Sari la conținut

IL OMOR!


Alveola
 Share

Postări Recomandate

Bun si daca nu sunt dovezi suficiente? Ma refer la zgarieturi vizibile/plauzibile sau martori (astia din urma chiar ca nu)... ce e de facut?

Nu tre' neaparat sa-i dai o cafteala ca motociclist... acu riscand sa fiu un pic S.F.-ist lui nu i-ar conveni sa se joace cineva cu camionu' peste Cielo-ul lui asa cum a facut el cu motociclistul!!!

Vom trai si vom vedea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Asa ma gandeam sa fac si eu... sa merg la Politie, sa il reclam si alte alea.. numai ca pe motor nu a ramas nici o urma... mai bine poate... :laugh: In schimb, am vorbit cu un prieten de la asigurari auto care are cunostinte pe la toate firmele de asigurari auto si sigur ii gasesc adresa si numarul de telefon... cat despre cine a condus masina, e simplu de aflat cand suna cineva de la Politia Rutiera si intreaba de persoana care a condus masina respectiva vineri seara, in data de 6 mai 2005, intre orele 22:00 - 23:00 si dupa aia il cheama la sectie, nu? Chiar daca e numai o poanta... Promit ca daca aflu numarul lui de telefon, il pun pe forum... Colegul merita mai mult decat o sperietura: merita mai multe... Si cand ma gandeam ca era sa am pasager pe motor... noroc ca nu am vrut sa o iau fara casca... la naiba... nu cred ca reuseam sa ma redresez cu pasager.

Acum, judecand la caldut (ca inca nu pot spune ca judec la rece, inca) bine ca nu am patit nimic, nici eu nici motorul... in definitiv, el nu ma stie dupa fata, ci (probabil) numai dupa hainele cu care merg pe motor... Poate il prind cand sunt pe jos... nu ca sunt mare de tot, dar daca sunt nervos, fac urat, mai ales cu animalele care lovesc motorul meu... si nu-s putini aia care atenteaza, dupa cum ii spuneam si lui Demostene intr-un topic. Ma gandesc ca daca nu aveam prezenta de spirit necesara si experienta si mai necesara, cadeam sigur... ca sa nu mai spun de faptul ca intre sensurile de circulatie sunt doua linii de tramvai si daca aveam bafta sa circule vreo unul pe acolo... :huh:

Va mai tin la curent...

Multumesc pentru sprijinul moral :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ontopic: @Alveola! Nu ai cunostinte la Politie? poate afli cine e "respectivul", si o sa ai sansa sa-l intilnesti...  Incearca sa treci in aceeasi zi, pe la aceeasi ora pe aceeasi ruta, poate umbla regulat!

In orice caz, aveti grija cu imbecilii de genul! :huh:

Requiem: nu cred ca face curse regulate, sigur e masina lu' tat-su: 56 o fi vreun an de nastere iar CRV poate initialele parintilor... l-am asteptat sa se intoarca in oras pe acleasi drum, dar nu a aparut... alternativa lui era sa faca un ocol de vreo 30 de km, ca sa vina pe alt drum, dinspre Sculeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu nu stiu cum aratzi, dar daca esti shi mai mare shi te-ai luat dupa el itzi dai seama ca s-a speriat ca vrei sa il omori in bataie shi probabil de asta a adoptat atitudinea asta...

Nu sunt mare, dar eram hotarat... il scoteam din masina daca oprea... el nu e cine stie ce mare muschiulos: l-am vazut destul de bine inainte sa ma loveasca. S-a speriat cand l-am ajuns dupa ce a fugit si ii faceam semne cu faza lunga si cu mana sa se opreasca. Plus ca imaginea de baieti rai a motociclistilor e probabil tot ce stie despre noi.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana una alta, m-am convins inca o data ca ce spune Mircea, un prieten motociclist, e foarte adevarat: oricat te-ai feri si oricat de prudent ai merge, nu poti fi decat 99% sigur ca esti in siguranta... exista intotdeauna acel 1% cand da altul peste tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man ma bucur ca esti intreg. Crede-ma, se putea si mai rau. Am ajuns la o concluzie: E JUNGLA AFARA!!!

 

Indoaie-ti aripa din spate si spui la politie ca te-a trantit in santa (iarba, noroi... deci nu sunt julituri pe moto).

 

Practic masina daca iti da un impuls lateral nu ii ramane vopseaua pe motorul tau. Mai ales daca ti-l aplica cu bara.

 

Fa-l sa sufere. E TENTATIVA DE OMOR CE A FACUT ALA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala isi revine, tine minte ca l-au batut motociclistii, si data viitoare cand mai vede unul da direct in el sau il jeneaza pana il arunca in sant -> o pateste unul nevinovat.

 

 

 

Sau data viitoare cand vede un motociclist beleste bine ochii ca sa nu mai ia bataie :huh: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenorocitzi sunt unii oameni.

Sincer sunt impotriva violentzei dar uneori se depasheshte orice limita.

:huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati pomenit cuvantul politie ....nu exista la iasi asa ceva ..Nea' Zacornea are grija sa nu dormim noaptea chiar daca suntem victime tu'l in nara de ofiter cu 10 clase (toata lumea stie cum a ajuns ala ofiter :huh: ) Porcul ala e dusmanul motociclistilor

cat despre amicul CRV am impresia ca masina am vazut-o de multe ori la univesitate ...ce sa mai vb ..prins si corectat "parinteste"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:) stiu ca s-ar putea sa fiu catalogat drept " bun de dus la nebuni " dar eu l-as decapita ca la ogrish.com asta nu mai e accident "normal" si daca va mai zic si ca ma chinui sa imi iau permisu' de aproape un an..... (ba nu am ajuns la examen,chestionaru'...., ba imi expira cazieru' , da in ultimele 3 examene , AM PICAT CU 20,19, 21 DE PUNCTE ) deci , daca imi iau permisu :( si patesc asha ceva..... NU MA LAS PANA NU IL DECAPITEZ PE PISHATU' RESPECTIV , CARE SE CREDE REGELE SOSELELOR :huh: , SI CRED CA DACA MAI AM TIMP II SCOT SI OCHII, NUMAI ASHA.... CA SA NU MAI AIBA LA CE SA SE UITE MAASA AIA PROASTA :laugh: :laugh: :laugh: si sa stiti ca spun asta , pt ca am vazut cum se merge pe sosea(pasager fiind.... ) si cati au murit.....nu reusesc sa mi-l scot pe DROGHY DIN CAP..... tiristiii polliii

cam atat am avut de zis , si va rog nu-mi spuneti ceva de genu' : "cu violenta nu faci nimic...."

 

BAFTA! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste!!

 

:laugh:

 

Bine ca esti teafar!

Lasa masajul la domiciliu! Du-te la politie si cam atat... Ce sa-i faci?!! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: stiu ca s-ar putea sa fiu catalogat drept " bun de dus la nebuni " dar eu l-as decapita ca la ogrish.com asta nu mai e accident "normal"  si daca va mai zic si ca ma chinui sa imi iau permisu' de aproape un an..... (ba nu am ajuns la examen,chestionaru'...., ba imi expira cazieru' ,  da in ultimele 3 examene , AM PICAT CU 20,19, 21 DE PUNCTE )  deci , daca imi iau permisu  :) si patesc asha ceva.....  NU MA LAS PANA NU IL DECAPITEZ PE PISHATU' RESPECTIV , CARE SE CREDE REGELE SOSELELOR :huh: , SI CRED CA DACA MAI AM TIMP II SCOT SI OCHII, NUMAI ASHA.... CA SA NU MAI AIBA LA CE SA SE UITE MAASA AIA PROASTA :laugh:  :laugh:  :laugh: si sa stiti ca spun asta , pt ca am vazut cum se merge pe sosea(pasager fiind.... ) si cati au murit.....nu reusesc sa mi-l scot pe DROGHY DIN CAP..... tiristiii polliii

cam atat am avut de zis , si va rog nu-mi spuneti ceva de genu' :  "cu violenta nu faci nimic...."

 

BAFTA! :(

Nici eu nu mi-l pot scoate din cap pe Droghy, mai ales ca eram prieteni de ani buni si era si iubitul meu de putin timp. Inca si acum ma intreb de ce :lol: ????? Sambata se va face pomenirea si am sa va rog pe toti sa aprindeti o lumanare pentru el. Nici nu imi vine a crede ca pe 16 mai se va implini un an de cand nu ma e langa mine. Ca si tine si eu ma chinui sa iau permisul de ceva timp si tot am aceeasi "bafta" de a pica la sala cu 21 sau 20 puncte. De-al de acestia nu trebuie iertati deloc si ar trebui capaciti ca sa le iasa fumurile si besinile pe nas. Ca uite asa poti ajunge varza din cauza unui smecher ca acesta, fara sa ai nici o vina, si mai sunt si unii cu pile care mai scapa si cu o pedeapsa cu suspendare. Pai asa, dau si eu peste una pe care nu o suport sa vad daca mie imi va da cineva cu suspendare. SIGUR AS FACE INCHISOARE. Dar asta e, altii se sting si alti traiesc in continoare basma curata. Sfatul meu: NU IERTATI NIMIK, DACA AVETI DREPTATE!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand plimbare prin campus, precis il gasesti acolo pe ala cu Cielo, da' nu singur ca s-ar putea sa aiba niste colegi ceva si sa sara la tine chiar daca nu ai intentii violente :huh: Io zic ca numai faptul ca l-ai gasit ajunge sa-l sperie pe imbecilu' respectiv.

Editat de abyss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o idee semilegala:

Daca il prinzi pe idiot ii pui o casca open face sau brain cap pe mecla, ii zici ca daca nu se urca pe motor ii dai cu tzeava peste gat, si apoi il plimbi prin centrul orasului in cel mai al dreaq trafic posibil. ai grija sa tragi nitel de fier.

daca e la primul drum cu motorul sigur se cacao pe el.

pacat ca nu ai sportiva sa faci si niste treburi mai spectaculoase cu el in spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da, plimbat cu motorul, invitat la o inghetata....

o bataie sai sune apa in cap si sa stea citeva saptamini la Spital, sa viziteze dentistul sai puna dinti noi, si sa aibe gips pe ambele brate sa nu-si poata sterge poponeata singur, eu as mai tenda si sa fie legat de motor si tractat citiva metrii sa i se dea jos si ceva din piele (asa sint de acord cu plimbatul cu motorul) dupa aia facut foto cu el si trimis la jurnalisti (anonym) oricum majoritatea populatiei nu ne suporta pe noi asa macar ar avea frica si s-ar ferii sa no pateasca.

astai felul de educatie care prinde la prosti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o idee semilegala:

Daca il prinzi pe idiot ii pui o casca open face sau brain cap pe mecla, ii zici ca daca nu se urca pe motor ii dai cu tzeava peste gat, si apoi il plimbi prin centrul orasului in cel mai al dreaq trafic posibil. ai grija sa tragi nitel de fier.

daca e la primul drum cu motorul sigur se cacao pe el.

pacat ca nu ai sportiva sa  faci si niste treburi mai spectaculoase cu el in spate

Asta a fost si ideea mea :( Dar dupa ce am gasit adresa si numarul de telefon, imi spusese cineva ca tine masina pe langa Universitate si ma gandeam sa il pandesc, sa parchez motorul langa masina lui, in asa fel incat sa nu poate urca decat prin dreapta, si sa ii las un bilet in geam: "Numele tau este..., te-ai nascut la data de..., esti domiciliat la adresa... Ai grija ce faci, pentru ca stiu totul despre tine".

Numai ca o data ce am avut numarul de telefon in mana, l-am sunat si l-am bagat bine in boale :) cum ca am numarul de la Politia Rutiera, ca vreau sa vb cu el... Initial a crezut ca vreau bani ca sa nu merg la Politie, dar cand i-am spus de unde am numarul, a inghetat. La un moment dat, daduse in balbaiala...

Insa ce m-a enervat a fost ca nu a recunoscut ca m-ar fi lovit :huh: Mi-a spus ca nu si-a dat seama ca m-ar fi lovit :laugh: Si la naiba... s-a auzit bangul ala atata de tare ca am crezut ca i-a zburat bara. Pana la urma a recunoscut, dar nu a vrut sa ne intalnim :laugh:

Ca daca ne intalneam, il faceam o tura cum numai eu stiu: cu atins tobele in curbe de asfalt, cu frane de sa treaca prin mine etc :lol:

Si la sfarsit, i-am spus: Data viitoare cand mai accidentezi pe cineva, nu mai fugi de la locul accidentului... ai vazut ca te-am gasit daca am vrut? Gandeste-te ca puteam veni la tine la usa :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta a fost si ideea mea  :)  Dar dupa ce am gasit adresa si numarul de telefon, imi spusese cineva ca tine masina pe langa Universitate si ma gandeam sa il pandesc, sa parchez motorul langa masina lui, in asa fel incat sa nu poate urca decat prin dreapta, si sa ii las un bilet in geam: "Numele tau este..., te-ai nascut la data de..., esti domiciliat la adresa... Ai grija ce faci, pentru ca stiu totul despre tine".

Numai ca o data ce am avut numarul de telefon in mana, l-am sunat si l-am bagat bine in boale  :banana:  cum ca am numarul de la Politia Rutiera, ca vreau sa vb cu el... Initial a crezut ca vreau bani ca sa nu merg la Politie, dar cand i-am spus de unde am numarul, a inghetat. La un moment dat, daduse in balbaiala...

Insa ce m-a enervat a fost ca nu a recunoscut ca m-ar fi lovit :huh:  Mi-a spus ca nu si-a dat seama ca m-ar fi lovit :laugh:  Si la naiba... s-a auzit bangul ala atata de tare ca am crezut ca i-a zburat bara. Pana la urma a recunoscut, dar nu a vrut sa ne intalnim :laugh:

Ca daca ne intalneam, il faceam o tura cum numai eu stiu: cu atins tobele in curbe de asfalt, cu frane de sa treaca prin mine etc :lol:

Si la sfarsit, i-am spus: Data viitoare cand mai accidentezi pe cineva, nu mai fugi de la locul accidentului... ai vazut ca te-am gasit daca am vrut? Gandeste-te ca puteam veni la tine la usa :laugh:

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam putin frate. Nu zic sa-l invinetesti , dar ce a facut el e mai grav. Nu doar te-a lovit dar a fugit si pe deasupra a incercat sa te tranteasca in mers. Trantitul asta in mers ma enerveaza pe mine, nu ca a fugit ca un las.

Dar acum e faptul consumat, banuiesc ca te-ai calmat si nu mai ai chef de razbunare. Merita speriat bine. Sau o suspendare de carnet pe 3 luni, dar cu ofiterul ala de la Politia Iasi n-ar fi mers.

:huh: Bafta si la cat mai putine ghinioane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...