Sari la conținut

Stelvio


Vlah
 Share

Postări Recomandate

Deosebita - dar de ce numele asta bizar? Are vreo importanta pentru marca< Fanii de Guzzi sa-mi ierte ignoranta de chopperist...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca avem si noi lansari mondiale la smaeb?

inca o vaca de touringenduro, ruda cu BMW R1200GS (cu care mi se pare ca seamana cel mai mult?), Honda Varadero, Triumph Tiger etc.

mi se pare ca e o Norge1200 endurita putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la standul Guzzi, m-am holbat cateva minute la minunatie si la fatuca care statea relaxata pe el, am intrebat un domn de la standul Guzzi daca pot sa ma urc pe Stelvio, am primit "aprobarea" si m-am urcat in sa.

 

Not bad dar o singura mica mare problema... dau cu genunchii de capetele cilindrilor :rusinica:

 

Recunosc insa ca ... Griso si Breva... arata incredibil. O sa ma mai duc pe la dealer sa incerc si restul modelelor... Macar sa iau o sapca/tricou sau ceva...

Editat de Noto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata destul de bine.

Totusi imi pare doar un BMW R 1200GS wannabe.

Cei de la Guzzi au planuri mari cu ea, sa vedem ce va spune si piata.

Deocamdata la clasa unde participa conduce detasat BMW R 1200 GS / GSA, urmat la mare distanta de Suzuki DL650 V-Strom.

 

Datele sunt preluate din Bike Magazin

 

Parerea mea.

Editat de classic_vld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vstrom? nu m-as incumeta sa ies in offroad cu v-stromul poate doar daca ar avea roti cu spite altfel rotile cu jante turnate e ca si cum ti-ai cauta singur beleaua. :rusinica:

 

KTM 990 adventure pe unde e in topul ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Moto Guzzi Stelvio 1200 4V NTX

 

1906.jpg

2925.jpg

2928.jpg

2930.jpg

 

Compania italiana Moto Guzzi isi adauga in gama enduro o editie mai dotata a modelului Stelvio 1200 4V, denumita NTX, prezentata initial la EICMA Milano in 2008 sub denumirea TT.

 

Stelvio 1200 4V NTX este concurentul direct al lui BMW R 1200 GS Adventure si are in plus fata de modelul standard: genti laterale din aluminiu, sistem de iluminare suplimentar, scut motor din aluminiu, protectie motor si cardan, parbriz mai inalt, anvelope off-road Metzler (cea spate este de 150/70 R17), protectii ghidon si o noua culoare magneziu.

 

Partea tehnica ramane neschimbata insa toate aceste noi dotari vor transforma modelul maxi enduro italian intr-un tourer foarte capabil de expeditii lungi, pe orice fel de drum.

 

Sursa: Motoflash

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una dintre cele mai urate cu spume si cu crengi motorete of all times. Giiiiizas!

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...