Sari la conținut

Motociclist "accidentat" De Politia Harlau


orestte
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 901
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

aceste foto au fost facute la putin timp dupa impactul masinei cu moto...

sunt facute cu celularu de catre un localnic si A VAZUT ACCIDENTUL 99% DE LA INCEPUT...NU II VENEA CREDE OCHILOR CA MASINA POLITEI A INTRAT IN MOTOCICLIST..

atentie...mare acum:

ACEST BAIAT A FOST CONTACTAT DE CATRE POLITIE SA DEA DECLARATII DAR CU INDICATII PRETIOASE DATE DE GABORI,,CEEA CE EL NU A FACUT...AU ZIS CA-L VOR TINE SUB OBSERVATIE...SI CA VA FI VAI SI AMAR DE ZILELE LUI...

 

In caz ca n-ati citit toate posturile exista si MARTORI OCULARI, pe care Pulitia ii intimideaza sa nu declare adevarul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, si asta demonstreaza ca vinovat este numai si numai motociclistul.

 

q.e.d ;)

 

ps: eu cand v-am zis ca ati facut 50 de pagini degeaba....

 

Nu cred ca este cazul sa punem toata vina intamplarii respective pe umerii mobristului si nu cred ca are relevanta vina lui vis-a-vis de modul de actiune a militianului.... in mod sigur ca mobristul a calcat pe bec si i-a exasperat pe melteni, insa nimic nu le da dreptul de a pune in pericol in mod direct si intentionat pe cineva, vinovat sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, asta cu calcatu pe bec si exasperatu localnicilor in orasele mici e dintotdeauna, si sa-mi bag picioarele, ca deja m-am enervat - ceea ce eu nu fac - da e prea de tot. fratilor, vreti liniste, mutati-va la tara, in camp, arati ogoarele patriei...Ce puii mei, si pe mine ma exaspereaza traficul din Bucuresti, si pe mine ma innebunesc baietii din fata blocului care stau la bere si seminte si ragaituri pana la 4 dimineata de nu pot io sa dorm, da' sa dea naiba, asta nu inseamna ca o sa ies cu buldozeru' la ei.

Dumnezeule!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa cred cand vad ca unii de pe aici sunt de acord cu ce au facut gaborii acolo.....motociclisti de duminica......voi ati avut vreodata un accident mai serios?si ce dak nu a oprit la radar?il urmareau pana ramanea fara benzina........si sa zicem ca se scot gaborii ca l-au lovit din greseala sau ceva dar sa-i pui catusele la unu care inca e in stare de soc....(dupa asa impact nu te ridici si esti super ok chiar dak nu ai nimic rupt in tine).....ar trebui sa ne adunam mai multi cu motoare(sa fie vreo 50 de motoare) si sa mergem pana la Harlau cu nr la motoare in rucsac sa vedem ce o sa mai faca marlanii.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 lucruri imi doresc acum: 1- sa ii ia despagubitului motor nou nout 2- sa fie dati la tv ( stiri , motomagia) 3- sa fie scosi dracului din politie . astia trag romania la vale.....offff de ce oameni suntem condusi. ;) tampitilor aia...

 

 

Un nou serial ptr Diaconescu !!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa cred cand vad ca unii de pe aici sunt de acord cu ce au facut gaborii acolo.....motociclisti de duminica......voi ati avut vreodata un accident mai serios?si ce dak nu a oprit la radar?il urmareau pana ramanea fara benzina........si sa zicem ca se scot gaborii ca l-au lovit din greseala sau ceva dar sa-i pui catusele la unu care inca e in stare de soc....(dupa asa impact nu te ridici si esti super ok chiar dak nu ai nimic rupt in tine).....ar trebui sa ne adunam mai multi cu motoare(sa fie vreo 50 de motoare) si sa mergem pana la Harlau cu nr la motoare in rucsac sa vedem ce o sa mai faca marlanii.....

 

daca platesti tu toate amenzile, merg si eu si d'ai dreacu ce suntem mergem si matolache, sa le aratam noi la gabori cine-i sefu pe soselele patriei:drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce parere aveti?

[YOUTUBE]G_yHu7lMfJg

 

8yoUaH6wGLs

 

 

Sa mori tu????

 

Ia d-aici, de la fratii nostri din Germania...sunt sigur ca multi au vazut compilatia asta...s-au chinuit luni in sir sa-l prinda....ai dracu ei de militieni nemtotei daca s-au infipt cu masinile-n el (sau ei)..Nu se face asa mai oameni buni!!!Acuma, eu nu zic ca bikeru' n-a fost idiot...Dar sa dai peste el?!!!Sa-l incatusezi in conditiile in care era accidentat???sa-i pui pistolul la cap?????Pfuaaaaaai....

 

-X4E-Sz86gE&eurl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa intelegeti ca Romania are o legislatie DIFERITA de SUA sau alte state si ca modalitatea de lucru a politiei si justitiei acolo e TOTAL diferita fata de cea a noastra ?

 

Dati exemple de filmulete de pe youtube doar de dragul de-a mai face un post, NU SUNT RELEVANTE pentru cazul de fata nici cat negru sub unghie.

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa intelegeti ca Romania are o legislatie DIFERITA de SUA sau alte state si ca modalitatea de lucru a politiei si justitiei acolo e TOTAL diferita fata de cea a noastra ?

 

Dati exemple de filmulete de pe youtube doar de dragul de-a mai face un post, NU SUNT RELEVANTE pentru cazul de fata nici cat negru sub unghie.

 

;)

 

 

eu zic ca sunt relevante - pentru un singur motiv: si altii fac la fel- nu am zis ca e corect- ba din contra ( vezi un post de-al meu de pe topic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa intelegeti ca Romania are o legislatie DIFERITA de SUA sau alte state si ca modalitatea de lucru a politiei si justitiei acolo e TOTAL diferita fata de cea a noastra ?

 

Dati exemple de filmulete de pe youtube doar de dragul de-a mai face un post, NU SUNT RELEVANTE pentru cazul de fata nici cat negru sub unghie.

 

;)

 

 

Am un an de cand sunt membru pe forumul asta, si am foarte putine post-uri..nu e asta scopul...chiar nu ma intereseaza sa fiu Super Membru sau altceva....Pai d-aia nu ne merge noua bine...Ca avem "personalitate"..Cum sa ne comparam noi cu altii??!!!La noi e asa cum e si punct...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma face publica Pulitia inregistrarea radar cu cei 116 km/h ai motociclistului??? Sau au actionat conform ochiometrului din dotare??? Daca tot l-au urmarit ptr. viteza si lipsa placutei de inmatriculare, sa dovedeasca ;) !!!

 

P.S.: Ar trebui ceruta in comunicatele oficiale trimise prezentarea dovezilor care au dus la oprirea prin orice mijloace legale a motociclistului. Sa vedem cand si ce raspuns se va primi :bow: !!!

 

Eu cred ca NU au nicio inregistrare. Daca aveau demult se dadea publicitatii (asa cum au facuto de multe ori pt a da subiect de stiri unor televiziuni) pentru a justifica actiunea militienilor. Daca au inregistrare, acea inregistrare trebuia sa filmeze si accidentul efectiv si acel film poate elucida ce s-a intamplat de fapt.

Pana atunci (daca vom afla vreodata ce s-a intamplat exact) eu am cateva intrebari la care rog pe acei putoi, sau cu mintea de putoi la pubertate care sustin aici ca "bine au facut asa ii trebuie":

Daca erau mai multi motociclisti care mergeau in grup.....de ce s-au luat numai dupa asta? Doar el mergea in grup cu 116 restul cu 50? Daca si ceilalti aveau 116 de ce nu i-a doboarat si pe ei, sau de ce nu i-a amendat si pe ei? Daca motorul nu avea numar cum l-au dat in urmarie? Motociclist in negru cu motor negru cu picatele roz bombon? De unde stiau ca doboara pe cel care trebuie si nu pe unul nevinovat?(Banuiesc si asa am inteles din descrieri ca intre blocaj unde motorul s-a intors si accident era ceva distanta deci nu avea cum sa vada masina cu radar care l-a si accidentat, ca el este cel care s-a intors si el trebuie doborat) Dupa ce l-au doborat de ce l-au tinut cel putin 5 minute cu genunchii la pamant fara sa-l legitimeze? Sunteti siguri ca politistul i-a facut semn sa opreasca...a vazut cineva asta?(regulamentar sau nu) De unde sunteti siguri ca avea 116 pt ca din partea politiei doar vorbe.....? De unde stiti ca radarul functiona correct si ca are metrologia la zi?

 

Nu tin partea motociclistului si nici a politistilor.....DAR NU ASA SE PROCEDEAZA INTR-UN STAT DE DREPT!!!!

Motociclistul trebuie sa fie pdepsti pt ce a facut dar si politistii trebuie sa raspunda.

 

AMR ar trebui sa ceara punerea la dispozitia opiniei publice a inregistrarilor facute de aparatul radar precum si documentele de metrologie respectiv ordinele de misiune al agentilor respectivi. Asta in virtutea legii 544. din 2001...cred. Daca am gresit rog juristii sa ma corecteze. Daca nu vor sa publice informatiile eu cred ca ar trebui sa mergem mai multi motocilcisti (de la 1000 in sus) in acel orasel pt un weekend.

 

PS. Cei cu mintea de putoi.....nu va mai uitati la filme americane ca va polueaza mintea.

Editat de Princz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ala care a postat cele 2 filme mai sus... in primul zice clar ca e vorba de un criminal care a luat nu stiu cati ostatici intr-o banca si ca a amenintat ca are grenazi la el. ala deja e pericol public, nu e motociclist. normal ca intra in el, bine i-au facut... in locul lor mai si faceam ture pe corpul lui de imputit!

 

iar in al 2-lea film, politia stie ce face. il atinge cand nu are viteza, omul se dezechilibreaza si pica dupa care se ridica ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. iar politia nu il tranteste la pamant amenintand-ul cu un pistol.

 

astea sunt diferentele cu acest caz! sex oral politia romana!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@princz Total de acord.

Cineva se temea ca nu cumva militzienii sa fabrice dovezi...eu ma tem sa nu distruga.Ma gandesc ca inregistrarea video radar a existat sau exista,insa nu o va fi folosita ca proba, probabil tocmai pt faptul ca ar condamna militzienii.Daca exista shi era favorabila militzienilor aparea pe toate posturile tv pina acum,mai ales de ziua lor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vroiam initial sa postez aici, nici nu am reusit sa citesc toate posturile dar in urma celor intamplate ma bantuie un gand asa.............Deci clar, precum cei mai multi de aici au spus-o, motociclistul sa plateasca vina lui, iar agentii aia, nu mai zic nimic. Daca asa aplica ei legea cand e vorba sa pui in pericol viata unui om, rusine si sa plateasca , puteau sa il omoare. Stiti prea bine cazuri in care motociclisti si-au pierdut viata la viteze mici si impacturi relativ usoare, oare ei chiar nu aud de aceste cazuri, chiar nu le iau in considerare, chiar nu ii intereseaza de astia pe 2 roti? Jigodii ordinare. Nu ii tin partea si nu incurajez ce a facut motociclistul , repet, dar nici in halu asta.

Acuma revin, in urma balamucului astuia ma intreb : sa circuli cu motoru in tara asta pe strada e adrenalina la maxim, sinucidere, selectie naturala , cum vreti, cazuri nasoale intalnim la tot pasul, la fiecare tura in toras sau in afara lui. Sa mergem pe circuit,pentru cei pe care ii pasioneaza viteza, in tara nu ai unde, afara poate nu ne permitem. Sa te dai pe dealuri , cei cu enduro, arunca ciobanii cu pietre si cu bata dupa tine ca le sperii oile. Ce ramane? Nimic, nici o alternativa.

Fratilor, astia chiar vor sa ne extermine, sa starpeasca molima motociclismului? Macar 1 minut nu se gandesc ca alte tari incurajeaza mersul pe 2 roti, din motive bine stiute de noi, prin campanii mari cu banii aferenti, deloc de neglijat ca suma? Nu se intreaba de ce?

Mi-e sila, pe bune.

Scuze de offtopic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@princz Total de acord.

Cineva se temea ca nu cumva militzienii sa fabrice dovezi...eu ma tem sa nu distruga.Ma gandesc ca inregistrarea video radar a existat sau exista,insa nu o va fi folosita ca proba, probabil tocmai pt faptul ca ar condamna militzienii.Daca exista shi era favorabila militzienilor aparea pe toate posturile tv pina acum,mai ales de ziua lor...

exista si inregistrare fratilor insa sigur nu o sa fie prezentata pt ca se vede pe film ce au facut.aparatul filma si in momentul in care erau cu genunchii pe el k nu au apucat sa-l opreasca.pe film se vede tot din momentul in care au aparut toti cei 5 si masina stationa pe stanga.se vede cum 4 dintre ei au tras dreapta apoi sa treaca masina politiei cu girofarurile in functiune.toti cei care au tras pe dreapta pot comfirma asta pt ca apoi ei au mers in spatele masinii si au vazut camera deschisa.(acum nu pot spune sigur ca se si inregistra insa imaginea se vedea pe ecran,nu cred ca au mers ei fara sa inregistreze)

Editat de ghostbiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

name='shuvyx' post='1106210' date='Mar 25 2008, 04:08 PM']

Sa mori tu????

 

Ia d-aici, de la fratii nostri din Germania...sunt sigur ca multi au vazut compilatia asta...s-au chinuit luni in sir sa-l prinda....ai dracu ei de militieni nemtotei daca s-au infipt cu masinile-n el (sau ei)..Nu se face asa mai oameni buni!!!Acuma, eu nu zic ca bikeru' n-a fost idiot...Dar sa dai peste el?!!!Sa-l incatusezi in conditiile in care era accidentat???sa-i pui pistolul la cap?????Pfuaaaaaai....

 

 

la filmuletzul nr 1.....nu a intrat frontal in el.........si cand l au prins l au luat usor de mana ..nu l au strans de gat etc..

la filmuletul nr 2 era vb de ostatici...droguri alea alea....isi merita soarta

 

cred ca ar trebui inchis topicul ca multi o iau in pastai..consider ca si motciclistul a avut partea lui de vina foarte mare..dar si politia pt modul in care a operat...

Editat de cata_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de intamplarea asta de dimineata, la radio si sunt absolut indignata ca s-a intamplat asa ceva. Faptul ca acel motociclist era un infractor, cu dosare penale (ziceau autoritatile) nu scuza cu nimic fapta politistilor de a intra in el cu masina. Ma intreb, in mintea politistului-sofer, ce a fost, in momentul impactului ? Ca nu cred ca este suficient de inteligent sa il fi lovit astfel incat sa nu il accidenteze, daca nu deloc, macar nu grav. Daca politistii sunt asa destepti, de ce nu l-au arestat cand nu era cu motocicleta !! Pentru o faza ca asta, in SUA politistii ar fi patit-o rau de tot, dar in Romania...... Niste imbecili !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca atunci cand suntem in aceeasi situatie adica sa fim luati de radar si organul nu reuseste se ne opreasca ne vom trezi cu un logan in brate ori cu un glonte in cap eventual!

rusine "ORGANULUI"

dupa parerea mea e clar ca a fost o razbunare personala a militianului respectiv!

 

respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vroiam initial sa postez aici, nici nu am reusit sa citesc toate posturile dar in urma celor intamplate ma bantuie un gand asa.............Deci clar, precum cei mai multi de aici au spus-o, motociclistul sa plateasca vina lui, iar agentii aia, nu mai zic nimic. Daca asa aplica ei legea cand e vorba sa pui in pericol viata unui om, rusine si sa plateasca , puteau sa il omoare. Stiti prea bine cazuri in care motociclisti si-au pierdut viata la viteze mici si impacturi relativ usoare, oare ei chiar nu aud de aceste cazuri, chiar nu le iau in considerare, chiar nu ii intereseaza de astia pe 2 roti? Jigodii ordinare. Nu ii tin partea si nu incurajez ce a facut motociclistul , repet, dar nici in halu asta.

Acuma revin, in urma balamucului astuia ma intreb : sa circuli cu motoru in tara asta pe strada e adrenalina la maxim, sinucidere, selectie naturala , cum vreti, cazuri nasoale intalnim la tot pasul, la fiecare tura in toras sau in afara lui. Sa mergem pe circuit,pentru cei pe care ii pasioneaza viteza, in tara nu ai unde, afara poate nu ne permitem. Sa te dai pe dealuri , cei cu enduro, arunca ciobanii cu pietre si cu bata dupa tine ca le sperii oile. Ce ramane? Nimic, nici o alternativa.

Fratilor, astia chiar vor sa ne extermine, sa starpeasca molima motociclismului? Macar 1 minut nu se gandesc ca alte tari incurajeaza mersul pe 2 roti, din motive bine stiute de noi, prin campanii mari cu banii aferenti, deloc de neglijat ca suma? Nu se intreaba de ce?

Mi-e sila, pe bune.

Scuze de offtopic

 

opinia ta este sub orice critica.

 

1 din moment ce esti un pericol public, politia are dreptul sa faca orice pt a te opri. (parerea mea).

2 este vina tuturor halul in care am ajuns sa circulam. a manelistilor inculti, a celor de bani gata care cred ca li se cuvine orice, a blondelor in jeepuri care habar n-au de legislatia rutiera, totusi au carnete, a politistilor care iau spaga, a conducatorilor incompetenti care de ani de zile nu sunt in stare sa faca o autostrada...etc.

3 viteza este cauza principala a accidentelor. pe drumurile publice nu are ce cauta. fa-ti circuitul tau, gaseste investitori sa-l faca, sau asteapta pana se va face unu. pana atunci cei pasionati de viteza sunt constransi sa-si gaseasca alte pasiuni sau sa se duca in alte parti unde sunt circuite sau autostrazi fara limita de viteza.

4 enduristii ara campul cu drujbele lor, miroase a benzina si a fum in urma lor, consider ca ar trebui inca mult restrictionat accesul lor in natura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

opinia ta este sub orice critica.

 

1 din moment ce esti un pericol public, politia are dreptul sa faca orice pt a te opri. (parerea mea).

2 este vina tuturor halul in care am ajuns sa circulam. a manelistilor inculti, a celor de bani gata care cred ca li se cuvine orice, a blondelor in jeepuri care habar n-au de legislatia rutiera, totusi au carnete, a politistilor care iau spaga, a conducatorilor incompetenti care de ani de zile nu sunt in stare sa faca o autostrada...etc.

3 viteza este cauza principala a accidentelor. pe drumurile publice nu are ce cauta. fa-ti circuitul tau, gaseste investitori sa-l faca, sau asteapta pana se va face unu. pana atunci cei pasionati de viteza sunt constransi sa-si gaseasca alte pasiuni sau sa se duca in alte parti unde sunt circuite sau autostrazi fara limita de viteza.

4 enduristii ara campul cu drujbele lor, miroase a benzina si a fum in urma lor, consider ca ar trebui inca mult restrictionat accesul lor in natura.

 

hai ma, chiar asa? ;)

adminule, opreste nene topicu asta ca s-a ajuns la extragerea creierului prin calcai, mai interesant ar fi sa posteze victima nu baikareii plini de har si inteligenta, motivati de atitudinea anti gabori, care se dau zmei in spatele ecranului si sunt de fapt niste gaini lesinate pe asfalt.

p.s. nu accept replici :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

opinia ta este sub orice critica.

 

1 din moment ce esti un pericol public, politia are dreptul sa faca orice pt a te opri. (parerea mea).

2 este vina tuturor halul in care am ajuns sa circulam. a manelistilor inculti, a celor de bani gata care cred ca li se cuvine orice, a blondelor in jeepuri care habar n-au de legislatia rutiera, totusi au carnete, a politistilor care iau spaga, a conducatorilor incompetenti care de ani de zile nu sunt in stare sa faca o autostrada...etc.

3 viteza este cauza principala a accidentelor. pe drumurile publice nu are ce cauta. fa-ti circuitul tau, gaseste investitori sa-l faca, sau asteapta pana se va face unu. pana atunci cei pasionati de viteza sunt constransi sa-si gaseasca alte pasiuni sau sa se duca in alte parti unde sunt circuite sau autostrazi fara limita de viteza.

4 enduristii ara campul cu drujbele lor, miroase a benzina si a fum in urma lor, consider ca ar trebui inca mult restrictionat accesul lor in natura.

nu mai baga tu opinii daca esti in plop.am fost acolo si stiu ce sa intamplat.ce e asa de greu de inteles?

R A Z B U N A R E ....nu stii roamaneste? sa arate politia filmul de pe radar si apoi sa va vad comentand pe aici.nu crezi ca aparea de atunci filmul pe televiziuni daca avea militia dreptate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...