Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

mah andrei mo weed, nu te mai plange ca o baba care moare de canicula in fata blocului. nu ai nimica frate. asa ca sezi bland sa nu te luam la puricat ca iti gasim ceva bube. ia mai bine sa va pun io niste poze din tura de la mare cu monstrii. personajele le recunoasteti voi. imi pare rau ca nu am si poze cu motocicletele, dar garantez ca au fost si ele. ca dovada va povestesc candva cum e drumul pe la ostrov.

 

 

 

 

post-21317-1216073453_thumb.jpgpost-21317-1216073458_thumb.jpgpost-21317-1216073449_thumb.jpgpost-21317-1216073437_thumb.jpgpost-21317-1216073428_thumb.jpgpost-21317-1216073422_thumb.jpgpost-21317-1216073414_thumb.jpgpost-21317-1216073409_thumb.jpgpost-21317-1216073401_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

super caterinca pozele,

mai ales cea cu cainele :(

 

Salutare Monsteristilor,intentionez sa achizitionez si eu un Monster de 600 in cel mai scurt timp. Am citit cam jumatate din tot ce scrie pe acest topic si deja parca nu mai am rabdare sa ma alatur gastii :D .

Daca stiti pe cineva care vinde un Monster de 600 in stare buna, preferabil si negru plizz let me Know si inca un lucru daca nu va stresez prea tare:unde gasesc si eu o lista cu modele fabricate,diferentele intre ele si detalii tehnice.

In rest dupa ce sa ma uit atunci cand ma hotarasc asupra unuia?

multumesc anticipat si asfalt uscat

 

dar cel mai bine, hai intr-o miercuri la academie si stam de vorba, te urci si pe un monster, de 600, 620, si mai sunt modele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, momentan detin un gs500 dar sunt foarte tentat sa trec pe un monster de la anu'.As vrea sa stiu cam ce probleme pot intalni daca voi face aceasta alegere presupunand ca motorul pe care il voi lua este intr-o stare mediocra (nici foarte uzat nici prea nou :( ).Ce consum are?Cam cat costa revizia si cat de des se face (vreau sa fac o comparatie cu gs500).Va salut cu farul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe unde te-ai ascuns domnu paulynos, am incercat sa dam de tine sa te cooptam la trasee, da cu toate sursele nostre n-am reusit sa te gasim ..

 

lasa si tu un id de mess, un nr de tel ceva .. daca vrei bineanteles :baldy:

 

nu m-am ascuns, am fost la vreo 2 nunti in weekenduri si de aia n-am fost de gasit.

 

mess ID: baulbalaur, tel fara fir: 0722 471 174

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e greu de spus ce probleme vei intampina. monsterul e o motocicleta ca toate altele, poate un pic mai pretentioasa la chestii marunte, gen parte electrica. motorul este excelent si faptul ca are racirea doar pe aer te lipseste de unele griji intalnite la cele cu racire pe apa. ai frane excelente (adica brembo), ai suspensii la fel. in rest, lantul il schimbi ca la toate celelalte motorete, curelele de distributie se schimba cam la 20.000, bujiile cand iti aduci aminte de ele (eu am deja 11.000 cu un set de bujii si pleaca instant). eu am avut ceva probleme cu ambreiajul, in sensul ca se mai scurge lichidul din instalatie din cauza unei garnituri buclucase. daca iti iei monster peste anul 2000, nu o sa mai ai problema asta. cand te decizi sa iti iei monstru ne dai un semn si mergem cu tine sa facem o evaluare ochiometrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi imi place gothicul... Gamma Ray mi se pare un nume mai greu si nu as da Leaves Eyes nici pe Tiamat si Lacrimosa la un loc. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tovarasi,

Care aveti inaltatoare de ghidon pe monsterele voastre, dati-mi si mie un sfat va rog, se merita, de unde le-as putea achizitiona repede si la un pret rezonabil?

Multam

 

doru are....nu am inteles nicodata la ce il ajuta in afara de faptu ca se plange ca au fost prea scumpe :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doru are....nu am inteles nicodata la ce il ajuta in afara de faptu ca se plange ca au fost prea scumpe :baldy:

 

Ignorati-l .. i-a ajuns infectia la creier ..

 

Eu am luat doar ghidon rizoma cu acelasi diametru ca cel original .. nu a fost nevoie de adaptoare sau risere ..

 

Pentru ca nu-mi place pozitia ghidonului am comandat tot de la rizoma ghidonul cu sectiune variabila, ceva similar cu ce e pe S2R .. iar pentru asta intr-adevar imi trebuiesc niste adaptoare (sectiunea in dreptul prinderii fiind mai mare) .. dar nu sunt risere, sunt doar adaptoare (chiar daca si ridica un pic pozitia ghidonului)..

 

http://www.rizoma.com/Prodotti/ProdottiUni...a=4&IDSez=1

 

http://www.rizoma.com/Prodotti/ProdottiUni...a=8&IDSez=1

 

 

Daca vrei poti sa iei si risere separat .. dar sunt destul de scumpute la rizoma .. pana la urma de ce-ti trebuiesc ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am urcat aseara pe M-ul 900/2000 (stoc) al unui prieten si am constat cu surprindere o pozitie mult mai comoda, pe 620-ul meu stau prea "in maini", si solutia m-am gandit ca ar fi aceste risere. merci de informatii doru dar astea de la rizoma sunt prea scumpe, mai studiez piata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...