Sari la conținut

Nu Faceti K Mine


yzulyka
 Share

Postări Recomandate

Se intampla prin vara lui '98,vara,fete in jur,o Mobra S50 si io,un incepator pe vremea aia fara pic de experienta si fara pic de protectii,doar niste pantaloni scurti,o camasa scurta cu capse si adidasi.Scenariul era ceva de genu:sa le arat celor din jur cum 'excelez'in moto,dupa care sa o duc la o tura si pe Ligia(fata ce trebuia impresionata).Imi desfac capsele de la camasa in stil RAMBO,ii dau camasa so o tina si plec in tromba pana la caparul strazii,ma intorc si ii dau gaz intr-o roata.La jumatea strazii o curba ,nisip de pe acostament si io,repet,incepator,culc motorul exact in curba.....si il culc de tot :angryfire: :angryfire: .Rezultatul????Aproape 2 luni de pat,"exfoliat" de piele pe toata partea stanga,coaste rupte pe stg,maxilar deplasat(nu-mi aduc deaminte diag. medical,dar si acum,dup 10 ani imi 'pusca' uneori la masticatie).Am tras cateve concluzii din cele intamplate si va recomand si voua:

1.NU plecati nici 1 metru fara sa purtati min. de protectii!

2.NU bravati pt ca s-ar putea sa va coste viata!

3.NU va culcati pe lauri,doar pt ca v-a reusit o schema!

4.NU incercati chestii pt 'oameni mari' din prima,asteptati sa capatati experienta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in afara ca au trecut 10 ani si gramatica e la pamant...doamne ce oamenii!!!!!Frateeee esti cumva bunicu????

ia vezi cum e cu gramatica...

mai ales ca, am recitit postul "bunicului" si chiar nu are nici o greseala gramaticala.

(daca in '98 avea 18 ani, fiind incepator, acum are 28. nu-i asa bunic. e doar incepator pe forum. :angryfire: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in afara ca au trecut 10 ani si gramatica e la pamant...doamne ce oamenii!!!!!Frateeee esti cumva bunicu????

 

a scris omul asta si a omis , intr-adevar sa puna un articol hotarat si a scris "io" in loc de "eu", dar sigur a facut-o dintr-o ironie pe care tu nu o pricepi. Dc ai reciti postul tau de un rand cu o atitudine la fel de critica, ai constata ca ai mai multe greseli gramaticale decat a avut initiatorul postului in cateva zeci de randuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in afara ca au trecut 10 ani si gramatica e la pamant...doamne ce oamenii!!!!!Frateeee esti cumva bunicu????

 

vezi ca pe la gramatica aia, tu esti ala care mai are de umblat, dude.. :finger:

 

on topic: cum ai facut ''bunicule'' de ai ridicat mobra s50 p'o roata? :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi posibil: Mutat centrul de greutate mai pe spate, probabil cu piciorul stang dus in spate pe capatul sheii. Si da-i si ridic-o.

 

Aproape 2 luni de pat,"exfoliat" de piele pe toata partea stanga,coaste rupte pe stg,maxilar deplasat --- auaaau! Dracie, te ia cu dureri doar citind asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si imi cer scuze de intarziere,dar am avut ceva probleme cu reteaua acasa,iar la birou nu prea intru pe forum.

Sa ne lamurim:

1.nu intru in polemici cu oamenii care se joaca cu vorbele

2.Ligia e maritata de cca 2 ani,frumoasa,n-are copii,dar are o sora... :moron:

3.o Mobra o ridic foarte usor,nu mi se pare greu

4.camasa trebuia salvata ca era de la bunica mea :finger:

5.nu sunt bunic,am 26 si pe vremea aia,eram la Teologie in cls a X-a

6.nu am sris pana acum pt ca sunt cam nou pe forum si mai mult lecturez,dar am citit niste topic-uri cu accidente si lipsa de protectii,lucru ce mi-a dat de gandit

7.acel "io" accentueaza faptul ca ma dadeam 'rotund' si 'bazat',dar nu am fost nici pe departe :baldy:,fapt ce s-a si vazut din deznodamant

P.S.....ce buna era Ligia,sa stiti c-o meritat fiecare cm de julitura :peace:

:bigstar: si sa avem asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S.....ce buna era Ligia,sa stiti c-o meritat fiecare cm de julitura :moron:

 

:finger:

 

Cred ca trebuie sa pui o poza cu Ligia sa ne convingi! :bigstar:

Asfalt uscat si tie amice!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu am ajuns popa,m-au dat afara dupa primul an :bigstar: .Sincer,cred ca si un choper se poate ridica de fata,nu am incercat,dar promit sa incerc pe primul choper ce imi cade in mana.Poze cu Ligia nu am,dar,credeti-ma,e BUNA! :finger:

Asfalt uscat,ca afara ploua! :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,ati uitat tema topic-ului??? :moron: E vorba de accidente,nu de 'pasarici'!!!!Ligia in sus,Ligia in jos... :bigstar:

Purtati echipament sa puteti fi apti de pasarici,altfel degeaba,asta e ideea!!!!Altfel ajungeti... :peace:

Numa' bine! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...