Sari la conținut

Hai ca mi-am furat-o shi eu...


Vladimir_HD
 Share

Postări Recomandate

Cum mergeam eu linistit (pe linia de tranvai) cele 2 benzi acorda prioritate de trecere unei dacii care nu m-a vazut (shi nici eu nu am vazut-o) shi intram unul intr-altul.

 

@Baiazid - se adevereste zicala ta ..."nu exista decat motociclisti care au cazut sau care vor cadea".

 

 

Pagube : el numar fata rupt din prindere

Eu: Ghidonul un pic strambat din jug, Julitura la piciorul drept shi durere de tibie...

 

 

Nu am fost la politzie pentru ca baiatul nu avea cum sa ma vada shi in mod sigur ii lua carnetul pentru neacordare de prioritate...

 

Am multumit lui Dumnezeu ca nu era ceva mai grav shi am plecat muradr la serviciu...

 

:huh: Vine frate-meu sa-mi aduca pantaloni curatzi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man bine ca esti ok. In ultimele zile te-am vazut in trafic si pe Barbu Vacarescu si pe 1 Mai. Pot sa zic ca "," conduci foarte linistit (ceea ce e bine).

 

Imi pare rau pt ce s-a intamplat :huh:. Bafta multa si okii in 4!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, join the club :laugh:

 

Termenele "Dauna", "paguba", "RCA" nu-ti spun nimic ? :laugh: Trebuia sa te duci la militie, daca dacia avea cedeaza si te-a lovit se cheama ca nu s-a asigurat :laugh: Daca aveai tu o slabiciune personala pentru sofer declarati un accident pt care sa nu-i ia permisul...

Nu mai suntem pe comuniste, pe care le faceai ca noi cu putini bani si ceva munca...la moto occidentale datul pe jos costa bani grei.

:huh:

Oricum , bine ca n-ai patit mare lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, join the club :laugh:

 

Termenele  "Dauna", "paguba", "RCA" nu-ti spun nimic ? :laugh: Trebuia sa te duci la militie, daca dacia avea cedeaza si te-a lovit se cheama ca nu s-a asigurat :laugh:  Daca aveai tu o slabiciune personala pentru sofer declarati un accident pt care sa nu-i ia permisul...

Nu mai suntem pe comuniste, pe care le faceai ca noi cu putini bani si ceva munca...la moto occidentale  datul pe jos costa bani grei.

:huh:

Oricum , bine ca n-ai patit mare lucru.

si la militie cum ramanea cu mersul pe linia de tramvai ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti intreg si tu si fierul. Si poate e mai bine ca l-ai lasat in pace. S-o duce si el pe la prieteni sa povesteasca (virgula) ca a intanit un motociclist baiat de treaba care l-a inteles si l-a iertat. :laugh:

 

Bafta maxima si drum uscat!

 

P.S. Welcome to the club! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Art. 133. - Pe drumul public cu cel mult doua benzi pe sens si cu o a treia banda pe care este amplasata linia tramvaiului langa axul drumului, conducatorii de vehicule pot folosi aceasta banda, cu obligatia sa lase libera calea tramvaiului, la apropierea acestuia.

 

(3) Daca in intersectie circula si tramvaie, iar spatiul dintre sina din dreapta si trotuar nu permite circulatia pe doua randuri, toti conducatorii de vehicule, indiferent de directia de deplasare, vor circula pe un singur rand, lasand liber traseul tramvaiului.

 

DECI POTI CIRCULA LEJER PE LINIE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzumesc domnu' Baiazid

 

Off topic: Ti-ai luat numere la katana?

Offtopic: omul vine din jermania de abia joi-vineri. Deci poate luni, marti sa imi trimita actele sa imi fac numere rosii. Pana atunci: ratb :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand vezi titlul topicului la orice accident, te trec fiorii pana deschizi shi citeshti!!!!

 

bine ca nu ai patzit nimic

 

ai o bere vineri pentru ca ai scapat teafar :huh: :laugh: :laugh:

 

 

 

@baiazid: ratb-ul merge tot cu benzina shi ai mai multe rotzi :laugh: :lol: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WELCOME TO THE CLUB!!! ... slava domnului ca nu s-a intamplat nimik rau ...

 

 

bine ca l-ai iertat ... si io am facut la fel cu ala cu oltcitu de mi-a deschis usa in fata si i-am rupt-o ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu aveam de ce sa nu il iert, ba mai mmult sperietura pe care a tres-o cand m-a vazut pe mine pe jos cred ca este mai buna decat orice amenda...

Omul a sarit din mashina shi prima intrebare a fost "cum s-a intamplat" moment in care pe mine m-a pufnit rasul...

Se vedea pe fatza lui ce sperietura a tras... S-a uitat ca maimutzoiul la mine vreo 20 de secunde si dupa aia i-am zis "ajuta-ma sa-mi ridic motorul de pe jos" shi abia atunci si-a revenit din shoc...

Oricum pentru ceea ce a facut sau nu a facut el a fost pedeapsa prea mare ca sa il mai duc shi la politzie avand in vedere ca nu am nici o paguba nici materiala nici fizica (doar morala ca au ras colegii de mine ca eram murdar pe pataloni...):huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am mai vazut alt topic deschis la Accidente... am dat ckick cu frica, cine stie ce naiba mai gasesc. Dar m-am linistit, ai avut noroc :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bronto, wath out man. ai grija de tine.

 

P.S. sunt de acord cu atitudinea ta, chiar o admir. Multi dintre noi nu pot face asta (ma numar si eu printre cei nervoşi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu ai patzit nimic grav. Imi pare bine ca ai putut sa gandeshti asha chiar shi in momentul acela in care majoritatea (inclusiv eu) suntem :huh: .

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic: si mie mi-e frica atunci cand vad ceva nou la "Accidente". Deshid cu teama!

 

Bine ca nu ai patit nimic. Intr-adevar, sperietura care a tras-o tipul din masina e mai buna decat ce s-ar fi intamplat, ulterior, la politie.

 

PS - Asta este o dovada ca oricum ai merge, daca e s-o patesti, o patesti! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca ai scapat intreg. La fel si pt GPZ-eu. :laugh:

 

Mda, daca erai pe Minsk nu cred ca picai.

Gandeste-te cum era sa fi fost pe Minsk: il vedeai si intr-o fractiune de secunda puneai picioarele jos, te ridicai in picioare si lasai bolidul sa se duca de sub tine direct in Dacia nefericitului :laugh:

E adevarat ca e incomod sa mergi la slujba pe minskanie, in plus la cat consuma niciodata nu stii daca mai ajungi acasa :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...