Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

intrebare : asta e adventure sau e gs 1200 simplu ?

 

Este clar GS, doar ca are jantele spitate care sunt optionale la GS.

GSA a aparut in 2007 si 105 cp au avut doar modelele incepand cu 2008.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este clar GS, doar ca are jantele spitate care sunt optionale la GS.

GSA a aparut in 2007 si 105 cp au avut doar modelele incepand cu 2008.

 

 

bine ai revenit marmota!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un gsgsa are 33 de litriin 2006 parca nu aveau 105 cp

 

 

 

 

sefu ...ca tot vad ca esti activ pe aici la bulangii astia bogati cu BMWce se aude cu gentile ......????

 

Lucrez la scule si dispozitive. S-au adunat multe pt ca fiecare operatie, cat de simpla, se va face cu ajutorul lor. Daca ai drum prin Militari te astept cu o bere fara acool.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve

stiu ca nu aici se posteaza asa ceva dar tinand cont ca totusi are legatura cu bmw r 1200 gs imi permit sa postez

deci AM DE VANZARE

 

TANK SAFETY BAR,ADVENTURE,(BARELE DE PROTECTIE DIN JURUL REZERVORULUI)-----500 RON pret lista 1200

aripa fata ADVENTURE 100 RON PRET LISTA 170

OGLINZI RETROVIZOARE NOI IN CUTIE PERECHE ..300 RON PRET LISTA 431

CAUCIUCURI CONTI TRAIL ATACK schimbate la 9700 km in stare ft buna rulate strict in austria -400 ron pret lista 1200

Roll baG MODEL 1(EXISTA SI MODEL 2)....ESTE GEANTA MARE CLINDRICA ORIGINALA de 50 litrii BMW 400 RON pret lista 1000 ron

APARATORI MAINI GHIDON VARIANTA ORIGINALA EXTINSA una are o clema rupta dar se poate monta 100 ron perechea pret lista 160

 

GEANTA PT SCAUNUL DIN SPATE 25 litri UNDERLICH NOU NOUTA 400 RON PRET LISTA 650

COSTUM HELD TOSCA-TAMINO NOU NOUT CU EICHETA pret 700 ron ......pret lista 1400

 

o sa pun si poze saptamana asta

petru arad 0744600472

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca nu aici se posteaza asa ceva dar tinand cont ca totusi are legatura cu bmw r 1200 gs imi permit sa postez

deci AM DE VANZARE

CAUCIUCURI CONTI TRAIL ATACK schimbate la 9700 km in stare ft buna rulate strict in austria -400 ron pret lista 1200

Roll baG MODEL 1(EXISTA SI MODEL 2)....ESTE GEANTA MARE CLINDRICA ORIGINALA de 50 litrii BMW 400 RON pret lista 1000 ron

 

Mie nu mi se pare anormal sa postezi aici daca sunt chestii specifice 12GS dar:

- eu unul am schimbat Trail Attack dupa 11.000km, poate mai mergeau putin dar cauciucurile sunt ultima chestie la care merita sa te calicesti la motocicleta (si erau rulate tot in Austria, cu ceva "scapari" in Italia si Elvetia :D ) asadar nici macar cadou le-as face...

- Rollbag 1 a costat la vremea lui cca 115€ de nou iar Rollbag 2 (superior primului) costa 119€

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ziceti bre, se merita luat gs-ul asta la cat cere omu pe ea ? stit vreun gsa de vanzare la vreo 9000 eur ? (in afara de fostu motor a lui ianachim) :))

Io zic ca nu prea merita, dar nu am de unde sa stiu cat de ingrijit este motorul si care sunt gusturile tale (pentru ca la banii astia as cauta macar sa-mi iau o culoare care sa-mi placa :) ). Vezi ca are si saua mai joasa (nu cea standard de GS), care nu este un avantaj daca ai peste 1,75-1,80; iti cam strica pozitia in sa, la genunchi cel putin.

 

Este prima generatie, SOHC cu motorul de 98 CP parca. Are jante spitate si niste bare de protectie la cilindri. Cauta mai departe, ca vei gasi oferte cel putin la fel de bune, la noi sau in afara. Cu Adv-ul mai greu, pentru ca sunt mai putine si sunt destul de cumparate. La 9000 ar trebui sa gasesti totusi, dar depinde la cat poti sa scoti cheltuielile cu adusul. Daca ai rabdare, mai bine asteapta pana in toamna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam pentru ce inaltime/greutate se potriveste?

 

Hai fratilor ca nu-i talcioc de haine aici, vorbiti si voi pe PM ;)

 

Gandeste-te si tu ca zice ca-i 48 iar marimile (varianta pt. barbati) incep de la 46, deci prea mare nu poate fi.

E ca alea de se laudau la TV ca le-au dat la militienii-moto...

Si ce chestie, un posesor de KTM vinde costum BMW. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai fratilor ca nu-i talcioc de haine aici, vorbiti si voi pe PM ;)

 

Gandeste-te si tu ca zice ca-i 48 iar marimile (varianta pt. barbati) incep de la 46, deci prea mare nu poate fi.

E ca alea de se laudau la TV ca le-au dat la militienii-moto...

Si ce chestie, un posesor de KTM vinde costum BMW. :lol:

 

Poate ca e "militian" !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Balarii. Au turnat ceva pe grup si i-au dat foc.

La burduful ala nici nu are cum sa iasa uleiul, ca nu este ulei dedesubt :)

asta i pusa de harea iar sa critice bmw.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)))))))))

 

BMW nu are nici un fel de problema. Nu pica discurile de ambreiaj, nu pica nimic, niciodata; :P

Nici modelele vechi cu furca Earles nu aveau probleme de stabilitate si nimeni nu a murit din cauza asta.

Totul se datoreaza proastei utilizari, majoritatea clientilor sunt retarzi si de aceea se petrec niste chestii.

 

Cand imi voi lua 1200GS va trebui sa pun in topcase un ambreiaj si o priza directa de cutie? Si scule? Asa, just in case?

Si un simmering de grup? Si rulmentul mare, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul se datoreaza proastei utilizari, majoritatea clientilor sunt retarzi si de aceea se petrec niste chestii.

 

Nu, eu cred mai repede ca naivi sunt cei care au impresia ca proprietarii de BMW cred ca un BMW nu se strica niciodata. :D

 

Insa, statistic vorbind si raportat la numarul de unitati vandute, si nu in ultimul rand la numarul mare de km parcursi (specific proprietarilor de BMW ceva mai plimbareti ca altii), as tinde sa afirm ca se strica suficient de rar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...