Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

Cel mai bun este un parbriz culisant, reglabil pe inaltime, macar 10 cm. Face fata in orice situatie dpdv vizibilitate, ventilatie, protectie, evident nu toate odata ci pe rand sau combinate cate doua.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu parbrizul low viata e cea mai frumoasa. Fara turbulente si zgomot dar cu aerisire din plin buna pt ventilat in caz de aburire si perfecta pt mersul pe caldura. ;) Cred ca merita macar incercat.

Pe la voi nu or fi muste. La noi vara te umpli dupa cateva sute de km. Nu mai zic pe ploaie, cu tot goretexul masi, te uzi si la popou.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sotia si cu mine am scapat ca prin minune.Ne intorceam de la herculane spre timisoara si pe un drum cu serpentine s-a format o coloana de masini ce statea din cauza unui tir.Si eu am oprit la limita de masina din fata c-am jumate de metru.Dupa ce am pus picioarele jos m-am uitat in oglinda sa vad daca cel din spate o sa reusesca sa opresca dar se pare ca se uita total in alta directie si a intrat in noi in plin fara sa franze si am fost impinsi in masina din fata.Motorul dauna totala iar noi nici macar o zgarietura,am avut noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow, Klaus, nu pot sa cred. Ce ghinion!!! Mi-a dat Andreea link-ul acum. Partea cea mai buna (si cea mai importanta) este ca sunteti voi bine! Asta e foarte foarte important!

 

Multa bafta cu reparatul motocicletei.

Editat de Anjin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sotia si cu mine am scapat ca prin minune.Ne intorceam de la herculane spre timisoara si pe un drum cu serpentine s-a format o coloana de masini ce statea din cauza unui tir.Si eu am oprit la limita de masina din fata c-am jumate de metru.Dupa ce am pus picioarele jos m-am uitat in oglinda sa vad daca cel din spate o sa reusesca sa opresca dar se pare ca se uita total in alta directie si a intrat in noi in plin fara sa franze si am fost impinsi in masina din fata.Motorul dauna totala iar noi nici macar o zgarietura,am avut noroc.

Ati avut noroc cu carul. Pacat de motor, dar mai bine ca sunteti voi Intregi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sotia si cu mine am scapat ca prin minune.Ne intorceam de la herculane spre timisoara si pe un drum cu serpentine s-a format o coloana de masini ce statea din cauza unui tir.Si eu am oprit la limita de masina din fata c-am jumate de metru.Dupa ce am pus picioarele jos m-am uitat in oglinda sa vad daca cel din spate o sa reusesca sa opresca dar se pare ca se uita total in alta directie si a intrat in noi in plin fara sa franze si am fost impinsi in masina din fata.Motorul dauna totala iar noi nici macar o zgarietura,am avut noroc.

Cum ati reusit (sa scapati teferi)? Ati sarit de pe motor inainte de impact?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, de 2 zile sunt proprietar de R 1200 GS (nov 2004)

 

am reusit sa fac cateva drumuri sighisoara - bv , bv -covasna-bv si Bv-buc, in care mi-am dat seama cat de bine sta pe viraje in ciuda faptului ca e un adventure bike... si ce frane are...

de fapt, imi place toata!

 

motorul mi s-a parut putin cam lenes... dar deh... vin de pe un Triumph Speed Triple 1050 care era bomba!

 

oricum Gs-ul e smeker tare! imi place mult de tot! imi doream de mult unul dar ... n-am avut bani de el pana acum.

 

as vrea sa-i cumpar niste bare de protectie motor , catre cine ma indrumati?

post-9379-0-48785600-1380111249_thumb.jpg

post-9379-0-81838800-1380111370_thumb.jpg

post-9379-0-48481100-1380111385_thumb.jpg

post-9379-0-86254700-1380111393_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Touratech, poate Wunderlich. Diferenta de imagine, insa protectie din aceeasi categorie. Tzevushca aceea in plus, care protejeaza din lateral capacul cilindrului, eu cred ca are importanta... De fapt, am si testat-o pe Transfagarasan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor ! Eu de ce nu pot vedea pozele atasate ??? ... Imi apare

Attached Thumbnails

Dar nu e nici link si nimic,,, e nasol !!!!!!

 

Format C:/

Format D:/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...