Sari la conținut

O SA-MI SIMTITI LIPSA?


robychopper
 Share

Postări Recomandate

VA SALUT

Am sa va anunt, ca de mine incep sa lucru afara din din barcelona,chestia este ca voi lucra la 100km de barcelona...intrun orsel numit GIRONA.

Acolo nu voi avea comp la dispozitie ...ca si acum acasa....si voi intra destul de rar pe forum....simbata sau duminica.....

Anunt pe calea aceasta ca nu voi fii prezent pe net aproape de loc...:lol:

:(

CE este bine ca de acum in colo,proiectul meu cu motorul de yamaha 1200cc va incepe sa prinda viata,dispunind de mai multi bani,voi lucra la motor si voi incepe sa cumpar piese si tot ce am nevoie,pt a putea duce la un bun sfirsit noul meu proiect

 

SUNT CURIOS CITI DINTRE VOI O SA-MI SIMTIT LIPSA PE FORUM???????

 

VA SALUT CU RESPETE AL VOSTRU MEMBRU CHOPPERIST

CEAU CEAU sa aveti grija de voi si citi mai multi km cu motorul anul acesta :huh: :laugh: :laugh: :laugh:

post-24-1115582244_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie unuia o sa-mi lipsesti mult . Da' las ca o sa scrii in wekend cat scriai in mod normal in o saptamana intreaga :huh:. Ma uitam la grupul chopperistilor, deja ai postat in avans pentru saptamana viitoare. Si toate posturile sunt de vazut.

Succes la RobyChopper II, ca RobyChopper I iti duce dorul in Timisoara. Da' pe asta sa-l inmatriculezi, e pacat sa faci piese de muzeu si sa nu le mani pe sosele. Merita multi kilometri, nu numai priviri admirative in barul Cargo.

Editat de f_zoltan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las' ca nu scapi tu asa usor de noi! Ce crezi ca daca te muti cu serviciul ai scuza? Te asteptam in continuare, si o sa ne lipsesti. Dar mai bine mai rar decat niciodata...

Bafta si spor la treaba! (ma refer la partea cu lucratul la motor)

Te mai asteptam, o sa incerc sa te sun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este 7.20 la mine luni dimineata.......PLEC LA LUCRU....ne auzim PESTE O SAPTAMINA

VA SALUT CU RESPECTE :laugh: :huh: :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lipsit e putin spus

:huh:

lasa man ca ne auzim noi cumva, eu nu lucrez si nu am access in weekend la net

poate doar sambata cand fac ore suplimentare

bafta la job

plimbate cu motoru, fa banii, customizeaza-l si restu are sa vina in timp

iti tzin pumnii si sunt alaturi de tine

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dorim numai bine si bafta multa. Stiu cum e afara si cum se munceste asa ca asta e. Nu-ti face griji de moderat pe aici ca nu prea ai ce. Suntem o familie si am inceput sa ne intelegem si nu sunt probleme. O sa ne fie dor de tine dar daca tie iti e mai bine ne va fi si noua.

SUCCES!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca am fost numai "spectator" - fidel - al acestui topic, cred ca o sa iti simt lipsa, dar in acelasi timp sper ca vei intra in WKND si vei posta asa cum ne-ai obisnuit. Multa bafta cu noul job! Axl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ca "spectator" al acestui grup al chopperistilor te salut si eu, Roby!

Astept in continuare cu interes posturile tale, pline de informatii utile, dar dincolo de orice - pline de BUN-SIMT.

Te salut! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spor la treaba Roby, acuma ajungi la vorba mea ca nu ma credeai ca nu am timp nici sa merg la wc cate o data... :laugh: glumesc. mda, nu prea o sa mai ai timp.

 

lasa ca e bine ca muncesti, stai linistit, o sa te tragem de limba in weekenduri, cand te prindem LIVE pe net.

 

o sa ne lipsesti in timpul saptamanii, dar vorba aia mai bine mai rar decat deloc...

 

te asteptam cu impresii dupa primele cateva zile la munca...

 

apropo, ce muncesti? in ce domeniu?

 

numa bine,

 

te salut

 

P.S. /index.php?showtopic=18599 citeste totul cand ai timp aici. si dupa aia te astept sa ma suni pe skype sau pe messenger.

 

si mersi de urari de la multi ani. ai fost printre primii care mi-au zis. multumesc.

numa bine, ai grija acolo. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer o sa-ti simt lipsa ca m-am obisnuit ca orice topic sa deschid sa dau de tine :huh: Succes cu proiectul tau :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VA SALUT

Sa va fac o mica descriere a primei samptamini de lucru.

Nu este ce mam asteptat eu ca voi lucra...in domeniul fiarelor, propriuzis ce lucrez acum ,sunt intro echipa de demolari :laugh: ,sunt eu inca un romin,un armean si un marocan si bineinteles seful lucrarii spaniol(un rasist ce nu va puteti imagina)

Lucrez intrun satut numit SAN POL,are 5 case si o biserica....asta este tot satul :laugh: la mama dracului.

Casa la care lucram este o veche casa spaniola de piatra...care se restaureaza pe complet,lucrez sub o presiune fizica si psihica,de numi vine sa cred,ce inseamna sa lucrezi pt a obtine niste acte i alta tara.

Propriuzis saptamina asta toata saptamina de luni pina vineri am dat jos tencuiala din interiorul casei...toata ziua timp de 10 ore pe zii dind cu ciocanul si dalta in perete...este munca de salahor,si rahatul de spaĂąol sta la C-U-R-U-L nostru si zbeara la noi toata ziua si mai si bea in timpul serviciului....

Locuim intrun apatrament cu doua camere in care intro camera,normal doarme seful singur....si noi dormim toti 4 intro camera mica fiecare pe un pat ingust..a incaput in camera exact 4 patturi

Ne da firma pt mincare pe saptamina 70 euro...este ok ca eu ma descurc bine cu 30 de euro maninc 4 zile..fara probleme si bine.

Orarul de lucru este de la 8 dimineata pina la sapte seara,din care de la 10.30 pĂŹna la 11 este o pauza si de la 2.00 pina la 3.00 alta pauza.

Asta e orarul de lucru de luni pina joi,vineri lucram doar pina la 12.00 amiaza...dupa care vine masina si ne duce in barcelona...din satutul san pol pina in barcelona sunt 130 km....transportul il avem asigurat de firma

Va fii foarte mult de lucru la casa asta,citeva luni bune,poate chiar tot anul asta

Ce fac acum,sincer este foarte obositor,extenuant suta la suta....dar nam ce face tre sa rabd pina imi iasa actele.....oricum presiunea fizica si psihica la care suntem supusi din cauza boului asta de sef rasist este enorma.....mam certat zilnic cu el,zicindui ca daca eu il respect si eu astept un respect din partea lui....si ca inainte de toate suntem pèrsoane nu animale.....oricum iam inchis gura..nu se astepta sai zic nimic....dar eu nu am sa tac...pt ca nu sunt un sclav....si inainte de toate sunt o persoana care ma respect eu pe mine...si el la rindului(seful) ma va respecta....pt ca nu am venit intro tara straina sa fiu sclav....am venit sa am o viata mai buna

CAM atit pt azi saptamina care vine am sa pun niste poze sa vedeti ce lucrez si unde lucrez.....oricum zona este foarte frumoaSA ..ESTE TOTUL VERDE IN MIJLOCUL NATURII..PE CARE EU O VAD DOAR O ORA JUMATE PE ZII IN PAUZA

va salut cu respecte

roby

Si va multumesc la toti pt rindurile care mi leati scris aici

:huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu cum e sa lucrezi mult si din greu, ca si eu am lucrat la dat jos tencuiala de pe o vila in 2000 si patronul era roman, ceea ce e cam acelasi lucru, dar cand stii ca iese banul taci si inghiti, asta daca nu sare calul prea mult. Spor la treaba si chef, iar in privinta noului proiect iti urez sa ai parte de multa inspiratie si putere de concentrare. Abia astept sa vad rezultatul, mai ales ca sunt boboaca in domeniu. Pup la voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb si eu: merita sa inghiti toate astea? Eu deja eram cu pumnii in gura nenorocitului! Sunt eu calm dar ...

Bafta multa!

anumite chestii merita sa le inghit,din moment ce firma imi face actele si dreptul la rezidenta....dar chestia cu respectul comun asta sa rezolva sa nu crezi ca tac.....doar seful lucrarii nu e paronul firmei...seful meu este exact ca si eu un lucrator la o firma...cu toate ca nu am inca acte eu ma respect pe mine si nu iam permis sa faca ce vrea cu mine

in rest e ok

va salut si numai bine voi intra saptamina care vine

aici va trimit o poza facuta cu un satelit...sageata indica casa unde lucrez....

ce se vede in poza este tot satutul :laugh:

salutari

post-24-1116274548_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu cum e sa lucrezi mult si din greu, ca si eu am lucrat la dat jos tencuiala de pe o vila in 2000 si patronul era roman, ceea ce e cam acelasi lucru, dar cand stii ca iese banul taci si inghiti, asta daca nu sare calul prea mult. Spor la treaba si chef, iar in privinta noului proiect iti urez sa ai parte de multa inspiratie si putere de concentrare. Abia astept sa vad rezultatul, mai ales ca sunt boboaca in domeniu. Pup la voi.

nu este totul asa cum crezi tu...las ca iti mai explic cind vorbim pe messenger....anumite chestii nu poti sa taci sa sa le inghiti..pt ca inainte de toate sunt o persoana umana...si ma respect pe mine insumi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Demnitate am si eu, si inca multa, stai calm. Mai ales ca atunci lucram in travesti ca fete nu se acceptau, dar pana la urma i-am ticluit-o noi si nu a avut ce sa ne mai faca. Atata timp cat nu se ia de mine si nu ma injura totul e OK. Eu am un principiu: Prima oara cand ma ,,calca cineva pe coada", sa spunem ca s-a intamplat. A II-a oara sa spunem ca a fost o coincidenta, dar a III-a oara, gata :laugh: . Nu mai scapa. Si il ,,ard" cand ii va fi lumea mai draga. Aviz amatorilor :laugh: . Pup la voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar ma intrebam ce s-a intamplat de nu te-am mai vazut pe internet ! roby, sa le arati ca nu suntem toti mancatori de lebede, si ca DACA NU TE RESPECTA PE TINE NU SE RESPECTA PE EL INSUSI ! singura grija sa ai sa nu cumva sa manance (cuvant urat) pe la sefii mai mari despre tine !

 

Bafta prietene, si te astept la o bere ! :laugh:

 

P.S. Am desfacut tot motorul ala V8 pentru ca a mai aparut o bataie, si acum schimb axa cu came si cred ca va urma si tot sistemul de injectie, daca tot m-am bagat in el. Uite aici pozele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

va salut pe toti si sa stiti ca sunt destul de bine...incep incet incet sa ma fac cit un munte...de doua saptamini dau cu picamarul de 30kg....daca o voi tin tot asa mult timp voi indoii tevile pt cadruri cu mina :wave:

Va simt lipsa enorm de mult,

Dar na asta este nu se poate doua lucruri de o data

 

CALDUROASE SALUTARI DE PE TARIMURILE SPANIEI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...