Sari la conținut

Accident La Intersectia Cantemir Cu Marasesti


god666
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 119
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

lasa ma fata sa ii pese, ce-ai? :huh: stai calm ca oricum abia astept vizita la politie, revin cu detalii atunci. mor de curiozitate. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ma fata sa ii pese, ce-ai? :huh: stai calm ca oricum abia astept vizita la politie, revin cu detalii atunci. mor de curiozitate. :ok:

 

s-ar putea sa ne vedem acolo.

 

vine si tanara don'soara care a "scapat bolidul de sub control" sau sunteti doar voi, vatamatii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu stiu.

 

tin minte doar ca ne-a zis dom' politist sa venim sambata. sincer, din pdv-ul meu, sper sa vina, vreau s-o mai vad o data la fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ....fara doar si poate eu zic sa facem in felul urmator: sambata sa ne comunici si noua ora si sediul de politzie la care tre sa va prezentatzi si bineintzeles noi...pe cat posibili cat mai multzi conducatori de 2 rotzi sa va insotzim..... (asa cum am mai insotzit la politzie multzi altzii si speram pe cat posibil sa nu mai fie cazul) si acolo om vedea noi cat de dur e fratele duduii si ea si poate reusim sa o si invatzam pe duduie semnele de circulatzie ....peste asta poate facem si un mare taraboi ca sa vada acesti participantzi la trafic ce se poate intampla daca ranesc pe UNUL DINTRE NOI :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ....fara doar si poate eu zic sa facem in felul urmator: sambata sa ne comunici si noua ora si sediul de politzie la care tre sa va prezentatzi si bineintzeles noi...pe cat posibili cat mai multzi conducatori de 2 rotzi sa va insotzim..... (asa cum am mai insotzit la politzie multzi altzii si speram pe cat posibil sa nu mai fie cazul) si acolo om vedea noi cat de dur e fratele duduii si ea si poate reusim sa o si invatzam pe duduie semnele de circulatzie ....peste asta poate facem si un mare taraboi ca sa vada acesti participantzi la trafic ce se poate intampla daca ranesc pe UNUL DINTRE NOI :ok:

 

cred ca la udriste trebuie sa se prezinte, am o vaga indoiala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spuneti-ii sa-si ia certificat medicolegal pentru toate afectiunile, sa pastreze chitante, bonuri cu stampila, mergeti cu martorii, consemnati totul...

si ne distram dupa aia cu blonda in instanta :ok:

 

PS

sunteti niste fericiti mai copii:

in primul rand pt ca a-ti scapat si in aldoilea rand pt ca aveti prieteni sau doar oameni carora le pasa :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avem amandoi foile de la spital, fix pentru treaba asta. nu mai stiu daca au mai eliberat ceva, oricum discutam si ne punem la punct. si da, am avut un noroc maxim, inca nu m-am trezit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca sunte ti ok

aseara am plecat din paw cu taxiul si pe drum imi spune ca au murit 2 pe la budapesta cu un motor de 1500 :huh:)

va dati seama cat de informat era

 

i-am explicat eu ca sunt bine , nu a murit nimeni, si nu avea cum sa fie motor de 1500 :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zuzu are dreptate, lasa ca vedem cum facem, de facut presh, linoleum sau ce-o mai fi. Sper sa nu fie cazul de asemenea masuri extreme care oricum nu stiu ce rost isi au. Eu acum sunt ipocrita, daca-i vad ii ard. @dkw, ala cu bluza alba era.

 

Ma oftic ca taman intr-o Dacie ne-am proptit. Daca era un Mercedes, un Maybach ceva, poate mandria mea suferea mai putin :huh: Vorba lui Kali, sunt o boarfa nenorocita de-am ajuns sa ma cracesc pe masinile oamenilor :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai terminati cu prostiile :huh: , daca vreunul scapa orice fel de violenta in directia celei in cauza sau a apropiatilor nu o sa ajute cu nimic, ba dimpotriva...

'eh, mai ma lasa si pe mine nervii... :ok:

Oricum ,ai dreptate, desi nu dau replica neprovocat!

 

Ralucone,Borris, :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand te vezi cu melteanu', ia vreo doi amici motociclisti mai reprezentativi cu tine sa faca o miuta prieteneasca, cu el, dupa care sa-i ia alcoolemia din arcada...

 

pick me! pick me! :huh:

 

deci ....fara doar si poate eu zic sa facem in felul urmator: sambata sa ne comunici si noua ora si sediul de politzie la care tre sa va prezentatzi si bineintzeles noi...pe cat posibili cat mai multzi conducatori de 2 rotzi sa va insotzim..... (asa cum am mai insotzit la politzie multzi altzii si speram pe cat posibil sa nu mai fie cazul) si acolo om vedea noi cat de dur e fratele duduii si ea si poate reusim sa o si invatzam pe duduie semnele de circulatzie ....peste asta poate facem si un mare taraboi ca sa vada acesti participantzi la trafic ce se poate intampla daca ranesc pe UNUL DINTRE NOI :ok:

 

CORECT! Zanu stie :lol:

 

cred ca la udriste trebuie sa se prezinte, am o vaga indoiala

 

100% la udriste(orice accident cu victima/e este transferat cazul direct la udriste indiferent de zona unde s-a produs)....prietenii mei cei mai buni :crack: :lol: :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....prietenii mei cei mai buni :ok: :D :huh: :crack:

avem cunostinte comune se pare. eu ii vizitez odata pe luna, AM DOVEZI :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc la toti pentru ganduri si griji! Inseamna foarte mult pentru mine sa stiu ca sunt acolo niste oameni pe care ma pot baza in caz de nevoie. Va multumesc mult!

Cei care ati fost la spital... chiar daca nu s-a vazut, mi-ati ridicat moralul foarte mult! Beri la toata lumea! :ok:

 

Mare lucru nu am. Ghips, niste masele zdrelite + vanataile si juliturile de rigoare. Am scapat destul de nesifonat avand in vedere pagubele materiale.

Motofum multumesc pentru gazduirea/transportarea epavei. Te sun maine...azi parca am fost drogat toata ziua :crack:

Acum sa vad cum/ce fac cu motorul, cu asigurarile, cu astea.... N-am mai fost niciodata intr-o situatie de gen, asa ca orice sfat e binevenit. Zuzu, poate ne vedem vineri sau sambata sa ma indrumi :D

 

Ralucone, multumesc pentru ingrijiri si pentru peticirile de aseara si inca o data...imi pare rau ca s-a intamplat asta! Kali, masa a fost delicioasa :D) Na, ca te spun la toata lumea. Face o mancare excelenta! :lol:

 

Hai cu multa sanatate si feriti-va de blonde in dacii :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ....fara doar si poate eu zic sa facem in felul urmator: sambata sa ne comunici si noua ora si sediul de politzie la care tre sa va prezentatzi si bineintzeles noi...pe cat posibili cat mai multzi conducatori de 2 rotzi sa va insotzim..... (asa cum am mai insotzit la politzie multzi altzii si speram pe cat posibil sa nu mai fie cazul) si acolo om vedea noi cat de dur e fratele duduii si ea si poate reusim sa o si invatzam pe duduie semnele de circulatzie ....peste asta poate facem si un mare taraboi ca sa vada acesti participantzi la trafic ce se poate intampla daca ranesc pe UNUL DINTRE NOI :ok:

 

 

Tare faza asta.... dar fara violenta ca dam motive politiei sa imparta "distinctii" :D)

 

Oricum nasoala treaba, bine ca ati scapat teferi si sper sa o jumuliti de bani. Oricum un sfat ok ar fi sa te feresti de orice masina marca DACIE de sub anii '90 pentru ca astia in general nu vad o iota prin geamurile alea aburite / murdare / sau cel mai urat NEGRE.... :crack:

 

Insanatosire grabnica si bafta in continuare :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Borris: bine ca te-a "nenorocit" la buget doar, si ca voi sunteti destul de nesifonati fizic...incercati sa va linistiti amandoi, sa va limpeziti mintile, caci datorita minunatei legi in vigoare cred ca veti parcurge acel traseu urat al declaratiilor, si apoi al curtilor de judecata :D eu sper sa nu se ajunga la asta...

 

asadar, ti-a dat nebuna aia asigurarea?pt asigurare acum se poate ajunge la proces, si de multe ori in procese apar martori falsi, umbre d-alea amicale :D ...sper ca ati pastrat un numar de tel, ceva de la martori, sa puteti tine legatura cu ei just in case, si ca politia a facut constatarea care trebuia la fata locului, atat in vorbe cat si pe foaie....de pret e si martorul din spate care stia cu ce viteza rulati...mai ales daca Raluca spune ca ati incetinit mult, el trebuie sa fi vazut sigur asta, deci e important :crack:

 

hai, insanatosire grabnica si multa bafta in continuare :ok:

 

@Ralucone: am stiut eu ce-am stiut cand ti-am zis Sfanta Duh :lol:

 

PS: e prima data in viata mea cand aud la stiri referitor la o asemenea ciocnire ca Dacia a fost bolidu, si nu motocicleta...e ceva si asta...

 

PPS: vad ca se tot posteaza pe aici referitor la jumulitul de bani....bine ca au scapat teferi, iar legat de faza cu luatul banilor soferitei, e un drum luuung al carui capat e necunoscut in zilele noastre, asa ca stati calmi deocamdata, si lucizi :huh:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am plecat 4 motoare din paw...Tudor,Vox-u,eu si Boris cu Raluca pasagera...Tot drumul pana la Tudor acasa am mers tariceanu dar in limite legale...Boris era tot timpul al patrulea si am apreciat asta mai ales pt ca o avea pe Raluca pasagera...chiar am admirat stilul lejer de mers.Din pacate eu n-am putut ajunge in biker's din cauza frigului si m-am vazut nevoit sa fac cale intoarsa in apropiere de Otopeni. M-am albit cand am citit postul...Cat de aiurea poate fi situatia: O proasta la volan circula ca besmetica si loveste pe cineva perfect nevinovat :ok: Concluzia...bataie tata...Eu daca ii dau mai tare imediat ma trage gaboru' pe dreapta.Unde erau bulangii aia cu chipiu de sunt postati la fiecare semafor :huh:

 

Boris...imi pare rau frate de daunele tale fizice... :D dar macar a fost cu happy ending...atat tu cat si Raluca sunte-ti ok...nu mai trebuie sa-i indrepti radiatoru' si nici sa-i repari masca :D

 

Apropo...Voi nu stiati bre ca eu lucrez la Bagdasar? De ce nu m-ati sunat

 

Raluca...iarta-ma ca te-am trezit din somn :crack: Ma bucur ca sunteti ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de asigurari.

Eu unul nu stiu cum sta treaba cu dauna totala. De aceea sustin si eu ideea de a vorbi cu cineva cu experienta in materie de asigurari. Un lucru il stiu insa sigur: cei de la asigurari o sa faca tot posibilul sa plateasca cat mai putin. Si de asemenea, oricare ar fi situatia, tot trebuie scosi bani din buzunar ca sa mai acopere o parte din cheltuieli. Grija mare la politie, la ce va trece la daune. Insistati mult pe langa el, pentru ca ceea ce trece politistul in fisa aia de reparatie e greu de contestat de catre asiguratori. Nu uitati sa puneti si echipamentul (daca e cazul) si telefonul mobil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...