca conservarul era de vina, nu vreau sa fiu nesimtit, dar a meritat ce a primit.

DAR daca n-avea nici o vina, iarasi vom fi numiti de toata lumea huligani, si teribilisti !@!!

 

Sanatate bikerului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, si daca, conservarul, pietonul, mama mare e de vina, ce facem, chemam repede baietii si il spargem pe fraier(a) cu bataia? daca baicaru e de vina si cheama conservaru baietii ca i-a strambat mobra aripa lui de bmw-ist si il rupe cu bataia? dar cine plm sunt eu sa ma bag?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ineditul situatiei a fost dat de prietenii motociclistului, care au venit la locul accidentului si l au umplut de sange pe sofer, de umbla ala bandajat la cap si plin de sange pe camasa.

 

Cu totii isi merita dosrul penal. Si daca soferul are incadrare "din culpa" adica din greseala, pt ceilalti este fapta cu intentie si da mai rau in cazier.

 

 

Apropo, acolo chiar sunt 3 benzi pe sens? Mare bulevardu ala, 6 benzi plus 2 sine de tramvai... incep sa ma cred in LA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios cam care a fost motivul pentru care si-a luat-o ala cu audi. Poate ne spune si noua cineva de ce... Nu am nici o intentie sa fiu ironic. Chiar sunt curios cum s-a ajuns la caft.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

In linkul postat de tine, e vorba de o bucata de tabla indoita, care cu doua ciocane se face ca noua, deci :crack: la agresori...iar in cazul asta e vorba de o viata de om si de suferinta lui totodata. Daca traiam intr-o tara civilizata in care vinovatul era pedepsit corespunzator, atunci lasam legea sa vorbeasca. Asa ...traim in Romania si de cele mai multe ori tre sa-ti faci singur dreptate.

 

Sanatate maxima motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...