Sari la conținut

Mi-am luat cascaaaa !


Midnight_Caller
 Share

Postări Recomandate

Dragi baieti si fete :makeout:

 

Asa cum am promis solemn in niste post-uri mai vechi, am investit primii mei bani intr-o casca. E made in China, ce-i drept, am luat-o cu 1.300.000 lei, dar pare solidutza. Evident, ca orice chestie chinezeasca, arata bine in poze dar daca o iei nitel la puricat descoperi ca nu e inchegata bine. Adica aerisirile cam sar de pe "inchis" pe deschis (plasticele aluneca f. usor unul peste altul), interiorul e lipit doar pe ici-pe colo de scoica, daca tragi de el se dezlipeste foarte usor cand "oftezi" mai violent se abureste viziera, desi casca e destul de aerisita, ma rog, eu sunt multumit de ea, momentan, desi imi sta cam larga pe ridiche :moto:

O sa iau de la un prieten niste burete sa o mai micsorez in zona bojocilor, ca in rest mi-e buna.

Sper sa nu o probez prea curand !!! Pun niste poze cu ea aici, sa vedeti despre e vorba...

 

Bafta si asfalt uscat ! :ok:

post-36-1117738177_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin... NU este facuta in china, se pare ca pe undeva prin Toronto, Canada. Doar pe abtzibildul de pe viziera era ceva scris in chinezeste, pe ea scrie M&F, www.m-f4parts.com e site-ul lor, dar majoritatea sunt pe "coming soon" :makeout:

Well... doamne-ajuta sa vedem cum se comporta :ok:

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ptr tine :makeout:

Cum au zis si predecesorii, sper sa nu o probezi nici odata, nici pe aceasta, nici altele... defecte din acestea se pot gasii si la case mai mari (cum ar fi AGV de exemplu)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la durabilitatea in timp, cum rezista clichetzii aia care tin viziera sus, cat de repede se scamosheaza interiorul etc., cand am spus "cum se comporta" :makeout: Va dati seama ca si eu vreau sa evit sa pup asfaltu' stramoshesc, mai ales ca nu imi iau in fiecare zi geaca de piele si casca :moto:.

Chiar azi cand ma intorceam acasa vroia unu' sa faca dreapta "sa parcheze" ce e drept, si eu tembel de m-am bagat intre el si masinile de pe dreapta, dar aveam doar 5km/h. Evident ne-am oprit amandoi, el urla "pe ce parte se depaseste ? eu - "n-ai semnalizare ?" el - "PE CE PARTE SE DEPASESTE ?" eu - "N-AI SEMNALIZARE ?". Well, am avut fiecare jumatatea noastra de dreptate, asa ca am aruncat o mana in sus si am plecat :ok:

 

Va pupez...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va dati seama ca si eu vreau sa evit sa pup asfaltu' stramoshesc, mai ales ca nu imi iau in fiecare zi geaca de piele si casca :baldy:.

ASFALTUL E COMUNIST :blbl: B) :scratch:

 

daca te duci pe coclauri sa te dai atunci pamantul aq ramas acelashi din moshi stramoshi :baldy: :baldy: :baldy:

 

 

s-o stapaneshti sanatos shi sa fie doar de decor pe capul tau :makeout: adica sa nu pupe asfaltul :ok:

 

 

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 2 years later...

si eu mi`am luat casca acuma o sapt...cateva poze..vreau sa precizez ca ii SH , insa is foarte multumit de ea :D post-33590-1205263435_thumb.jpgpost-33590-1205263470_thumb.jpg

Editat de korectu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu mi`am luat casca acuma o sapt...cateva poze..vreau sa precizez ca ii SH , insa is foarte multumit de ea :D post-33590-1205263435_thumb.jpgpost-33590-1205263470_thumb.jpg

Scuza-ma ca iti zik ... dar postezi cam aiurea ..... uita-te si tu cand a fost facut ultimul post pe topicul asta ..... si ca sa nu te mai obosesti tu sa cauti , iti spun eu Dec 2 2005, 11:31 PM

Editat de RaDuCu_CostEL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu mi`am luat casca acuma o sapt...cateva poze..vreau sa precizez ca ii SH , insa is foarte multumit de ea :D post-33590-1205263435_thumb.jpgpost-33590-1205263470_thumb.jpg

 

 

yo zic sa`ti iei si`un cap SH ... poate gasesti unu mai bun decat actualu` :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moamaaaa ce misto e :blbl::D:D chiar cat ai dat pe ea?:D si ce casca imi recomandati? cn pan in 2 mil dar sa fie mistooo ... preferabil neagra cu viziera neagra

are in piata...e in jur de 50 lei

perfecta pt tine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu iti bati joc de mn? numa 50 lei ... din ce e facuta tata de e asa ieftina? nu ca as avea bani cu galeata:)) dar ma gandeam ca o caca destul de buna e undeva pan in 200 ron

Draga prietene ..... am observat ca FAULTEZI foarte tare limba romana.Eu zic sa te mai duci pe la scoala(in special la orele de limba romana) sau la meditatii.

 

Ps:Fara nici o suparare dar chiar ai nevoie

Pps:Nu e singurul topic pe care vad ca scrii aiurea.

 

Asfalt uscat si salutari cu faru'! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga prietene ..... am observat ca FAULTEZI foarte tare limba romana.Eu zic sa te mai duci pe la scoala(in special la orele de limba romana) sau la meditatii.

 

Ps:Fara nici o suparare dar chiar ai nevoie

Pps:Nu e singurul topic pe care vad ca scrii aiurea.

 

Asfalt uscat si salutari cu faru'! :crack:

 

scz de faza cu ''caca'' vroiam sa scriu ''casca'' dar unele taste trebuie sa le apas de 10 ori ca sa apara odata:) si spune-mi si mie in rest in topicu asta unde am faultat eu limba romana? si daca ii pana acolo nu imi spune ca incepi si tu ... ce a-ti patit fratilor ... a-ti devenit toti peste noapte critici de limba romana? forumul asta e facut ca sa ne spunem probeleme si sa primim anumite raspunsuri care ne-ar putea ajuta ... nu sa ne laudam fiecare cu cunostintele in gramatica limbii romane ... asa ca va rog mai usor cu critica asupra modul de vorbire si nu numai al meu ...

 

 

 

 

RespecT;)

 

Asfalt Uscat si Salutari cu Farul

Editat de GeorGEBlaCKRidER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa va spui io ca mi-am luat de la smaeb Nolan ultimu' model...10 bulioane si la 60 la ora shuiera de nu mai aud motoru'....fara nicio exagerare...

Nu mai stiu care anume casti nu-s facute in China. Pana la urma tb sa iei seama despre experientele altora si nu sa fii tu descoperitorul calitatilor unei casti.

Editat de maryus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. ce a-ti patit fratilor ... a-ti devenit .

RespecT;)

ATI SE scrie legat....dar in fine,probabil vroiai sa pari mai intelectual...

 

Asfalt Uscat si Salutari cu Farul

hmm....cam degeaba ca tot nu te-ai scos :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la magazinul de casti. Daca tot nu ai bunul simt sa-ti completezi profilul cu localitatea de domiciliu, barem spune unde vrei sa gasesti casca.

eu n-am vazut langa casuta cu locatia cum ca e de bun simt sa-mi completez locatia 8-| ... eventual da, ar fi trebuit sa precizez in mesaj pe unde ma invart ... in fine, sapt. viitoare cica imi vine o conserva, fara casca ... eu de felul meu sunt din iasi, iar cel mai mic pret pentru casti l-am vazut la proar parca ... aia de langa billa :rusinica: ... la first bike inca n-am fost si nici la sprintmotors, si de asemenea nici prin super-hyper-magazine ... in schimb pe net am vazut preturi bune doar la cei de la http://www.maxiscooter.ro, dar, exista un dar, site-ul pare a fi "uitat in priza" ... daca stie cineva cum se poate face o comanda, daca mai exista, sau daca exista oferte mai bune sa spuna ... de altfel, daca mesajele nu isi au locul in acest subiect, un moderator ar putea face un subiect separat ... totusi, casca e probabil cel mai important lucru :crack: ... cred :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...