Sari la conținut

Detinatori de GPZ.


Ablenick
 Share

Postări Recomandate

sunt in procesul de strangere al banilor! caut GPZ... mai ieftin asa...mai pt bugetul unui student! mi-ar face mare placere sa ma alatur grupului GPZ-istilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sunt in procesul de strangere al banilor! caut GPZ... mai ieftin asa...mai pt bugetul unui student! mi-ar face mare placere sa ma alatur grupului GPZ-istilor!

 

Asta e bun? inmatriculat in stare buna la 950 euro usor negociabil

post-30-1235672772_thumb.jpg

post-30-1235672786_thumb.jpg

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
cine stie exact ce bujii imi trebuie . din 99 modelul 500s

 

NGK --- DR8ES

 

sau

 

NGK --- DR9EA

:) uitate pe louis la banca de date pt motoate acolo ar trebui sa fie si codul bujiei

 

DR9EA bujie normala

DR9EIX pe iridium

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut janta pt GPZ de 98 fata. a mea ar cam necesita roluire dupa ultimul sezon. deh gropile patriei. vreau sa stiu daca merita sa dau bani pe roluire/vopsire sau mai bine gasesc o janta noua sau second in stare buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e bun? inmatriculat in stare buna la 950 euro usor negociabil

 

 

salut ! m-ar interesa pe mine...dar depinde cat mai lasi ! vorbim pe PM?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut. am aceasta motocicleta de 2 ani de zile, si pot sa spun cu mana pe inima, ca a fost excelenta, dar din pacate o dau pt ca vreau sa trec la alta clasa. Cat a stat la mine, in afara de consumabile, i-am schimbat rotorul cu magneti, nou. E an 1991, 60 CP, 44035 km, stare originala, necazuta. sper sa il fac fericit pe viitorul posibil cumparator. motocicleta a fost adusa in 2007 din germania, 3000km in tara. daca intereseaza pe careva ID: almostcyborg sau 0743 990 417. jud Cluj. pt alte poze pe mess sau email ca nu am poze sub 1mb sa pot sa le urc pe site.

post-33938-1237217413_thumb.jpg

post-33938-1237217509_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare prieteni! As vrea sa aflu si eu cateva informatii despre GPZ!

 

In primul rand : se mai gasesc piese(ma refer la cele second si ieftine)?...si daca sunt noi piesele... sunt scumpe?

In al doilea rand : care sunt cele mai mari probleme pe care le-ati avut cu Gpz-urile?

Se merita sa imi cumpar un GPZ?

 

PS : mie imi plac foarte mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca iti cumperi unul de 20 de ani o sa ai nevoie de piese :angry: , da se gasesc piese second la preturi acceptabile . Probleme GPZ ? cred ca glumesti :angryfire: cel putin eu nu am intalnit probleme . Merita sa-ti cumperi dar dupa un an iti doresti ceva mai mare , si eu o sa-mi bag GPZ-ul la vanzare/schimb in primavara , pentru ceva mai mare Bandit/ Hornet, binenteles cu diferenta din partea mea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca iti cumperi unul de 20 de ani o sa ai nevoie de piese :angry: , da se gasesc piese second la preturi acceptabile . Probleme GPZ ? cred ca glumesti :angryfire: cel putin eu nu am intalnit probleme . Merita sa-ti cumperi dar dupa un an iti doresti ceva mai mare , si eu o sa-mi bag GPZ-ul la vanzare/schimb in primavara , pentru ceva mai mare Bandit/ Hornet, binenteles cu diferenta din partea mea .

 

intotdeauna iti doresti ceva mai mare...dorinta de evolutie! oricum GPZ-ul imi place si sper sa imi gasesc unul care sa ma poarte in vara asta la intruniri fara probleme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa imi dau gpz-ul, daca stie careva pe cineva cu un chopper, de preferat yamha virago, m-ar interesa un schimb, e un motor foarte bun, dar, nu m-i se potriveste, din pacate, prefer ceva mai lejer. Mai multe detalii in semnatura.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nu gasesti la 200 de lei volanta. mai bine ia-ti noua. vorbeste cu dillly si iti aduce aftermarket noua, din anglia. am cumparat eu si merge bine. am dat vreo 700 de lei cu transport inclus pana acasa.

P.S. are magnetii ingropati in rasina epoxidica de nu mai se rup veci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut caut urgent cauciucuri fatza spate pt un GPZ 500 ,ma putetzi indruma spre vre`un producator anume sau vre`un magazin,un nr de telefon ceva sa aiba dimensiunile motoretei si sa fie in Bucuresti :D Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi ati pus cauciucuri second pe GPZuri?

 

mac de pe forum aduce niste gume pt fiarele noastre dar is la 200 euro setul apoi da-le naibii ca nu is zxr-uri. si nici bridgestone bt 45 nu se mai fabrica(cauciucul meu preferat pt motorul asta) poate la pirelli sport demon mas mai baga dar e 220 euro setul parca.

 

eu am gasit la niste baieti ce vand gume de masini SH si niste cauciucuri de moto dar nu am gasit pereche. un metzler am vazut pt fata la 40 lei in stare exceptionala dar nu am vrut sa iau daca nu e pereche. de la 40 lei bucata la 200 euro setul e diferenta mare si din cate am vazut cauciucul; ala ma tinea minim un sezon.

 

daca ati mai avut experiente placute/ neplacute cu gume SH dati si voi o parere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu cu o problema :

 

 

ati avut gpz-ul limitat ? unde este si cum ati scos limitatorul ? al meu e limitat la 25 kw si a venit din germania daca ajuta cu ceva :wacko:

Editat de c0zmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...