Sari la conținut

am scapat...


demoto
 Share

Postări Recomandate

Atentie la pietroaie ....asta seara...mergeam grabit la gara....de la televiziune inspre Victoriei...trag de motor pe piatra cubica....ajung la 90 km/h... masini in fata mea..ce mai , trafic..... fratilor! masinile loveau ditamai piatra cubica de colo colo...am vazut-o prea tarziu...n-am mai apucat sa fac nimik..am luat-o din plin...si am aruncat-o pe trotuar...a fost cam dur shocul..dar am tinut bine DR 650 Rs...si s-a comportat destul de bine!

 

am geanta putin indoita...mare a fost sperietura... o sa ocolesc mereu zona aia de piatra cubica...cu toate ca am Enduro...!

 

poate a fost si vina mea...aveam viteza cam mare...dar am intrat in " turma" erau masini care mergeau mai repede....o sa merg mai incet in oras!

 

Sambata pe la 21hoo am plecat de la Valeni de Munte spre Brasov...ploaie, ceata..dar mie imi place...ajuns in Sacele...au aruncat tziganii cu pietre si bete in mine...ce dreak sa fac? m-am ridikat in picioare si am bagat mana in gaz se trec de ei...ploaie torentiala...erau gropi f multe pline cu apa..inca o data..Enduro e bun...ptr drumurile noastre...!Atentie in SACELE..

 

Ce sa mai spun...conduceti cu grija..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveai viteza mai mica,gen 40kmh, sigur o culcai la impactul cu piatra.Cand vine vorba de obstacole peste care poti sari (adica mai mici decat o masina :huh: ) , daca nu poti frana pana in el mai bina dai gaz,ridici fata si sari. :laugh:

 

 

BTW, nu e prea indicat sa-i dai forja pe piatra cubica, chiar daca suspensia de enduro te face sa plutesti peste ea in mod placut , rupi aderenta foarte usor la manevre bruste :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica au aruncat tiganii cu betze si pietre in tine?

piatra n-are nici o vina, la o adica chiar o dadeai pe jos, dar aruncat voluntar cu obiecte in motociclist in trafic, suna chiar a infractiune.

O plangere penala la politia Sacele, nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca aveam cate un leu pt fiecare obiect venit de pe margine pana acum imi luam si eu enduro....

P.S. un pui de cioara a incercat sa ma sperie ieri, mimand o saritura in fata motorului. Ce bine cu noul cod rutier. Oricum nu franez, la chestii din astea pariez pe ivan cu roti de 19''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu a primit o sacosa de cartofi cind am trecut prin Sacele, tocmai cind ziceam ca : uite bah toti mi-au zis ca sa dau tare si sa nu opresc prin Sacele si nu s-a intimplat nimic poc...poc.... pocc. Aoleo , aoleo..aoleo.... dai vere dai gaz....f...va de tigani . :huh:

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
Offtopic si total ilegal - Stiu ca exista o grupare care bate la rromi pana ii albeste; stie cineva ceva? As dori sa le donez niste bani :huh:

si eu as dori sa fac acelasi lucru.... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic si total ilegal - Stiu ca exista o grupare care bate la rromi pana ii albeste; stie cineva ceva? As dori sa le donez niste bani

 

Si io!!!! :huh:

 

:laugh:

 

donez cu cea mai mar placereeee!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi surade ideea afilierii la o astfel de organizatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu am auzit de organizatia respectiva si mai mult decat atat.

Adevarul este ca-i donez lunar bani.

Se numeste Politia Romana si in unele cazuri isi merita banii.

Poate ar trebui sa rugam un moto-politist din Brasov sa faca o plimbare prin sacele, fara sirena pusa, sa vada si el situatia, ca poate pe noi nu ne crede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu am auzit de organizatia respectiva si mai mult decat atat.

Adevarul este ca-i donez lunar bani.

Se numeste Politia Romana si in unele cazuri isi merita banii.

Poate ar trebui sa rugam un moto-politist din Brasov sa faca o plimbare prin sacele, fara sirena pusa, sa vada si el situatia, ca poate pe noi nu ne crede.

Bine spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mereu am fost impotriva violentzei...am crezut ca lucrurile se pot aranja in asa fel sa nu iasa cu bataie, sange, etc...

 

Numai eu stiu ce am simtit cand am trecut printre pietre si bate...ce drakului? parca eram dragon si veneam sa-i omor...

 

 

in schimb...vad ca prin orasele mari unde sunt mai multe motoare, in special in Bucuresti....au inceput soferii sa se obisnuiasca cu motoarele...eu ma strecor printre masini ..sa ajung primul la stop.....evit traficul..Sincer, sunt multi care imi fac loc..ma vad ca vin printre ei..se misca sa mi faca loc.....si unii chiar au masini super scumpe..isi trag oglinzile...chiar imi place!

 

Acum o saptamana..am lovit o oglinda...am oprit, era un domn...destul de amabil..a intzeles ca era o greseala, ca nu am facut-o intentzionat...mi-a facut semn ca e o.k...am plecat....FRATILO, SINCER ....VAD SCHIMBARI...Au inceput sa se obisnuiaasca cu noi!....unii se uita l mine cum ma strecor....cu ciuda..parca ar vrea si ei sa nu mai stea in trafic....sunt sigur ca multi o sa-si cumpere bicilete, scutere, sau motoare..in Bucuresti Traficul e infernal.....

 

Toate cele bune..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiscul da voie contribuabililor sa doneze 1% din impozit unei organizatii nonprofit la alegere. Ar fi o chestie ca pe o declaratie de venit global sa apara ca destinatie "Organizatia romana de altoit romii in vederea obtinerii unor soiuri superioare " :laugh: Cred ca unora le-ar pica fata sa citeasca asa ceva :huh:

Editat de f_zoltan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Fiscul da voie contribuabililor sa doneze 1% din impozit unei organizatii nonprofit la alegere. Ar fi o chestie ca pe o declaratie de venit global sa apara ca destinatie "Organizatia romana de altoit romii in vederea obtinerii unor soiuri superioare " :ok: Cred ca unora le-ar pica fata sa citeasca asa ceva :D

Hai ca ai fost tare cu altoirea in scopul obtinerii unui soi superior :laugh: :laugh:

 

 

Pot sa zic ca am trecut prin Sacele dar la viteza aia ... nu apucau mexicanii sa ridice piatra de jos :ok: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic si total ilegal - Stiu ca exista o grupare care bate la rromi pana ii albeste; stie cineva ceva? As dori sa le donez niste bani :laugh:

clanul lui Caiac din Craiova....

da' parca politia l-a "ascuns" pe Caiac, nu ?

 

sau o punem de un KKK micut, ceva ? :D :ok: :laugh:

:ok:

Editat de draku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca bronzatii astia sunt dovada ca omul se trage din maimutza. Doar ca ei n-au mai evoluat.  :ok:

Foarte adevarat :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...