Sari la conținut

INTRETINERE LANT, MARCI/TIPURI - Totul Despre


TonyTA
 Share

Postări Recomandate

Daca ne gasim 10 insi sa ne bagam la o comanda de Loobman pretul pe bucata la fiecare ajunge la 14 euro, adica 56 de lei per persoana. E mai ieftin decat daca te apuci sa-ti faci singur unul. Deschidem o lista?

 

1. Livius Ereticus

2. Irinel

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca ne gasim 10 insi sa ne bagam la o comanda de Loobman pretul pe bucata la fiecare ajunge la 14 euro, adica 56 de lei per persoana. E mai ieftin decat daca te apuci sa-ti faci singur unul. Deschidem o lista?

 

1. Livius Ereticus

2. Irinel

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Cred ca ai incurcat ordinea cifrelor si ai vrut sa spui 65 Ron.

Cine nu mai are rabdare poate sa ma contacteze. Livrez imediat Chain oiler LOOBMAN la pretul de 90 Ron cu posta inclusa!

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pay for six, receive TEN UNITS!.

 

To receive 10 units order 6 @ £107.94

P+P+ Signature £13.61. Total £122.34

 

Euro 144.30

 

144 impartit la 10 vine 14,4 euro inmultit cu 4,34(la cursul BNR de azi) vine 62 de lei. Ideea era sa iesi cat mai ieftin.

 

Pentru cei care se grabesc sa duca alimente la sinistrati inainte sa se topeasca troienele, exista intr-adevar Bursa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pay for six, receive TEN UNITS!.

 

To receive 10 units order 6 @ £107.94

P+P+ Signature £13.61. Total £122.34

 

Euro 144.30

 

144 impartit la 10 vine 14,4 euro inmultit cu 4,34(la cursul BNR de azi) vine 62 de lei. Ideea era sa iesi cat mai ieftin.

 

Pentru cei care se grabesc sa duca alimente la sinistrati inainte sa se topeasca troienele, exista intr-adevar Bursa.

Calculul tau ar fi valabil daca ar lua cineva in seama cursul BNR. Oricum Paypal-ul nu-l prea ia. 1Euro=4,5 ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iese la 65,123 de ron bucata! mai mult decat decent!

Charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *LOOBMAN"

 

From amount L651.23 RON

To amount £122.34 GBP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

am si eu o mare nedumerire... am citit aici plus pe topicul colegului care vinde accesoriul Loobman si am dedus ca uleiul tip 10W-40 e f bun pt ungerea lantului, cam 2 ml la 100 de km, evident in functie de drum

 

Intrebarea e urmatoarea: E oare posibil sa ung cu ulei 10W-40 pinionul din spate, langa dinti dintr-o sticluta cu varf asemanator tehnologiei Loobman?

 

In felul acesta, pentru drumuri scurte (sau in cazul celor lungi cu pauze de fiecare 100 de km) cred ca te poti descurca cu sticulta cu varf ascutit (inca nu am cautat sticluta fiindca astept feedback-ul vostru la idee).

 

Avantajele ar fi: costul mic al uleiului (mereu mai ramane putin de la schimb), lantul mai curat decat in cazul spray-ului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit si eu la varianta asta, si chiar am recomandat-o celor care nu au ungator, si nici nu vor sa cheltuiasca bani pe asa ceva. Sticluta din plastic o am de la un kit de vopsea de par pt dame. Are dop cu surub si inca un varf de asemenea cu dop, ideal pt ungerea din 100 in 100 de km. Metoda functioneaza sigur, atat ca ai o grija-n plus la fiecare oprire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea cu sticulta e foarte foarte buna...

eu ma mai gandeam si la o seringa mare... astfel poti vedea si cati ml pui...

 

Mie metoda Loobman mi se pare foarte buna doar ca am o mica paranoia sa nu intre accidental ceva intre pinion si lant in timpul mersului...

 

Bogdane... tu chiar folosesti metoda de ungere? stii pe cineva care o foloseste?

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc de la inceputul sezonului trecut "sticluta magica" si da ezultate foarte bune pt drumuri scurte 100< aplic uleiul de acasa

 

eu folosesc o stikluta de la un service de imprimante si copiatoare au garla sticle goale. au ulei de uns mecanismele la copiatore . au un varf ascutit si un dop. legat de stikla sa nu il pierzi

 

post-54769-0-63553900-1331226254_thumb.jpg

 

 

post-54769-0-19741600-1331226488_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea cu sticulta e foarte foarte buna...

eu ma mai gandeam si la o seringa mare... astfel poti vedea si cati ml pui...

 

Mie metoda Loobman mi se pare foarte buna doar ca am o mica paranoia sa nu intre accidental ceva intre pinion si lant in timpul mersului...

 

Bogdane... tu chiar folosesti metoda de ungere? stii pe cineva care o foloseste?

Prima oara cand am incercat ulei a fost manual cu sticluta si asa m-am convins de avantajele ungerii cu ulei in detrimentrul sprayului. Pt ca-mi place sa ma joc, am facut tot felul de ungatoare. Fiecare in parte a fuctionat, dar eu vroiam mai mult. Daca capul de ungere este pozitionat corect si ferm nu are ce sa intre intre foaie si lant. Si chiar daca lantul apuca capul de ungere maxim il poare smulge si arunca alaturi. Nu se intampla nimic, doar iei treaba de la cap si inbunatatesti prinderea sau pozitionarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima oara cand am incercat ulei a fost manual cu sticluta si asa m-am convins de avantajele ungerii cu ulei in detrimentrul sprayului. Pt ca-mi place sa ma joc, am facut tot felul de ungatoare. Fiecare in parte a fuctionat, dar eu vroiam mai mult. Daca capul de ungere este pozitionat corect si ferm nu are ce sa intre intre foaie si lant. Si chiar daca lantul apuca capul de ungere maxim il poare smulge si arunca alaturi. Nu se intampla nimic, doar iei treaba de la cap si inbunatatesti prinderea sau pozitionarea.

beleaua la mine e ca pinionul asta nou are fantele mai mari si agata capul de ungere cand dau cu spatele :angryfire: modificandu-i ireversibil pozitia :scratch: ... este pasta de pix

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie dat capul de ungere cu 10-15 mm spre in fata ca sa-l departezi mai mult de foaie.Capul de ungere si cele doua tevi nu trebuie sa atinga foaia sau lantul, indiferent daca mergi cu fata sau spatele, singur sau foarte incarcat. Daca treci prin Buc mai am cateva capete de ungere noi, facute de mine si folosite intens in varianta asta. Atat pt cele doua terminatii cat si pt tot traseul eu am folosit teava de pix la metru, luata de la Flaro, de langa voi. Mai am destula. Daca treci cu motorul te ajut sa-l montezi si adaptesi la tine pe motor. Pune si tu o poza doua cu zona respectiva, ca sa lamurim situatia.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ne gasim 10 insi sa ne bagam la o comanda de Loobman pretul pe bucata la fiecare ajunge la 14 euro, adica 56 de lei per persoana. E mai ieftin decat daca te apuci sa-ti faci singur unul. Deschidem o lista?

 

1. Livius Ereticus

2. Irinel

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

 

mai este deschisa lista? pt ca ma intereseaza si pe mine ,ms anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai este deschisa lista? pt ca ma intereseaza si pe mine ,ms anticipat.

Salut!

Daca vrei un lubrificator de lant LOOBMAN, iti pot oferi la 90 Ron cu tot cu transport. Daca iti convine lasa-mi adresa aici pe PM si maine ti-l pun la posta.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

imi poate spune cineva cu ce se poate curata uleiul de lant ajuns pe jante si spite ? Am incercat cu produse de curatat grasimea si alcool tehnic .. insa fara rezultat ..... orice idee e binevenita :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

imi poate spune cineva cu ce se poate curata uleiul de lant ajuns pe jante si spite ? Am incercat cu produse de curatat grasimea si alcool tehnic .. insa fara rezultat ..... orice idee e binevenita :cheers:

 

Gaz lampant= kerosen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai sariti mai asa. a intrebat omul cu ce se curata uleiul de lant DE PE JANTA

se curata foarte usor si cu o carpa cu wd40 sau servetele umede. cele mai ieftine, de preferat cu alcool nu cu crema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorina e sfanta si la spalat lantul si la curatat de ulei janta, bascula si ce mai e. Parerea mea, eu asa procedez si nu mi-a atacat vopseaua sau plasticurile.

Si mai una, decat Loboman mai bine ung lantul cu sticluta de ulei in parcare.

 

Salutare la toata lumea

Editat de tamas_daniell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...