Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

deci BOB? cool:) e cel din avatar?

eu nu mi-am mai luat caine pana la urma dar poate cine stie, pe viitor

Doar la clasa Puppy la rasa bullmastiff.Ala din avatar este..N-avea cum sa castige Best of Breed un puioc de 7 luni..

post-64618-0-38350000-1425324596_thumb.jpg

Asta-i castigatorul rasei.Zis Ciupi,ca numele din pedigree e lung, si-i apartine lui Andrei Tenu un mare crescator de bullmastiffi.Al meu cu al lui sunt frati de tata.

» Post actualizat in 02 Mar 2015 19:33

Felicitari pentru premiu. La cat mai multe participari si premii.

Multumesc frumos!

» Post actualizat in 02 Mar 2015 19:34

MotoRocker,il faci cinema star?

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

el arata bine, dar mai greu cu ascultatul, e terrier, ar face haos pe platou :crack:

 

cre'ca anu asta o sa mergem si noi la cateva concursuri....sa ia macar dreptul de monta, ca are deja 3 ani si e pacat, ca-i un exempler reusit si are stramosi cu sange albastru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat motanul in casa fiindca era cam frig afara. Dupa ce-a terminat de mancat, cand s-a intins cat a putut el, am vazut ca are o problema cu o gheara. Se poate observa in poze. La veterinar n-am ajuns inca. Ce credeti ca trebuie facut in situatia data: taiata gheara ca sa n-o mai agate, fiindca nu sta in pozitia normala; sau sa las lucrurile sa-si urmeze cursul? Locul pare in curs de cicatrizare. Iar pe el nu pare sa-l incomodeze prea tare. E destul de

. Mananca, se harjoneste cu ma-sa, alearga, etc.

Nu taia nimic ca are nerv in gheara(unde e roz), las-o asa(posibil sa ramana cu problema asta dar sa nu il deranjeze, am mai vazut asa ceva) sau mergi la vet. Probabil e ceva ruptura intre ultima falanga si penultima si nu se mai retrage gheara...

 

Doar la clasa Puppy la rasa bullmastiff.Ala din avatar este..N-avea cum sa castige Best of Breed un puioc de 7 luni..

attachicon.gif 11024742_10204077893804661_1994911792809487838_n.jpg

Asta-i castigatorul rasei.Zis Ciupi,ca numele din pedigree e lung, si-i apartine lui Andrei Tenu un mare crescator de bullmastiffi.Al meu cu al lui sunt frati de tata.

» Post actualizat in 02 Mar 2015 19:33

My bad, am cam uitat cum e cu titlurile :)))) oricum, congrats, e super fain cainele si MARE

Me, I'm a cat person, for now at least :)

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

el arata bine, dar mai greu cu ascultatul, e terrier, ar face haos pe platou :crack:

 

cre'ca anu asta o sa mergem si noi la cateva concursuri....sa ia macar dreptul de monta, ca are deja 3 ani si e pacat, ca-i un exempler reusit si are stramosi cu sange albastru...

Vezi ca-n iunie,pe 20 si 21, sunt 2 CACIB-uri la Bucuresti,din fericire,pe stadionul Tei,ala de rugby..Daca ai luat 2 calificative Excelent de la 2 arbitri este perfect.Intr-adevar exemplarul tau este f reusit si-ar fi pacat sa nu incerci o monta sa vezi cum transmite.

 

Ice-Queen,si eu,de cand am salvat pisica,am prins drag de ele.Nu ca inainte mi-ar fi displacut dar cand o ai in casa vezi cat de dragalasa poate fi..Dar trebuie sa recunosc ca-s 'cutofila'..

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca-n iunie,pe 20 si 21, sunt 2 CACIB-uri la Bucuresti,din fericire,pe stadionul Tei,ala de rugby..Daca ai luat 2 calificative Excelent de la 2 arbitri este perfect.Intr-adevar exemplarul tau este f reusit si-ar fi pacat sa nu incerci o monta sa vezi cum transmite.

 

Ice-Queen,si eu,de cand am salvat pisica,am prins drag de ele.Nu ca inainte mi-ar fi displacut dar cand o ai in casa vezi cat de dragalasa poate fi..Dar trebuie sa recunosc ca-s 'cutofila'..

 

 

Bun asa. Ca si noi incercam sa o mai ducem pe aia mica la concursuri, dar e mult mai comod daca ar fi in Bucale. La cel de la Romexpo nu am fost pentru ca ne era prea lene.

 

Si asa arata aia mica acum 2-3 luni.

 

post-69827-0-26366500-1425894254_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Datorita faptului ca s-au aliniat astrele corect pentru el ,am aparut la timp intr-o dezbatere/licitatie daca sa mearga la gratar sau la ciorba ( 3 portofele sau o poseta ), am supra licitat si m-am ales cu Biscuite ,nu stiu daca e baietel sau fetita ,nu stiu cati ani are, inca ma documentez. Enjoy

 

post-39820-0-53863100-1427096783_thumb.jpg

post-39820-0-52474900-1427096856_thumb.jpg

post-39820-0-75252900-1427096934_thumb.jpg

post-39820-0-87419400-1427097021_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Datorita faptului ca s-au aliniat astrele corect pentru el ,am aparut la timp intr-o dezbatere/licitatie daca sa mearga la gratar sau la ciorba ( 3 portofele sau o poseta ), am supra licitat si m-am ales cu Biscuite ,nu stiu daca e baietel sau fetita ,nu stiu cati ani are, inca ma documentez. Enjoy

Si parca vad ca ajunge manusi moto :) . Bafta si grija . Il vei elibera pe la 100 kg ?

» Post actualizat in 23 Mar 2015 10:01

Poate gasesti vreo zona pe langa Asata Enugu , in Nyaba :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:eek: superb......Pai sa ne arati o poza cand ii dai cu biberonu' , dragul de el :)

Datorita faptului ca s-au aliniat astrele corect pentru el ,am aparut la timp intr-o dezbatere/licitatie daca sa mearga la gratar sau la ciorba ( 3 portofele sau o poseta ), am supra licitat si m-am ales cu Biscuite ,nu stiu daca e baietel sau fetita ,nu stiu cati ani are, inca ma documentez. Enjoy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@5129114 ; Manusi nu dar tank cover ar da bine :crack: , bineinteles ca ii dau drumul dupa ce se face bine(l-au prins cu carlige si e cam praf in gura :( ) si mai creste putin.

 

As vrea sa il duc aici

 

@mihaistancu ; Nu mai e de biberon demult :nono: , inca nu mananca, cand o sa reusesc sa ii dau de mancare fac si un filmulet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l stapanesti sanatos, daca pot spune asa :D

Nu te stresa cu mancatul, crocodilii pot rezista mult timp fara mancare... ca sa-l "starnesti" putin ai putea incerca cu un animal viu, o gaina, ceva, noaptea cand e mai racoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Datorita faptului ca s-au aliniat astrele corect pentru el ,am aparut la timp intr-o dezbatere/licitatie daca sa mearga la gratar sau la ciorba ( 3 portofele sau o poseta ), am supra licitat si m-am ales cu Biscuite ,nu stiu daca e baietel sau fetita ,nu stiu cati ani are, inca ma documentez. Enjoy

biscut cu crema sau asa simplu? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...