Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Salutare. Vin si eu cu o intrebare. Cati dintre voi aveti caini si stati singuri(adica nu cu parintii care pot avea grija de el in sezonul moto) si voi ce faceti cu el? Sunt intr-o dilema foarte mare. Mai am acvarii dar la alea am hranitoare automate si pot pleca cu saptamanile ca nu au treaba.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumuri mai scurte, de o zi... scos dimineata devreme la plimbare si saracul se tine pana ajungem acasa, la 9-10-12 noaptea. Stiu ca nu e bine, dar se intampla rar sa stea asa tarziu.

Pt ture mai lungi... ori dus la parinti, ori adus parintii la el :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia sta in felul urmator. Eu lucru la un cabinet veterinar, doctorul e crescator de dobermani....el are 9 si i-a invatat in felul urmator....dimineata la 8 dusi la camp....alergat,antrenament etc....la 12 mananca, la 13 ii baga in cusca si dorm pana pe la 6-7 seara apoi se cer afara la treburi si miscare.......programul meu la cabinet e de la 13-20 deci ma incadrez.....eu ma refer strict la sezonul moto cand plec la intruniri si plimbari lungi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu nu. din aia 9 iau unul acasa . in timpul programului de lucru il iau cu mine dar alea 6 luni de sezon moto imi dau batai de cap ....intruniri si weekenduri cu mobra :(

 

aia 9 sunt cainii lui si eu nu am treaba cu ei(doar unul daca il iau acasa :P)

Editat de Endlessdays
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezvata-l de obiceiurile de acum si fa-i programul cum poti si tu. Al meu iese de 2 ori pe zi... dimineata, inainte sa plec la munca, si seara pe la 21.30-22. Bine, la 21.30 incepe sa se agite, are "ceas". Ar trebui scos mai des, macar inca o data la pranz, dar cum suntem amandoi la munca, nu avem cum.

Cu mancatul eu nu am probleme, ii pun ca la pisica boabe in castron (plus apa proaspata suficienta) si mananca doar cand ii e foame. cu mancarea gatita e alta poveste, linge castron dupa castron in 10 secunde... mananca pana vomita si dupa aia mananca iar, daca ii dai :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Hills, mi s-a recomandat pt o felina cu probleme si a fost ok, am ramas client fidel. Exista sortiment special pt pisici adulte sterilizate. Se gaseste mai greu, la mine in zona un singur magazin are, si sunt vreo 10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ii iau bobite de la royal canin pt pisici sterilizate, i le iau la recomandarea unei prietene care e medic veterinar. pana acum s-a inteles f bine cu ele. mi-a mai sugerat sa incerc echivalentul de la farmina, dar nu ii plac alea.

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Admin

Salut,

Doctorul meu veterinar are de donat 4 bucati pusoi, 3 baieti si o fetita, i-a gasit in poarta cabinetului de cand erau mici, i-a hranit cu seringa, sunt invatati la litiera, jucausi si sanatosi, acum au o luna jumatate.

Cine are nevoie de un sufletel jucaus sa-mi spuna, cabinetul se afla in Cotroceni.

Ce este foarte important, pisoii se doneaza vaccinati, deparazitati si cu carnet de sanatate!

Puteti suna direct la cabinet: Dr Smoleac Gabriel 021 317 48 61 / 0742 127 041

 

20160626_123200.jpg

 

/index.php?/topic/739287-donez-pisoi-jucausi-si-frumosi-foc/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...