Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

Chris Pfeiffer la Garmisch 2013 pe noul GS... nu am fost acolo (poza e de pe FB) dar as fi curios sa-l vad live cu dihania, anul trecut l-am vazut cu K1600.

 

post-9546-0-42568400-1373276483_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Are cineva disponibile de vanzare suporturile originale de sidecases vario? Banuiesc ca sunt mai multi care nu le folosesc sau au pus alt tip de cutii. Concret ma intereseaza cel de pe dreapta. Discutam pe PM ;)

 

Eu n-am fost atent si am scapat motocicleta intr-o zona destul de inclinata pe off si s-a rupt suportul. Norocul meu a fost ca era cu mine un alt posesor de GS care mi-a luat cutia pana la primul service unde am montat suportul lui la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut si urmeaza sa poluez si eu acest topic

 

:welcome:

 

este cea de aici :)

 

Eu aveam o banuiala... ca prea era coincidenta intre "vandut" si cineva nou p-aici.

 

trecerea la 1200 este brutala. cred ca-mi trebuie un concediu sa imblanzesc bestia . dragostea a fost doar la prima vedere ca la mers nu ne intelegem mai deloc

 

Nu stiu de ce dar si mie mi-a luat ceva timp sa ma acomodez cu ea, mai ales pe curbe, eu venind insa de pe un sport-touring (R1100RS).

Insa acum am impresia ca ne intelegem foarte bine :oilleak:

post-9546-0-83852600-1374217347_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trecerea la 1200 este brutala. cred ca-mi trebuie un concediu sa imblanzesc bestia . dragostea a fost doar la prima vedere ca la mers nu ne intelegem mai deloc :) va salut si urmeaza sa poluez si eu acest topic

Salut, bine ai venit!

Nu stiu de ce dar mie mi-a venit manusa mobra inca de la primul drum. Stii cum e, cu binele te obisnuiesti foarte repede... sau poate ca pe vremea aia mergeam mult cu un wr 250 2t care imi sarea in cap pana intr-a treia doar din gaz!

 

S-o stapanesti sanatos. Asta te tine o viata...chiar daca nu traiesti putin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare destul de cinstita treaba: http://www.bavaria-bmw-motorrad.ro/extindere-garantie/

 

Nu sunt de acord cu sintagma 'treaba cinstita'! Cand mi-au povestit la AB ce frumos e cu extinderea de garantie (deh, eram in etapa de 'demo') nu aveau nicio limita de calificare. A aparut mai tarziu...

 

Dar nu am luat motorul sa astept post-garantia. Am depasit 30k si imi vad de drum in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de acord cu sintagma 'treaba cinstita'! Cand mi-au povestit la AB ce frumos e cu extinderea de garantie (deh, eram in etapa de 'demo') nu aveau nicio limita de calificare. A aparut mai tarziu...

 

Dar nu am luat motorul sa astept post-garantia. Am depasit 30k si imi vad de drum in continuare.

Asta cu calificarea nu am inteles-o. Intrebam daca ar fi ok in conditiile de acum. Km nu s-au strans pentru ca in toate concediile am plecat cu masina (deh familie). Dar nu ma impacientez, macar aia care-i fac sa fie misto.

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu calificarea nu am inteles-o. Intrebam daca ar fi ok in conditiile de acum. Km nu s-au strans pentru ca in toate concediile am plecat cu masina (deh familie). Dar nu ma impacientez, macar aia care-i fac sa fie misto.

Asfalt uscat.

Calificarea era data de punctul 3 din conditiile contractuale: "Kilometrajul total la data incheieri (sic!) contractului de garantie nu poate depasi 30.000km rulati.". Altfel, eram determinat sa prelungesc garantia. Daca te incadrezi, mi se pare o idee foarte buna sa faci contractul!

 

(Cat despre concedii, nici eu nu am reusit vreunul pe motor - deh familie - iar din tara, pana acum, nu am iesit decat pana la Ruse de vreo 3 ori. Am invartit roata p'aci, prin zona... O fi defect odometrul!? :crack: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calificarea era data de punctul 3 din conditiile contractuale: "Kilometrajul total la data incheieri (sic!) contractului de garantie nu poate depasi 30.000km rulati.". Altfel, eram determinat sa prelungesc garantia. Daca te incadrezi, mi se pare o idee foarte buna sa faci contractul!

 

(Cat despre concedii, nici eu nu am reusit vreunul pe motor - deh familie - iar din tara, pana acum, nu am iesit decat pana la Ruse de vreo 3 ori. Am invartit roata p'aci, prin zona... O fi defect odometrul!? :crack: )

Bravo tie, eu nu am reusit desi fac naveta zilnic la Buftea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As of model year 2014 the BMW R 1200 GS will be available with the following altered standard features and options:

 

  • The two modes "Rain" and "Road", along with ASC as standard.
  • New "Pro" mode with three additional riding modes "Dynamic", "Enduro" and "Enduro Pro", including harmonised ASC and ABS as an optional extra.
  • Dynamic ESA can now be ordered separately, independently of the riding modes.
  • The existing five modes are no longer available as an optional extra.
  • Steering damper as standard.
  • White-coated coil springs with the option Dynamic ESA
  • Altered features for the package options "Dynamic Performance", "Comfort" and "Touring".
  • All options can now be ordered separately except for the on-board computer Pro.

 

Asadar, cei dornici sa achizitionati unul in viitorul apropiat, parca nu m-as mai grabi sa comand prea repede sau sa iau ceva existent deja pe stoc ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai frate

unghiul de inclinare e lucrat in POPOSHOP rau de tot........

 

vezi sefu ce inseamna scula......

 

fiind dedicate modelului prefer sa le pun aici

deci la vanzare

1 buc protectie marita amortizor spate

1 buc protectie radiator ulei

1 buc protectie finala scut

toate au fost montate pe gsa 2007

 

fiind dedicate modelului prefer sa le pun aici

deci la vanzare

1 buc protectie marita amortizor spate

1 buc protectie radiator ulei

1 buc protectie finala scut

toate au fost montate pe gsa 2007

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi m-am intalnit in traffic cu un gs2013 cu genti laterale si alte accesorii.

Cand am vorbit cu el, la semafor, ala negru, de respira greu, era Cabral :)



Mergand in urma lui mi-au sarit in ochi 2 chestii:

- cutiile cam flencaneau la denivelari

- foarte greu mi-am dat seama ce motoreta e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrea careva trusa de scule din Aluminiu pt GSA noua, nefolosita? detalii pe topicul BAZAR



Se pare ca delaer ul de unde am luat mobra incearca sa si spele pacatele dupa aventurile cu mine de acum doi ani. S au oferit sa mi extinda garantia pe un an gratuit. Le mai dam o sansa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...